reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

demokracja a tolerancja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 24 Kwi 2006, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wchodze ja sobie dzis na strone glowna i coz widze?

Cytat:
Obrady Alþingi nad prawem gejów do adopcji dzieci

Ustawa, która umożliwi parom gejowskim prawo do adopcji dzieci oraz do zapłodnień in-vitro, została zatwierdzona przez komisję parlamentarną i zostanie przedstawiona dzisiaj na forum Alþingi. Bjarni Benediktsson powiedział, że ustawa ma szansę zostać przegłosowana, zanim jeszcze obrady parlamentu zostaną zawieszone na czas letnich wakacji.


Ktora to wiadomosc dedykuje wszystkim wojujacym tu homofobom-milosnikom Islandii Rolling Eyes .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Kwi 2006, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co Ty myslisz,ze jak kocham Islandie to podoba mi sie to,ze pedryle beda adoptowali tam dzieci?ciesz sie i merdaj ogonkiem
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 25 Kwi 2006, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty uwazaj, Hubercik, oni sa wszedzie... Cool
Cytat:
pedryle

A jeszcze jeden taki tekst i dostaniesz ostrzezenie, a od ostrzezenia do bana, jak nas uczy historia tego forum, droga krotka Twisted Evil .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 25 Kwi 2006, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedna pani posel przy pracy nad ustawa powiedziala ze "Mannréttindi eru fyrir alla".Czyli prawa czlowieka dla wszystkich...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 25 Kwi 2006, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym prosił aby nie sprowadzać dyskusji do poziomu słownictwa podwórkowego. Każdy ma prawo do swoich racji ale musi umieć je w sposób cywilizowany przedstawić. W momencie, w którym do dyskusji wkradają się określenia "pedryl" itp. dyskusja nie ma dalszego sensu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Kwi 2006, 21:35    Temat postu: Toleration Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Ktora to wiadomosc dedykuje wszystkim wojujacym tu homofobom-milosnikom Islandii Rolling Eyes .

Dla mnie prawie każdy pomysł zatwierdzony przez polityków jest z gruntu podejrzany, bo politycy nie stanowią dla mnie gremium, którym można by podeprzeć jakąś rację.
Więc posługiwanie się tym argumentem jest jakby niepoważne. Bo w skórcie można to zrozumieć tak: "tolerancja dla homoseksualizmu jest dobra bo nawet posłowie islandzcy tak zagłosowali".
Jeszcze raz powtarzam: ustawy o drobnych sprawach są błędem.
Prawo powinno być proste i mówić "Dzieci może adoptować osoba lub grupa osób, które według takich to a takich norm się do tego nadają".

Ponieważ osobom bezrobotnym trudniej jest adoptować dzieci (urzędnicy preferują rodziny, które mogą zapewnić pewien poziom życia dziecku), więc można powiedzieć, że bezrobotni i biedni ludzie nie mają szans na adopcję (a są np. bezpłodni).
W takim razie proponuję pod obrady "Ustawę o możliwości adopcji przez osoby biedne".
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 29 Maj 2006, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zjawiłem się po długim czasie. Nie miałem internetu, trochę się u mnie pozmieniało gdyż przeprowadziłem się do Kudowy Zdroju. Jestem akurat na nocce i mogę napisać jeszcze parę słów na ten temat... To już 9 stron tak burzliwej debaty.

Ireth napisa:
"God made me gay"


Chyba przegięłaś w tym momencie.. To jest raczej hasło, z którego się tłumaczą ludzie o takich poglądach. GOD MADE ME HUMAN Poruszałem wcześniej temat ludzkich błędów i decyzji oraz tego skutków, który ma się nawet do dalszych pokoleń. Bóg dopuścił, ażeby człowiek urodził się chory, kaleki itd. Można rzec, że Miłość godzi się na cierpienie i na każdy wybór, nie kwestionując go. Jakie są skutki, to dziś widzimy właśnie. Dlaczego dopuszcza do takich rzeczy. Żeby może człowiek wreszcie zrozumiał, że nie jest w stanie zapanować nad wszystkimi sferami życia. Że nie jest w stanie uczynić lepszym świata. Człowiek chciał poznać dobro i zło, zatem się uczy...
Ileż to razy musiałem się przekonać, że moje postępowanie, wyznawane wartości są nieuzasadnione. Z biegiem lat i faktów powoli się to krystalizowało i mogłem zacząć wysuwać wnioski. Doświadczyłem niejednokrotnie, że moje pojęcie dobra i zła jest bardzo subiektywne, wręcz egoistyczne i że prowadzi do zguby innych i siebie samego.
Kierowałem się dobrem własnym względem innych, a wychodziło źle. Wprowadziłem wielu w błąd i siebie samego. Musiałem przepraszać i prosić o wybaczenie. Była potrzeba wybaczenia również samemu sobie...
Jesteśmy ludźmi - bytem przygodnym. Jedno jest pewne: umrzemy. Przekonamy się kto miał rację.. może nikt Question ;-]
Gratuluję Ci odwagi i determinacji... mam nadzieję, że w innych dziedzinach życia też Ci towarzyszą...
Surprised
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 29 Maj 2006, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu Ciagle nic się nie zmienia, nic się nie zmienia Confused

Widzę, Iceland.pl stało sie siedliskiem homofobów na stałe.

Ona piszę "God made me gay"

a Ty: "To jest raczej hasło, z którego się tłumaczą ludzie o takich poglądach. "

pogladach?

Pomylenie pojec, definicji, znaczeń. W ogóle nie wiem, komu się chce wchodzić w dyspute.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Maj 2006, 17:07    Temat postu: God Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziwne tu argumenty słyszę.
Po pierwsze nie wiemy dokładnie jaki jest wkład Boga w utworzenie grzesznego człowieka o wolnej woli.
Być może nasza człowiecza logika jest zbyt krótka, by to sobie wyobrazić lub może Bóg nie był/jest taki wszechmocny a może też Boga nie ma...

Opierając się na katolickim ujęciu sprawy, to Bóg stworzył człowieka, a to dopiero człowiek dzięki wolnej woli grzeszy.
Nie można więc (w ujęciu katolickim) mówić, że Bóg stworzył mnie grzesznikiem.
Można tak mówić, ale trzeba podać religię w jakiej się to dzieje.

Z drugiej strony, przyjmując na chwilę, że Bóg stworzył człowieka grzesznym (np. gejem) to może jest to próba, która ma pokazać, czy człowiek jest w stanie się wyrwać z grzechu.
Miłość to dla kościoła katolickiego za mało, by stworzyć związek małżeński.
Nie wiem czy wiecie, że jeżeli jedno z nażyczonych jest bezpłodne, to nie mogą oni zawrzeć ślubu kościelnego.

Bo kościół nie dba o szczęście doczesne. Kościół ma w xxxx, czy ludzie żyją w biedzie, czy cierpią, czy są masowe mordy. Ważne jest, by cierpiąc nie grzeszyć i zbliżać się do Boga. Oczywiście ci, którzy zadają cierpienie grzeszą, i tylko z tego powodu kościół nawołuje ich do powrotu na ścieżkę zbawienia.
Nasze ok. 80-letnie życie na planecie ziemia jest niczym wobec wieczności, więc kto by się tam przejmował tym, czy ludziom będzie dobrze czy źle.

Dopiero liberalni pseudokatolicy zaczynają bardziej stawiać na szczęście doczesne, które jest przykrywką dla zwykłego hedonizmu.
Całe demokratyczne państwo nastawione jest na to, by obywatelom było miło i przyjemnie. Dlatego też zezwala się na śluby gejów itp. bo dąży się do tego, by byli oni równie szczęśliwi jak pozostali obywatele.
Ale dla kościoła dobro doczesne nie ma żadnego znaczenia: lepiej się męczyć całe życie i nie uprawiać seksu (mimo ewentualnego pożądania) i w ten sposób zostać zbawionym.

Kościół jest jak surowi rodzice, którzy zmuszają dziecko do chodzenia do skzoły. Mimo, że dziecko jest nieszczęśliwe w dzieciństwie, to docenia to, gdy jest dorosłe.
O ile istnieje katolicki raj, to wysiłki kościoła katolickiego również będą docenione przez tych, którzy męczyli się wykonując (czasem może uciążliwe i dziwne) przykazania i męczyli się całe życie, by być zbawionym.
Albo wierzymy, że nasza edukacja przyniesie profity, albo uciekamy z lekcji i na starość jesteśmy bezrobotnymi alkoholikami... Very Happy

Cóż to pozostaje kwestią wiary w katolickiego Boga.
W każdym razie, ponieważ kościół wierzy, więc nawet za cenę "atrakcyjności", wykorzystuje każdą okazję, by wymusić na ludziach wierność przykazaniom (choćby nawet wierni mieli nienawidzić kościół). Tak jak czasem dzieci nienawidzą rodziców, którzy zmuszają je do pójścia do szkoły.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 31 Maj 2006, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>"God made me gay"


>Cóż to pozostaje kwestią wiary w katolickiego Boga.

Ty masz jakas schize ;> na punkcie tego katolicyzmu, God made me gay, w moim przekonaniu znaczy tyle: urodziłem się gejem, tak jak ktos urodził się z jedna nogą dłuższą. I nawet jezeli udowodnisz mi tu bardzo logicznie, ze czlowiek gejem sie nie rodzi tylko staje, so what? Żyj i daj żyć innym, pojecie "Bóg" moze symbolizować, cos na co wplywu nie mamy, a tak jak Wisły kijem nie zawrócisz, tak i geja nie nawrócisz na hetero. Dlaczego opierasz sie ciagle na katolickim punkcie widzenia? Najwazniejsze to zyc w zgodzie z własnym sumieniem i ciałem [!!], nie czyniąc przy tym krzywdy innym. Bóg dla mnie to dobro, to relacja face to face, to miłość, przyjażń i uczciwość, pojecia nieskonczone, rodzące się bezinteresownie, bezprzyczynowo.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 31 Maj 2006, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego atakujesz ppoprzednia wypowiedz? To byly tylko rozwazania logiczne i nie bylo tam miejsca na ocenianie tego co jest sluszne ,a co nie. Ja osobiscie bardzo lubie czytac jego wywody, a jesli Ty nie to -poprostu ich nie czytaj.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 31 Maj 2006, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"God made me gay"...

A oto wytłumaczenie mojej katechetki w podstawówce (!) dlaczego to grzeszne być gejem/lesbijką mimo że to Bóg spowodował tą... cechę.

"Bóg zsyła wiele cierpień i odrębności. Ale to, że Bóg stworzył kogoś homoseksualistą (i czasami to się nabywa w ciągu życia), jest jakby próbą dla człowieka. Taki człowiek, jeśli chce żyć według praw Kościelnych i woli Boga (bo to od człowieka zależy, czy żyje tak jak Bóg chciał, czy nie- wolna wola) to powinien żyć w osobności lub starać się walczyć ( w zasadzie z samym sobą) ze swoim homoseksualizmem"

_________________________________
Dla "chcących żyć aktywnie" gejów/lesbijek ta wypowiedź może być krzywdząca, ale ja sądzę, że coś w tym jest...

Taki Hiob... mógł powiedzieć- God made me rich/happy i walczyć o swoje utracone dobra, mieć pretensje do Boga... ale nie, on żył tak jak Bóg chciał. Przeszedł tą próbę. I został za to nagrodzony.

Wiele dzisiejszych ustanowień Kościoła wydaje się bezsensownych, "nienowoczesnych", no np. dlaczego nie możemy przyjmować sakramentów po rozwodzie, przecież coraz więcej osób rozwodzi się i takie ustanowienie wydaje się "niewygodne" dla dzisiejszego człowieka, no i "wszystko jest dla ludzi", ale...
religia chrześcijańska uznaje Boga za niepojętego, i "niepojęte są wyroki Boskie", więc jeśli już jesteśmy chrześcijanami- to jakoby przyjmujemy to stwierdzenie.

Ten temat jest naprawdę trudny, i wiem, że trudno przestawić kogoś na taki tok myślenia, wiem że lepiej brzmią argumenty typu "wszystko jest dla ludzi", ale zastanówcie się nad moim "trudnym" postem...

Pozdrawiam! Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 31 Maj 2006, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie brać więcej udziału w tej dyskusji, ale - jakoś nie mogę się powstrzymać.

1. Nie wiem, czy Odżajer s-t-w-i-e-r-d-z-a, że homoseksualizm (bycie gejem) jest grzechem, czy tylko podaje przykład - ale ja takie stanowisko po prostu potępiam. Argument o wolnej woli nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Mówimy przecież o czymś takim jak 'skłonność seksualna' - jak 'skłonność' może być nabyta? Wolny wybór? Nie no - owszem, można z sobą walczyć, żyć w celibacie. Jednak - zwierzęca część naszej natury pcha nas od tego, co rozumowe, do tego, co zmysłowe.

2. Po drugie - chcę podkreślić, że jeżeli to nie jest Twoja opinia, Odżajer, to przepraszam, że przypisałem do niej Twojego nicka.

3. Squallo - wybacz - ale Hiob raczej nie ma nic wspólnego z tą dyskusją. Poddawany byl on próbom. Nie sądzę, by homoseksualizm był jakąkolwiek próbą, czy też ma cokolwiek wspólnego z cierpieniami Hioba. Wink

4. To już zostało napisane - musimy żyć i dać żyć innym. To jest bardzo proste. Ktoś nie lubi homoseksualistów? To niech się nimi nie przejmuje. Osobiście - czuję się o wiele bardziej zagrożony przez promowanie jedynie słusznej religii katolickiej, niż przez mniejszość seksualną, która domaga się tolerancji.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Cze 2006, 0:01    Temat postu: Ludzie Odpowiedz z cytatem

Ludzie! Czytajcie dyskusję od początku (to uwaga do Jeana) Very Happy

Ja piszę o punkcie widzenia kościoła katolickiego, bo to głównie on jest atakowany za swoją postawę.
Moją prywatną postawę przedstawiłem szanownym Forumowiczom i nie jest ona zgodna z doktryną KK.
Ale to nie znaczy, że nie rozumiem argumentów kościoła.

Elloth, a skąd Ty możesz wiedzieć jakie próby zsyła Bóg na ludzi?
Chyba, że jesteś prorokiem nowej religii lub wyznawcą już istniejącej.
W kościele katolickim, to papież mówi czego chce od nas Bóg i tyle - sprawa prosta.
Skoro Bóg uważa, że stosunki homoseksualne są grzechem, to trzeba ich unikać (jeśli się jest katolikiem).
W tym miejscu może uściślę jedną sprawę. Jak Elloth słusznie zauważył, sam homoseksualizm to nie grzech. Grzechem jest uleganie temu "zboczeniu". Tak samo jak grzechem będzie seks między zakochanymi mężczyzną i kobietą, którzy są bezpłodni i nie mogą otrzymać ślubu kościelnego.
Jeżeli ktoś rodzi się z krótszą nogą to nie jest powód, by grzeszyć. Jeżeli ktoś urodził się gejem, to tak jak napisał Squallo, musi starać postrzymywać się od seksu. Bo sama miłość nie jest grzechem.
Grzechem jest uprawianie seksu pozamałżeńskiego (zarówno hetero jak i homo).

Jeszcze raz powtarzam: życie na Ziemi to tylko próba, a nie cel sam w sobie, więc Boga nie obchodzi, by było nam tu dobrze; chodzi o to, by ludzie nie grzeszyli i czynili dobrze - w ten sposób osiągną wieczność.
Tak w skrócie rozumiem stanowisko kościoła.

Ale każdy "inteligentny" człowiek, ma za nic autorytet papieża i uczonych kościoła; na własną rękę szuka własnego Boga, który najczęściej bardziej przymyka oczy na grzeszki i przyjemności tego świata. Tacy prywatni bogowie, to największa herezja współczesności. Jest to straszny wrzód na kościele, bo ludziom się wydaje, że są katolikami, a tym czasem potrafią czynić zło (czasem nawet w imię Boga).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 1 Cze 2006, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug mnie zycie to ciagle pasmo wyborow. To glownie dotyczy osob homoseksualnych bedacych katolikami. Ja uwazam, ze oni maja prawo wyboru i nikt nie ma prawa z nas oceniac ich postepowania. Kazdy z nas czesto stoi przed podobnymi dylematami w zyciu. Dziewczyna idaca do zakonu, lub kobieta decydujaca sie na rozwod i postanawiajaca nigdy nie miec kontaktu z innymi mezczyznami. Znam takie przypadki osobiscie, to byl ich swiadomy wybor i ja to respektuje calkowicie. Znam takze inne przyklady, ze kobieta pod wplywem ogromnego uczucia do obcego mezczyzny niszczy swoje i jego zycie. I tu sprawy sie komplikuja. Bo jezeli ktos uklada swoje zycie kosztem innych, wtedy dopiero mamy prawo go krytykowac.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mori

Doczy: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysany: 14 Cze 2006, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<szok> nie można żyć w takim zniewoleniu... dajcie spokój... nerwic można się nabawić... że seks przedmałżeński nie, że życie w odosobnieniu, że... aaaa!!! dajcie spokój ;p
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Cze 2006, 23:48    Temat postu: Wiara Odpowiedz z cytatem

Mori, wszystko zależy od tego w co się wierzy.
Liberalne społeczeństwo, które nie wierzy w Boga (co najwyżej w normy moralne), nie ma żednego "potem" (po śmierci), więc musi wyżyć się za życia. Seks, narkotyki, alkohol, imprezy, zabawa, luz itp. - to wszystko należy się ludziom, jeśli nie ma nic potem...
Ale jeśli jest katolicki (lub muzułmański) Bóg, to życie na Ziemi jest tylko krótkim epizodem, kluczem do życia wiecznego.
Więc wtedy nie ma sensu trwonienie tego krótkiego życia na zabawy - trzeba robić wszystko by mieć życie wieczne, wtedy będzie dość czasu na zabawy Smile
Raz jeszcze powtarzam, że nie jestem katolikiem, choć nie przeszkadza mi to rozumieć ich racje oraz sposób na życie.
Trzeba wybrać w co się wierzy...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 16 Cze 2006, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie...

Bóg nie uczynił nas gejami i lesbijkami. To się nazywa nieodpowiedzialność za czyny i nie zdawanie sobie sprawy z ich skutków. Trąbię już na ten temat ciągle i ciągle, a Wy - forumowicze - tego nadal nie rozumiecie.. Błąd rodzi jakiś skutek, to proste.
Ktoś ma HIV i chce mieć dziecko, to jaki procent szans ma płód że będzie zdrowy Question
Bóg zaakceptował nasze istnienie takie jakim jest od samego początku - czasem właśnie chorym.. Życie to nie przelewki, o tym się już przekonałem.. nie uważam się za żadnego katolika, ale widzę jak ten świat funkcjonuje. Chcę być jak najbardziej obiektywnie patrzącym na świat człowiekiem. Po coś żyjemy na tym świecie, no nie Question Musi być jakiś sens tego wszystkiego... Musi, bo inaczej można wprowadzić anarchię.
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Cze 2006, 1:50    Temat postu: Znam Boga osobiście... Odpowiedz z cytatem

Twój post LooCKeRWooD jest wypowiedzią chaotyczną, napisaną bardzo niedbale, przez co odbiorca może mieć problem ze zrozumieniem co chcesz powiedzieć.
Proszę pamiętać, że Forum to miejsce, gdzie szanując odbiorców, należy pisać wypowiedzi językiem klarownym, budując pełne zdania.
Wypowiedź powinna zawierać jakąś tezę i jej dowód (argumentację).
Zlepek różnych wniosków nie jest jeszcze syntetyczną wypowiedzią.

Jeżeli powołujesz się na Boga to powiedz, na którego?
Napisz do jakiej orientacji religijnej należysz (może np. Świadkowie Jehowy)?


By kontynuować dyskusję w duchu wiedzy o tym co zrobił Bóg, powiem, że rozmawiałem ostatnio właśnie z samym Bogiem (ma się te chody) Smile
Ponieważ nie dawałem Mu spokoju, więc w końcu przyznał się, że jednak stworzył również i gejów, żeby nie było nam tak prosto tu na Ziemi (jednak trochę się tego wstydził i nie powiedział swym innym wyznawcom). Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 16 Cze 2006, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już nawet wierzysz w Boga, lockerwood, to na jakiej podstawie stwierdzasz, że:

Cytat:
Bóg nie uczynił nas gejami i lesbijkami.


?
Wniosek taki jest po prostu fałszywy, bo opiera się on na przesłankach, że człowiek zdolny jest poznać działania Boga. Skoro przesłanka jest fałszywa, to i wniosek jest fałszywy.

Zakładajac, że Bóg istnieje, nie masz prawa mówić bez jakiejkolwiek wątpliwości, że Bóg chciał "to-i-to", a "temtego" nie chciał. Bóg może wszystko, czy się to wojującym katolikom podoba, czy nie.

Cytat:
Trąbię już na ten temat ciągle i ciągle, a Wy - forumowicze - tego nadal nie rozumiecie..


Nie chodzi o to, że nie rozumiemy. Ja odrzucam ten pogląd jako fałszywy. Próbujesz opierać swoje argumenty na działaniu Boga, którego nigdy nie pojmiesz. Dziwne, że ja - nie-katolik, musi Ci to tłumaczyć. Twój argument byłby do zaakceptowania, gdybyś napisał: "możliwe, że Bóg nie uczynił nas gejami i lesbijkami". To, co uprawiasz dyskusją nie jest, lecz narzucaniem na siłę swojego poglądu.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron