reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

podatek
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 61, 62, 63  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kamcia5344

Doczy: 04 Wrz 2010
Posty: 1
PostWysany: 4 Wrz 2010, 13:57    Temat postu: zapytanie o podatek Odpowiedz z cytatem

Witam.Czy ktos moze sie orientuje czemu do tej pory rsk nie wysylaja druczkow do oplacenia podatku?Rozliczylam sie wyszlo ze mam do zaplaty ale do tej pory nia mam listu ani na koncie w niezaplaconych rachunkach,zreszta u moich znajomych rowniez cisza i nie wiem o co chodzi,zeby mi pozniej odsetek nie naliczyli.Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
agatka

Doczy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysany: 5 Wrz 2010, 0:03    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Sparwdz, czy pracodawca nie dostal zlecenia sciagniecia naleznego podatku z pensji.

Wez ostatni wydruk z pensja i tam powinnas znalezc te kwote w odliczeniach.

Jezeli sciagneli to kolejna rata takze edzie w ten sam sposob sciagnieta.
-------------

Inna sytuacja to taka, ze bierzesz wydruk kwotami do zaplaty (jezeli nie masz to zaloguj sie na strone RSK i wydrukuj) i idziesz do jakiegokolwiek banku i tam placisz. W banku znaja numer konta na ktory nalezy wplacic kase.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
patrycja85

Doczy: 18 Lis 2008
Posty: 40
PostWysany: 23 Wrz 2010, 20:45    Temat postu: þing- og sveitarsjóðsgjalda Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za opłata i za co?? W necie nic konkretnego nie znalazłam Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patrycja85

Doczy: 18 Lis 2008
Posty: 40
PostWysany: 23 Wrz 2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

þing- og sveitarsjóðsgjalda ,
http://www.tollur.is/default.asp?cat_id=162[/url]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aszkim

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysany: 5 Pa 2010, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam . mam pytanie jak jest naliczany podatek od sprzedazy domu/mieszkania? ile mniej wiecje on wynosi?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
SzymZibi

Doczy: 03 Sty 2009
Posty: 38
PostWysany: 6 Pa 2010, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

þing- og sveitarsjóðsgjalda ,
http://www.tollur.is/default.asp?cat_id=162[/url] to jest wlasnie podatek do zapłacenia.dostałem takie samo,pojechałem do tollstjori na tryggvagata 19 i tam mnie poinformowano,ze to jest rozliczenie podatku.Na konto nie wszedł zaden rachunek,pocztą nic nie przyszło a odsetki naliczali.Zapłaciłem wszystko na miejscu i nic nie doliczyli więcej odsetki anulowali.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 6 Pa 2010, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aszkim napisa:
witam . mam pytanie jak jest naliczany podatek od sprzedazy domu/mieszkania? ile mniej wiecje on wynosi?

masz na priv
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gocha239
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 06 Pa 2009
Posty: 76
PostWysany: 5 Lis 2010, 19:57    Temat postu: samochod-podatek Odpowiedz z cytatem

mam pytanko dla tych ktorzy wiedzą. Jeśli sie kupilo samochod w br czy w przyszlym roku przy rozliczeniu mozna wpisać do rozliczenia czy to sie oplaca?Czy dostane jakis zwrot z tego?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 5 Lis 2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale Tobie chyba nic do wpisywania. Jezeli przy zakupie auto zostalo zarejestrowane na nowego wlasciciela ,to ten wlasciciel bedzie mial automatyczny wpis w rozliczeniu podatkowym ,ze jest szczesliwym posiadaczem pojazdu , coprawda nie wie nic o cenie ,ale do tego juz jest zobowiazany nowy wlasciciel ,zeby wpisac wartosc w odpowiednie pole.
Jest to wymog ,tak samo jak placenie podatkow ,wiec utajanie takich wiadomosci moze miec rozne konsekwencje.
Nie liczylbym na jakiekolwiek zwroty ,jak juz to doplate do skarbu panstwa przy sprzedazy auta Wink .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
evcia

Doczy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Skd: Szczecin/Kópavogur
PostWysany: 26 Gru 2010, 17:20    Temat postu: Podatek w Polsce za zarobki w Islandii Odpowiedz z cytatem

Pracowałam na Islandii w 2007 i 2008 r, wszystko oczywiście legalnie - płacenie podatków, rozliczenia roczne itp W Polsce nie zgłaszałam do urzędu skarbowego, że pracowałam za granicą. Myślałam, że nie muszę, skoro rozliczałam się na Islandii a podwójne opodatkowanie już nie obowiązywało. A tu mi przychodzi wezwanie z US " w celu złożenia wyjaśnień w sprawie rozliczenia dochodów z tytułu otrzymanego wynagrodzenia w 2007 roku poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej" Shocked No więc poszłam i zaczęłam wyjaśniać Smile a pani inspektor zaczęła wyjaśniać mi Very Happy (czyt. ja nie rozumiałam jej a ona mnie) Zrozumiałam jedynie to, że powinnam złożyć zeznanie podatkowe również w Polsce, mimo że dochody miałam tylko z Islandii. Babka mówi, że wypełni za mnie tego PITa, bo procedura rozliczania jest inna niż dotycząca zarobków w Polsce (bardziej skomplikowana) i że mam przyjść następnego dnia. Pytam się, czy będę musiała coś dopłacać a ona: że nie. Po czym dostaje telefon za kilka godzin z wiadomością, że z rozliczenia wychodzi, iż powinnam zapłacić w Polsce ok 1800zl za 2007 rok a teraz z odsetkami ok 2200zl. Poszłam tam drugi raz, kobieta mi pokazuje całą stronę obliczeń i tłumaczy co i jak. Niestety nawet taki geniusz jak ja Wink nie zrozumiał tego w 2 minuty. Powiedziałam, że nie będę nic teraz podpisywać, bo muszę sama posprawdzać przepisy, zrozumieć i sama wszystko wyliczyć. Więc dzwoniłam po innych urzędach i dopytywałam. Oczywiście są rozbieżności w niektórych kwestiach Smile Nie ominął mnie też telefon to NBP, bo na ich stronie nie ma kursu ISK za 2007 i kobieta musiała szukać info w segregatorach Very Happy W każdym razie na dzień dzisiejszy z moich obliczeń wynika, że kwota do zapłaty jest o połowę mniejsza niż ta, którą podała mi inspektor z US Smile

Teraz dla wszystkich, którzy NIE ROZLICZYLI SIĘ Z POLSKIM US A MOGĄ WKRÓTCE DOSTAĆ PISMO takie jak ja (ponoć RSK wysłał rozliczenia wszystkich Polaków za 2007) tłumaczę całą procedurę rozliczenia i z czego wyniknęły błędy. Jednocześnie proszę osoby, które przechodziły przez te męki Smile o skorygowanie i ewentualną pomoc, bo mogłam czegoś nie zrozumieć.

Otóż podstawę opodatkowania w Polsce zarobków zagranicznych stanowi (1) kwota brutto pomniejszona o 30% tzw (2) diety zagranicznej pomnożonej przez ilość (3) dni kiedy pozostajemy w stosunku pracy. Ponoć przychód można też pomniejszyć o tzw (4) zryczałtowane koszty uzyskania przychodu.

(1) kwotę ISK musimy przeliczyć na złotówki (już tutaj pojawiły się rozbieżności - inspektor z mojego US przeliczała kurs według średniej ważonej wartości korony z 2007, w innym urzędzie uzyskałam informację, że to powinna być średnia z okresu przepracowanego-jeśli ktoś nie pracował cały rok a tak było w moim przypadku; kurs ISK wg tabel NBP z 2007 zmieniał się co 2 tyg - mniej więcej)

(2) dieta zagraniczna - ustalona odgórnie kwota dla poszczególnych państw (są tabele, wszystko można sprawdzić); dla Islandii w 2007 roku wynosiła 36 euro (inspektor z mojego US źle sprawdziła i przeliczała z dolarów, co oczywiście było dla mnie niekorzystne, bo kurs dolara jest niższy niż euro, więc odliczyła mi mniej diety a w konsekwencji kwota do opodatkowania była większa); 30% diety to 10,8 euro (tu znowu niejasności: czy ma to być średni kurs z całego roku czy z okresu przepracowanego czy kurs z dnia wypłaty - a więc inny na każdy miesiąc, czyli dodatkowe przeliczanie)

(3) dni kiedy pozostajemy w stosunku pracy to okres kiedy jesteśmy zatrudnieni (a nie dni które rzeczywiście przepracowaliśmy, tak jak ja podałam, bo odjęłam dni w których nie pracowałam i znowu pomyłka; a urzędnik nie pomyśli, że osoba, która nie jest w 'temacie' zwyczajnie nie wie, co to są "dni kiedy pozostajemy w stosunku pracy)

(4) zryczałtowane koszty uzyskania przychodu są odgórnie ustalone i na 2007 rok jest to kwota 108,5 zł na każdy rozpoczęty miesiąc pracy (czyli jak ktoś przepracował 7 miesięcy i 1 dzień to już sobie może liczyć za 8 miesięcy:D)

Teraz na wymyślonym przykładzie policzę jak całe rozliczenie powinno wyglądać. Zaznaczam jednocześnie, że dotyczy to okresu kiedy osoba była na umowie o pracę przez 8 miesięcy (maj-grudzień, czyli 245 dni) i nie miała żadnych dochodów w Polsce, zarobiła 900 000 ISK i zapłaciła podatek na Islandii 100 000 ISK, przyjmijmy, że średni kurs ważony 100 ISK = 4,35 zł a średni kurs 1 euro = 3,75 zł

Podstawa do opodatkowania który zapłacilibyśmy w Polsce:
kwota brutto - 0,3 diety x ilość dni - zryczałtowane koszty uzyskania przychodu

kwota brutto: 900 000 x 4,31/100 = 39 150 zł
0,3 diety = 10,8 x 3,75 = 40,5 zł
ilość dni = 245
zryczałtowane koszty uzyskania przychodu = 8 (miesięcy) x 108,5 = 868 zł
Podstawiamy do wzoru i wychodzi:
39150 - 40,5x245 - 868 = 28359,5 zł

Z wyliczonej podstawy do opodatkowania wyliczamy teraz podatek. Żeby to zrobić, musimy sprawdzić progi podatkowe. W 2007 jeśli ktoś zarobił brutto mniej niż 43 405 zł to mieści się w progu 19%, jeśli więcej niż 43 405 płaci podatek 7 674,42 zł + 30% od nadwyżki ponad 43 405. W 'naszym' przykładzie mieścimy się w progu 19% tak więc podatek wynosi:
0,19 x 28359 zł = 5 388,3 zł

W Islandii zapłacony podatek wynosi: 100 000 x 4,31/100 = 4310zł
Odejmujemy go teraz od podatku, który zapłacilibyśmy w Polsce i wychodzi: 5388,3 - 4 310 = 1078,3
I to jest kwota, którą w Polsce zapłacić MUSIMY (a raczej musieliśmy do sierpnia 2008, teraz już narosły odsetki)

Rozliczając się 'normalnie' w Polsce w 2007 roku można było (w progu 19%) od podatku do zapłacenia odjąć kwotę 572,54 zł. Nie wiem, co ta kwota oznacza i czy można ją odjąć od podatku wyliczonego z zarobków zagranicznych) Jeśli tak, to kwota do zapłacenia w Polsce wyniosłaby w takim przypadku 506 zł.

Jeszcze raz proszę o ewentualne poprawki i komentarze dotyczące tych rozliczeń. Może jeszcze coś można odliczyć o czym nie wiem?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
LadyGaga

Doczy: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysany: 26 Gru 2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(ponoć RSK wysłał rozliczenia wszystkich Polaków za 2007)

Mnie tylko interesuje wedlug powyzszego - dokad , kiedy i na jakiej podstawie ? Dziekuje za odpowiedz .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
evcia

Doczy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Skd: Szczecin/Kópavogur
PostWysany: 26 Gru 2010, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ze Szczecina, więc do Szczecina wysłali. Pytałam się babki w urzędzie, czy dużo ma takich zaległych rozliczeń to mówiła, że dużo. A jak się zapytałam o rok 2008 to powiedziała, że za 2008 Islandia jeszcze nie przysłała papierów (czyt. kwot zarobionych na Islandii brutto i zapłaconego podatku) I jak się okazało RSK przysłał w wykazie niższą kwotę podatku niż zapłaciłam (co jest oczywiście na moją niekorzyść). Rozliczałam się przez internet, ale nie miałam drukarki, więc robiłam Print Screen każdej strony. I mam w dokumencie, że zapłaciłam ok 93 tys. a kobieta w US ma na wykazie z RSK kwotę ok 89 tys. :/ Wysłałam maila do RSK (22 grudnia) z prośbą o dostęp do papierów mojego rozliczenia z 2007 roku. Miałam nadzieję, że uporam się z tym przed świetami, ale jak na razie zero odzewu :/ Jutro do nich dzwonię i wyjaśniam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
evcia

Doczy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Skd: Szczecin/Kópavogur
PostWysany: 26 Gru 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah, nie odpowiedziałam na resztę pytań :/ Ja pismo dostałam ok 10 grudnia a do urzędu wybrałam się 20go. A na jakiej podstawie? Polska ma podpisaną umowę z Islandią o unikaniu podwójnego opodatkowania tzw. proporcjonalnego odliczenia, więc polskie US aby sprawdzić, czy Polacy pracujący na Islandii, dobrze się rozliczyli w Polsce, muszą znać ich zarobki brutto i podatek zapłacony za granicą. I pewnie dlatego RSK przesyła te wykazy do Polski...szkoda tylko, że błędne... Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
amd_xp

Doczy: 13 Kwi 2008
Posty: 50
PostWysany: 26 Gru 2010, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z Art. 23. Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Islandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Reykjaviku dnia 19 czerwca 1998 r., który brzmi:

Unikanie podwójnego opodatkowania

1. Jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Umawiającym się Państwie osiąga dochód lub posiada majątek, który zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy może być opodatkowany w drugim Umawiającym się Państwie, to pierwsze Państwo zezwoli na:

a) odliczenie od podatku od dochodu tej osoby kwoty równej podatkowi zapłaconemu w tym drugim Państwie,

b) odliczenie od podatku od majątku tej osoby kwoty równej podatkowi zapłaconemu w tym drugim Państwie.

Jednakże takie odliczenie nie może w żadnym razie przekroczyć tej części podatku od dochodu lub majątku, jaka została obliczona przed dokonaniem odliczenia, i która przypada w zależności od przypadku na dochód lub majątek, który może być opodatkowany w tym drugim Państwie.

2. Jeżeli zgodnie z jakimkolwiek postanowieniem umowy osiągany dochód lub posiadany majątek przez osobę mającą miejsce zamieszkania lub siedzibę w Umawiającym się Państwie jest zwolniony od podatku w tym Państwie, to niemniej jednak takie Państwo może przy obliczeniu kwoty podatku od pozostałego dochodu lub majątku takiej osoby wziąć pod uwagę zwolniony od podatku dochód lub majątek.

- dochody z pracy w Islandii osób mieszkających na stałe w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce, przy czym podatek zapłacony w Islandii podlega odliczeniu z podatatku do zapłaty w Polsce. Ponadto od dochodu odlicza się 30% diety, która w przypadku Islandii wynosi 36 Euro dziennie (czyli 30% tej kwoty to 10,80 Euro dziennie).

Ma więc tu zastosowanie tzw. Metoda odliczenia proporcjonalnego. Szczegóły zasad rozliczenia podatku znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów RP:
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=3&dzial=133&id=78320

Dla potrzeb ustalenia miejsca zamieszkania dla celów podatkowych stosuje się:

Art. 4.

Miejsce zamieszkania lub siedziba

1. W rozumieniu niniejszej umowy określenie „osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Umawiającym się Państwie” oznacza każdą osobę, która zgodnie z prawem tego Państwa podlega tam opodatkowaniu z uwagi na jej miejsce zamieszkania, miejsce stałego pobytu, siedzibę zarządu albo inne kryterium o podobnym charakterze, i obejmuje również to państwo, jego jednostkę terytorialną lub władzę lokalną. Jednakże określenie to nie obejmuje osoby, która podlega opodatkowaniu w tym Państwie, w zakresie dochodu osiąganego tylko w tym Państwie.

2. Jeżeli, stosownie do postanowień ustępu 1, osoba fizyczna ma miejsce zamieszkania w obu Umawiających się Państwach, to jej status określa się według następujących zasad:

a) osobę uważa się za mającą miejsce zamieszkania tylko w tym Państwie, w którym ma ona stałe miejsce zamieszkania; jeżeli ma ona stałe miejsce zamieszkania w obu Umawiających się Państwach, to uważa się ją za mającą miejsce zamieszkania tylko w tym Państwie, z którym ma ona ściślejsze powiązania osobiste i gospodarcze (ośrodek interesów życiowych);

b) jeżeli nie można ustalić, w którym Państwie osoba ma ośrodek interesów życiowych albo jeżeli nie posiada ona stałego miejsca zamieszkania w żadnym z Państw, to uważa się ją za mającą miejsce zamieszkania w tym Umawiającym się Państwie, w którym zwykle przebywa;

c) jeżeli przebywa ona zazwyczaj w obu Państwach lub nie przebywa zazwyczaj w żadnym z nich, to uważa się ją za mającą miejsce zamieszkania w tym Państwie, którego jest obywatelem;

d) jeżeli osoba jest obywatelem obydwu Państw lub nie jest obywatelem żadnego z nich, to właściwe władze Umawiających się Państw rozstrzygną tę sprawę w drodze wzajemnego porozumienia.

3. Jeżeli stosownie do postanowień ustępu 1 osoba nie będąca osobą fizyczną ma siedzibę w obu Umawiających się Państwach, to uważa się ją za mającą siedzibę w tym Umawiającym się Państwie, w którym znajduje się miejsce jej faktycznego zarządu.



Osoby nie mające miejsca zamieszkania w Polsce (również obywatele polscy) rozliczają podatek wyłącznie w Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 27 Gru 2010, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osoby nie mające miejsca zamieszkania w Polsce

Smie twierdzic ze wiekszosc osob przebywajacych na IS jest zameldowana w Polsce, a takze sporo osob posiada jakies dobra materialne. US w Polsce moze przyjac to jako posiadanie interesow zyciowych w Polsce.
W teorii wszystko ladnie to wyglada, w praktyce jest inaczej. Kazdy US moze interpretowac artykuly i przepisy inaczej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
LadyGaga

Doczy: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysany: 27 Gru 2010, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak , przeczytalem , mysle ze zrozumialem Rolling Eyes . Ale nadal nie wiem , dlaczego islandzki urzad wysyla rozliczenie podatkowe do Polski ? Jakie sa kryteria dla nich ? Albo kiedy dla nich interes zyciowy jest w Islandii ? Moze chociaz ktos wie , gdzie mozna sie zapytac o to w urzedzie islandzkim ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 1 Sty 2011, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj znajomy pracowal na isl od 2005 do 2009, rozliczal sie tylko na wyspie w polsce przez ten czas sie nie interesowali czy sie tam rozlicza czy tez nie. w kwietniu 2009r zjezdzal do polski na stale i aby nie miec problemow poszedl do biura RSK i poprosil o pit z ktorego wynikalo, ze prze te lata co pracowal na isl jest rozliczony i jak do tej pory wszystko jest ok.
Jesli masz mozliwosc to postaraj sie tez o taki pit z isl.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
amd_xp

Doczy: 13 Kwi 2008
Posty: 50
PostWysany: 10 Sty 2011, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientuje sie ktos w jaki sposob mozna rozliczyc sie przez internet?Dokladniej chodzi mi o to,jak i gdzie sie zalogowac na stronie RSK?Jak rowniez od kiedy mozna sie rozliczyc?Dziekuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hanka79

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skd: Kopavogur
PostWysany: 10 Sty 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Przedstawię Wam jak to wyglądało u mnie jeśli chodzi o uniknięcie spotkania z polskim US. Przyjechałam na Islandię we wrześniu 2006 roku i podjęłam pracę od razu. W tym samym roku podatkowym (od stycznia do sierpnia) pracowałam w Polsce. W styczniu 2007 roku pojechałam na urlop do Polski, rozliczyć się z dochodów osiągniętych w Polsce i w Islandii za rok 2006, gdyż takie są przepisy odnośnie pracy w dwóch państwach w tym samym roku podatkowym. Dużo do dopłaty nie było. Następnie zapytałam miłą panią w US co mam zrobić żeby nie musieć co roku składać zerowych pitów (bo nawet jak nie osiągasz dochodów to musisz złożyć tzw. pit zerowy). W związku z tym że urzędnicy US interpretują przepisy jak im pasuje zadzwoniłam do Ministerstwa Finansów i tam bardzo miła pani podyktowała mi treść oświadczenia które należy złożyć w swoim US. Napisałam oświadczenie, oczywiście w dwóch egzemplarzach, zaniosłam, pani przybiła stempelek z datą na mojej kopii i powiedziała, że moję konto w US w Polsce przechodzi w tzw. stan uśpienia więc nie będą mnie ścigać za to że się nie rozliczam bo wiedzą gdzie mieszkam i gdzie osiągam dochody. Tak oto zakończyła się moja "współpraca" z polskim US. W razie pytań zapraszam! Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 11 Sty 2011, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu po prostu nie wypełniłaś NIP-3 o zmianie rezydencji podatkowej na islandzką?

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2009/nip3_05.01.pdf
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 61, 62, 63  Nastpny
Strona 50 z 63

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron