reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Obywatelstwo - Czy dla kazdego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obywatelstwa Polskiego sie nie "zalatwia"

jesli oboje rodzice sa Polakami, to nie ma zadnych watpliwosci - dziecko ma polskie obywatelstwo

ja swoje dzieci urodzone tu rejestrowalem w polskim Urzedzie Stanu Cywilnego za posrednictwem konsulatu w Oslo

teraz jest konsulat na miejscu wiec pewnie nie bedzie klopotu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
Witam!! Moze ktos potrafi mi doradzic!! Razem z zona zlozylem dokumenty o obywatelstwo islandzkie w maju ubieglego roku, zona i coreczka dostaly obywatelstwo w tym msc, okazalo sie ze mi odmowiono z powodu kilku zaplaconych mandatow za przekroczenie predkosci. Slyszalem ze mozna sie odwolac i tu moja prosba, czy ktos byl w takiej sytuacji?? moze ktos wie gdzie sie odwolac i w jaki sposob???


Mój znajomy wynajął adwokata i się odwoływał.
Nic nie pomogło. Jest na Islandii około 10 lat i też ma parę mandatów zapłaconych.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm chyba musze bardziej wytlumaczyc, wyjechalam tu jako dziecko. nie posiadam dowodu osobistego. bylam w polsce i zazadali ode mnie dowod osobisty.powiedzieli ze jesli dziecko ma miec obywatelstwo polskie, musi byc zameldowane tam gdzie matka W POLSCE, a ja mieszkam przeciez na islandii. tak wiec robilam wszystko co moglam a oni nie chcieli dac mojemu dziecku obywatelstwa. po prostu smieszne, paranoja, rodzice polacy a dziecko nie moze miec obywatelstwa, nawet jakbym miala papiery wszystkie to zostajka one wysylane do wojewodzkiego urzedu i tam sa dopiero rozpatrywane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz obywatelstwo polskie dla dziecka zalatwic przez konsula, my tak zrobilismy nie potrzebujesz do tego dowodu osobistego ani meldunku w PL, papiery jaki skladalismy do konsulatu to akty urodzenia nasze i dziecka, akt slubu, ksero paszportow, zdjecia corci i to chyba wszystko, konsul sie tym zajmie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 17 Lut 2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja otrzymalam taka informacje ze jesli dziecko urodzilo sie na Islandii ale rodzic ma obywatelstwo polskie to dziecko ma je rowniez ale o paszport trzeba wystapic przed 18 rokiem zycia.Potem juz traci dane prawa.Nie rozumiem sytuacji Darkangel kate ,skoro urodzila sie w Polsce ,paszport miala (no na jakim paszporcie tu przyjechala) to dlaczego jej dziecko nie ma miec polskiego obywatelstwa.albo jeszcze spie albo nie kumam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tak ze aby wyrobic dziecku polski paszport potrzebny jest pesel, zeby wyrobic pesel dziecku potrzebny jest polski meldunek, jesli zalatwia sie to za posrednictwem konsula to wystarczy meldunek na Islandii, konsul pierwszy tymczasowy paszport wyrobi dziecku jeszcze bez pesela ale to na rocz czasu, potem pesel jest niezbedny, najlepiej jest zglosic sie do konsulatu i nie zawracac sobie tym glowy bo z tego co my zauwazylismy to urzednicy w Pl w wiekszosci sa niedoinformowani albo po prostu imm sie nie chce. I z tego co ja wiem to trzeba dziecku wyrobic wszystkie dokumenty w Pl do 3 roku zycia bo potem jest to bardzo skomplikowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darkangel jesli nie masz odwodu osobistego to wydaje mi sie ze konsul moze sie tym zajac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 17 Lut 2009, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i tu rodza sie kolejne problemy, bo ja nie latam do polski i nie mam w sumie zadnego wypadu w planach, wiec zostal mi konstulat, ale jak piszesz jest wazny tylko rok to nie wiem co pozniej. zeczywiscie w polsce chyba w urzedach jest jeszcze gorzej niz na islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rozmawialam o paszporcie na 5 lat(do 18 stego roku zycia) i pani w konsulacie powiedziala ze pesel zalatwiaja sami.Nic nie wiem o meldunkach....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
titta
Gość
PostWysłany: 17 Lut 2009, 17:57    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem bodajże pod koniec ubiegłego roku zniesiono obowiązek meldunkowy w Polsce a więc nie trzeba mieć zameldowania do wyrobienia paszportu po drugie żeby dostać paszport dla dziecka rodzice nie muszą posiadać zameldowania w Polsce wystarczy że zgłoszą sie do urzędu miasta czy gminy w której posiadali ostatni meldunek i tam otrzymają pesel dla dziecka ,ja też bębe wyrabiała paszport dziecku nie mam zameldowania w Polsce ojciec także i jak dowiadywałam sie w moim urzedzie gminy gdzie ostatnoi byłam zameldowana nie będzie żadnego problemu z uzyskaniem peselu dla dziecka czy obywatelstwa
Powrót do góry
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 17 Lut 2009, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przepisty musialy sie pozmieniac, bo jeszcze jak bylam w tamtym roku na wakacje w polsce zadali ode mnie meldunku mojego i dziecko musialo byc zameldowane tam gdzie ja, dowodu osobistego. przylecialam tu na polskim paszporcie, ale to ich nie interesowalo ze rodzice maja obywatelstwo polskie, widocznie trzeba bylo im dac w lape, to wtedy raczyli by cokolwiek zrobic i sie dowiedziec jak naprawde jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l
Gość
PostWysłany: 17 Lut 2009, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No juz nie przesadzaj z tym w lape, bo na szczescie nie wszyscy sa tacy chetni do brania.
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 17 Lut 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisał:
No juz nie przesadzaj z tym w lape, bo na szczescie nie wszyscy sa tacy chetni do brania.
zalozysz sie ? Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
SebastianZ2

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 89
Skąd: warszawa/reykjavik
PostWysłany: 17 Lut 2009, 23:04    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

rob4l napisał:
No juz nie przesadzaj z tym w lape, bo na szczescie nie wszyscy sa tacy chetni do brania.



zgadzam sie ze Sxxxxn
to nie tak ze nie wszyscy tylko wiekszosc z tych "nie wszystkich" chce za duzo by im dac XD
_________________
2 good 2 be U
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 20 Lut 2009, 14:28    Temat postu: Nie tylko obywatelstwo, ale i zwzwolenie na pobyt... Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, zmieniły się przepisy odnośnie obywatelstwa ale coraz więcej ludzi ma również problemy z uzyskaniem lub przedłużeniem zezwolenia na pobyt i pracę:

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_life/?cat_id=21123&ew_0_a_id=320153
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lut 2009, 15:03    Temat postu: Re: Nie tylko obywatelstwo, ale i zwzwolenie na pobyt... Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisał:
Wiadomo, zmieniły się przepisy odnośnie obywatelstwa ale coraz więcej ludzi ma również problemy z uzyskaniem lub przedłużeniem zezwolenia na pobyt i pracę:

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_life/?cat_id=21123&ew_0_a_id=320153


doskonaly felieton, cala prawda..
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l
Gość
PostWysłany: 20 Lut 2009, 18:57    Temat postu: Re: Nie tylko obywatelstwo, ale i zwzwolenie na pobyt... Odpowiedz z cytatem

Froskur napisał:
siewa26 napisał:
Wiadomo, zmieniły się przepisy odnośnie obywatelstwa ale coraz więcej ludzi ma również problemy z uzyskaniem lub przedłużeniem zezwolenia na pobyt i pracę:

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_life/?cat_id=21123&ew_0_a_id=320153


doskonaly felieton, cala prawda..


Ja pierdziele, szczerze mu wspolczuje i cholera mnie bierze gdy to czytam - biorac pod uwage politykow na calym swiecie nie powinienem sie dziwic - ale Islandia wydawala mi sie zawsze inna, bardziej otwarta... jednak w jednym (tylko w tym jednym) Smile spec zatroskany mial racje - jak jest duzo kasy to wszyscy sa very happy & friendly...
Powrót do góry
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 26 Lut 2009, 15:53    Temat postu: Re: Nie tylko obywatelstwo, ale i zwzwolenie na pobyt... Odpowiedz z cytatem

rob4l napisał:

Ja pierdziele, szczerze mu wspolczuje i cholera mnie bierze gdy to czytam - biorac pod uwage politykow na calym swiecie nie powinienem sie dziwic - ale Islandia wydawala mi sie zawsze inna, bardziej otwarta... jednak w jednym (tylko w tym jednym) Smile spec zatroskany mial racje - jak jest duzo kasy to wszyscy sa very happy & friendly...


A tutaj dalszy ciąg tej historii, http://www.icenews.is/index.php/2009/02/24/american-journalist-claims-unfair-treatment-in-iceland/ jako Amerykanin ma takie same prawa do przebywania w Islandii co Ukraińcy np. lub jakie mieli Polacy przed 1.05.2006, czyli jak miał czasowe pozwolenie na prace, było ono powiązane bezpośrednio z pracodawcą, a nie z nim samym. Teraz albo musi sobie znaleźć innego pracodawcę, (ciekawe czy musi poszukiwać pracy będąc fizyczne poza wyspą) albo w kwietniu opuścić wyspę Smile , nie przysługuję mu nawet zasiłek - o w mordę to jest dopiero dura lex, poczytajcie komentarze - to nie jest odosobniony przypadek, chociaż on sam chyba też dał ciała i nie załatwił potrzebnych papierów na czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 19 Maj 2009, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.visir.is/article/20090519/FRETTIR01/240361924/-1
tu opisany jest egzamin ktory trzeba zdac by dostac obywatelstwo ,jak juz ktos przystapi moze niech opisze wrazenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron