reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Z czym kojarzy wam się Estonia?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartus22-1

Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skąd: Krosno
PostWysłany: 22 Lut 2006, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wymyśleć potrawę, słynną postać, przedstawienie na ten temat jednak trochę trudniej jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24 Lut 2006, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Estonia to mały-wielki kraj. Miejscami budzi moją najwiekszą sympatie.

Pierwsi wprowadzili podatek liniowy, podatek od firm wynosi 0 %, stawiają na eksperymenty, ryzykują... i dobrze na tym wychodzą, w przeciwienstwie do Polski. Zmagają się z ogromną, bo 30 % mniejszością rosyjską, niezbyt przyjazną...

Nie uzywam tego słowa, ale tu sie nadaje bardzo - respect.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Svensk

Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 165
Skąd: Zabrze (PL)
PostWysłany: 25 Lut 2006, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie zgadzam sie... ci rosjanie są naprawde natrętni i hamscy, oni się domagają aby w estonii został wprowadzony Rosyjski... bo oni tam są... i myślą ze oni są święci Evil or Very Mad Niech sie uczą estońskiego! Sami jada na własną odpowiedzialność do Estonii, wiec niech niewymagają za dużo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pawel2
Gość
PostWysłany: 11 Mar 2006, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie estonia kojarzy sie tylko i wylacznie z czarno-niebiesko-biala flagą i niestety z niczym wiecej!o tym kraju wiem tylko tyle ze maja dostep do baltyku granicza z lotwa i z rosja i ze kursuja z tamtad promy do Helsinek...moge jeszcze powiedziec ze kojarzy mi sie z tanimi artykulami,ze jest tam podobnie jak w rosij (walki i przekrety)i ze jest malym krajem...tylko tyle muglbym powiedziec o estoni nic wiecej o nich nie wiem no moze ze maja swoj jezyk estonski i ze stolica to talin... nic juz wicej nie wiem
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Mar 2006, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Estonia radzi sobie najlepiej z wszystkich bylych republik radzieckich. Ma coraz silniejsze zwiazki z Finlandia i naprawde dobrze rozwijajaca sie ekonomie. Inwestuje w technologie. Wiele firm finskich ma swoje oddzialy w Estonii, Finowie kupuja tam nieruchomosci, jezdza na wakacje...
Bardzo ciekawe miejsce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LooCKeRWooD

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skąd: T-ravel
PostWysłany: 25 Mar 2006, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee!!!ooo...

Mnie Estonia kojarzy się tylk z "xxxx" Rosji...
Z niczym więcej. Wiem jaka jest stolica, ale więcej mnie to panstwo nie interesuje..

Postrafiam...
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Grom
Gość
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartus22-1 napisał:
to juz wiem,ale za chęci (i kopię tekstu z eesti.pl(tak mi się wydaje)) serdzecznie dziękuję, chyba nikt juz niczego nie wymysli;) ESTONIA JEST GŁUPIA!!!

To mój pierwszy post na tym forum. Chciałem więc wszystkich pozdrowić.

Jak widzę kolega pisze po polsku, i nawet potrafi czytać po polsku. Wink Musi więc być Polakiem, który nie zna historii własnego kraju i związków Polski z Estonią.

Kilkadziesiąt lat temu miało miejsce pewne wydarzenie. Wielu historyków łamało sobie głowy, próbując wyjaśnić co i dlaczego. Wielu pisarzy chciało coś na ten temat napisać, ale najpierw komuna i brak dostępu do materiałów im nie dawały, a potem jakoś nikt nie potrafił odpowiednio się do tego wydarzenia ustosunkować, wyciągając odpowiednie wnioski. Nakręcono o tym nawet film, a Pan Wołoszański specjalny cykl prgramów "Śladami ... ".

Wieczorem 14 września 1939 roku na redę portu w Tallinie wszedł okręt podwodny ORP Orzeł. Na ląd zszedł chory dowódca, którego po wizycie u polskiego attache wojskowego przewieziono do szpitala. Wbrew zapewnieniom władz estońskich, po upływie kilkunastu godzin polski okręt został internowany. Po kilku dniach, bez torped, amunicji, żywności i map Polscy marynarze uciekli z Estonii i przebili się przez cieśniny Sund oraz Skagerrak do Wielkiej Brytanii.


P.S. Przykro, że niewiele osób dziś o tym pamięta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron