reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Mar 2006, 14:17    Temat postu: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Ponieważ rozpoczęła się dyskusja w innym topicu, to pozwalam sobie przenieść ją tutaj, by nie brudzić na forum islandzkim.

Ireth napisała, że w radiu tym sączy się jad i ksenofobia.
Od razu powiem, że nie słucham tego radia (nie muszę) Smile
Ale z tego co słyszałem, to mówią oni prawdę. Często prawdę, która jest niepopularna lub wręcz zachacza o brażanie kogoś.
Głównie posługują się katolicką wizją świata, a więc już przez to, ich wizja będzie się komuś nie podobać.
To tak jakby istniało hinduistyczne Radio Słoń, które twierdziłoby, że Ziemia jest płaska i wspiera się na 4 słoniach... Jeżeli ktoś w to nie wierzy, to gdy słucha radia pamięta, że oni w to wierzą. Wtedy niekoniecznie będziemy się śmiać lub denerwować.

Podobnie jest, sądzę, z RM, bo oni wierzą w coś i musza być temu wierni, nawet jeśli jest to niepoprawne politycznie.

Jeżeli ktoś zna jakieś przykłady "jadu", to chętnie się dowiem i podyskutuję.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 26 Mar 2006, 16:01    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Od razu powiem, że nie słucham tego radia (nie muszę) Smile

To moze jednak posluchaj kilku audycji? Zwlaszcza polecam "Rozmowy niedokonczone", codziennie po 21. Jezeli juz zalozyles taki topik, siegnij do zrodla.
Cytat:
Ale z tego co słyszałem, to mówią oni prawdę.

A ja slyszalam, ze Hitler mial swietna polityke socjalna, budowal autostrady, byl wegetarianinem... Rolling Eyes
Cytat:
Często prawdę, która jest niepopularna lub wręcz zahacza o obrażanie kogoś.

Jak prawda moze byc niepopularna? Jak prawda moze obrazac? Problem polega na formie, w jakiej ja podaja.
Cytat:
Głównie posługują się katolicką wizją świata, a więc już przez to, ich wizja będzie się komuś nie podobać.

Nie wierze... W naszym katolickim kraju? Gdzie 99,8 procent ludzi jest katolikami?
Cytat:
To tak jakby istniało hinduistyczne Radio Słoń, które twierdziłoby, że Ziemia jest płaska i wspiera się na 4 słoniach...

Chybiony przyklad... Hindusi nie wyznaja takiej teorii Smile.
Cytat:
oni wierzą w coś i musza być temu wierni, nawet jeśli jest to niepoprawne politycznie.

W obecnym ukladzie plitycznym nie ma bardziej poprawnego radia niz RM Very Happy .

Przyklady prosiles na saczenie jadu. No to na poczatek: sprzeciwili sie pochowaniu Milosza na Skalce mowiac, ze to Zyd, nie-Polak, a w dodatku lata mieszkal za granica. I to go dyskredytuje.
Zreszta posluchaj radia, wejdz na ich strone, poszperaj w archiwum. polecam tez lekture ich gazety "Nasz Dziennik".
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pawel2
Go
PostWysany: 26 Mar 2006, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem zwolennikiem tego radia i stalym czytelnikiem naszego dziennika!to wspaniale dzielo stworzone przez ojca rydzyka!mysle ze ireth nie powinna sie wypowiadac co do tego radia bo co ona moze powiedziec madrego skoro nie potrafi sobie poradzic ze swoja choroba?a jak wiadomo w tym radiu do homoseksualizmu podchodzi sie z dystansem...wiec ireth bedzie mowila same niestworzone rzeczy!moze ktos zdrowy sie wypowie?
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Mar 2006, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł2 - otrzymał drugie ostrzeżenie za obrażanie użytkowników forum. Przy następnym naruszeniu regulaminu zostanie zbanowany.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Mar 2006, 21:27    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
A ja slyszalam, ze Hitler mial swietna polityke socjalna, budowal autostrady, byl wegetarianinem... Rolling Eyes

No i co z tego? Dlatego był przez jakiś czas dobrym gospodarzem w swoim państwie. Niestety popełniał inne błedy, które go zdyskwalifikowały.

Cytat:
Jak prawda moze byc niepopularna? Jak prawda moze obrazac?

A wyobraź sobie na chwilę (załóż, że to prawda), że homoseksualizm to choroba, i czy w takim razie ta prawda nie obraża Cię? Czy nie wolałabys świata, w którym homoseksualizm to orientacja?
Nie mam monopolu na prawdę, więc Ci nie powiem, czy homoseksualizm to na 100% choroba. Ale wszystko wskazuje, że tak...
Jeżeli więszkość mediów jest tak poprawna politycznie, że nawet głoszą kłamstwa, to prawda, która pada z ust tylko jednego radia wydaje się właśnie kłamstwem.

Cytat:
Problem polega na formie, w jakiej ja podaja.

Z tym mógłbym się zgodzic...

Cytat:
Nie wierze... W naszym katolickim kraju? Gdzie 99,8 procent ludzi jest katolikami?

W naszym kraju jest ok. 5-20% prawdziwych katolików, reszta to rodzaj udawaczy, że są katolikami. Właściwie to można by ich nazwać protestantami.

Cytat:
Chybiony przyklad... Hindusi nie wyznaja takiej teorii Smile.

Wiem, ale to był taki egzotyczny przykład.

Cytat:
W obecnym ukladzie plitycznym nie ma bardziej poprawnego radia niz RM Very Happy .

Dziś tak, ale mimo wyniku wyborów, wciąż inne media nie dają za wygraną. ponieważ staram się być bezstronnym obserwatorem, to widzę jak media manipulują informacją. Najczęściej na niekorzyść PiS, LPR, UPR, RM.

Cytat:
Przyklady prosiles na saczenie jadu. No to na poczatek: sprzeciwili sie pochowaniu Milosza na Skalce mowiac, ze to Zyd, nie-Polak, a w dodatku lata mieszkal za granica. I to go dyskredytuje.

Skoro to nie Polak i podobno źle mówił o Polsce, to może to jednak dobra decyzja?
Tego nie wiem. W tym problemie trzeba by zasięgnąć informacji kogoś bezstronnego. Nie znam twórczości Miłosza i oprócz faktu, że dostał Nobla i tłumaczył Biblię to nic o nim nie wiem.
Może to był błąd RM...

Co do słuchania radia, to słucham go tylko z powodu muzyki, bo informacje ze świata mało mnie interesują. Mam swoją teorię o politykach i raczej życie tylko potwierdza, że oni sa tacy jak pisałem kiedyś na tym forum.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Mar 2006, 21:37    Temat postu: Zboczenie Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Paweł2 - otrzymał drugie ostrzeżenie za obrażanie użytkowników forum.


A za który post otrzymał ostrzeżenie? Bom ciekaw? Za ten o chorobie?
Teoretycznie sam udowadniałem od jakiegoś czasu, że można traktować homoseksualizm za chorobę, choć nie jest to choroba, która dyskwalifikuje kogokolwiek od możliwości wypowiadania się na forum.
Tak samo jak kaktusoseksualista mógłby się wypowiadać spokojnie na te tematy mimo, że byłby chory na zboczenie seksualne.
Tak jak chorzy na alkoholizm mogą się też wypowiadać.

Oczywiście nie jestem ekspertem medycznym ani psychologicznym by wypowiadać się w tej sprawie na 100%, ale wszystko wskazuje, że homoseksualizm to niegroźne dla kogokolwiek zboczenie.

Sądzę, że Ireth jest całkiem inteligentną kobietą i zdecydowanie powinna wypowiadac swoje zastrzeżenia wobec RM, być może nie zmieni Ona swych preferencji seksualnych, ale może zgodzi się w końcu z moimi argumentami, albo może ja zgodzę się z jej argumentami - od tego właśnie jest dyskusja.

Ton wypowiedzi pawel2 nie brzmiał zbyt obraźliwie, i choć można mieć do niego zastrzeżenia, to jednak chyba nie zasługuje na gruntowną naganę. Mieści się to jeszcze ramach spokojnej dyskusji, w ramach której skrytykowałem tezę wysuniętą przez tegoż Pana o niemozliwości wypowiadania się przez Ireth w sprawie RM Smile

Poza tym wszyscy jesteśmy trochę chorzy, bo każdy ma jakieś zboczenie. Ja z pewnością zdrowy nie jestem i choć nie jestem z tego dumny, to jednak nie szkodząc innym ludziom mogę żyć ze swoimi "zboczeniami" Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Mar 2006, 21:55    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Niestety popełniał inne błedy, które go zdyskwalifikowały.

Czy Ty masz jeszcze odrobinę rozumu?? Błędy, które go zdyskwalifikowały? Wymordowanie milionów ludzi nazywasz "błędem"? Taka pomyłka, która nieco zaciemnia ogólnie jasny obraz wielkiego wodza??

Cytat:
Jeżeli więszkość mediów jest tak poprawna politycznie, że nawet głoszą kłamstwa, to prawda, która pada z ust tylko jednego radia wydaje się właśnie kłamstwem

Poproszę o przykłady kłamstw - podkreślam - kłamstw a nie pomyłek - podawanych przez te poprawne politycznie media? O proszę o przyklłady tyych prawd podawanych przez RM, Trwam i Nasz Dziennik.


Cytat:
W naszym kraju jest ok. 5-20% prawdziwych katolików, reszta to rodzaj udawaczy

Jeśli tak - to czemu mamy żyć w kraju rządzonym według tych mniejszościowych reguł? Dlaczego obecnie rządzące władze chcą narzucać nam swoje normy? Ja chcę żyć w państwie świeckim bez krzyży nad drzwiami w parlamencie.

Cytat:
staram się być bezstronnym obserwatorem, to widzę jak media manipulują informacją. Najczęściej na niekorzyść PiS, LPR, UPR, RM.

A jak wyglądają te Twoje starania? Skoro nawet nie śledzisz tych "represjonowanych" mediów.

Cytat:
informacje ze świata mało mnie interesują

Widać to po Twoich wypowiedziach, bo rozmawiasz na poziomie abstrakcji a nie na poziomie faktów.

A co do ostrzeżenia dla Pawła2 - słowo "zboczenie" ma wydźwięk pejoratywny - to raz. Paweł otrzymał już wcześniej ostrzeżenie, w związku z czym był na tzw. cenzurowanym.
Jestem adminem na tym forum i mam prawo decydować o takich sprawach i nie muszę się tłumaczyć. Jeżeli komuś się nie podoba mój styl adminowania to mogę się zrzec tej funkcji, bo przyjemność to średnia. A kilku forumowiczów proponowało nawet by dać Pawłowi bana od razu, więc i tak jestem bardzo pobłażliwy.
A prawdę mówiąc zbanować Pawłą chciałem za jego gloryfikację wyczynów skinheada, zwykłego kryminalisty i bandyty. W moim systemie wartości (z pewnością nie najlepszym ale moim) osoba gloryfikujące kryminalno - huligańskie dokonania bandyty i która dodatkowo kipi słowną agresją i nietolerancją nie zasługuje na mój szacunek.
Z podejmowanych przez mnie decyzji admina nie mam obowiązku się tłumaczyć. Podkreślam - mogę w dowolnej chwili zrezygnować z tej nienazbyt przyjemnej funkcji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 26 Mar 2006, 21:56    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Ireth napisa:
A ja slyszalam, ze Hitler mial swietna polityke socjalna, budowal autostrady, byl wegetarianinem... Rolling Eyes

No i co z tego?

To z tego, ze jak sie chce o czyms dyskutowac, dobrze byloby sie opierac na czyms wiecej niz "zaslyszeniu".
Cytat:
A wyobraź sobie na chwilę (załóż, że to prawda), że homoseksualizm to choroba, i czy w takim razie ta prawda nie obraża Cię?

Gdyby homoseksualizm byl choroba, uznalabym, ze jestem nieuleczalnie chora. I nie poczulabym sie obrazona Smile.
A przy okazji, czy teraz kazdy kolejny watek, w jakim sie wypowiem, bedzie rozpatrywany w kontekscie mego homoseksualizmu? Bo akurat stosunek RM do nas jest na jednym z ostatnich miejsc na mojej liscie do nich zastrzezen...
Cytat:
W naszym kraju jest ok. 5-20% prawdziwych katolików, reszta to rodzaj udawaczy, że są katolikami.

Jak to policzyles i na jakiej podstawie?
Cytat:
ponieważ staram się być bezstronnym obserwatorem, to widzę jak media manipulują informacją. Najczęściej na niekorzyść PiS, LPR, UPR, RM.

Wiadomo, lzeelity... Przyjdzie obsada braci K. i takie rzeczy nie beda miec miejsca Twisted Evil .
Cytat:
Skoro to nie Polak i podobno źle mówił o Polsce, to może to jednak dobra decyzja?

Nie zalamuj mnie... Przed wojna czesc Litwy, gdzie urodzil sie Milosz, nalezala do Polski. Jak myslisz Mickiewicz, to tez myslisz Litwin?
A mowienie zle o Polsce? Wlasnie oddalenie spowodowalo, ze pewne sprawy widzial ostrzej i wyrazniej. Zaprawde, trudno bylo gloryfikowac komunistyczna Polske.
Cytat:
Nie znam twórczości Miłosza i oprócz faktu, że dostał Nobla i tłumaczył Biblię to nic o nim nie wiem.

No wlasnie. Moze zostanmy przy tym, ze kazdy sie wypowiada na temat, na jakim sie -- mniej wiecej -- zna?

Dobranoc na dzis.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pawel2
Go
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo bym chcial einar zebys sie zrezkl adminowania strony to moje marzenie :)co do skinheada propagandzisty to jest juz na wolnosci w reykjaviku cala sparwa sie wyjasnila i skin normalnie pracuje !nie dostala ani kary ani grzywny !zreszta jak zawsze mu sie upiecze!przykro mi ze jesli mowie o homoseksua;lizmie ze to zboczenie bo tak wlasnie jest to dostaje ostrzezenie drogie no ale cuz przezwyczailem sie do tego!nim zostane zbanowany na dobre chcialbym pozdrowiec wszystkich normalnych ludzi!
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest to, że Ty nadal nie rozumiesz ani słowa z tego co się do Ciebie pisze.
Teraz z zachwytem piszesz jak to sie skinowi upiekło i jak wymierzał sprawiedliwość kradnąc telefony. Nie byłbyś zadowolny z żadnego admina, bo admini dbają o regulamin, który Ty masz gdzieś.
Nie chce mi się gadać z tobą, bo to zajęcie poniżej mojego poziomu wytrzymałości gastrycznej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopoty dzban wode nosi dopoki sie mu ucho nie urwie Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do Radia Maryja polecam źródło:

http://promyk.nuqa.net/wrm.mp3

Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

homoseksualizm według najnowszej klasyfikacji zaburzeń i chorób Światowej Organizacji Zdrowia przestał być oceniany jako zaburzenie, nie jest zatem traktowany jako choroba
Jakkolwiek orientację homoseksualną ujawnia 2-5% społeczeństwa (dotyczy to obu płci), to kontakty homoseksualne okresowe czy jednorazowe, podejmowane z ciekawości bądź jako forma zastępcza uprawia większa część ludności
Dawniej dla zjawiska homoseksualizmu używano wielu nazw, m.in. homoseksualizm męski określano terminem uranizm bądź pederastia (to ostatnie słowo jest jeszcze stosowane, ale nabrało zabarwienia pejoratywnego, ze względu na mylenie z pedofilią). Homoseksualizm kobiecy jest nazywany miłością lesbijską – dawniej był określany także jako safizm lub trybadyzm.

Słowa te, dziś rzadko spotykane mają pewne niuanse znaczeniowe. Uranizm oznaczał seks między mężczyznami (od boga Uranosa, ojca bogów i tytanów, władcy nieba). Słowo pederastia pochodzi od greckiego paiderastia, co znaczy "miłość do chłopców", ponieważ w starożytnej Grecji typowe były stosunki homoseksualne między dojrzałymi mężczyznami a dorastającymi chłopcami. Safizm to określenie miłości lesbijskiej pochodzące od imienia poetki greckiej Safony, autorki czułych wierszy miłosnych skierowanych do kobiet. Trybadyzm oznacza rodzaj seksu międzu kobietami, polegający na ocieraniu się intymnymi częściami ciała (od gr. tribein – ocierać się, trzeć).

W języku codziennym, a coraz częściej i oficjalnym, na określenie homoseksualnego mężczyzny oprócz medycznego określenia homosekualista używa się równoznacznego słowa gej (od ang. gay – wesoły), które dziś już utraciło swoje żargonowo-środowiskowe zabarwienie.

Słowo gay na określenie mężczyzn homoseksualnych, zostało po raz pierwszy użyte w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, podczas zgromadzeń organizacji walczących o równouprawnienie osób homoseksualnych. Kobietę homoseksualną określa się jako lesbijka (od wyspy Lesbos, ojczyzny Safony) i jest to już również słowo o zabarwieniu neutralnym.

Uwazam,ze ton wypowiedzi i slownictwo uzywane przez niektore osoby jest na prawde zenujacy.
Zaskakujace sa opinie milosnikow Islandii,kraju, który zalegalizował związki partnerskie osób tej samej płci..
Mnie sie zrobilo bardzo smutno, bo Polska ma jeszcze dluga droge przed soba uslana niestety nietolerancja. Tragicznie smutne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 26 Mar 2006, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:
Zaskakujace sa opinie milosnikow Islandii,kraju, który zalegalizował związki partnerskie osób tej samej płci..

Tacy to właśnie miłośnicy Islandii...


Marta Luiza napisa:
Mnie sie zrobilo bardzo smutno, bo Polska ma jeszcze dluga droge przed soba uslana niestety nietolerancja. Tragicznie smutne.

I niestety Ci właśnie "tolerancyjni inaczej" Islandofile zalewają Islandię. To też jest smutne i tragiczne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Mar 2006, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A przy okazji, czy teraz kazdy kolejny watek, w jakim sie wypowiem, bedzie rozpatrywany w kontekscie mego homoseksualizmu?


Mnie to nie przeszkadza. Dla mnie jesteś normalna. To ci którzy twierdzą że to zboczenie i choroba etc etc są inni.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 2:31    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:
Niestety popełniał inne błedy, które go zdyskwalifikowały.

Czy Ty masz jeszcze odrobinę rozumu?? Błędy, które go zdyskwalifikowały? Wymordowanie milionów ludzi nazywasz "błędem"? Taka pomyłka, która nieco zaciemnia ogólnie jasny obraz wielkiego wodza??

Czyli rozumiem, że nie był to błąd w prowadzeniu państwa? Gdyby nie wymordował milionów ludzi, to z pewnością historia zapamiętałaby go inaczej. Słowo błąd dobrze pasuje do Hitlera i nie wiem czemu się tego czepiasz?
Czy ja twierdzę, że mordowanie było dobre? Nie! Uważam, że Hitler jako przywódca kraju popełnił wiele błędów. Między innymi był rasistą i nacjonalistą. Z tych powodów zrobił wiele złego innym ludziom.


Cytat:
Poproszę o przykłady kłamstw - podkreślam - kłamstw a nie pomyłek - podawanych przez te poprawne politycznie media? O proszę o przyklłady tyych prawd podawanych przez RM, Trwam i Nasz Dziennik.

Przykro mi, ale nie mogę tego podać tak wprost, gdyż nie pamiętam. Słuchając zwykłych mediów często napotykam się na manipulowanie prawdą. Niby mówią prawde, ale w taki sposób, że właściwie kłamią. Trudno tu podawać przykłady. Kiedyś podałem przykład takiej manipulacji na tym forum, gdy mówiłem o złych politykach...
RM nie słucham więc nie wiem co mówią. Z tego co słyszałem od dobrze poinformowanej osoby, to mimo pewnego doktrynizmu, RM dość rzetelnie informuje o sprawach i wydarzeniach bieżących.

Cytat:
A jak wyglądają te Twoje starania? Skoro nawet nie śledzisz tych "represjonowanych" mediów.

Śledzę, ale nie osobiście. Niestety nie mogę słuchać wszystkich mediów. Pewne sprawy pozostawiam swoim ludziom Smile

Cytat:
Cytat:
informacje ze świata mało mnie interesują

Widać to po Twoich wypowiedziach, bo rozmawiasz na poziomie abstrakcji a nie na poziomie faktów.

Nie zrozumiałeś mnie. Mało mnie interesują utarczki między politykami i drobne sprawy, o których grzmi telewizja. To są xxxx, a ja zajmuję się planowanie całego systemu zarządzania państwem...
Oczywiście te xxxx są ważne, ale nie na takim poziomie myślenia.


Cytat:
A co do ostrzeżenia dla Pawła2 - słowo "zboczenie" ma wydźwięk pejoratywny - to raz. Paweł otrzymał już wcześniej ostrzeżenie, w związku z czym był na tzw. cenzurowanym.

Zboczenie to termin bodajże fachowy z seksuologii, więc oprócz (niestety) pejoratywnego znaczenia ma też znaczenie naukowe.


Cytat:
Jestem adminem na tym forum i mam prawo decydować o takich sprawach i nie muszę się tłumaczyć.

Drogi Einarze! Ależ ja tylko się grzecznie spytałem, bo byłem ciekaw. Jako przeciwnik demokracji uważam, że jako admin-dyktator masz wszelkie prawa do zarządzania tym forum wedle swego widzi-misię Very Happy
Więc nie muszisz pisać, że takie prawa masz, bo to wszyscy wiedzą. A jak masz ochotę wytłumaczyć ciekawskiemu człowiekowi, to dobrze; dziekuję Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 2:48    Temat postu: Re: Radio Maryja - radio obiektywne? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dyskutowac, dobrze byloby sie opierac na czyms wiecej niz "zaslyszeniu".

A co to ma wspólnego z Hitlerem?
Czasem mi się wydaje, że ty Ireth piszesz jakby na złość mi...
Masz chyba jakieś błędne wrażenie, że ja Ciebie zwalczam lu buważam, że robisz coś złego.
Jeszcze raz powtarzam, że ja (użyję już tego stwierdzenia) toleruję homoseksualizm. Jednak jestem naukowcem i staram się klasyfikować zjawiska nie według mody, poprawności politycznej, ale według obiektywnych kryteriów. biologiczne kryteria mówią, że homoseksualizm jest rodzajem zboczenia.

Cytat:
Gdyby homoseksualizm byl choroba, uznalabym, ze jestem nieuleczalnie chora. I nie poczulabym sie obrazona Smile.

Świetnie! Tak trzymać Smile
Obrażają się tylko idioci (ponoć). Smile

Cytat:
A przy okazji, czy teraz kazdy kolejny watek, w jakim sie wypowiem, bedzie rozpatrywany w kontekscie mego homoseksualizmu?

Ja akurat nie rozpatruję twych postów tylko w tym kontekście, choć z pewnością krytyka RM może być widziana przez ten pryzmat.
Ja skrytykowałem przecież pawel2, który własnie uważał, że twój homoseksualizm jest przeszkodą w wypowiadaniu się o RM.


Cytat:
Cytat:
W naszym kraju jest ok. 5-20% prawdziwych katolików, reszta to rodzaj udawaczy, że są katolikami.

Jak to policzyles i na jakiej podstawie?

Policzyłem to na podstawie moich kontaktów z ludźmi. Stąd szacunki są obarczone aż tak dużym błędem. jest to oczywiście moje oszacowanie i należaloby sięgnąć po bardziej miarodajne badania statystyczne. Ale sądzę, że będą zbliżone.


Cytat:
Nie zalamuj mnie... Przed wojna czesc Litwy, gdzie urodzil sie Milosz, nalezala do Polski. Jak myslisz Mickiewicz, to tez myslisz Litwin?

Nie wiem kim czuł się Mickiewicz, więc się nie wypowiem... Napisał jednak "Litwo ojczyzno moja", i na Litwie też jest wieszczem narodowym.

Nie wiem, czemu mnie atakujesz. Ja powiedziałem, że nie wiem co robił Miłosz, więc nie moge zabrać głosu.

Marta Luiza napisa:
Mnie sie zrobilo bardzo smutno, bo Polska ma jeszcze dluga droge przed soba uslana niestety nietolerancja.

Proszę tylko nie mylic mojej (naukowej mam nadzieję) dyskusji z nietolerancją.
To, że używam słowa "zboczenie" to nie po to by obrazić, a tylko by zdefiniować prawidłowo (seksuologicznie) homoseksualizm, biorąc pod uwagę biologiczny aspekt kopulacji.
Miłość, jak już wielokrotnie zaznaczyłem, nie zna płci.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Petraszcze
Go
PostWysany: 27 Mar 2006, 3:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do RM to dla mnie wyznawcy tego radia i o.Ry. są na takim samym poziomie co ekstremisci islamscy.Przecież ci ludzie za wiarę popełniliby najgorszą zbrodnię,zupełnie bezmyślnie.Jak można twierdzić że sądy nie miały racji np.w sprawie Owsiaka,a RM właściwie ma to gdzieś.A to że ja nie mogę sobie przez takich pajacy Dark Funerala np.posłuchać bo pod wpływem RM i prawicowców odwołuje się koncert metalowy to jest jakaś paranoja.Zwracam uwagę ,że tam (na koncert )nikt nie będzie katolików siłą zaciągał,wejdzie kto chce! Jak ktoś nie ma ochoty to niech siedzi w domu i się nie wpieprza w cudze zainteresowania.A co do obrazy wiary chrześcijańskiej to mnie np. może obrażać zwykły krzyż i majówki,ale bym ich nie odwołał bo na nie nie chodzę i jak ktoś chce to proszę bardzo.Takie świeckie czechy-zero jakiejś obłudy i narzucania swej wiary czy poglądów,po prostu normalny kraj.Fałszywa moralność RM i tych wszystkich Pisowców bawiłaby mnie gdyby nie to że to oni rządzą miom krajem.To może jakieś kary śmierci za słuchanie muzyki albo niechodzenie do kośćioła,hmm?
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 5:58    Temat postu: Katolicy Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiesz Petraszcze. Obowiązkiem katolika jest zadbanie o twoje zbawienie, czy tego chcesz czy nie.
A Ty jako metalowiec, wcale nie masz obowiązku nawracania ich na swoją "wiarę". Taka to jest różnica.
Możesz tego nie lubić, może Cię to denerwować, ale oni muszą - taki dostali nakaz od Boga.
A swoją drogą ekstremiści islamscy są podobni - masz rację.
Ale nie popełniają żadnych zbrodni. Oni tylko niszczą zło Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Mar 2006, 6:49    Temat postu: Re: Katolicy Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Obowiązkiem katolika jest zadbanie o twoje zbawienie, czy tego chcesz czy nie (...) taki dostali nakaz od Boga


Po pierwsze nie jest to obowiązkiem katolika. Dbanie o zbawienie drugiej osoby to przesadna pycha. Jeżeli ktoś wierzy to sam poprzez łaskę zostaje zbawiony.
"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - nie jest powiedziane, żeby nawracać innych tylko siebie - to istotna różnica. Można nauczać innych ale nie ma obowiązku nawracania.

A po drugie. Nawet gdyby był obowiązek nawracania u katolików, to władza nie jest katolicka tylko państwowa i ma zarządzać państwem a nie szerzyć chrześcijaństwo. Polska jest krajem świeckim i nie może nikt narzucać swoich postaw religijnych, czy to katolickich, czy muzułmańskich, żydowskich czy jakichkolwiek innych. Właśnie po to, żeby państwo było sprawiedliwe - powinno być świeckie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron