reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

podatek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 9 Sie 2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roger9300 napisał:
dla dociekliwych na 4 pietrze w urzedzie skarbowym jest prwanik ( za darmo), ktory tlumaczy rozliczenia, pomaga rozbijac na raty (jeseli ktos ma wieksza sume)

..masz na myśli RSK na laugavegur ???
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
matrix35
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 39
PostWysłany: 13 Sie 2009, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dostal juz ktos rachunek za doplate do podatku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 13 Sie 2009, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisał:
roger9300 napisał:
dla dociekliwych na 4 pietrze w urzedzie skarbowym jest prwanik ( za darmo), ktory tlumaczy rozliczenia, pomaga rozbijac na raty (jeseli ktos ma wieksza sume)

..masz na myśli RSK na laugavegur ???

... hmmm ???
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sie 2009, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze takie małe pytanko...
mój kolega dostał dopłaty ok 100 tys koron we wrześniu opuszcza na stałe Islandie i z tego co wiem a wiem nie jest w stanie zapłacić owej dopłaty tym bardziej że jest na urlopie przychody ma strasznie małe i chciał bym wiedzieć co sie dzieje jeśli ktoś zostawi tutaj niedopłatę?? zna ktoś z was taki przypadek?? co wogóle robić w takiej sytuacji??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 13 Sie 2009, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zostawiajacy po sobie takie zaleglosci raczej sa naiwni ,ze ujdzie im to plazem ,ale komornik bedzie pracowal za jego pieniazki i nie ustapi tak latwo,najlepiej isc porozmawiac do urzedu albo banku i rozlozyc owe pieniazki na raty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kolik

Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 5
PostWysłany: 17 Sie 2009, 19:36    Temat postu: podatek Odpowiedz z cytatem

Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 17 Sie 2009, 19:49    Temat postu: Re: podatek Odpowiedz z cytatem

kolik napisał:
Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?


BEZ KOMENTARZA !!!

Moze ktos inny znajdzie cierpliwosc na tego typu pytania,przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 17 Sie 2009, 20:03    Temat postu: Re: podatek Odpowiedz z cytatem

kolik napisał:
Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?

Mam nadzieję, że jak wyjedziesz i nie zapłacisz to narobisz sobie kłopotów i to takich sporych.
Ale mam taką propozycję: nie zapłać tego podatku, wróć do Polski, poszukaj pracy i jeśli nie masz rodziny to ja załóż. Za czas jakiś kup mieszkanko lub wybuduj domek z ogródkiem...żyj sobie sielsko, dzieci niech biegają po przydomowym ogrodzie...aż pewnego dnia zapuka do twych drzwi komornik Smile
A ja z całego serca będę ci i tobie podobnym tego życzyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Sie 2009, 20:10    Temat postu: Re: podatek Odpowiedz z cytatem

kolik napisał:
Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?
rozpacz
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Sie 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie zostawiajacy po sobie takie zaleglosci raczej sa naiwni ,ze ujdzie im to plazem ,ale komornik bedzie pracowal za jego pieniazki i nie ustapi tak latwo,najlepiej isc porozmawiac do urzedu albo banku i rozlozyc owe pieniazki na raty

Poki co nie ma mozliwosci sciagania dlugow od osob fizycznych mieszkajacych za granica.
I dlugo jeszcze nie bedzie.
Ze tak Wam sie chce straszyc ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Sie 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
Ludzie zostawiajacy po sobie takie zaleglosci raczej sa naiwni ,ze ujdzie im to plazem ,ale komornik bedzie pracowal za jego pieniazki i nie ustapi tak latwo,najlepiej isc porozmawiac do urzedu albo banku i rozlozyc owe pieniazki na raty

Poki co nie ma mozliwosci sciagania dlugow od osob fizycznych mieszkajacych za granica.
I dlugo jeszcze nie bedzie.
Ze tak Wam sie chce straszyc ludzi.
poczytaj sobie jeszcze na ten temat Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Sie 2009, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teoria to jedno, praktyka to drugie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 17 Sie 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
Ludzie zostawiajacy po sobie takie zaleglosci raczej sa naiwni ,ze ujdzie im to plazem ,ale komornik bedzie pracowal za jego pieniazki i nie ustapi tak latwo,najlepiej isc porozmawiac do urzedu albo banku i rozlozyc owe pieniazki na raty

Poki co nie ma mozliwosci sciagania dlugow od osob fizycznych mieszkajacych za granica.
I dlugo jeszcze nie bedzie.
Ze tak Wam sie chce straszyc ludzi.


Jakie straszyć? Chyba się trochę zagalopowałeś...

Powinni być wdzięczni, że kilka osób tu na forum jest uprzejma poinformować wszelkiego rodzaju krętaczy co im grozi.

Jeśli chodzi o mnie to najbardziej ucieszyłaby mnie moja wersja przyszłościowa...niechby ta ich sielanka za wiele lat została przerwana, a oni za to co zrobili wylądowali na bruku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 17 Sie 2009, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje sie Ĺźe zbaczasz z tematu.

Proponuje abyś założyła własny pod tytułem:

"Znam kodeks karny kazdego państwa na świecie i kazdy kto złamie prawo powinien być zagazowany".

Kiedyś powiedział pewnien mądry pan, że najbardziej boimy sie własnych, ukrytych żądz.

P.S. Wyluzj i zajmij sie swoją radosną egzystencją.
P.S. II Poprosze o warn`a dla mnie i koleĹźanki za zbaczanie w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 17 Sie 2009, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ,ze "Turboneta" po prostu wyraznie ,dosadnie daje odpowiedz ,ze nie warto tego robic gdyz MOZE to sie wiazac z powaznymi konsekwencjami .Nie widze zadnych powodow do zadnego BANa .
Czesto bardzo silnie akcentuje swoja opinie ,ale przeciez nikt tego nie musi czytac ,a skoro juz interesant cos napisal na tym forum to liczy sie z roznymi reakcjami np . takiej "Turbonety".
Forum jest publiczne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 17 Sie 2009, 22:05    Temat postu: Re: podatek Odpowiedz z cytatem

kolik napisał:
Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?
lepiej zglos sie wyjazdem do skatturu i sie rozlicz, moze kiedys jeszcze tu wrocisz a wtedy zlupia cie do ostatniej korony, nie wiem jak ze sciaganiem dlugow za granica ale przy obecnej globalizacji to tlko kwestia czasu
Powrót do góry
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 18 Sie 2009, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisał:
Zdaje sie Ĺźe zbaczasz z tematu.

Proponuje abyś założyła własny pod tytułem:

"Znam kodeks karny kazdego państwa na świecie i kazdy kto złamie prawo powinien być zagazowany".




Nie mogę, bo nie znam kodeksu karnego każdego państwa na świecie.

Nie zamierzam też dawać słodkich rad osobom które publicznie proszą o radę jak oszukać i okraść. Nie bronię jednak tego takim osobom jak Ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KMK

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 60
PostWysłany: 18 Sie 2009, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turboneta . Ta osoba wcale nie pytała o radę jak okraść i oszukać , tylko czy nie narobi sobie kłopotów . Ale ty musisz wszystko wyolbrzymiać i każdego pouczyć . I jeszcze uważasz że ktoś powinien być ci wdzięczny
Kobieto , wyluzuj. Czy chcąc wyjechać na stałe z Islandii np. w grudniu tego roku muszę się rozliczać z podatku za miniony rok? Wyjeżdżając i nie rozliczając się wcale nie narobię sobie kłopotów?

Owszem, narobisz sobie kłopotów . Lepiej to załatwić teraz nie zajmie ci to dużo czasu a w przyszłości będziesz mieć głowę spokojną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 18 Sie 2009, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ale ja rozumiem to inaczej. Jeżeli ktoś pyta czy nie narobi sobie kłopotów jeżeli nie uiści podatku to wybacz ale w/g mnie zakłada, że nie chce zapłacić. Jest to jednak uzależnione od tego czy kłopoty będą w związku z tym czy nie.
Idąc dalej zakładam, że taki osobnik jeżeli miałby pewność, iż kłopotów z tego wynikających nie będzie to nie zapłaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 18 Sie 2009, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga strona medalu ... wszystko jest na placic czy nie placic...ale kazdy pracodawca z reguly odprowadza podatek wiec jak interesant wyjedzie z Islandii i bedzie mial gdzies rozliczenie to moze byc wszystko ok jak podatek zostal odprowadzony poprawnie...wiecej....jak wyjedziesz nie rozliczajac sie to mozesz stracic zwrot podatku .
( chyba ze wiesz ze cos bedzie do zaplaty Wink )
Jak masz kogos w Islandii ktory moglby zadbac o rozliczenie Cie w przyszlosci to nie ma problemu ,internetowo tez mozna sie rozliczyc z kazdego miejsca na ziemi ,ale latwiej ,jak opinia wszystkich tutaj ,rozliczyc sie juz przed wyjazdem ,nic nie kosztuje ,unikniesz klopotow a i moze zwrot podatkowy sie nalezy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 28 z 63

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron