reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Obywatelstwo - Czy dla kazdego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 19 Gru 2008, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:

no ja mieszkajac w polsce o wizie amerykanskiej to moglem sobie pomarzyc, chyba tylko na jakies work & travel moglbym pojechac. w reykjaviku dostalem co prawda od reki ale bylem juz 100$ w plecy, musialem wypelniac wniosek w ktorym pytali mnie czy dokonywalem ludobojstwa z raminia nazistowskiego rzadu, skladac odciski palcow, zostac przeszukany na wejsciu i pare innych niewygod. z niebieskim paszportem nie ma tego problemu.


Czyli w Polsce nie miales kasy na zakupy w USA no a skoro tam sie jezdzi na zkupy to nie miales po co jechac, to po prostu potwierdza fakt ze wize USA dostaje sie od reki jak ma sie kase. W ogole jakos ta twoja kasa wyglada cienko bo 100$ to cie jak widac powala na cale zycie. Co do formalnosci to przeciez i tak kazdemu teraz fote robia na granicy. I wreszcie pytanie zasadnicze: to ty do USA jak czesto jezdzisz?

stan napisał:

no wlasnie ale majac paszport islandzki gdy zamieszkasz w jakims innym panstwie skandynawskim mozesz uczestniczyc (rowniez czynnie) w wyborach parlamentarnych, lokalnych, referendach. nie jestes obywatelem drugiej kategorii.


No to juz qrne zaczyna byc jakas paranojka i mozna ja dalej ciagnac w tym samym stylu: Nie majac paszportu unijnego jestes obywatelem bez zadnej kategorii w UE i nie gadaj ze glosowanie na wyspach owczych jest wazniejsze of PE, hehehe.

Z tego typu wypowiedzi mozna wysnuc wniosek ze islandzki kryzys jest zbawienny dla powrotu wielu ludzi do rzeczywistosci. No bo rok temu to by tu pelno gadania ze za iskowym passem to jest miodzio bo stoi za nim gruba kasa lepsza od wszelkich $ i € i gdzie tam do niej bidakom z passem RP chocby na nim UE pisalo lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 19 Gru 2008, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przekonales mnie zatroskany, islandzki paszport jest gowno warty. dzieki ze otworzyles mi oczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 19 Gru 2008, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co Wy sie tak podniecacie kawalkiem papieru Very Happy Very Happy Very Happy , niech bedzie jaki chce byle przez granice przepuszczali Very Happy Very Happy
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 19 Gru 2008, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
przekonales mnie zatroskany, islandzki paszport jest gowno warty. dzieki ze otworzyles mi oczy.


Niepotrzebnie wtykasz komus co nie powiedzial i niepotrzebnie wpadasz w skrajnosci. Po prostu jest absurdalne robienie z paszportu przedmiotu uwielbienia. A jesli dla kogos to nie jest absurdalne to mozna rozpoczac dyskusje o wyzszosci islandzkiego prawa jazdy nad polskim oraz wyzszosci polskich biletow kolejowych nad islandzkimi Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 19 Gru 2008, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie sie zgadzam, szczegolnie w kwesti islandzkich biletow kolejowych Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 19 Gru 2008, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:


Niepotrzebnie wtykasz komus co nie powiedzial i niepotrzebnie wpadasz w skrajnosci. Po prostu jest absurdalne robienie z paszportu przedmiotu uwielbienia.


ja nie robie z niego przedmiotu uwielbienia, ja tylko odpowiedzialem na pytanie do czego moze sie przydac. ty zaczales jego zalety kwestionowac. moze dla ciebie nie sa wazne, wg mnie ulatwiaja zycie (moze dlatego ze tak lubie usa, a z rey do ny tylko 4 godziny)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 19 Gru 2008, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
ja nie robie z niego przedmiotu uwielbienia, ja tylko odpowiedzialem na pytanie do czego moze sie przydac. ty zaczales jego zalety kwestionowac. moze dla ciebie nie sa wazne, wg mnie ulatwiaja zycie (moze dlatego ze tak lubie usa, a z rey do ny tylko 4 godziny)


no nie kwestionowac tylko ze te zalety sa tak marginalne jak zalety passu RP bo mozna glosowac do PE. Ale fakt, jak juz niedlug usiacy zniosa te wizy to ci odpadnie ten argument ale te 4 godziny do ny swiadczy ze rey to pepek swiata bo i do Grenlandii i na biegun pln tylko dwa kroki lol tylko przy obecnym stanie kasiory to te wypady do ny raczej sie przerzedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 19 Gru 2008, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Z Islandzkim paszportem jesteś milej traktowany na lotniskach. Uśmiechają się i nie dają Ci wymownych spojrzeń.


I nie strzelają z paralizatorów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 19 Gru 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
viking napisał:
Z Islandzkim paszportem jesteś milej traktowany na lotniskach. Uśmiechają się i nie dają Ci wymownych spojrzeń.


I nie strzelają z paralizatorów Smile


ale to w kanadzie tylko ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Gru 2008, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie co mnie nigdy nie brali na rendgen z Is paszportem.
Zreszta jak leci samolot z Berlina Londynu czy Wa-wy to to miejsce gdziejest rendgen jest zawsze czynne... Sprobujecie leciez z Oslo... Zero kontroli naet pszporto nie spradzaja.. Jak za dawnych czasow bo i Polakow nie b ylo wogole w samolocie, az dziwnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 19 Gru 2008, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać mam poczciwą gębę bo mnie nigdy na żadnej granicy nawet pobieżnie nie sprawdzali.
Kilkadziesiąt razy przekraczałem granice i nic, kompletnie zero i to z polskim paszportem.

Ale jakbym miał możliwość to z niekłamaną przyjemnością postaram się o paszport IS.
A po co?
Po to by mi zatroskany miał czego zazdrościć, za te "mądre" dowody znajdzie się na czarnej liście i jemu nie dadzą Smile
A tak poważnie, zatroskany przypomina mi kolegę z liceum. Czarek był czerwonym aktywistą. Ciągle się z nami kłócił na lekcjach i przekonywał że żyjemy w najpiękniejszym kraju na świecie, w najdoskonalszym systemie społeczno politycznym a do tego cała reszta świata jest ble... a ile temu emocji towarzyszyło ho, ho!
A jak dostali paszporty, on i jego rodzice, to do Canady na "wycieczkę" pojechali i do dziś nie powrócili.
Nie wiem czemu, Polska to piękny i bogaty kraj o największej na świecie tradycji kulturalnej i historycznej, a kto obalił komunę i Turka po Wiedniem bił..itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 19 Gru 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
A tak poważnie, zatroskany przypomina mi kolegę z liceum. Czarek był czerwonym aktywistą. Ciągle się z nami kłócił na lekcjach i przekonywał że żyjemy w najpiękniejszym kraju na świecie, w najdoskonalszym systemie społeczno politycznym a do tego cała reszta świata jest ble... a ile temu emocji towarzyszyło ho, ho!
A jak dostali paszporty, on i jego rodzice, to do Canady na "wycieczkę" pojechali i do dziś nie powrócili.
Nie wiem czemu, Polska to piękny i bogaty kraj o największej na świecie tradycji kulturalnej i historycznej, a kto obalił komunę i Turka po Wiedniem bił..itd.


Skojarzenia co najmniej dziwne, pokrecone historie z komuny, chyba jakies odciski na mozgu pozostaly. Przeciez tutaj dyskusja jest o paszportach. Slowem nikt nie wspominal o naj naj krajach na swiecie i tak dalej a juz w ogole nie bylo mowy na ten temat o Polsce. Jezeli ten temat bylby poruszany to przeciez jedyne ogolne rozsadne skojarzenie jakie sie nasuwa to ze Polska jest zastanawiajaco przecietnym krajem pod kazdym mozliwym wzgledem, zaczynajac od wielkosci i liczby ludnosci, polozenia, klimatu, dochodu narodowego i czego tam jeszcze.No moze wieksze odchylenia od przecietnosci typu flaki i bigos sie znajdzie ale to drobiazgi wobec tego ze nie ma nocy polarnej, wulkanow i trzesien ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kalina674

Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 49
Skąd: Stąd, na razie
PostWysłany: 19 Gru 2008, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zgadzam z kimś tam, kto powiedział, że paszport to tylko kawałek papieru. Ważne, że można jechać, gdzie się chce. A czy jest czerwony, zielony czy niebieski, co to ma za znaczenie.
I jeszcze chciałam powiedzieć, że coraz bardziej lubię zatroskanego. Taki zabawny figlarz z niego. Czy to prawda, że pod tym nickiem ukrywa się polski konsul w Islandii? Bo ktoś tak sugerował...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 20 Gru 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina674 napisał:

chciałam powiedzieć, że coraz bardziej lubię zatroskanego. Taki zabawny figlarz z niego. Czy to prawda, że pod tym nickiem ukrywa się polski konsul w Islandii? Bo ktoś tak sugerował...

no oczywiście Twisted Evil niezły z niego Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 20 Gru 2008, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

A jak ktos ma kase na zakupy to bez problemu dostaje wize na okres waznosci paszportu czyli 10 lat no i
cala ta heca z wizami lada moment zniknie......

W ogole dyskusja ktory paszport jest lepszy jest obciachowa bo niby sugeruje ze sie nalezy do jakiejs lepszej kasty czy stada gdzie jest tylko hajlajf i francjaelegnacja. Ten obciach wylazi jak sie widzi np. tlumy brytysz citizenow zywcem przeniesionych z jakichs pakistanskich wiosek, zyjacych wedlug sredniowiecznych regul bin ladena i wiwatujacych jego bohaterom co podkladaja bomby pod znienawidzone british. No ale maja ten sam brytysz pasport czyli jest sie w dobrym towarzystwie jak sie tez go ma Smile.


No i te tłumy mają ta kasę bo się zapisały do bogatszego stada.
Dyskusja jest obciachowa w tym masz rację bo nikt cie nie będzie nakłaniał do tego paszportu. Na to musisz sobie zasłużyć!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 20 Gru 2008, 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i te tłumy, chyba nimi nie wzgardzasz?, żyją tak jak chcą.
A wiesz dlaczego?
Bo żyją własnym życiem na które ich stać.
No niestety wolność kosztuje, również wolność ekonomiczna która między innymi pozwala latać do stanów.
No ale polski pass daje prawo do głosowania w euro komunie....heheeeee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 20 Gru 2008, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
Bo żyją własnym życiem na które ich stać.
No niestety wolność kosztuje, również wolność ekonomiczna która między innymi pozwala latać do stanów.
No ale polski pass daje prawo do głosowania w euro komunie....heheeeee


Yeeees, islandzka wolność ekonomiczna jest suuuuper i ludzi stac na wszystko lol. A berety moga i powinni kiblowac w raju poza unia i kolem podbiegunowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 20 Gru 2008, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
No i te tłumy mają ta kasę bo się zapisały do bogatszego stada.
Dyskusja jest obciachowa w tym masz rację bo nikt cie nie będzie nakłaniał do tego paszportu. Na to musisz sobie zasłużyć!


Zasłużyć- chyba przez rekordowe buractwo hihi. Mieszkanie w jakimis miejscu kilka lat nazywasz "zasłużeniem" na paszport? Rozejrzyj sie dokola kto dostaje paszporty, a wlasciwie to wystarczy ze w lustro spojrzysz Very Happy. No a co do zapisow do bogatszego stada to faktycznie milo jest byc w superbogatym islandzkim stadzie tylko ze bogactwo schodzi na poziom owiec hehe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafaul

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 20 Gru 2008, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Staðfesting ĂĄ atvinnuleit
Atvinnuleit þarf að staðfesta ĂĄ tĂ­mabilinu 20. - 25. hvers mĂĄnaðar hafi hĂşn ekki borið ĂĄrangur.
SkrĂĄning mistĂłkst. Hugsanlega er kennitala ekki til Ă­ kerfinu eða lykilorð rangt. Reyndu aftur.
Ef þĂş getur ekki staðfest atvinnuleit hĂŠr ĂĄ netinu, vinnsamlegast hafið þĂĄ samband við viðeigandi þjĂłnustuskrifstofu.


moze ktos to przetlumaczyc z osob posiadajacych islandzki pasek,chyba talecie juz dobrze po islnesku,z gory dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Gru 2008, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:
darek 13 napisał:
No i te tłumy mają ta kasę bo się zapisały do bogatszego stada.
Dyskusja jest obciachowa w tym masz rację bo nikt cie nie będzie nakłaniał do tego paszportu. Na to musisz sobie zasłużyć!


Zasłużyć- chyba przez rekordowe buractwo hihi. Mieszkanie w jakimis miejscu kilka lat nazywasz "zasłużeniem" na paszport? Rozejrzyj sie dokola kto dostaje paszporty, a wlasciwie to wystarczy ze w lustro spojrzysz Very Happy. No a co do zapisow do bogatszego stada to faktycznie milo jest byc w superbogatym islandzkim stadzie tylko ze bogactwo schodzi na poziom owiec hehe.


Mozna byc biednym i stajac sie bogatym glupcem, mozna byc bogatym i stajac sie biednym mocno walnac o ziemie... nie ma reguly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron