reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandzka gospodarka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vikinga nie interesuje, jak duzo zlotowek moge kupic za korony, a mnie nie obchodzi kiedy viking zrozumie ze to ten sam kij, ktory go bedzie tlukl rosnaca na Islandii inflacja i wzrostem cen podstawowego koszyka produktow, tylko ogladany od drugiego konca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastek_szcz napisał:
moje zdanie na ich temat jest takie ze to jest panstwo kart kredytowych i kredytow



No może na Islandii jest to naprawdę mocno odczuwalne to zapewniam Cię że "życie na kredyt" nie jest tylko domeną Islandczyków, ale także Amerykanów czy innych mieszkańców krajów Europy zachodniej.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy z nich często z hukiem z tego powodu spadają twardo na cztery litery.Dla mnie to żadne pocieszenie. Widocznie jeszcze zbyt mało Islandczyków odczuło na własnej skórze twarde prawa banków.
Podobnie było kiedyś z dużymi terenowymi samochodami które żarły duże ilosci ropy, Islandczycy kupywali je masowo, bo ropa była tania, a teraz to sami wiecie jak wyglada sytuacja dzisiaj.
A to, ze korona traci na wartości odczujemy wszyscy , zarówno Polacy na stałe mieszkajacy tutaj , jak i traktujacy Islandie jako miejsce pracy. Naprawde robi mi sie coraz smutniej z tego powodu. A może histeryzuję?
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że jeszcze raz wtrące swoje 3grosze, ale pewien znajomy który jest tu parę ładnych lat mówił mi że jakiś czas temu (3-5 lat wstecz) korona również znacząco spadła.
Czy ci z was którzy są tu kilka lat pamiętają coś podobnego?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak było przez prawie caly rok cieniutko, ale nikt nie moze przewidziec ile teraz to potrwa.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisał:
Przepraszam że jeszcze raz wtrące swoje 3grosze, ale pewien znajomy który jest tu parę ładnych lat mówił mi że jakiś czas temu (3-5 lat wstecz) korona również znacząco spadła.
Czy ci z was którzy są tu kilka lat pamiętają coś podobnego?
Pozdrawiam.


o tym nie musi Ci mówić Islandczyk, wystarczy zerknąć w wykres.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisał:


o tym nie musi Ci mówić Islandczyk, wystarczy zerknąć w wykres.


Jaki wykres? możesz coś bliżej powiedzieć? nie interesuję się ekonomią w takim stopniu jak Ty, więc nie szukałem wykresów to proste.
POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie spokoj ...viking ma tyle komputerow ze wszystko wie najlepiej i to on reguluje kursem korony do dolara i innej waluty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to on reguluje kursem korony do dolara i innej waluty


Tak...
Wojna w Wietnamie to teĹź moja sprawka lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pisalem o walucie a nie o wojnie w wietnamie....a poza tym piszesz takie bzdury ze 3/4 ludzi na tym forum nie traktuje Cie powaznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisał:
a poza tym piszesz takie bzdury ze 3/4 ludzi na tym forum nie traktuje Cie powaznie

W przeciwienstwie do Ciebie, prawda Rolling Eyes ?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisał:
nigel napisał:


o tym nie musi Ci mówić Islandczyk, wystarczy zerknąć w wykres.


Jaki wykres? możesz coś bliżej powiedzieć? nie interesuję się ekonomią w takim stopniu jak Ty, więc nie szukałem wykresów to proste.
POZDRAWIAM.


Zerknij na moj post z 20 kwi, 21:08 (mozesz miec inna strefe czasową).

Viking, napisales w poscie wyzej:
Z moich obecnych obserwacji kryzys najbardziej interesuje nas na tym forum. Jak rozmawiam w pracy z Islandczykami to nawet nie zauważaja takich rzeczy. Rzad też za specjalnie sie tym nie przeją i nie zamierza interweniować. Myślę że nie należy panikować i żyć sobie spokojnie.

a pozniej To że benzyna idzie w góre to mnie akurat obchodzi i nie jestem z tego zadowolony. Ale to że ISK traci do PLN i przez to w przeliczeniu na złotówki bede mniej zarabiał mnie nie interesuje i nie martwi.

Jak pewnie mozesz zauwazyc, to islandzka waluta traci, natomiast euro, dolar i zlotowka zachowują sie raczej spokojnie. Złotówka i korona islandzka nie są ze soba powiązane, natomiast obie waluty są powiązane z euro i dolarem. Strata ISK wobec euro i dolara pośrednio osłabia ją także wobec złotówki. Powinno to Ciebie obchodzic, poniewaz zaplacisz niedlugo wiecej za towary importowane. To, że Polacy mniej zarobią, to wniosek dalszy.

Uczestniczą w tym forum ludzie mieszkający na Islandii i interesuje ich (tak mniemam) kurs ISK nie tylko do PLN, ale takze do euro i dolara. Nie zgodze sie z tym, że ich to nie obchodzi. Moja kolezanka z Rvk boi się na stacje zajrzeć, bo może cena benzyny przekroczyła 130 ISK, a nie tak dawno płaciła coś koło 100 ISK. Jeśli chcesz, to nie panikuj (jesli takie masz dochody), ale wiele ludzi liczy po prostu pieniądze - i nie mowa tu tylko o przeliczniku na złotówki. Nie tylko Ty tam mieszkasz.

leszek16064, z linku do wykresĂłw ktĂłre tam znajdziesz, ustaw sobie odpowiedni okres - najwczesniej mozna od 2000 roku chyba. zobaczysz kryzys pod koniec 2001 roku.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki za odpowiedź,
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w radio wypowiadal sie ekonomista i powiedzial ze ten sapdek korony teraz to tylko normalna reakcja na drugotrwaly mocny kurs ,banki sterowaly wskaznikami a rzad budowal kolejne huty i tamy zeby moc pochwalic sie niskim bezrobociem ,duza sila nabywcza pieniadza oraz dobrymi wskaznikami.Niestety juz od dluzszego czasu ostrzegali ze kurs byl za mocny i ze polecimy .Pozatym te 100% pozyczki na nieruchomosci ,zmniejszone juz do 80-90% spowodowaly tak wielki popyt ze mieszkania ,ze ceny doslownie pofrunely w gore.Ale niestety dotyczy to kazdego ,kazdego kto ma pozyczke z banku ,prowadzi samochod , gospodarstwo domowe.Inflacja dotknie kazdego ,,jednych mniej drugich bardziej.Islandczycy sie mniej przejmuja bo sa przyzwyczajeni do zycia na kredycie ,nie planuja,nie zaprzataja soebie glow az tak jak Polacy.Moze lepiej przymknac na to oko ,bo i tak nie mamy na to wplywu-poprostu mniej zarobimy,a wiecej wydamy i tyle.Petur Blondal ,jeden z polsow Parti Niepodleglosci poradzil ludziom oszczednosc ,zakup towarow ,ktore wciaz sa tanie ,bo podozeja i odradzil zakup nieruchomosci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 22 Lis 2006, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ajajaj znow kurs skoczyl Sad
i bedzie w plecy na duzym przelewie bo musze poslac pieniadze
Evil or Very Mad
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2006, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi, taki lajf. Nie wiem czemu, ale kurs zawsze sie odbija jak jade do Polski. Skad oni wiedza w tym banku kiedy ja jade, no skad??? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron