reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

apel
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 24 Gru 2008, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plecam lekturę "Archipelag GUŁag" Aleksandra Sołżenicyna

Niedawno rozmawiałem o zawartości tej książki z pewnym Litwinem. Chłop jak dąb, a popłakał się przy mnie..


Spłycę temat, ale są święta.. więc jeśli mają być wesołe to anegdotka:

Transmisja telewizyjna.. Po przemowie Sxxxxn podchodzą dzieci z kwiatami.. Jedno z nich mówi:
- Wujku daj cukierka.
Na to Sxxxxn:
- Spier$%@#^!!!
Zaraz po tym ekranach telewizorów pojawia się tablica: "A mógł zabić.."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 24 Gru 2008, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina674 napisa:
danielo napisa:
A ważne jest abyśmy wiedzieli kim był Sxxxxn i co zrobił, żeby następne pokolenia nie zapomniały o tym i nie pozwoliły, aby historia się powtórzyła.


Podobno historia uczy jednego - że nigdy nikogo niczego nie nauczyła.


imo uczy wiele. ale chwilowo niestety. + kwestia interpretacji & wyciagania wlasciwych wnioskow.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 24 Gru 2008, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danielo napisa:
Używanie wizerunku Józefa Sxxxxn na forum jest nie na miejscu, ponieważ znieważa Polaków korzystających z tego forum. Tutaj nie chodzi o zakaz używania wizerunku, i dyskusję czy ten zakaz jest zły czy dobry. Ludzie miejcie trochę szacunku dla siebie i swoich rodaków. Bądźcie świadomi kim był Józef Sxxxxn i jak się zasłużył dla historii. Zajrzyjcie do internetu i poczytajcie o wielkim głodzie na Ukrainie, o łagrach, o masowym ludobójstwie, w ogóle o Sxxxxn jako ustroju totalitarny.
Propagowanie pamiątek po totalitaryzmie w internecie, w pop-kulturze bez powiązania z historią, powoduje zobojętnienie społeczeństwa na prawdę i widzenie historii w krzywym zwierciadle. A ważne jest abyśmy wiedzieli kim był Sxxxxn i co zrobił, żeby następne pokolenia nie zapomniały o tym i nie pozwoliły, aby historia się powtórzyła.

To jest wybiurcze traktowanie historii, możemy również przyjąć zę gdyby nie Sxxxxn dzisiaj byś szwargotał po niemiecku i bił haihitla do portretu pana z wąsikiem. Ogłoś apel żeby znikły z biblotek książki o Hitlerze i Sxxxxn jeśli to się stanie wtedy twa wypowiedz będzie miała sens. Jeśli sprzedaje się ich podobizny to jest cacy, jak weźmiesz na awatar to jest be. Co do głodu na Ukrainie, to może wiesz ile tysięcy Ukrainców zabili Polacy gdy Ukraina należała do Polski. Zawsze się mamy za pokrzywdzonych ale tego że my również krzywdziliśmy to już nioe chcemy pamiętać, w imię honoru Polaka zapomnijmy o tym, tak to jest właśnie takie polskie, jak niemcy wypaczą książki do historii to robimy raban na cały świat, za to nasze są cacym mówią tylko o polskim honorze i jak nas skrzywdzono, tak to prawda że skrzywdzono i to bardzo, ale pamiętajmy też o tym że na Łotwie grabili,gwałcili i mordowali polscy legioniści Piłsudzkiego nie marsjanie, nie chcę bronić Sxxxxn czy innych zbrodniarzy, chcem żebyśmy pamiętali również o naszych grzechach, nie byliśmy i nie jesteśmy idalnym narodem, krzywdzinym przez innychm my również krzywdziliśmy, dlatego nie drażni mnie wizerunek Sxxxxn na Awatarzem dla mnie jest to postać historyczna, negatywna, ale jest to człowiek który tworzył historię.
Bardziej mnie drażni jak przez nie wiedzę historyczną robi się z Piłsudzkiego idealnego człowieka, oczywiście jest to wielki Polak, któremu wiele zawdzięczmy, ale nie był idealnym człowiekiem, miał wiele grzechów na sumieniu. Jak historia nie raz pokazała usuwanie wizerunków ludzi z kart historii nic nie dawało, a zazwyczaj odnosiło odwrotny skutek, dlatego powinno się mówić o zbrodniach Sxxxxn a nie usuwać jego podobizny. A jeśli kogoś drażni wizerunek Sxxxxn nie musi czytać postów użytkownika Sxxxxn, mnie naprzykład drażni awatar tego użytkownika http://www.forum.iceland.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=7581 chociaż pewnie uważasz że jest ok, w koncu w porównaniu do Sxxxxn promuje tylko zwykłe morobicie tak po polsku, Very Happy
Ale tak to jest z nami Polakami wolimy walczyć z awatarami niż promować historię tę prawdziwą bez wybielania, w ten sposób za kilka lat wielu młodych nie będzie wiedzieć co tak naprawdę zrobił Sxxxxn ile złego zrobił różnym narodom, ale bedą wiedzieć że ten pan z wąsami jest be na awatar, ale chyba czas zakonczyć tą niedorzeczną dyskusję. Wesołych Świąt.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Gru 2008, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalina674 napisa:
danielo napisa:
A ważne jest abyśmy wiedzieli kim był Sxxxxn i co zrobił, żeby następne pokolenia nie zapomniały o tym i nie pozwoliły, aby historia się powtórzyła.


Podobno historia uczy jednego - że nigdy nikogo niczego nie nauczyła.



Wsumie z tego powodu to racja.


A moze Sxxxxn np cos dorysowac i karykature taka z niego zrobic zeby obie strony byly zadowolone?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Gru 2008, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hitlera skurw***na nienawidze a Sxxxxn podobny byl. Maci 100% racji.

Wiem ze to tez brzmi ze najpierw bylam za avatarem ale z powodu historii tych 2 gnojow lepiej nie wznosic na piedestale.

Oni chorzy psychicznie byli i do tego Hitler narkomanem wiec nie wiedzial co robi. Hu*e, skurwy**ny i tyle!!!

To tak jak by zrobic avarat z wigokiem komor gazowych albo Oswiecimia!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
danielo

Doczy: 11 Lis 2007
Posty: 47
Skd: Kopavogur
PostWysany: 24 Gru 2008, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że co niektórych poniosły emocje Smile
Janik. Chcę Ci przekazać że nadmierne używanie wizerunku Sxxxxn, bez kontekstu historycznego, wypacza historię. Takie same są skutki wykorzystywania wizerunków i symboli totalitarnych na koszulkach, czapkach i w reklamie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 24 Gru 2008, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz emocje mnie nie ponoszą, tylko łatwo jest oceniać człowieka z jednego punktu widzenia, a najlepiej bez minimalnej wiedzy historycznej jedynie na podstawie tego co pisze prasa i zazwyczaj nie fachowa, mogę Ci podać jako ciekawostkę że gdyby nie Sxxxxn prawdopodobnie Piłsudzki nie został by bohaterem Polski i zwycięscą 1920 roku, to tylko Sxxxxn zawdzięcza swój sukces, jak to w historii bywa, czasami jest pełna paradoksów i rzeczy trudnych do uwierzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 24 Gru 2008, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopisze jeszcze że wiele symboli nie ma takiego znaczenia jak się pierwotnie uważa, swastyka jest rozumiana jako symbol faszyzmu, a tak naprawdę ma inne znaczenie i była stosowana w różnych kulturach. Hitlerowcy ją sobie przywłaszczyli. Samo to że ktoś będzie miał na koszulce symbol którego jak tu ktoś wspomniał większość nawet nie rozumie nie zrobi z niego komunisty czy faszysty, ale niewiedza czy nieznajomość historii a co za tym idzie skutków takich systemów może prowadzić do powstania neokomunizmu czy neofaszyzmu.
Bardzo łatwo omamić ludzi nieświadomych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 27 Gru 2008, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lovisa, Ty mi nic nie domalowuj Very Happy Very Happy Very Happy , jestem jaki jestem Very Happy Very Happy , a co do Danielo, nie wypowiadaj sie w imieniu wyimaginowanej wiekszosci, ja nie propaguje ani pogladow Sxxxxn ani jego metod rzadzenia, wszystkie moje wypowiedzi sa wylacznie moimi, niektorzy kochaja Napoleona , niektorzy go nienawidza, niektorzy kochaja Wojtyle, ja nie jestem jego fanem, i to jaki ktos ma awatar to jego prywatna sprawa, ja sie nikogo nie czepiam. Lovisa , z ta gola xxxx to wcale niglupi pomysl Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
razaodjada

Doczy: 07 Lis 2008
Posty: 46
Skd: Planeta Ziemia
PostWysany: 3 Sty 2009, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisa:
Hitlera skurw***na nienawidze a Sxxxxn podobny byl. Maci 100% racji.

Wiem ze to tez brzmi ze najpierw bylam za avatarem ale z powodu historii tych 2 gnojow lepiej nie wznosic na piedestale.

Oni chorzy psychicznie byli i do tego Hitler narkomanem wiec nie wiedzial co robi. Hu*e, skurwy**ny i tyle!!!

To tak jak by zrobic avarat z wigokiem komor gazowych albo Oswiecimia!
A co w tym takiego dziwnego.Aleksander Wielki był pedalkiem i pijakiem a na niego nikt nie psioczy.Zdobyl 1/4 swiata a hitler prawie cała Europe a wszyscy jada jak na psie.Wiadomo wojna to wojna,zeby wygrac trzeba zabijac..
_________________
Człowiek mądrzeje z wiekiem.
I zwykle jest to wieko od trumny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 4 Sty 2009, 3:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wrażenie, że user Sxxxxn nie promuje Sxxxxn i Sxxxxn, a używając takiego awatara wręcz wyśmiewa się z tej postaci.

Niestety awatar nie będzie przywrócony, gdyż kara nie została nałożona ze względu na zawartość awatara, ale za nieprzestrzeganie Regulaminu.
Dopóki więc nie będzie on przestrzegany, dopóty kara obowiązywać będzie.
Jeśli sam zainteresowany nie wie gdzie pies pogrzebany, zachęcam do wnikliwego studiowania Regulaminu.
Podobno jak jeden user przeczytał Regulamin 666 razy to doznał oświecenia i podobno nawet zrozumiał sens życia, nie mówiąc już o tym, że od tej pory nabył moc uzdrawiania chorych...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Sty 2009, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec Adminie slowa nie dotrzymujesz, napisales mi wyraznie ze awatar zawieszasz na miesiac, i jak tu wierzyc blizniemu ?
Powrt do gry
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 5 Sty 2009, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie sadzil iz przez ten miesiac sie poprawisz ;9 a ty sie pewnie poprawiles hehehehe tylko na wadze Wink
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 6 Sty 2009, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wadze na pewno Very Happy , 11 wolnych dni ma swoje prawa Very Happy
Powrt do gry
surtsey

Doczy: 08 Sty 2008
Posty: 39
PostWysany: 6 Sty 2009, 10:11    Temat postu: admin ... Odpowiedz z cytatem

Admin jeszcze imprezuje ... Very Happy

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 6 Sty 2009, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo kaca leczy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
razaodjada

Doczy: 07 Lis 2008
Posty: 46
Skd: Planeta Ziemia
PostWysany: 12 Sty 2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
albo kaca leczy :D :D :D
nachlał się tej taniochy i milczy,oby tylko nie oślepł(przepraszam Wojciu ;) ) CHCEMY ODBLOKOWANIA Sxxxxn(tego z forum...) :D :D :D
_________________
Człowiek mądrzeje z wiekiem.
I zwykle jest to wieko od trumny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Sty 2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron