reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Nasze zloty
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola

PostWysłany: 18 Cze 2004, 22:26    Temat postu: Nasze zloty Odpowiedz z cytatem

No więc mam wstępne propozycje terminów naszych stałych zlotów. Ponieważ rzeczywiście fajne byloby sie spotykac podczas jakichs islandzkich świąt, proponuję:

1) Pierwszy dzień lata (przypadający w czwartek między 19 a 25 kwietnia)
2) Weekend kupców (pierwszy weekend sierpnia + następujacy po nim poniedzialek i wtorek)
3) Ţorrablót (podczas miesiąca Ţorri'ego; początek: 23 stycznia)

Wiekszosc islandzkich świąt i innych waznych dat jest ruchoma (nie licze tu bozego narodzenia czy sylwestra, bo w te swieta to raczej nie bedziemy organizowac zlotow), wiec pozostaje zawsze kwestia ustalenia konkretnego terminu spotkan. Mozemy planowac spotkania na caly rok, a w kazdym nastepnym roku terminy nieco sie zmienia.
Weekend kupcow jest ciekawy, gdyz Islandczycy wybywają wtedy z miast i baluja (najliczniej na Vestmannaeyjar). Rozbijane sa namioty (duze do imprez, male do mieszkania:)) Moze i my w ten weekend jezdzilibysmy gdzies pod namioty? Mielibysmy zblizona atmosfere do tej, ktora panuje wtedy na Wyspie. No tak, tylko to jest środek wakacji i tu moze byc roznie, ale z drugiej strony nie ma wlasnie pracy ani szkoly, wiec, jesli bedziemy wiedziec wczesniej ze mamy ten dzien zarezerwowac, moze to jest ciekawy termin na spotkanie? No i to naprawde duze islandzkie święto. Mówią o nim nawet Święto Narodowe!
Podczas Ţorrablót Islandczycy racza się swoimi specjalami na calego. To spotkanie mogloby sie odbywac u nas, w redakcji. Przygotowalibysmy pare ich (wątpliwego smaku) potraw i naszych pare na przegryzkę Smile Procz takiej części kulinarnej bylyby na pewno inne atrakcje.
Myslalam tez nad tym, zeby jedno ze świąt - zlotow obchodzić za kazdnym razem w inym miescie Polski. Np. móglby to być Pierwszy Dzień Lata. Trudniej z organizacja takiego czegos, bo nie w kazdym miescie jest po paru Islandofili, ale za kazdym razem mamy inne miejsce i robi sie ciekawie. Na naszych stronach mozna znalezc wieksze info o kazdym ze świąt, jezeli bedziecie mieli potrzebę sobie cos o tym jeszcze poczytac.

No i jak sie Wam podobaja wstępne propozycje? Jesli nie, bede dawac dalsze, świąt Ci na Islandii dostatek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

PostWysłany: 19 Cze 2004, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, świetnie to zaplanowałaś Very Happy
1) Pierwszy dzień lata - zlot co roku w innym mieście to dobry pomysł i raczej nie będzie większych problemów z organizacją.. W przyszłym roku przyjeżdżacie do Kielc! Very Happy Czwartek, więc trzeba będzie brać urlop, ale to chyba nam nie przeszkodzi.
2) Weekend kupcow - namioty.. na pewno będzie ciekawie. Pierwszy weekend sierpnia rozpoczyna się 7? Akurat wtedy mi pasuje, jedyny wakacyjny weekend, który narazie mam wolny Very Happy Ale nie wiadomo jak innym... Ewentualnie swietowanie weekendu kupcow rozpoczniemy od przyszłego roku.
3) Ţorrablót - może w styczniu dopisze islandzka pogoda :wink: Na pewno pomogę w przyrządzaniu islandzkich wypieków. Smile
Już zarezerwowałam terminy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

PostWysłany: 19 Cze 2004, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, narazie mi ulżyło Smile Zobaczymy co tu się dalej będzie działo... Czekam!

Problem jest z tym sierpniowym weekendem tylko. Rzeczywiscie gdyby chodzilo o caly weekend, czyli od piątku do niedzieli, to 6-8 bylby pierwszy. Islandczykom chyba bardziej chodzi o pierwszy poniedzialek sierpnia. Niby mowi sie weekend (juz wtedy wyjezdzaja), ale swietuja glownie w poniedzialek i wtorek. No i teraz jest problem, bo w tym roku wypada to 2-3 sierpnia, a Tobie Johanno, pasuje tydzien pozniej. Mozemy tak tez zrobic, ze wyjedziemy w niedziele lub nawet w poniedzialek i bedziemy do konca tygodnia (bedzie sie tu tez miescil 2-3). Ostatecznie mozemy tez cos przelozyc ale, nie bedziemy sie wtedy bawic rownolegle z Islandczykami Smile. Zobaczymy co inni powiedza.
Powrót do góry
johanna

PostWysłany: 19 Cze 2004, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na część weekendu bym zdążyła. Dokładnie wracam 1.08 i to z Czech, więc może nawet miałabym po drodze Smile
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 19 Cze 2004, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i musicie miec koniecznie Very Happy Very Happy Very Happy na Torrablot Very Happy Very Happy Very Happy islandzkie przysmaki :rekina, kwasne jaja baranie,glowy baranie ,i kwasne salcesony i inne specjaly . Very Happy
Powrót do góry
Qortes

PostWysłany: 19 Cze 2004, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekhem.. kwasne jaja baranie?

..to ja nie przyjezdzam ;)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

PostWysłany: 20 Cze 2004, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
ekhem.. kwasne jaja baranie?
..to ja nie przyjezdzam Wink

No niestety, zlot to nie tylko przyjemnosc ale i obowiazek sprobowania islandzkich specjalow Very Happy
Rekina bez problemu kupie w naszym osiedlowym sklepie, wyobrazacie sobie? Dokladnie to rekin islandzki! Tylko juz musze go kupic, bo trzeba go zakopac i czekac az zgnije... Ale robię Wam smaczka, wiem... Smile
Powrót do góry
johanna

PostWysłany: 14 Lip 2004, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co ze zlocikami? Nikt prócz mnie się nie wybiera? Smile

Wróciłam właśnie z Koszalina, ufff, ale się tam nudziłam. Pogoda okropna, pocieszałam się, że taka islandzka :wink:
No i przerabiałam podręcznik pana Bartoszka oraz czytałam islandzką literaturę. W "Duszpasterstwie koło Lodowca" Laxness napisał, że rekiny śmierdzą tylko przez 12 lat lol Wtedy ulatnia się amoniak. Może później przytoczę cały fragment, ale Jolu zakopuj już rekina, będzie akurat na weekend kupców 2016 :wink:

Ale mam teraz zaległości na forum.. tyle wiadomości Smile Witam serdecznie nowych forumowiczów!
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 15 Lip 2004, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:
To co ze zlocikami?

No wlasnie nie wiem... Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze. Przypuszczam ze towarzystwo porozjezdzalo sie na wakacje i ten termin sierpniowy nie wypali. Ale jeszcze chwile moge poczekac na ewentualne glosy w tej sprawie.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: 16 Lip 2004, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze.

Zatem ja będe pierwszy.

Cytat:
1) Pierwszy dzień lata (przypadający w czwartek między 19 a 25 kwietnia)
2) Weekend kupców (pierwszy weekend sierpnia + następujacy po nim poniedzialek i wtorek)
3) Ţorrablót (podczas miesiąca Ţorri'ego; początek: 23 stycznia)

Więc tak:
1. kwiecień - czemu nie? całkiem dobry termin, tylko żeby czasem się nie pokrył z wielkanocą, bo wiadomo wtedy nie wypali ale poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby się spotkać w kwietniu Smile
2. sierpień - tutaj mogą być problemy, wiadomo wakacje, ludzie wyjeżdżają, frekwencja może być niska
3. styczeń - zaczyna się sesja Sad

Myślę, że możnaby zamiast np. sierpnia spróbować zorganizować jakieś spotkanie w październiku, wtedy jest już "po wszystkim" (tzn. wakacjach, sesji) a w szkołach i na uczelniach panuje jeszcze jako taki spokój Smile
Powrót do góry
Qortes

PostWysłany: 16 Lip 2004, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
johanna napisał:
To co ze zlocikami?

No wlasnie nie wiem... Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze. Przypuszczam ze towarzystwo porozjezdzalo sie na wakacje i ten termin sierpniowy nie wypali. Ale jeszcze chwile moge poczekac na ewentualne glosy w tej sprawie.

Troche w tym prawdy jest. Ja rowniez za kilka dni wybywam i nie bedzie mnie jakis czas.. W proponowanym terminie wiec mnie nie bedzie. Najlepszy termin podal chyba Daniel. Pazdziernik dla uczniow/studentow to wymarzona pora na krotkie wyjazdy:)
A koniecznie trzeba cos zorganizowac, bo juz sie stesknilem;)) Zreszta nie dane mi bylo jeszcze poznac naszej szachistki- trzeba nadrobic!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Evelyn
Gość
PostWysłany: 16 Lip 2004, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tymbardziej, nikogo jeszcze nie znam Embarassed
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 17 Lip 2004, 0:10    Temat postu: Zloty, zlociki, spotkania i odwiedziny Odpowiedz z cytatem

Chciałbym przypomnieć, że poza nielicznymi wyjazdami, nasza Redakcja jest otwarta codziennie i zawsze można do nas wpaść w gości...
Można przywieźć fotki z Islandii, opowieści, pamiątki, kawałek lawy, albo poprostu żywą ciekawość i entuzjazm Smile
Wpadajcie na herbatkę i kawałek suszonej ryby...
Tylko nie róbcie tego za często, bo nie będzie newsów Wink Smile

Czasem tak w życiu bywa, że umówić trzy osoby w jednym terminie jest trudno, a co dopiero taką rzeszę Islandofilów... Confused
Ale jeśli nie macie co w wakacje zrobić przyjedźcie zobaczyć Panoramę Racławicką, Zoo, Wieżę Ciśnień, Aulę Leopoldina i ... Redakcję ICELAND.PL Very Happy
Dajcie znać oczywiście wcześniej, że wpadniecie - bo czasem nas nie ma... jeździmy po Polsce i świecie Smile

Zawsze też można zorganizować dwa lub trzy lub cztery Zloty i każdy się załapie Smile
Może ktoś zna jakiegoś miłego sponsora, który zafundowałby wszystkim aktywnym forumowiczom darmowy wyjazd na Zlot... na ISLANDIĘ!!??
Oj, przydałby się taki...
Tak myślę, że gdyby tylko najaktywniejsi forumowicze mieli jechać za darmo na Islandię, to chyba mielibyśmy najwieksze forum w Polsce SmileSmile
Ale nie wiem czy "starsi" forumowicze zauważyli jak ładnie się to rozkręciło. Duża to zasługa Johanny, Qotesa i innych którzy na początku inicjowali pierwsze tematy (w razie sponsora macie bilet już chyba w kieszeni...) Smile
Evelyn
Gość
PostWysłany: 17 Lip 2004, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już mam wprawę w islandzkich słodkościach więc może kiedyś zawitam z ciasteczkami z imbirem Very Happy
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 17 Lip 2004, 13:50    Temat postu: Ciasteczka Odpowiedz z cytatem

Evelyn napisał:
Ja już mam wprawę w islandzkich słodkościach więc może kiedyś zawitam z ciasteczkami z imbirem Very Happy

Zapraszamy Smile
Jola

PostWysłany: 17 Lip 2004, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego podalam takie propozycje terminow? Otoz byl pomysl, aby spotykac sie pare razy w roku i to najfajniej byloby przy jakiejs islandzkiej okazji, a wiec podczas jakichs waznych swiat akurat w danych dniach obchodzonych. Wybralam najbardziej charakterystyczne dla Islandii swieta (procz Bozego Narodzenia, czy Wielkanocy - z oczywistych powodow). No w takich terminach je maja i nic na to nie poradze. Oczywiscie mozemy sie spotkac w zupelnie innym terminie, ale juz nie bedzie takiego islandzkiego "smaczku". Fajnie jest czuć, że w tym samym czasie Islandczycy tez bawia się, smakują potrawy, ktore my również mozolnie staralismy sie przygotowac.
Poza tym, zauwazcie, ze w ciagu roku zawsze cos komus wypadnie, bo jest nauka, praca, inne zajecia. Gdy propozycja pada na wakacje, wtedy - "wakacje, rozjazdy, moze lepiej w ciagu roku?"... Smile No tak juz jest... Czuje ze ciezko bedzie sie nam zebrac razem, szczegolnie by zanotowac dobra frekwencje..
Powrót do góry
Evelyn
Gość
PostWysłany: 17 Lip 2004, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest że nigdy wszystkim nie spasuje ten sam termin :-) Dla mnie osobiście idealnym terminem jest zima.. gdzieś w śniegu, dużo śniegu -styczeń. Tylko że to właśnie wtedy sesja się zaczyna...
A tak w ogóle to zlot miałby być we Wrocławiu ?
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: 17 Lip 2004, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajnie byłoby spotkać się na zlocie, i to podczas jakiegoś islandzkiego święta tylko jakoś nie da się dopasować islandzkiej tradycji do polskiej rzeczywistości Sad
Muszę przyznać, że zależy mi na zlociku, tym bardziej, że na ostatni nie mogłem przyjechać czego bardzo żałuję.
Powrót do góry
Qortes

PostWysłany: 18 Lip 2004, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Evelyn. Poniewaz redakcja iceland.pl miesci sie w uroczym zakatku Wroclawia, wiec konsekwencja tego sa zloty wlasnie we Wrocku. Dla niektorych to dobrze, dla niektorych gorzej. Ja akurat zbytnio nie narzekam. :)

Ja, jesli mozna, jeszcze w sierpniu postaram sie na chilke wpasc do Was!
Wszak ostatnim razem nie zdazylem zwiedzic ani Panoramy Raclawickiej, ani zoo ;))) Zreszta, skarby, jakie kryja w sobie redakcyjne pomieszczenia warte sa przyjazdu nawet z najdalszych zakatkow kraju:)

Moze ktos rowniez sie skusi, zgramy terminy?
Qortes

PostWysłany: 18 Lip 2004, 15:39    Temat postu: Re: Zloty, zlociki, spotkania i odwiedziny Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisał:

Ale nie wiem czy "starsi" forumowicze zauważyli jak ładnie się to rozkręciło. Duża to zasługa Johanny, Qotesa i innych którzy na początku inicjowali pierwsze tematy (w razie sponsora macie bilet już chyba w kieszeni...) :)

Szczerze powiedziawszy doslownie wczoraj zwrocilem na to uwage:) Zreszta, po kilkudniowym pobycie w domu zostalem "zaatakowany" kilkunastoma nieprzeczytanymi postami- robi wrazenie.
Dzieki za mile slowa, nigdy czasu straconego na forum nie uwazalem za stracony:)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: