reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

zasilek dla bezrobotnych pilne!
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dklimass
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 18
PostWysany: 31 Mar 2012, 11:29    Temat postu: zasilek dla bezrobotnych pilne! Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, moze ktos byl w takiej sytuacji wiec prosze o wskazowki.
Moj znajomy stracil zasilek na 3 miesiace z nie wlasnej winy, dostal wezwanie na rozmowe o prace, poszedl na spotkanie i manager go nie zrozumial i mu namieszal w papierach teraz sie za to wziely zwiazki...Jednak pytanie moje dotyczy tego czy za ten miesiac caly zeszly otrzyma zasilek?Decyzja o wstrzymaniu na 3 miesiace zapadla dopiero 28 marca, islandka go zapewniala w urzedzie ze napewno dostanie pieniadze w kwietniu jednak nie ma jeszcze naliczonego zasilku tak jak inni..Czy ktos cos wie na ten temat?Czy wyplaca moze z opoznieniem czy w ogole nie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 1 Kwi 2012, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie prościej zapytać u tzw. źródła?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FAQ

Doczy: 24 Maj 2012
Posty: 15
PostWysany: 25 Maj 2012, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Morgunbladid coraz wiecej sie pisze ze zasilki dla bezrobotnych i sami bezrobotni za duzo kosztuja i panstwo islandzkie powinno z tym zrobic porzadek. Czy to prawda ze beda zabierac zasilki tym co pracuja na czarno a w potem tym co nie ukonczyli kursu islandzkiego 3 stopnia?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
NataSh89

Doczy: 12 Lis 2011
Posty: 43
Skd: Islandia
PostWysany: 26 Maj 2012, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zarejestrowali 1 maja, 20 stawiłam sie w urzedzie i dostarczyłam skattkort, dzis skattkort do mnie wrócił. Może wiecie dlaczego?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sizah

Doczy: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysany: 26 Maj 2012, 1:35    Temat postu: skattkort Odpowiedz z cytatem

być może podczas rejestracji elektronicznej coś namieszałaś tam jest opcja wysłania karty podatkowej na adres zameldowania innej opcji nie widzę zaloguj się na swoje konto w pośredniaku i sprawdź swój status
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAQ napisa:
W Morgunbladid coraz wiecej sie pisze ze zasilki dla bezrobotnych i sami bezrobotni za duzo kosztuja i panstwo islandzkie powinno z tym zrobic porzadek. Czy to prawda ze beda zabierac zasilki tym co pracuja na czarno?.......

Oby.
Czas skończyć z oszustami i przestępcami. Ja bym jeszcze takich deportowała.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 26 Maj 2012, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:

Czas skończyć z oszustami i przestępcami. Ja bym jeszcze takich deportowała.


Oj, zaraz tak ostro, przecież jeść trzeba a i pić się chce czasem drink pepsi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostro? Ani trochę Smile
Przestępców należy eliminować i już.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
NataSh89

Doczy: 12 Lis 2011
Posty: 43
Skd: Islandia
PostWysany: 26 Maj 2012, 15:03    Temat postu: Re: skattkort Odpowiedz z cytatem

Sizah napisa:
być może podczas rejestracji elektronicznej coś namieszałaś tam jest opcja wysłania karty podatkowej na adres zameldowania innej opcji nie widzę zaloguj się na swoje konto w pośredniaku i sprawdź swój status

Właśnie o to chodzi, że nie rejestrowałam sie przez neta tylko w urzedzie. i w urzedzie sie melduje. nie w necie. to moja pierwsza stycznosczurzedem pracy. Musze sie wybrac do tej babki i wyjasnic. dzieki za odzew
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 26 Maj 2012, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Ostro? Ani trochę Smile
Przestępców należy eliminować i już.


Nie sądzę, aby tylko nasi rodacy tak postępowali. To Islandczyków gdzie proponujesz deportować?
A zresztą ciężko się utrzymać z zasiłku, zapłać za mieszkanie, jedzenie, picie, paliwo, rachunki, kup coś dziecku/żonie/kochance/narzeczonej to ile Ci zostanie? Zapewne pamiętasz jakieś stare ceny z Islandii, skoro dawno Cię tu nie ma. Ja mieszkam sam, wydaję na miesiąc ze 350k i naprawdę nie jadam kawioru ani szampana nie piję, a nawet chleb sam robię żeby zaoszczędzić. Jak żyć?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złodzieje i bandyci też mają wydatki i dlatego okradają innych. Pobieranie zasiłku i jednoczesna praca to oszustwo i przestępstwo. Dla mnie taki człowiek nie różni się od tego, który np. kradnie jakiejś babuleńce kasę z torebki.
Jeśli natomiast Ty widzisz różnicę to ją podaj. Chętnie poczytam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Maciek222

Doczy: 01 Maj 2012
Posty: 62
PostWysany: 26 Maj 2012, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tubboneta wyluzuj, jak możesz stawiać w tej samej grupie kogoś kto pracuje na czarno, i złodzieja okradającego staruszki, no trochę pomyślunku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek222 napisa:
Tubboneta wyluzuj, jak możesz stawiać w tej samej grupie kogoś kto pracuje na czarno, i złodzieja okradającego staruszki, no trochę pomyślunku.

A czym się różni złodziej okradający państwo od innego złodzieja? Staruszka to był tylko przykład.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Maciek222

Doczy: 01 Maj 2012
Posty: 62
PostWysany: 26 Maj 2012, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaa nie będę się rozpisywał bo to bez sensu, ilu bezrobotnych pracujących na czarno potrzeba żeby zarobili sumę 500 mld koron, a nie dosyć że pan wzioł sobie taki kredyt to jeszcze nie muśi go oddać wystarczy że spłaci 10 procent. Moim zdaniem trzeba wziąść się najpierw za prawdziwych złodzieji, którzy okradają państwo i podatników a jest tego cała masa, a bezrobotnym dać spokój. Ile ukradnie Ci bezrobotny pracujący na czarno, a ile wysoko postawieni złodzieje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 26 Maj 2012, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak, że ja to pochwalam, ja to rozumiem.
Żeby pracować na czarno, trzeba znaleźć takiego pracodawcę, a z tego co się orientuję, to coraz więcej islandzkich przedsiębiorców przyjmuje do pracy tylko na czarno. Człowiek jest tylko człowiekiem, jeśli którykolwiek z tych tzw. "przestępców" miałby wybór między tym "procederem" a normalną pracą za uczciwe pieniądze to nie mam wątpliwości co wybraliby.
Żyjemy w świecie, który nie jest czarno-biały i z reguły większość dorosłych ludzi to rozumie.
Turbina jest pryncypialna i to też rozumiem. Niemniej ci pracujący na czarno również płacą niemałe podatki pośrednie i mnie osobiście jest ich żal, bo to często nie jest ich wybór. A kolesia okradającego staruszkę nie jest mi żal, nawet jeśli umiera z głodu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek222 napisa:
Moim zdaniem trzeba wziąść się najpierw za prawdziwych złodzieji, którzy okradają państwo i podatników a jest tego cała masa, a bezrobotnym dać spokój. Ile ukradnie Ci bezrobotny pracujący na czarno, a ile wysoko postawieni złodzieje.

A potrafisz wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy prawdziwym złodziejem okradającym państwo, a złodziejem i oszustem podającym się za bezrobotnego i pobierającym zasiłek, który należy się osobie bezrobotnej?
Bezrobotny to osoba, która nie ma pracy więc z tego co napisałeś wynika, że nie znasz tego pojęcia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Maciek222

Doczy: 01 Maj 2012
Posty: 62
PostWysany: 26 Maj 2012, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turboneta no co z Tobą nie widzisz różnicy między złodziejem który idzie kraść a bezrobotnym który pracuje na czarno. No fakt okrada nas bo nie płaci podatku, ale ten kto go zatrudnia też w tym uczestniczy, i taki bezrobotny ile ukradnie tobie bezpośrednio no pytam ile. I co jest mniejszym złem, kradzież podatku przez bezrobotnego czy kradzież pieniędzy które sobie na coś odkładałaś, przez zawodowego złodzieja.Ja rozumiem i jedno i drugie jest złe ale na niektóre żeczy powinniśmy patrzeć z przymrużeniem oka, a nie wypowiadać się w taki sposób jak Ty.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Maj 2012, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz ale nie potrafię tak zmrużyć oka aby nie widzieć złodziejstwa tych którzy oszukują i podają się za bezrobotnych, a takimi nie są. Mogę jedynie przymrużyć oczy i wytłumaczyć dziecko kradnące bułkę z głodu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Maciek222

Doczy: 01 Maj 2012
Posty: 62
PostWysany: 26 Maj 2012, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i o czym tu dyskutować, to twoim zdaniem ten bezrobotny co na czarno pracuje to taki sam złodziej który wyniesie Ci sprzęty z mieszkania.A ten co zatrudnia na czarno to swięty, i nic nie winny.Kobieto pomyśl tylko tak naprawdę poważnie, idziesz na zasiłek i o połowę spadają twoje dochody, trafia się okazja pracy ale pracodawca mówi że ok zatrudnię Cię na czarno a Ty oczywiście mówisz nie bo nie będę kradła, a to że nie wystarczy na czynsz na jedzenie i podstawowe opłaty to nie szkodzi. Jestem pewien na 100 procent że poszła byś do pracy na czarno gdyby sytułacja CiE do tego zmusiła.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
antenka
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysany: 26 Maj 2012, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Wybacz ale nie potrafię tak zmrużyć oka aby nie widzieć złodziejstwa tych którzy oszukują i podają się za bezrobotnych, a takimi nie są. Mogę jedynie przymrużyć oczy i wytłumaczyć dziecko kradnące bułkę z głodu.


to nie zlodziejstwo tylko lamanie prawa

przecietny czlowiek kazdego dnia lamie prawo i jest ok

to tylko zazdrosc ludzize ktos tam ma wiecej rzycze kazdemu aby sobie znalazl prace na czarno i zarabial milony

nawet spraedawanie tu na forum to lamanie prawa

nie piszczie glupot tylko szukac lepszej pracy a nie zazdroscic innym
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron