reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

demokracja a tolerancja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie można też apelować do Kościoła (papieża) by zmienił doktrynę, bo wiara, to nie coś co się zmienia na życzenie wiernych. Doktryna pochodzi od Boga, a więc tylko Bóg może ją zmienić. Wiara to nie wybory parlamentarne, nie można przez głosowanie ustalić, że Jezus był kobietą.
Jak ktoś wierzy, że Jezus była kobietą, to musi się przenieść do innego kościoła

Czy na 100% jestes przekonany ze to co mowi Papiez w 100% pochodzi od Boga ,czy nie moglo sie zdazyc ze kiedys po drodze ,poprzednik cos przeklamal i tak zostalo?Przeciez ogolnie wiadomo ze sa wyciete fragmenty z Biblii ,brakuje ewangelii.Jak to jest ze sumienie niektorym ludziom nie pozwala przyjmowac wszystkiego tak bezkrytycznie-dlaczego jest tylu ludzi ,ktorzy chca wierzy inaczej?To wcale nie ulatwienie ,bo jesli nie wierza tak jak nakazuje Papiez to narazaja sie na grozbe grzechu i piekla.Gdybysmy czytali Biblie doslownie tak Jak np Muzlumanie Koran to nie ma w niej miejsca na nauke ,ewolucje ,teorie wielkiego wybuchu,nastepuje zatrzymanie ,...gotowa teoria -wszyscy wierza i jest cacy.Nie ma sensu badac czegokolwiek bo przeciez wszystko wiemy z Swietej ksiegi.Niestety nie potrafie pogodzic sie ze zlem jaki wyniklo przez bledne rozumienie Biblii.I wcale nie mam monopolu na to jak ja tlumaczyc.Moim zdaniem pojmowanie jej doslownie to blad.To jest masterpiece-tu trzeba ruszyc glowa.Kiedy przygladam sie ludziom z boku to czesto wydaje mi sie ze wiara u wielu z nich opiera sie na strachu ,nikt nie jest tak naprade zainteresowany aby zmienic sie ,tylko odklepac dobry uczynek(odfajkowane w niebie) i nie bedziemy smazyc sie w piekle.
Co do zmian to nie sledze Soborow papieskich ale na przestrzeni wiekow juz sie cos zmienilo i Papiez Jan Pawel " tez duzo zmienil.Kiedys wydawano wyroki na znanych naukowcow,a teraz ich teorie sa akceptowane.I podoba mi sie model z kosciola luteranskiego z ksiedzem ktory moze wstapic w zwiazek malzenski i miec dzieci -bo taki ksiadz bardziej rozumie problem malzenstwa ,wychowania dzieci -jest bardziej wiarygodny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 3:00    Temat postu: Re: Orgazm Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O merytoryczna dyskusje bedzie ciezko, bo zdaje sie zadne z nas nie chce byc przekonane.

Ja chcę być przekonany, ale nie oświadczeniami typu "moja orientacja nie jest zboczeniem". Bo biologicznie jest. Co znaczy "orientacja"? Kto wprowadził taki własnie termin i dlaczego?

Cytat:
A co do przykladu, osmieszajacy jest Twoj przyklad kopulacji z kaktusem zestawiony z sytuacja par homoseksualnych.

Tym samym wpisałaś się do grona osób nietolerancyjnych, gdyż uważasz się za lepsza od tych, którzy uprawiają miłość z kaktusem.
Z pewnością tacy są i woleli by, by ich "skłonność" nazywana była orientacją a nie zboczeniem.
Przykład Tobie wydał się śmieszny, ale tym samym ośmieszasz tychże biednych kaktusoseksualistów.
Muszę wymyślać jakieś przykłady, by zobrazować moje poglądy.
Ty zresztą Ireth też starasz się czasem dać przykłady, porównując wrogów homoseksualizmu z Hitlerem...
Raz jeszcze dodam, że do wrogów się nie zaliczam Smile

Cytat:
Wiesz, masturbacja tez konczy sie orgazmem, a jednak ludzie szukaja pary do seksu...

Jest więc nowa "orientacja" seksualna, bo są ludzie, którzy nie potrzebują innej osoby. Masturbacja im wystarcza. Wystarcza im orgazm.
A miłość realizują zupełnie inaczej...

Cytat:
To chyba w hollywodzkich filmach sie tak zdarza.

A więc jednak tylko seks Cię ciągnie do miłości?? Tak zwierzęco? Biologicznie? Dlatego seks "homo" może być uwazany za zboczenie, bo seks służy do rozmnażania (podobno) Smile

Cytat:
Sytuacja przez Ciebie hipotetyzowana jest o tyle niewlasciwa, ze po jakims czasie walory cielesne przestaja miec takie znaczenie, jak na poczatku.

Niekoniecznie - dziś ludzie poznają się przez internet, nie znają swoich twarzy, a tylko przekonania. Mogą się zakochać i nawet jak partner okaże się brzydki, to można go kochać.
Bo osobiście jestem za rodziałem miłości i seksu. Choć jeśli wystepują razem to tym lepiej.

Cytat:
Nie wiem, co wtedy. Nie lubie takich rozwazan w stylu "gdyby babcia miala wasy..."

Ale trzeba właśnie o tym pomyśleć, bo to ważne pytanie... Szczególnie dla naszej dyskusji.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 3:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy na 100% jestes przekonany ze to co mowi Papiez w 100% pochodzi od Boga ,czy nie moglo sie zdazyc ze kiedys po drodze ,poprzednik cos przeklamal i tak zostalo?Przeciez ogolnie wiadomo ze sa wyciete fragmenty z Biblii ,brakuje ewangelii.

Droga Karuto, ja nie jestem katolikiem, ani nawet chrześcijaninem, więc dla mnie Biblia to tylko piekna moralizatorska bajka.
Ale wiara polega na tym, że się jej nie podważa, więc ludzie, którzy są katolikami wierzą, że nic nie wycięto z Biblii a papież nigdy się nie myli.
Wiaran nie rządzi się zwykła logiką i spokojnie kościół mógłby do dziś podtrzymać wersję, że Ziemia jest płaska. Bo w oczach Boga wszystko jest możliwe. A wiara nie zna wątpliwości. Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli!


Cytat:
Jak to jest ze sumienie niektorym ludziom nie pozwala przyjmowac wszystkiego tak bezkrytycznie-dlaczego jest tylu ludzi ,ktorzy chca wierzy inaczej?

To raczej wynik, tego, że ludzie mają się za lepszych lub prawie równych Bogu i sami chcą decydować w co wierzyć. Nie uznają autorytetów i wolą sami sobie wyznaczać przykazania.

Cytat:
To wcale nie ulatwienie ,bo jesli nie wierza tak jak nakazuje Papiez to narazaja sie na grozbe grzechu i piekla.

Nie, bo tworzą sobie nowego Boga, który pozwala im robic rzeczy, które w katolicyzmie byłyby grzechem.

Cytat:
Moim zdaniem pojmowanie jej doslownie to blad.To jest masterpiece-tu trzeba ruszyc glowa.

I to robi kościół katolicki od 2000 lat. Tłumaczy Biblię dla maluczkich.
I prawie nigdy nie jest to brane wprost. Wiele rzeczy jest tłumaczone nawet (według mnie) na opak...

Cytat:
Co do zmian to nie sledze Soborow papieskich ale na przestrzeni wiekow juz sie cos zmienilo i Papiez Jan Pawel " tez duzo zmienil.

Zgadza się. Jako obiektywny obserwator uważam, że to błąd reformowac kościół. Bo to nie jest państwo. Skoro jednak papież usłyszal od Boga, że teraz ma być ludziom lżej to musiał zmienić prawo.
Gdy Bóg zlituje się nad homoseksualistami i przez usta papieża zezwoli na takie związki to też będzie OK. Ale w tej sprawie nie mozna kierować próśb do papieża, tylko do Boga Smile


Cytat:
I podoba mi sie model z kosciola luteranskiego z ksiedzem ktory moze wstapic w zwiazek malzenski i miec dzieci -bo taki ksiadz bardziej rozumie problem malzenstwa ,wychowania dzieci -jest bardziej wiarygodny.

Niekoniecznie, to mit, że tylko praktyka czyni mistrza. Często wiedza teoretyczna wystarcza, by coś dobrze znać.
Posiadanie rodziny sprawia, że życie księdza staje się bardziej przyziemne. A dbałośc o potomstwo może powodować, że taki ksiądz będzie zainteresowany gromadzeniem dóbr doczesnych.
To właśnie dzięki celibatowi kościół przetrwał 2000 lat. Bo gdyby syn papieża zostawał nowym papieżem, to szybko znalazł by się jakiś przygłupi papież, który doprowadziłby papiestwo do rozpadu.
Kościół protestancki jest zdecentralizowany i lokalne społeczności same sobie ustanawiają pastora i ten robi to co od niego rządają. Pastor jest wtedy takim jakby urzędnikiem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 27 Mar 2006, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Huberciku, ja jestem lesbijka, stad temat mnie porusza. A wstawka o MW jest jak najbardziej na miejscu, oni przeciez walcza z nami na poszczegolnych paradach krzyczac "Zrobimy z Wami co Hitler z Zydami!". Ty, Lockerwood i nieoceniony Pawelek idealnie sie wpasowujecie w ten obrazek. To raz. Dwa, nie obchodzi mnie, co sadzisz Ty lub ktokolwiek inny na temat calujacych sie par homo, a swoja droga czy widok zasysajacych sie nastolatkow hetero tez Cie obrzydza, czy jednak cierpisz na homofobie? Jesli to drugie, pociesze Cie, to mozna leczyc Evil or Very Mad .
Christcrusher, jesli dla Ciebie nie sa to wsteczne poglady, to sprobuj sobie wyobrazic, ze ktos nagle zaczyna kwestionowac Twoja seksualnosc, z ktora sie urodziles, na ktora nie masz wplywu. I ze przez to odmawia Ci sie prawa do istnienia.
I calej szanownej reszcie -- mozecie sobie nie chciec, by pary homo mialy dzieci, ale to sie juz dzieje, nawet w naszej ojczyznie. Instynkt macierzynski czy ojcowski jest silniejszy niz wszystkie nakazy i zakazy. Lesbijka moze dziecko urodzic, gej moze byc ojcem. I oszczedzcie sobie argumentu o patologii -- patologia to sa dzieci w beczkach, rodzone dla becikowego i porzucane lub katowane przez ojcow Twisted Evil .
Nie sadze, by ktokolwiek z Was przeze mnie wyzej wymienionych siegnal po ksiazke omawiajaca szerzej te zagadnienia, ale dla zainteresowanych polecam "Homofobie po polsku".


Boże przenajswietszy co herezje...para hetero oczywiscie nie brzydzi mnie, czlowiek jest gorszy od zwierzat, gdyz u nich nie zdarzaja sie takie "odchylenia" jak inna "orientacja"(starsznie ch..owe slowo)
co do MW to zdarzaja sie wsrod nich strasznie glupie osobniki, ale sa i osoby bardzo spoko, ktorym naprawde zalezy na Polsce, w kazdej grupie sa czarne owce, nie ma spolecznosci doskonalej.powiem Ci cos ciekawego:na ubieglorocznej paradzie normalnosci w Warszawie (na ktorej mialem okazje byc) pod Empikiem zebrala sie grupka ok 50-ciu "odmiencow" ze swoimi glupawymi transparentami, wtedy stanelismy na chwile i zaczelismy skandowac "precz z faszyzmem".jak to nazwiesz??paradoks??prowokacja??grupka nazistow (bo tak mylnie nazywacie takich ludzi) krzyczy takie rzeczy?cos jest nie tak.ja to nazywam normalnoscia do ktorej niektore grupy staraja sie przypiac metke "nazizmu,nietolerancji,faszyzmy czy nacjonalizmu(chyba zle rozumieja to slowo)".
ja rowniez Cie pociesze homoseksualizm tez mozna leczyc Smile
nazlezy ukrocic procedery adopcji par homo,to niedopuszczalne w normalnym swiecie...

ps.przepraszam, ze odwoluje sie do tresci z poczatku tematu, ale nie mialem dostepu przez chwilke do netu.Jak mawiaja "milczenie jest zgoda" a ja sie nie godze na takie tresci jakie porusza Ireth wiec musialem sie odniesc do tego...
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 27 Mar 2006, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hubercik napisa:
Boże przenajswietszy co herezje...para hetero oczywiscie nie brzydzi mnie, czlowiek jest gorszy od zwierzat, gdyz u nich nie zdarzaja sie takie "odchylenia" jak inna "orientacja"(starsznie ch..owe slowo)

I tu Cie zmartwie -- zdarzaja sie.
Cytat:
powiem Ci cos ciekawego:na ubieglorocznej paradzie normalnosci w Warszawie (na ktorej mialem okazje byc) pod Empikiem zebrala sie grupka ok 50-ciu "odmiencow" ze swoimi glupawymi transparentami, wtedy stanelismy na chwile i zaczelismy skandowac "precz z faszyzmem".jak to nazwiesz??paradoks??prowokacja??

Wlasnie tak to nazwe. Nie mowiac juz o tym, ze mam inne infromacje na temat tego, co NORMALNA MW wykrzykiwala pod adresem tych, ktorzy paradowali. W liczbie wiekszej niz 50 osob. Kamienie tez sobie pewnie sami na siebie rzucalismy, nie?
I mam prosbe, jesli mamy dyskutowac, przyswoj sobie definicje pojec, ktorych uzywasz. W tym wypadku chodzi mi o "faszyzm".
Cytat:
ja rowniez Cie pociesze homoseksualizm tez mozna leczyc Smile

Leczy sie choroby. Skoro przesledziles watek, wiesz juz, ze homoseksualizm za chorobe uwazany nie jest.
Cytat:
nazlezy ukrocic procedery adopcji par homo,to niedopuszczalne w normalnym swiecie...

Zmartwie Ci po raz kolejny -- adopcje dzieci przez pary homo dopuszcza coraz wiecej krajow i to jest proces, ktorego nie zatrzymasz.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.


Ostatnio zmieniony przez Ireth dnia 27 Mar 2006, 16:05, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 27 Mar 2006, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
[
Ale wiara polega na tym, że się jej nie podważa, więc ludzie, którzy są katolikami wierzą, że nic nie wycięto z Biblii a papież nigdy się nie myli.
Wiaran nie rządzi się zwykła logiką i spokojnie kościół mógłby do dziś podtrzymać wersję, że Ziemia jest płaska. Bo w oczach Boga wszystko jest możliwe. A wiara nie zna wątpliwości. Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli!



No a ja szukam polaczenia wiary w Jezusa,Boga -w system wartosci ,porzadek z naukowym spojrzeniem .Male pytanie skoro jestes osoba niewierzaca(jesli dobrze zrozumialam,no chyba ze jestes buddysta bo wyznajesz inna wiare)jak wytlumaczysz fakt istnienia etyki ,moralnosci ,skoro nie stworzyl nas Bog ?Zwierzeta poza instynktami nabytymi w ewolucji ktore pomagaja im przedluzyc gatunek ,nie nabyly systemu wartosci.Tak przynajmniej mnie uczono-instynkt przedluzenia gatunku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rybak

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 12
Skd: ŚWINOUJŚCIE
PostWysany: 27 Mar 2006, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może nie odpowiedz na wszystkie dylematy poruszone w tym topicu ale według mnie bardzo a"propos wobec nasilającej się tendencji do stworzenia w Polsce fundamentalistycznego państwa ultra katolickiego i nietolerancji, nacjonalizmu, jaka nawet na tym forum islandofili(?) panuje:
List otwarty do posła Macieja Giertycha
Autor: xyz_xyz_xyz ☺
Data: 21.01.06, 20:27

niestety nie mogę przypisać sobie jego autorstwa, ale uważam, że zasługuje na
rozpowszechnienie, co niniejszym czynię:

Drogi Panie Posle.

Ostatnio słyszałem w któryms z Pana licznych wywiadów, że dla Pana,
praktykujacego katolika, homoseksualizm jest odraza, tak jak jest to
napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominać.Dziękuję za
wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo
się dowiedziałem, słuchajac Pana wypowiedzi, i staram się podzielić ta
wiedza z jak największa liczba ludzi. Gdy ktos usiłuje bronić
homoseksualistów na przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22
mówi jasno, że jest to obrzydliwosć. Koniec rozmowy.

Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnosnie kilku specyficznych praw, by móc
je wdrażać w czyn:

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która
jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sasiadami. Mówia,
że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoja córkę jako niewolnicę, za karę, jak to opisuje
2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobieta podczas jej
nieczystosci miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego
dowiedzieć?Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach.
Znienawidziłem ja, gdyż odkryłem w niej odrażajaca cechę, gadulstwo.
Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ja odprawić, tylko nie
wiem, jak go jej wręczyć. Osobiscie, czy przez policję?

5. Mam jednego sasiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W 2
Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na smierć. Czy
moralnie jestem zobowiazany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców
morza jest obrzydliwoscia (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej
gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osadzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza
Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę okulary do
czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większosć moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka,
mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni maja umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza,
staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożna, jeżeli będę
nosił rękawice?

10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne
rosliny na tym samym polu. Jego żona zreszta również, ponieważ nosi ubrania
z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również
zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich
kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibysmy ich po prostu spalić
żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobilismy dla tych,
którzy sypiaja z ich rodzina?(3 Ks.Moj. 20:14).

Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy, i jestem pewien, że mi Pan
pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże sa
wieczne niezmienne. Z poważaniem.....

--
ira initium insaniae
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 23:16    Temat postu: Faszyzm Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
I mam prosbe, jesli mamy dyskutowac, przyswoj sobie definicje pojec, ktorych uzywasz. W tym wypadku chodzi mi o "faszyzm".

Jestem zdecydowanie przeciwny rzucaniu kamieniami lub zastraszaniu Hitlerem homoseksualistów.
Jednak słowo faszyzm, mimo błednych konotacji z hitlerowskim nazizmem, nie jest pojęciem stricte negatywnym. Wiele powaznych polskich partii nawiązywało do faszyzmu, gdyż Włochy pod rządami faszystów dość dobrze się rozwijały. Dopiero alians Mussoliniego z Hitlerem sprawił, ze faszyzm przegrał.
Doradzam przestudiowanie (np. w Wikipedii lub innym źródle internetowym) hasła "faszyzm".
Oczywiście dziś to słowo ma pejoratywne znaczenie i kojarzy się z Hitlerem, tak jak swastyka (hinduski symbol szczęścia używany również przez wielu Polaków przed wojną), a także podobnie jak rzymski gest przywitania (dziś już kojarzony wyłacznie z hitleryzmem).

Cytat:

Skoro przesledziles watek, wiesz juz, ze homoseksualizm za chorobe uwazany nie jest.

No własnie nie zostało to obalone. Z biologicznego punktu widzenia homoseksualizm (nie mylić z miłością homo) jest zboczeniem a więc chorobą. Jednak podkreślam, że niegroźną i nieszkodliwą dla otoczenia; a także akceptowalną. Oczywiście epidemia homoseksualizmu doprowadziłaby do wyginięcia ludzkiego gatunku, ale tak stało by się również, gdyby wszyscy zapisali się nagle do zakonów katolickich Very Happy

Na szczęście nauka radzi sobie ze sztucznym tworzeniem ludzi (klonowanie, dzieci z probówki itd.), więc stosunki homoseksualne nie są już tak groźne, a i do zakonu można spokojnie iść Smile
Co do adopcji do ważna jest miłość rodzica(ów) do dziecka, a nie ich płeć. Bo jak pisałem, czasem dziecko wychowuje się bez ojca lub matki, gdy obecny jest jakiś członek rodziny o tej samej płci (np. matka+babcia) i nie jest to jakoś szykanowane, a dziecko możebyć zupełnie normalne.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 23:31    Temat postu: Bóg Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
jak wytlumaczysz fakt istnienia etyki ,moralnosci ,skoro nie stworzyl nas Bog ?Zwierzeta poza instynktami nabytymi w ewolucji ktore pomagaja im przedluzyc gatunek ,nie nabyly systemu wartosci.Tak przynajmniej mnie uczono-instynkt przedluzenia gatunku.

To, że człowiek różni się od zwierzęcia, nie oznacza, że musiała w tym maczać palce istota boska, choć nie można wykluczyc, że tak się stało. Niektórzy "obwiniają" o to kosmitów, ale z kosmitami problem jest taki, że też skądś musieli się wziąć Smile
Nie wiadomo, czy Bóg istnieje, czy nie. Prawo moralne w swym założeniu ma chronić społeczność. Może być narzędziem ewolucyjnym do przetrwania inteligentnego gatunku stadnego.
Wilki też mają pewną "morlaność", bo mimo, że samce walczą o dominację, to jednak po okresie walk stado słucha się zwego przywódcy.
Zwyciężca wie, że musi też nakarmić słabszych, bo bez nich zginie.

Trudno jest udowadniać, czy prawo moralne pochodzi od Boga i czy jest jakimś dowodem na jego istnienie...
Niewątpliwie, wiara w Boaga, pomaga ludziom zachowac to prawo moralne i strukturę społeczną. Dlatego, mimo całej tej powierzchownej demagogii katolicyzmu, tak naprawdę odejście od wiary oznacza powolny upadek cywilizacji, gdyż lydzie nie zastepują (najczęściej) wiary czymś nowym. Ludzie stają się trochę puści i zamiast wspólnie budować społeczeństwo, zamykają się wewnątrz swego konsumpcjonizmu. Nawet jeśli katolicki Bóg to utopia, to warto w niego wierzyć.

Co do tekstu Rybaka to rzeczywiście jest dość zabawny,ale przypomnę moje wcześniejsze słowa: nie ważne co pisze w Biblii, ważne jak to interpretuje kościół.
Nawet jeśli w Biblii pisze "2+2=4", to i tak papież może otrzymac przekaz od Boga, i wytłumaczyć maluczkim, że Bóg chciał przez to powiedzieć, że 2+2=5. Wyłaczne prawo do interpretacji Biblii w kościele katolickim ma papież i osoby przez niego do tego powołane. Koniec kropka.
Zawsze przecież można wziąć pod lupę inną sektę chrześcijańską, która żyje według dosłownych zapisów Biblii. Wtedy cena za niegrzeczną córkę wynosi 259,90 zł netto Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Mar 2006, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z toba Odżajer.faszyzm i nazizm byly oczywiscie doktrynami zbrodniczymi, ale doprowadzily do wzrostu gospodarczego i znaczacego rozwoju panstw w ktorych te systemy obowiazywaly
jesli chodzi o swastyke to sprawa jest oczywiscie strasznie stereotypowa, ludzie widzac swastyke kojarza ja glownie z symbolem zla ulubionym przez nazi glupkow, a nie wiedza innych rzezczy jej dotyczacych np.wystepowania tego symbolu w godlach i odznaczeniach...
polenika z Toba Ireth nie ma sensu, jestes nireformowalna Wink
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 28 Mar 2006, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hubercik napisa:
faszyzm i nazizm (...) doprowadzily do wzrostu gospodarczego i znaczacego rozwoju panstw w ktorych te systemy obowiazywaly

Taaa.... Niemcy po wojnie to była wręcz kraina mlekiem i miodem płynąca...

Hubercik napisa:
polenika z Toba Ireth nie ma sensu, jestes nireformowalna

Ja odniosłem inne wrażenie, co do tej "polemiki". Mi się wydawało, że to oponenci Ireth są niereformowalni i nawet gdyby im przedstawić najwybitniejszych profesorów, to i tak wiedzą, tzn. wiecie lepiej...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Mar 2006, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hubercik napisa:
faszyzm i nazizm byly oczywiscie doktrynami zbrodniczymi

Nie jest to prawda. Nie wolno mieszać doktryny Hitlera (nazimu) z faszyzmem, który do czasu "przyjaźni" włosko-niemieckiej, był czymś na prawdę dobrym. Warto poszukać w internecie różnych opracowań na temat faszyzmu.

Warto też dodać, że idioci, kórzy wpisali faszyzm i komunizm do konstytucji jako ideologie zabronione, nie wiedzieli co piszą. Np. komunizm to system proponowany czasem również przez kościół. System, gdzie nie ma pieniądza, ludzie są równi i dobrzy i każdy pracuje, by móc być pożytecznym dla innych. Jest to utopia, ale chyba wcale nie zła.
A to co mieliśmy w ZSRR i Polsce to nie był komunizm ani nawet socjalizm, tylko najpierw dyktatura (Sxxxxn, Bierut) a potem oligarchiczne rządy grupy (rządzili sekretarze PZPR). Więc powinnoi wpisac do konstytucji nie komunizm (który jest dobry), tylko dyktaturę i oligarchię.
Ale politycy lubią skróty myślowe, bo są wybierani przez idiotów, więc muszą się na tym samym poziomie poruszać.

Podobnie jest z faszyzmem, którego ideały były zblizone sądzę do sanacji Piłsudskiego. Włoski faszyzm nie zawierał elementów rasizmu.
Niestety Hitler przy dochodzeniu do władzy korzystał z dobrych konotacji słowa faszyzm (w tamtych czasach była to idea powszechnie szanowana). Włączył zatem to słowo do swojego programu i stąd błędne skojarzenie tego pojęcoia z Hitlerem.

Cytat:
jesli chodzi o swastyke to sprawa jest oczywiscie strasznie stereotypowa, ludzie widzac swastyke kojarza ja glownie z symbolem zla ulubionym przez nazi glupkow

Zgadza się. Istnieje stowarzyszenie przyjaciół swastyki Smile
I nie mają nic wspólnego z nazizmem.
Przecież nasi ukochani Wikingowie używali swastyki jako symbolu młota Thora.
Warto podkreślić, że hitlerowski symbol jest nieco inny (jest przekręcony) i należy go odczytywać łącznie z tłem.
Więcej o swastyce można znaleźć na Wikipedii Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Mar 2006, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy na 100% jestes przekonany ze to co mowi Papiez w 100% pochodzi od Boga ,czy nie moglo sie zdazyc ze kiedys po drodze ,poprzednik cos przeklamal i tak zostalo?


Ja w nieomylność papieża nie wierze.

Karuta wytłumacz mi proszę dlaczego w czasie inkwizycji wymordowano 5 mln. kobiet, co miały na celu wyprawy krzyżowe i mordowanie ludzi...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Mar 2006, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alez ja nie musze nic tlumaczyc .Biblia dawala wladze i czesto byla wykorzystywana w strasznych celach .Dlatego nie moge pogodzic sie z taka wizja swiata jaka jest narzuca mi religia katolicka .Obnoszac sie religia ,zaslaniajac przykazaniami ,nie mamy zielonego pojecia o tym o czym uczyl Chrystus.To tak jaby dostac ksiazke ,przeczytac jej streszczenie ,nie zaglebiajac sie w tresc a potem byc znawca tematu.Ja wogole zetknelam sie z absurem typu ze ludzie wierzacy to tacy ,ktorzy chodza do kosciola ,poszcza.Nie ma slowa o tym ze maja czynic dobro ,byc dobrymi dla blizniego.Jak nazbiera sie za duzo grzechow leca do spowiedzi a po wyjsciu odmowia litanie i dalej to samo.Zero zmiany ,nawet mala mysl nie przemknela zeby cos w sobie zmienic.To trudne wiem ,jestesmy ulomni ,mamy wady.Zycze powodzenia wszystkim ludziom ktorzy zauwazaja koniecznosc zmian.I koniec na temat religii ,bo zbliza sie wiosna i treba poprzygladac sie pieknu swiata Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Mar 2006, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
alez ja nie musze nic tlumaczyc


Nie obrażaj się.
Ja również nie jestem wierzący chociasz mam chrzest, komunie i bierzmowanie /nie miałem wyboru/ Odniosłem wrażenie że Ty jesteś osobą wierzącą i chciałem tylko usłyszeć Twoje zdanie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Mar 2006, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wierze ale inaczej.Nie jestem praktykujaca katoliczka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 28 Mar 2006, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajerze, ja znam symbolike swastyki, wiem, ze gest przejety pozniej przez hitlerowcow byl rzymskim pozdrowieniem. Natomiast sama zglosze sie do obozu reedukacyjnego dla "nienormalnych", jakiego utworzenie proponuje LPR, jesli ktorykolwiek z lysych mlodziencow z MW zna te fakty, jakie Ty przytoczyles... I to, co nam proponowali w czasie licznych marszow sprawia, ze nie chce mi sie szukac dla nich usprawiedliwienia Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Patrycja

Doczy: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skd: Islandia-Akranes
PostWysany: 28 Mar 2006, 22:13    Temat postu: karuto....... Odpowiedz z cytatem

Nie istnieje ktos taki,jak niepraktykujacy katolik.Albo jest katolikiem i "praktykuje",albo po prostu nim nie jest.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 28 Mar 2006, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Natomiast sama zglosze sie do obozu reedukacyjnego dla "nienormalnych", jakiego utworzenie proponuje LPR

Ja wprawdzie jestem zdecydowanym hetero ale proszę mi zaklepać miejsce w takim obozie! Może zostanę przerobiony za pomocą jakiejś lprowskiej magii w jeszcze większego heteryka? Z pewnością by potrafili Wink I jeszcze spotkam tam paru kumpli! Ale będzie czaderska impreza!!
Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Mar 2006, 1:30    Temat postu: Agresja Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Natomiast sama zglosze sie do obozu reedukacyjnego dla "nienormalnych", jakiego utworzenie proponuje LPR, jesli ktorykolwiek z lysych mlodziencow z MW zna te fakty, jakie Ty przytoczyles...


Myślę, że niektórzy członkowie MW to po prostu nieco tylko bardziej cywilizowani "kibole" Smile
Stąd posługują się niecywilizowanymi metodami dialogu.
Historia udowadniała setki razy, że na siłę nic się nie da zrobić. A zakazy parady równości to tylko darmowa reklama homoseksualizmu.
Zastanawiałem się nawet, czy PiS to nie jest przypadkiem jakaś agenda zachodnia, bo jego działania mało mają wspólnego z edukacją.
Logityka wyraźnie mówi, że zamiast zakazywać lepiej nagradzać.
Jeżeli komuś przeszkadza pokazywanie "zboczenia" na ulicy, niech zorganizuje w innym miejscu darmowy piknik z bezpłatnymi posiłkami.
Okaże się wtedy, że na manifestację gejów przyjdzie parę osób, bo reszta pójdzie na konkurencyjny piknik.
W ideologii jest jak w biznesie - musi panować konkurencja. To co zakazane zejdzie do podziemia i nie przyniesie zysku.
Najwięcej barów powstało w NY za czasów prohibicji.
Pozwólmy homoseksualistom paradowac, bo są wolnymi ludźmi, ale jeżeli zakładamy, że chcą oni reklamowac swoje "zboczenie" to zróbmy lepszą reklamę "normy".

Pozwalając różnym typom na fizyczne ataki na paradę równości, tylko przyzwalamy na agresję człowieka wobec człowieka.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron