reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Czy Akranes to dziura?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tonkpils

PostWysłany: 13 Gru 2006, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja słyszałem, że w Akranes Szpital splajtuje bo nikt z islandczyków chorować nie chce, a obcokrajowi symulanci nie mają pieniędzy na wizyty. Czy to prawda? Bo planowałem zachorować zaraz po nowym roku. Czy jeszcze się załapię?
konrath

PostWysłany: 14 Gru 2006, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale śmieszne! Very Happy . tylko dla kogo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tonkpils

PostWysłany: 14 Gru 2006, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konrath napisał:
ale śmieszne! Very Happy . tylko dla kogo?

To nie jest wcale śmieszne. To że splajtuje to ponoć prawda (wiem z pewnego źródła).
Powód bankructwa, to tylko humorystyczne domysły.
Urodzony_13_w_piatek

PostWysłany: 22 Kwi 2007, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na google maps akranes przypomina mi łebe lol ale fajna opcja, łatwo mozna wytłumaczyc - pokazać znajomym w którym domku się mieszka lol a cała wyspa wygląda conajmniej niesamowicie..
p.s. stawiają bonusa ?
Powrót do góry
Old Star

PostWysłany: 27 Kwi 2007, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
na google maps akranes przypomina mi łebe lol ale fajna opcja, łatwo mozna wytłumaczyc - pokazać znajomym w którym domku się mieszka lol a cała wyspa wygląda conajmniej niesamowicie..
p.s. stawiają bonusa ?

Jak stawiają?

Ten BONUS jest już otwarty od 1 grudnia 2006 r., a że się trochę prace przedłużyły, no to chyba pewnie tylko wina pogoda, bo NA PEWNO nie wykonawców Smile

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawde jest juz otwarty?Napewno?To ciekawe ...
Powrót do góry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszce zamknięty, otwarcie planowane jest na początek czerwca.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje leszek16064.otwarcie po Hvittasunna-czyli Zielonych swiatkach (27-29 maja)
Powrót do góry
Urodzony_13_w_piatek

PostWysłany: 28 Kwi 2007, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem osobiście (nareszcie) jeszcze zamknięty lol
Powrót do góry
ndISL

PostWysłany: 12 Maj 2007, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akranes leży na półwyspe a ja myam pytanie jak nazywa się ten półwysep bo wydawało mi się, że kiedyś coś widziałem że tak jak miasto ale teraz nie mogę znaleźć Very Happy . Bardzo dziękuję za odpowiedzi...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Old Star

PostWysłany: 16 Maj 2007, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:

Jak na dziurę to stwierdzam, że niejedno polskie miasto można by nazwać jeszcze większą dziurąSmile

Jest informacja turystyczna, kilka hoteli, ileśtam guesthousów, 3 kampingi, restauracje, kawiarnie, bary fastfood, pizzerie, muzeum
oczywiście, biblioteka, kilka basenów, pole golfowe. Sklepów, aptek, banków, poczty itp. nie wymieniam bo to oczywiste.
Ja wiem, czy to faktycznie taka dziura??

Wiem, że leżących się nie kopie, ale Panie Einar - trochę przesadziłeś!

No, no - prawie Warszawa!

Byłem, widziałem - więc dla jasności:

1. Informacja Turystyczna - czynna od 1 lipca do 31 sierpnia,

2. Hotele - KONIEC! Ostatni upadł w styczniu b.r.

3. Guesthouse - jeden chyba dalej pod AKranes - dawno gości tam nikt nie widział - bo i po co?

4. Kampingi - jeden! Tuż pod samym Akranes. Używany raz w roku w trakcie święta tego "miasta" - zbierane jest średnio ok. 500 prezerwatyw (w dwa dni). Pogratulować islandzkiej młodzieży finezji w świętowaniu Smile

5. Restauracje - ani jednej! Najbliższa w hotelu w Borgarnes.

6. Kawiarnie - otworzyło się coś takiego miesiąc temu na kształt takiej przy ul. Kirkjubraut (więc nie za czasów postu Einara). Ilość: 1!

7. Bary fastfood - jest SubWay - również od kilku tygodni - ale za czasów posta Einara - null!

8. Pizzerie - no tak są dwie - tu już nie można się doczepić Smile

9. Muzeum - TO FAKT !!!!!

10. Biblioteka - FAKT !!!!

11. Kilka basenów? No niec będzie Smile

12. Pole golfowe - z racji cen sprzętu i uczestnictwa - coś dla Polaków Smile

No ale fakt - JEST !!!

Po co taka ściema?

Twoje informacje w 66% nie są prawdą....

Naszych polskich miast nie chwalimy - a na pewno jest czym - po co pisać wydumane informacje o innych?

OS
wredna_mimi

PostWysłany: 16 Maj 2007, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Old Star"]
einar napisał:

Jak na dziurę to stwierdzam, że niejedno polskie miasto można by nazwać jeszcze większą dziurąSmile

wg. mnie na Islandii każde miasto po za stolica to dziury i xxxx.A nawet Rejkiaviku nie ma co porównywac do Polskich miast, bo to zupełnie inne bajki.
Teskno mi za polską , tutaj jest dobrze przyjechac turystycznie,zobaczyć dziwy, albo się dorobic. Nic wiecej...

reszta zapatrzeńców muszą mieć kompleksy albo wywodzą się z Polskich wioch, dla których Islandzka wieś jest czyms NAJ.

Dodam ,ze wiem jak wyglada wyspa od Selfoss,Gullfos,Keflavik,Rejkiavik,Borgarnes,Stykisholmur,Akureyri, po Seydysfjordur, i wiem co mówię.

Jak dla kogoś wystarczy basen,poczta,biblioteka,bar,hotel, to świadczy tylko o nim. śmiech.

pozdro all
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 17 Maj 2007, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
[

reszta zapatrzeńców muszą mieć kompleksy albo wywodzą się z Polskich wioch, dla których Islandzka wieś jest czyms NAJ.

Dodam ,ze wiem jak wyglada wyspa od Selfoss,Gullfos,Keflavik,Rejkiavik,Borgarnes,Stykisholmur,Akureyri, po Seydysfjordur, i wiem co mówię.

Jak dla kogoś wystarczy basen,poczta,biblioteka,bar,hotel, to świadczy tylko o nim. śmiech.

pozdro all

a ja nie jestem ze wsi .W Polsce mieszkalam w duzym miesice z zasikanymi bramami,pijakami ,starymi autobusami i terkoczacymi trolejbusami,ktorcych kierowcy ze smiechem zatrzaskiwal drzwi przed nosem.Wieczorem nie mozna bylo wyjsc z domu-bo za kazdym rogiem albo zury ,albo lysi.Chamstwo w urzedach ,okradane windy i piwnice, zasrane chodniki,zlodziejstwo.Na ulicach tlok,w pociagach zboczency.I moze komus wyda sie moj post jednostronny...otoz wlasnie tak pisza niektorzy o wyspie.Fakty..?.otoz to co napisalam u gory tez jest faktem.
Powrót do góry
wredna_mimi

PostWysłany: 17 Maj 2007, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu się sprzeczać Smile , moglabym wypisac jeszcze wieksza litanię negatywnych cech Islandczyków i podać mase innych faktów mówiących o tym, że po za turystycznym zwiedzeniem Islandi, lub też zarobieniem tu pieniedzy, normalny czlowiek nie ma czego tu szukać.Po za tym; tak samo tu na Islandii są źli ludzie jak i w Polsce.

Ty karuto z tego co się orientuje jesteś skazana na Islandię.Masz chlopa Islandczyka, wiec rozumiem Twoje zacietrzewienie i postawę.
Chyba wyjechalas z Polski bardzo dawno temu? i zaprzestalaś jej odwiedzać, a to niedobrze, zrób Sobie wycieczkę, napewno dobrze Ci zrobi i się możesz pozytywnie rozczarować.

Wiesz, mam kolezankę w USA ,ktora kiedys wyjechala z Polski i jak kiedyś z nią rozmawiałam telefonicznie,ona się dziwila ,że w Polsce można wziąść coś na kredyt.Mówiła ze kiedys tego nie było i była świecie przekonana,że w Polsce nadal nic nie można kupić w sklepach,ze jest bieda i nedza.A jak jest teraz??? nie wiem czy wiesz ale o niebo lepiej i bedzie coraz lepiej.
Za kilka moze kilkanascie lat, nie bedzie sie oplacalo ruszac tylka z Polski dla pieniedzy.

i wiesz....ja będę żyła w Swojej ojczyżnie, a Ty w Swojej z "obcym" facetem i Islandzkimi przyjaciółmi.

pozdo 4 all

P.S
"cudze chwalicie a Swego nie znacie"

<smiech>
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 17 Maj 2007, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz, mam kolezankę w USA ,ktora kiedys wyjechala z Polski i jak kiedyś z nią rozmawiałam telefonicznie,ona się dziwila ,że w Polsce można wziąść coś na kredyt.Mówiła ze kiedys tego nie było i była świecie przekonana,że w Polsce nadal nic nie można kupić w sklepach,ze jest bieda i nedza

Sorki że tak o Twojej koleżance ale mało rozgarnieta jakoś taka.

Ja mam rodzine w USA od ponad 30 lat i oni wiedzą że w Polsce się zmieniło pomimo że od wyjazdu w Polsce nie byli.

Cytat:
Ty karuto z tego co się orientuje jesteś skazana na Islandię.Masz chlopa Islandczyka, wiec rozumiem Twoje zacietrzewienie i postawę.

Ja mam żone Polke i ciekawy jestem co wymyślisz żeby powiedzieć że jestem skazany na Islandie. No ciekawe.
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 17 Maj 2007, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Do Karutki Smile , otwrcie Bonusa w sobotę - 19.05.

Old Star, przyjacielu, w okolicy Akranes jest Hotel Glymur dość duży, a z tego co wiem to w całej Islandii hotele są otwarte w sezonie turystycznym, no może z wyjątkiem Reykjaviku i Akureyri, jest to zrozumiałe ze względów ekonomicznych, np: b.duży hotel w Stykkisholmur jest otwierany w czasie sezonu letniego i od czasu do czasu poza sezonem dla grup zorganizowanych.
A jeżeli chodzi o kawiarnie w Akranes to chyba zapomniałeś o słynnym"Caffe Mork"Smile. wielu polaków i nie tylko lubi tam zaglądać.
Dla pokrzepinia dodam że obok Bonusa będzie pizzeria "Dominos" czy jakoś tak.
Żeby docenić Akranes trzeba tu mieszkać, miasto ma wiele zalet, wcześniej mieszkałem w Stykkisholmur, do Reyjkiawiku daleko,naprawdę małe "miasteczko", basen,bonus i wszystko, ale nie zapominajmy że Islandia właśnie taka jest, jest to jedna z jej cech charakterystycznych, oczywiście jedna z wielu.

Ostatnio żadko staram się komentować jakie kolwiek posty ponieważ to Forum BARDZO się zmieniło, a raczej ludzie którzy tu zaglądają, to niestety już nie to co było.

Karuto, nie przejmuj się tym co pisze BARDZO wredna_mimi, każdy dokonuje swoich wyborów, nic do tego innym!

wredna_mimi napisałą:
"reszta zapatrzeńców muszą mieć kompleksy albo wywodzą się z Polskich wioch, dla których Islandzka wieś jest czyms NAJ.-(A co dla Ciebie jest Naj?)
Dodam ,ze wiem jak wyglada wyspa od Selfoss,Gullfos,Keflavik,Rejkiavik,Borgarnes,Stykisholmur,Akureyri, po Seydysfjordur, i wiem co mówię.(My też wiemy i co z tego)
Jak dla kogoś wystarczy basen,poczta,biblioteka,bar,hotel, to świadczy tylko o nim. śmiech"( A co tobie wystarczy?)

Mimi wielu z nas tu mieszka z wyboru, z wielu względów postanowiliśmy zostać na Islandii, nie będę teraz wyliczał z jakich i dlaczego, ale uważam że takimi postami obrażasz wielu z nas , również samą siebie, jeżeli przyjechałaś na Islandię zarobić, pozwiedzać przy okazji to jest w porządku, ale takie wywody powinnaś zostawić dla siebie było by to w dobrym tonie nie pluć na tych których nie dawno jeszcze na tym forum prosiłaś o rady związane z życiem na Islandii.

wredna mimi:" normalny czlowiek nie ma czego tu szukać "Smile

Pozdrawiam i bez urazy.

WYGLĄDA NA TO ŻE NIENORMALNY.
Powrót do góry
wredna_mimi

PostWysłany: 17 Maj 2007, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
Wiesz, mam kolezankę w USA ,ktora kiedys wyjechala z Polski i jak kiedyś z nią rozmawiałam telefonicznie,ona się dziwila ,że w Polsce można wziąść coś na kredyt.Mówiła ze kiedys tego nie było i była świecie przekonana,że w Polsce nadal nic nie można kupić w sklepach,ze jest bieda i nedza

Ja mam rodzine w USA od ponad 30 lat i oni wiedzą że w Polsce się zmieniło pomimo że od wyjazdu w Polsce nie byli.

Cytat:

Ja mam żone Polke i ciekawy jestem co wymyślisz żeby powiedzieć że jestem skazany na Islandie. No ciekawe.

a jestes??? to przykre. I ja nie wiedzieć czemu Ty skazany na Islandię i nie chciec tego wiedzieć.

Oczywiscie, zgadzam się z tym ze ta kolezanka mało rozgarnieta jest, bo w Polsce duzo się zmieniło na dużo lepsze.

Nie rozumiem przytaczania faktów,których trzebaby usilnie szukać w Polsce.
Ja podałam tylko przykład dla Karuty, bo ona wypisywała coś czego już sie w Polsce nie spotyka.To już nie ta epoka, i zapewniam Was warto być na bierząco z ojczyzną, bo jeśli jest inaczej wówczas można użyć słów vikinga "mało rozgarniety/ta"

Jeżeli ktoś poczół się dotknięty postem to bardzo przepraszam, nie o to wcale mi chodziło. Myslę ze zdajecie Sobie sprawę z tego o co mi chodzi.Ale niektórym osobnikom nie wypada choć po częśći się ze mną zgodzić.
A w sumie co? napisałam jakąś nieprawdę odnośnie Islandii?????
To nie ja piszę nieprawdy.

Mi osobiscie Islandia bardzo się podoba , zwiedzę ją całą (już niewiele brakuje do tego), i moze kiedys kiedys jeszcze ją odwiedzę.
Ale żeby zdecydować się żyć tu na zawsze to troche wydaje mi się zboczone[url] [/url]
wredna_mimi

PostWysłany: 17 Maj 2007, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Leszku ,proszę napisz te powody dla których POSTANOWILIŚCIE tu pozostać??? ( o małżeństwie już wiem, i kwestii finansowej też)

Swoim postem potwierdzasz Swoją stronniczość.

Dlaczego nie zwrócisz uwagi vikingowi ,który bądź co bądź obraził Swoim postem Karutę??

dlaczego obraził???

Karuta napisała nieprawdę, po to aby skontrować.

Cytat:

.W Polsce mieszkalam w duzym miesice z zasikanymi bramami,pijakami ,starymi autobusami i terkoczacymi trolejbusami,ktorcych kierowcy ze smiechem zatrzaskiwal drzwi przed nosem.Wieczorem nie mozna bylo wyjsc z domu-bo za kazdym rogiem albo zury ,albo lysi.Chamstwo w urzedach ,okradane windy i piwnice, zasrane chodniki,zlodziejstwo.Na ulicach tlok,w pociagach zboczency.I moze komus wyda sie moj post jednostronny...otoz wlasnie tak pisza niektorzy o wyspie.Fakty..?.otoz to co napisalam u gory tez jest faktem.

Jest to nieprawda , bo prawda pokryta w kilku procentach jest poprostu NIEPRAWDĄ !.
I widać Karuta nie wie co w kraju się dzieje.

a viking pożniej napisał:
Cytat:

Ja mam rodzine w USA od ponad 30 lat i oni wiedzą że w Polsce się zmieniło pomimo że od wyjazdu w Polsce nie byli. "

Więc obraził Karutę.

P.S
Leszku,mnie nie da sie urazić Smile

i dziwne Leszku masz podejscie do życia.
Bo uważasz ,że jak ktoś tam coś mi powiedział na temat Islandii (bo czegoś nie wiedziałam) to już mam się z tym kimś zgadzać w 100% i mysleć tak jak on????
Niestety ja nie tutaj nie będę stosowała się do Polskiego przysłowie "jeśli wskoczysz między wrony musisz krakac tak jak one"

Nie obrażajcie się i lepszego życia Wam życzę.
Przyjemnego dzisiejszego wypoczynku.

WYGLĄDA NA TO ŻE NIENORMALNY.[/quote]
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 17 Maj 2007, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihihi ...cala ta dyskusja jest smieszna.napisalam prowokacyjnie ,bo takie ja mam wspomnienia z Polski.I tu dodam :wspomnienia negatywne.Owszem wiele rzeczy sie skonczylo,ale kupy na chodnikach i chamstwo w urzedach i zlodziejstwo jest wciaz.Zamiast skinheadow wystaja teraz pod blokami dresiarze..czy jakos tak.Tak zagadza sie jestem z innej epoki.Moglabym byc mama wielu z was.W kazdym razie mlodzi ludzie ,ktorzy teraz przyjezdaja na Islandie maja straszne kompleksy.na kazdym kroku podkreslaja ,ze w Polsce jest wszystko wieksze ,lepsze itd.To po co tu siedzicie?Dla kasy.I dlatego nie mozecie zrozumiec innych ,ktorzy sie tu odnalezli .
Oczywiscie ze Akranes to dziura dla Polaka ...zastanawialam sie tylko dzis w pracy ,gdzie w Polsce w 1000 osobowej wiosce jest basen ze zjezdzalnia.Hmmm w Gdyni ktora liczy 300 tys mieszkancow jest jeden Aqua Park.Co do miejsc noclegowych to odwiedza Islandiie ponad milion turystow wiec chyba na lawkach nie spia...Jesli uzytkownik Old Star zadaby sobie trud by wpisac w google ferðaþjónusta akranes wyskoczy mu chyba z 10 malych wiejskich guesthousow..I bron boze nie pisze tego zeby kogos urazic.Bo zaraz wyskoczy grupa "patriotow"(tak tak cudzyslow jest zamierzony) by mnie zlinczowac.A o polskich miastach nie piszemy gdyz jest to Forum o Islandii.
wredna mimi twoj osobisty komentarz na koniec postu(jakis belkot o moim mezu)jest zbedny.To ty jestes zacietrzewiona i z braku argumentu wyciagasz kogos zycie osobiste.najwyrazniej tez jestes skazana na Islandie ...
Ps wiem co sie w kraju dzieje ,bez obaw.
Powrót do góry
wredna_mimi

PostWysłany: 17 Maj 2007, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tak "ihihih" dobre Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: