reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

SZUKAM PRACY - OGŁOSZENIA I PYTANIA FORUMOWICZÓW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wika

Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWysłany: 17 Sty 2007, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,poszukuje pracy jakiejkolwiek,czy komukolwiek bedac w polsce udalo sie znalesc prace na Islandi,bo ja od wrzesnia wyslalam 37 cv i na zadne nie przyszla odpowiedz,wiec juz nie szukam tylko w zawodzie,moge sprzatac itp,po co sie wogle firmy oglaszaja w polsce ze potrzebuja kogos do pracy jak chca kogos kto tam juz jest na miejscu a nie w polsce[paranoja],a ja chce znalesc prace bedac w polsce,wydzwanialam do agencji niepodam nazw[zabronione]w ktorych nawet po polsku rozmawiali i mowia ze mam przyjechac na rozmowe,ale tej pracy mi nie gwarantuja wiec po co mam jechac d... przewiesc,czy ma ktos namiary na jakak firme do ktorej ja jeszcze nie dzwonilam,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2007, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rada - zrob kurs spawalniczy. Wcale nie zartuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wika

Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
PostWysłany: 18 Sty 2007, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga basiu,wyobrazasz sobie kobiete jako spawacza,bo ja raczej nie przynajmniej nie w mojej osobie,wiec szukam pracy raczej dla kobiety
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2007, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firma projektowa, w ktorej pracuje (ponad 100 osobowy zespol, dzialajaca aktywnie rowniez poza Islandia) poszukuje INZYNIEROW BUDOWNICTWA - KONSTRUKTOROW. Inzynierowie potrzebni sa przede wszystkim w dwoch dzialach: dziale projektowania konstrukcji linii wysokiego napiecia oraz zarzadzania ruchem (trafic engineering). Poza tradycyjnymi wymaganiami na tego typu stanowisko, chcialabym zaznaczyc co nastepuje:
1. znajomosc jezyka islandzkiego nie jest wymagana, angielski biegly w mowie i pismie wystarczy,
2. wymagana jest chec do nauki nowego oprogramowania, ktorego jest sporo - czesciowo firma generuje oprogramowanie sama, przy uzyciu wlasnych informatykow. Pomijajac nauke nowych programow - znajomosc Visual Basic beda niewatpliwa zaleta, czasem trzeba samemu modyfikowac sobie jakies macra.
3. poszukiwany jest pracownik na dlugi okres czasu, w ktorego sie zainwestuje i ktory bedzie lojalnie wykorzystywal zdobyta wiedze, nie wchodza w gre chetni na krocej niz 2 lata (pierwszy rok pracy to tak naprawde nauka, zadnych powaznych zadan i niewielki pozytek dla firmy...)

Osoby zainteresowane prosze o kontakt na priv, udziele dodatkowych informacji.

Basia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2007, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiko, nie ma prac meskich i zenskich, moga tylko wymagac wiekszej badz mniejszej sily fizycznej. Spawanie wymaga przede wszystkim precyzji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 18 Sty 2007, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zamiar zrobić kurs spawalniczy( mój ojciec jest od 30 lat spawaczem i wiem, że ten zawód jest zawsze przydatny). W ogóle uważam, że nie powinno być podziału na kobiety i mężczyzn, tylko na sposoby wykonywania danej czynnosci - skuteczny i nieskuteczny. Jednak w dziejszszym świecie prózno szukac kobiety spawacza i mężczyzny - pomocy domowej. Kobietom jest ogólnie trudniej znalezc pracę, jednak myślę, że kluczem jest język.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Machajewski Mirosław

Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 3
Skąd: Międzyrzecz
PostWysłany: 19 Sty 2007, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Pozdrawiam serdecznie Basie i życze wszystkiego co dobre. Nie zmienie jednak zdania,że sukces zawodowy przychodzi łatwo. Trzeba mieć naprawde siłe żeby zaistnieć w pracy za granicą kraju.I nie chodzi tylko o Islandie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukasz1000

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: gdynia
PostWysłany: 20 Sty 2007, 3:17    Temat postu: wakacje 2007 Odpowiedz z cytatem

witam
Jestem tu nowy,korzystam tez z innego forum i wiem ,ze trzeba najpierw uzyc opcji SZUKAJ...tak tez zrobilem,ale nie znalazlem tego co mnie interesuje...
mam 24 lata,studiuje,pracowalem kilka lat w Norwegii(glownie malowanie domow,okien,prace wykonczeniowe),w wakacje przez 3 miesiace,na czarno,bo na pozwolenie czeka sie dlugo i trzeba podpisac najpierw kontrakt,a na 3 miesiace ciezko znalezc taka prace,...inna niz np. zbieractwo w lesie.Wiem,ze w Islandii zarabia sie nieco mniej niz w Norwegii,mimo to ze względu m.in. na krajobrazy chciałbym odwiedzic wyspe,w celach zarobkowo-turystycznych.
1)Czy trudno jest o prace na prywatnych farmach??Interesuja mnie glownie miejsca oddalone od cywilizacji...moze byc tez jakas praca w lesie,gdziekolwiek byle na swiezym powietrzu...itp. Cool
2)czy oplaca sie jechac bez samochodu?w moim przypadku j.w. napisalem poza miasto,raczej male wioski badz samotne farmy,
3)czy w 3 miesiace zwiedze kilka ciekawych miejsc i jednoczesnie odloze...powiedzmy jakies 9 tys.zl,zakladam,ze zakwaterowanie bedzie np. na farmie,jedyne koszty to przylot,odlot,poruszanie sie po wyspie...
z doswiadczenia w Norwegii wiem ,ze mozna odlozyc o wiele wieksze pieniadze w 3 miesiace,na czarno,i troche tez pozwiedzac...z tymze jedzenie mialem w duzej mierze swoje,zero imprez,picia,rozrywek...tylko praca po 10-14 godz. i weekendy zwiedzanie Mr. Green
Norwegia to piekny i spokojny kraj,z tego co tu czytalem Islandia jest bardzo podobna.
POZDRAWIAM ISLANDOFILOW I RESZTE FORUMOWICZOW
flaga Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 22 Sty 2007, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Machajewski Mirosław napisał:
Witam. Pozdrawiam serdecznie Basie i życze wszystkiego co dobre. Nie zmienie jednak zdania,że sukces zawodowy przychodzi łatwo. Trzeba mieć naprawde siłe żeby zaistnieć w pracy za granicą kraju.I nie chodzi tylko o Islandie.


w tym momencie, przy obecnej sytuacji w kraju, gdzie nie szanuje sie ludzi/nie docenia ich pracy, a w tv polityczna szopka i ganianie agentow, zaistniec zagranica jest nawet latwiej niz w pl ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 22 Sty 2007, 12:34    Temat postu: Re: wakacje 2007 Odpowiedz z cytatem

lukasz1000 napisał:
witam
Jestem tu nowy,korzystam tez z innego forum i wiem ,ze trzeba najpierw uzyc opcji SZUKAJ...tak tez zrobilem,ale nie znalazlem tego co mnie interesuje...
mam 24 lata,studiuje,pracowalem kilka lat w Norwegii(glownie malowanie domow,okien,prace wykonczeniowe),w wakacje przez 3 miesiace,na czarno,bo na pozwolenie czeka sie dlugo i trzeba podpisac najpierw kontrakt,a na 3 miesiace ciezko znalezc taka prace,...inna niz np. zbieractwo w lesie.Wiem,ze w Islandii zarabia sie nieco mniej niz w Norwegii,mimo to ze względu m.in. na krajobrazy chciałbym odwiedzic wyspe,w celach zarobkowo-turystycznych.
1)Czy trudno jest o prace na prywatnych farmach??Interesuja mnie glownie miejsca oddalone od cywilizacji...moze byc tez jakas praca w lesie,gdziekolwiek byle na swiezym powietrzu...itp. Cool
2)czy oplaca sie jechac bez samochodu?w moim przypadku j.w. napisalem poza miasto,raczej male wioski badz samotne farmy,
3)czy w 3 miesiace zwiedze kilka ciekawych miejsc i jednoczesnie odloze...powiedzmy jakies 9 tys.zl,zakladam,ze zakwaterowanie bedzie np. na farmie,jedyne koszty to przylot,odlot,poruszanie sie po wyspie...
z doswiadczenia w Norwegii wiem ,ze mozna odlozyc o wiele wieksze pieniadze w 3 miesiace,na czarno,i troche tez pozwiedzac...z tymze jedzenie mialem w duzej mierze swoje,zero imprez,picia,rozrywek...tylko praca po 10-14 godz. i weekendy zwiedzanie Mr. Green
Norwegia to piekny i spokojny kraj,z tego co tu czytalem Islandia jest bardzo podobna.
POZDRAWIAM ISLANDOFILOW I RESZTE FORUMOWICZOW
flaga Islandii


1. moze nie trudno o prace w sezonie, zawsze brakuje rak do pracy, a mlodzi islandczycy uciekaja raczej do miasta... dostep do oferty/pracodawcy moze byc nieco utrudniony, no ale przy odpowiedniej determinacji mysle, ze dasz rade znalezc cos fajnego. ;]

2. mozliwe, ze wlasciciel farmy pozyczy ci auto. jesli nie, to warto wziac auto tu, bez tego zwiedzanie/podrozowanie mogloby byc nieco utrudnione ;]

3. tak :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomek

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 2
PostWysłany: 23 Sty 2007, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wie moze ktos czy jest aktualna oferta pracy w Islandii w firmie Bechtel?? gdzie można znaleźc jakieś info na temat rekrutacji , jakiś fon kontaktowy?? najbardziej zależy mi na kontakcie z jakimś biurem , czy siedzibą w POLSCE która mogłaby udzielić wszystkich informacji na temat firmy Bechtel - ogólnie o co biega w te klocki SmileSmileSmile poprostu żeby być zorientowanym we wszystkim;) firma zajmuje sie budową huty aluminium w Islandii i ma zatrudnić ponad tysiaka Polaków - no wszystko pięknie , cacy ale jak mam jechać w ciemno a później nie mieć kasy żeby nawet wrócić stamtąd no to już mi sie za bardzo nie uśmiecha:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomek

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 2
PostWysłany: 23 Sty 2007, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedna sprawunia:)) orientuje sie może ktoś czy firma Bechtel ma swoich przedstawicieli w Polsce z którymi można sie skontaktować ??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacko
Gość
PostWysłany: 24 Sty 2007, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich odwiedzających Islandię. Mam jedno małe pytanko dla ludzi którzy tam są lub byli. Mam załatwioną pracę w firmie Velaver i chciałem się dowiedzieć czy ktoś zna tą firmę? Mieści się w Reykiawiku zajmują się sprzedarzą traktorów i maszyn budowlanych oraz rolniczych.

_________________
Witam wszystkich znających Icelandię. Mam pytanko bo wybieram się tam do pracy czy wie ktoś o takiej firmie jak Velaver w Rejikiawiku?
Powrót do góry
jacko
Gość
PostWysłany: 24 Sty 2007, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: 24 Sty 2007, 13:08 Temat postu: Velaver

--------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze jedno może ktoś ma namiar na tanie mieszkanie dla dwóch osób? Oczywiście w Rejikiawiku, lub na obrzeżach.
_________________
Witam wszystkich znających Icelandię. Mam pytanko bo wybieram się tam do pracy czy wie ktoś o takiej firmie jak Velaver w Rejikiawiku?
Powrót do góry
lukasz1000

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: gdynia
PostWysłany: 24 Sty 2007, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl dzieki za info...sklonilo mnie to jeszcze bardziej w strone islandii.. Cool

ale przydaloby sie wiecej opinii na ten temat........??(moj post na 10 stronie)
moze sa jakies rejony islandii gdzie jest szczegolnie duzo pracy poza miastem,farmy itp. ...?? pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piłkarzyk

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 11
PostWysłany: 30 Sty 2007, 18:03    Temat postu: Witam ! Odpowiedz z cytatem

Szukam kontaktu z kierowcą Fly Bus-a
_________________
I co tu w sumie począć... Uciec daleko ?? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robal

Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 9
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 3 Lut 2007, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
w zeszlym roku bylemw Irlandii przez 2 miesiace w okresie wakacyjnym,znam dobrze angielski,znalazlem sobie prace sam.mieszkanie mialem zalatwione. Czy w analogicznej sytuacji w Islandii rowniez znajde prace ?Jakie mam szanse na jej znalezienie? Chcialbym wyjechac na 3-4 miesiace a wiec chodzi o czas zeby szybko znalezc prace. Czy mozna sie z islandczykami z latwoscia porozumiewac po angielsku czy tez nie ?Chcialbym poszerzyc swoje horyzonty turystczne i bardzo mnie zainteresowal tej kraj,chcialbym tam pomieszkac pare miesiecy,wtedy bede mial rozeznanie czy warto tam wrocic po studiach na dluzszy czas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 6 Lut 2007, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz1000 napisał:
mjkl dzieki za info...sklonilo mnie to jeszcze bardziej w strone islandii.. Cool

ale przydaloby sie wiecej opinii na ten temat........??(moj post na 10 stronie)
moze sa jakies rejony islandii gdzie jest szczegolnie duzo pracy poza miastem,farmy itp. ...?? pozdro


spoko. :] opinii bedzie pewnie tyle, ilu wypowiadajacych sie. ;]

odhacz sie w euresie - http://www.vinnumalastofnun.is/eures/
& koniecznie zadzwon do nich zeby chociaz pogadac, pokazac ze ci zalezy etc. powodzenia ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romek041

Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 4
Skąd: racibĂłrz
PostWysłany: 11 Lut 2007, 21:58    Temat postu: wyspy owcze Odpowiedz z cytatem

witajcie wyspy owcze to nie islandia ale stamdąd bliżej może ktoś coś wie jak tam jest z pracą czy dużo polaków jakie zarobki itd . z góry dzięki za wszystkie informacje pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 11 Lut 2007, 22:46    Temat postu: Bechtel Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
wie moze ktos czy jest aktualna oferta pracy w Islandii w firmie Bechtel??


Nabor do budowy huty juz sie skonczyl. Juz powoli odsylaja robotnikow do Polski, bo huta prawie gotowa. Troche za pozno o 1,5roku, ale prawdopodobnie bedzie budowana druga na polnocy Islandi , lub na Grenlandii, ale kiedy to nikt tego nie wie, i nikt tez nie wie czy to znowu Polacy beda budowac cisza po głowie ściana Wiec musisz miec nadzieje i czekac cierpliwie.
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 8 z 63

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron