reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

pomysł na życie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Rybak

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 12
Skd: ŚWINOUJŚCIE
PostWysany: 23 Lut 2006, 11:36    Temat postu: pomysł na życie? Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim witam wszystkich odwiedzających to forum ,oraz składam wyrazy uznania dla kompetencji założycieli Iceland. Rzadko na stronach tematycznych można spotkać tak kompletne zestawy wiadomości z interesującego państwa łacznie z podstawami językowymi.
Mam jednak pytanie- prośbę do mieszkających na Islandii.
Moje starania o pracę na wyspie są w stadium końcowym ,mam nadzieję na to że wkrótce zobaczę na własne oczy islandzkie cuda ale mam dylemat.
Nie chcę popracować jakiś czas ,oszczędzać i wrócić do kraju ,szukam miejsca w którym mógłbym spokojnie żyć ,czy waszym zdaniem Islandia moze być takim miejscem?
Mam 40 lat ,żonę, dwoje dzieci 5 i 13 lat i powoli mamy dość tego co się dzieje w naszym kraju, pomysł na kraje skandynawskie dojrzewał już dość dlugo po fascynacji sagami, dziejami Winety i jej wikingów ,a opowieści Margit Sandemo jeszcze ten stan pogłębiły ,ale w moim wieku nie jest łatwo podjąć taką decyzję.Nie jestem już naiwny, zdaję sobie sprawę z trudności jakie początkowo są udziałem imigrantów ale też wiem że czas zaczyna mnie gonić .Czy dla was Islandia okazała się tym krajem w którym chcecie spędzić swoje życie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 23 Lut 2006, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem juz na islandii 15 lat jest tu spokoj mieszkam na malej wiosce na wschodnim wybrzezu naprawde islandia moze sie spodobac tobie i twojej zonie jezeli macie tez dosc zgielku wielkiego miasta pozatym praca jak juz masz to jestes panem sytuacji wiadomo ze nie zarabiasz milionow ale stac cie zeby oplacic podstawowe rachunki i godnie zyc za reszte sorki ze pisz tak pozno pewnie juz jestescie na islandii a jak nie to przyjezdzajcie pzatym do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic do spokoju nudy i wogole ja 3 lata temu pomoglam przyjechac tu trzem rodzinom7 osobowej 6 osobowej i 4 osobowej ta ostatnia wyjechala po 2 latach ale teraz zaluja a ja juz im nie ufam zeby ich tu sciagnac z powrotem jak juz by co to mozecie zadzwonic mam na imie bogdzia a nr tel podam kiedy indziej nie na forum ok pozdrawiam pa pa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 23 Lut 2006, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak jesteś chyba 15 tygodni a nie lat.

Cytat:
Jestem w Islandii dwa miesiace ......w jaki sposob moge przedluzyc swoj 3 miesieczny pobyt nie opuszczajac granic Islandii.......Prosze o odpowiedz i jednoczesnie moderatora o usuniecie tego postu po uzyskaniu odpowiedzi


Jest to Twoja wypowiedz z 20 stycznia 2006 roku.
Ja myśle że jesteś nędznym prowokatorem.
Musisz uważać co piszesz bo 5 miesięcy to nie 15 lat.

A teraz odpowiedź dla Rybaka

Cytat:
Czy dla was Islandia okazała się tym krajem w którym chcecie spędzić swoje życie?


Tak. Chce tu spędzić życie.
Powiem tak- Islandia zadbała o mnie lepiej niż mój ojczysty kraj Polska.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rybak

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 12
Skd: ŚWINOUJŚCIE
PostWysany: 23 Lut 2006, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W świetle uwagi Vikinga nie wiem co myśleć o wypowiedzi jeszcze polaka zresztą czytałem temat o 3 miesiecznym pobycie i jak to obejść założony przez tegoż polaka-jeszcze więc.....
A co do nudy to w Świnoujściu poza sezonem jest sen zimowy, w sezonie natłok turystów i potrójne ceny z tego powodu i nawet nie ma kina Confused
człowiek inteligentny sobie zajęcie znajdzie zresztą jak nie mam co robić to idę na ryby i nic do szczęścia nie jest mi więcej potrzebne
bardziej myślę o rodzinie: jak dzieci się przystosują do szkoły i czy znajdę jakąś pracę dla żony i czy sam będę w stanie zapracować na nas ewentualnie czy mogę liczyć na pomoc państwa w rodzaju rodzinne dodatek mieszkaniowy? przynajmniej w początkowym najgorszym okresie zanim na tyle poznam język by samemu się wszystkiego dowiedzieć i załatwić,i znaleść pracę lepiej płatną do której w tej chwili barierą jest język(zacząłem się uczyć islandzkiego)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 23 Lut 2006, 18:23    Temat postu: pozdrowienia dla rybaka Odpowiedz z cytatem

chyba jednak nie warto pomagac ludziom i odpowiadac na ich pytania bo zaraz dostaje sie po tylku i wyzywaja cie od prowokatorow dzieki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 23 Lut 2006, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybak jest juz sporo odpowiedzi na forum na twoje pytania ,uzyj opcji szukaj ,na temat przystosowania dzieci pisalo sie juz ,na temat cen ,realiow ,trudno wszystko pisac od nowa.Napewno znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan ,a jesli czegos brakuje to odpowiemy.Powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 23 Lut 2006, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedno pytanie do jeszcze polak -po co takie podchody ,ze najpierw niby nie wiemy jak tu zostac,a mamy tu kobiete a potem sie okazuje ze jeszcze polak to kobieta ktora -pomogla -az 3 rodzinom....chyba sie pogubiles-as w wlasneych fantazjach
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 24 Lut 2006, 16:15    Temat postu: Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej Odpowiedz z cytatem

Drogi Rybaku witam Cie serdecznie na forum Smile

To czy Islandia przypadnie Ci do gustu na reszte zycia, tylko Ty jestes w stanie odpowiedziec na to pytanie i to za jakis czas, moze na emeryturze Smile
Nik nie jest w stanie zdecydowac za Ciebie. Jak sam zauwazyles przegladajac forum sa glosy wychwalajace Ta wyspe i drugie calkowicie odmienne.

Skoro Ty juz oczekujesz na wyjazd moze sie okazac, ze bedziesz w stanie znalezdz dla swojej zony prace w tej samej fimie. Czasem wiele okazji lapie sie bedac tu na miejscu w odpowiedniej chwili. A z jej przyjazdem moga przyjechac Wasze dzieci.
Islandia ma wiele uroku ale tez ma wady nic na swiecie nie jest idealne.
Jak mowi powiedzenie jak se poscielesz tak sie wyspisz.

Napewno sila jest rodzina. Jesli jest obok to nawet sztorm trwajacy od tygodnia nie jest taki straszny to poprostu deszczyk, ktory kiedys sie musi skonczyc.

Zamieszkanie w miescie czy na wsi nie robi roznicy. Kazdemu przypasuje cos calkiem odmiennego. Gdy ma sie rodzine priorytety ulegaja zmianom. Ja zaznalam zycia na wsi lecz zbyt mocno tesknilam za m iejskim zyciem, w ktorym sie wychowalam i przenioslam sie do Reykjaviku, moze to nie "Manhattan" ale korki i spaliny tez sa Smile Ale nie ukrywam w malym stopniu tesknie za wioskowym zyciem gdzie nie trzeba godzinc bo cie czas sciga.

Jednego nie musisz sie martwic Smile niewazne w jakim miescu Islandii sie osiedlisz bedziesz mial krrajobraz w zasiegu reki.

Od Ciebie tylko zalezy czy widok na ocean bedzie zapierajacy dech w piersi z powodu wzburzonych fal i unoszacych sie nad nimi mew, ktore dryfuja noszone wiatrem

Czy

Poprostu kolejnym sztormem z wielkimi opadami i ponurym szaro-burym niebem.

Wiec podejmij decyzje i patrz pozytywnie do przodu bo przeciez zawsze czeka COS na nas na drugim koncu teczy Very Happy

Pozdrawiam Alutka
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Rybak

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 12
Skd: ŚWINOUJŚCIE
PostWysany: 24 Lut 2006, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję wam za dotychczasowe wypowiedzi zwłaszcza Vikingowi Very Happy
moje obawy nie miałyby może miejsca gdybym miał 15-20 lat mniej,ale mając 40 musze liczyć się z tym że jak mi się nie powiedzie to na szukanie następnego miejsca do życia może być za póżno,pracę na kilka miesięcy aby zarobic to miałbym naprawdę dużo bliżej do niemiec mam 2 kilometry i na upartego mógłbym dojeżdzać do pracy codziennie ,jak pisałem chce wyjechać z rodziną na stałe z powodów nie tylko ekonomicznych ,a głównie dlatego że nie odpowiada mi fundamentalizm katolicki vide O.Rydzyk jaki w tej chwili dochodzi do władzy,jednocześnie chcąc wypracować jakąś emeryturę muszę naprawdę sie spieszyć ,
starczy tych obaw naprawdę serdecznie dziekuję za wasze zainteresowanie i odpowiedzi . Islandia rules
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 24 Lut 2006, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak (ta osoba ktora tylko uzywa jego nicka)otrzymalam twoja odpowiedz na priva .Nie bede cytowac bo naprawde wstyd.Prawdziwy jeszcze polak -Jesli uzyczasz komus swojego nicka to powinienes to wyjasnic -GRZECZNIE-A NIE powodowac NA FORUM BALAGAN.Dla ludzi czytajacych twoje wypowiedzi mozesz bowiem wygladac jak osoba o dwoch osobowosciach.A osoba ktora napisal do mnie na priva wielkimi literami-Za swoje slowa bierze sie odpowiedzialnosc ,a ja zapamietam sobie ten brzydki list .Proponuje abys przeczytal (-a )ponownie moja wypowiedz wyzej ,a potem swoj list do mnie .I gleboko sie zastanowil-a....
przytocze ostatnie zdanie twojego listu;NIE OBRAZAJ LUDZI JAK ICH NIE ZNASZ-czy ja kogos obrazam???'chyba wypada spytac osoby ktora co post pisze co innego ,o co chodzi????????????????????????i nie pisz do mnie na priva ale mniej odwage napisac na forum ,my tu dyskutujemy .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Lut 2006, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze Karuta że nie tylko ja dostałem podobnej treści prywatne wiadomości od jeszcze-polak.
Ja dostałem 2 wiadomości. Z jednej wynika że jest mężczyzną a z drugiej że kobietą Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
izabela

Doczy: 01 Sty 2006
Posty: 3
PostWysany: 25 Lut 2006, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak, to kobieta- bogdzia i mieszka tu 15 lat na wschodnim wybrzezu. Mialam okazje poznac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Lut 2006, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast wyjasnic sytuacje ( mozna bylo zobaczyc wczesniejsze pozwy i sprawdzic na czym polegal blad). Nie napadac na ludzi. Ja sama tez bylam zdezorientowana tymi pozwami, bo sie wzajemnie zaprzeczaly. Oj czasami lepiej sie zastanowic i umiec opanowac emocje. Pogodzcie sie ludzie i przeproscie jak chcecie. Zyje i tak jest trudne po co sobie jeszcze dokuczac na wzajem. Przeciez to dziecinne. Rolling Eyes
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 25 Lut 2006, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżises!!! ,ale czemu od razu posty nazywać pozwami? Przecież nikt nie chce nikogo ciągać po sądach...
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 25 Lut 2006, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Nie napadac na ludzi. Ja sama tez bylam zdezorientowana tymi pozwami, bo sie wzajemnie zaprzeczaly. Oj czasami lepiej sie zastanowic i umiec opanowac emocje. Pogodzcie sie ludzie i przeproscie jak chcecie. Zyje i tak jest trudne po co sobie jeszcze dokuczac na wzajem. Przeciez to dziecinne. Rolling Eyes

zgadzam sie ,tylko ze ja przepraszac nie bede ,bo nic ne zrobilam.To nie ja wysylam niekulturalne listy na priva.Ale uwazam ten temat za zamkniety ,bo szkoda mojego czasu .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 28 Lut 2006, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
jeszcze polak jesteś chyba 15 tygodni a nie lat.

Cytat:
Jestem w Islandii dwa miesiace ......w jaki sposob moge przedluzyc swoj 3 miesieczny pobyt nie opuszczajac granic Islandii.......Prosze o odpowiedz i jednoczesnie moderatora o usuniecie tego postu po uzyskaniu odpowiedzi


Jest to Twoja wypowiedz z 20 stycznia 2006 roku.
Ja myśle że jesteś nędznym prowokatorem.
Musisz uważać co piszesz bo 5 miesięcy to nie 15 lat.

A teraz odpowiedź dla Rybaka

Cytat:
Czy dla was Islandia okazała się tym krajem w którym chcecie spędzić swoje życie?


Tak. Chce tu spędzić życie.
Powiem tak- Islandia zadbała o mnie lepiej niż mój ojczysty kraj Polska.


Viking.......wiesz czym TY sie roznisz od papieza??.....Papiez jest nieograniczenie milosierny......a Ty jestes niemilosiernie ograniczony . Nawet dziecko moglo sie zorientowac ze to nie ja pisalem tego posta o 15 letnim pobycie tutaj , tylko moja kobieta....Podsumowywujac meritum calej sprawy to jestem na tym forum ostatni raz......powodem jest to ze ze kazdy jest bardzo madry....ale jak przyjdzie do konkretnej odpowiedz na konkretne pytanie to jak zawsze kazdy wypina sie tylna czescia ciala........Bardzo madrze ktos napisal pare postow wczesniej ze na Polaka za granica nie mozna liczyc a ktos kto jest tu dluzej niz kilka miesiecy to za jednego dolara gonil by suke z Krakowa do Olsztyna na piechotke........Zycze wszystkim milego pobytu w Islandii i zarobieniu duzo kasy......
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 1 Mar 2006, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisa:
jestem na tym forum ostatni raz......powodem jest to ze ze kazdy jest bardzo madry.... na Polaka za granica nie mozna liczyc


Nie zamierzam Cię zatrzymywać wcale. Ale nie widze powodu, żebyś obrażał forumowicżów. Jak masz jakieś pretensje to się obrażaj na konkretne osoby.
Nie wszyscy forumowicze mieszkają na Islandii. Rzekłbym wręcz, że znaczna większość forumowiczów to osoby mieszkające poza wyspą. Więc argument jest idiotyczny. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że na Polaka zagranicą nie można liczyć. Zależy na jakiego Polaka i jak się do kogoś podchodzi. Jeżeli się zaczyna od pretensji i żalów to trudno się dziwić, że ktoś będzie sceptyczny, czy wręcz niechętny.
Poza tym to, że nie uzyskałeś jakiejś informacji o pracy czy o czymśtam nie znaczy, że całe forum jest złe! Forum tylko w jednej, niewielkiej swojej części poświęcone jest pracy. Choć czasem zdaje mi się, że niektórzy o tym zapomnieli!
Przypominam - to jest forum dla miłośników Islandii!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Mar 2006, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nawet dziecko moglo sie zorientowac ze to nie ja pisalem tego posta o 15 letnim pobycie tutaj , tylko moja kobieta....


Widocznie jest tutaj więcej ludzi którzy są mniej inteligentni od ciebie bo nie tylko ja się nie zorientowałem.
Jaki ty macho jesteś- Moja kobieta paker

Cytat:
powodem jest to ze ze kazdy jest bardzo madry....ale jak przyjdzie do konkretnej odpowiedz na konkretne pytanie to jak zawsze kazdy wypina sie tylna czescia ciala........


Tutaj jesteś niesprawiedliwy. Poradziłem ci co masz zrobić aby przedłużyc sobie 3 miesięczny pobyt. Ale tobie to rozwiazanie się nie spodobało.
A tak na marginesie ponoć Twoja kobieta pomagała juz jakimś Polakom a nie mogła pomóc Tobie, że szukałeś pomocy na forum Question

Cytat:
Zycze wszystkim milego pobytu w Islandii i zarobieniu duzo kasy......


Kase już mam a pobyt jest miły. Ale mimo wszystko dziękuje Cool
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pechowiec

Doczy: 26 Sty 2006
Posty: 10
Skd: Śląsk
PostWysany: 1 Mar 2006, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragedia z tym "jeszcze polak" Smile
_________________
Chce wyjechać bo musze, sytuacja materialna!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron