reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faselhase napisa:
Nie można traktować tzw. moherowych beretów poważnie. Oni nie są zdolni do merytorycznej dyskusji, przynajmniej w większości, bo nie chcę uogólniać.
I masz rację, bo jak napisałem w poście powyżej, to nie są w większości ludzie mądrzy, tylko ludzie wierzący, a wiary nie można przekazać w dyskusji naukowej, gdyż wiara nie podlega nauce. Nauka wątpi, wiara nie...


Cytat:
Jeśli chodzi o słuchaczy w typie "k...wa" w autobusie na dźwięk krytyki wobec o. Rydzyka, to ja odczuwam już tylko litość
Nie znam przypadku, więc nie wiem o czym mówisz.
Jak już wspomniałem, pojedyncze incydenty z udziałem osób deklarujących zaufanie do RM, nie są podstawą, by uważać całe RM za złych ludzi. No bo gdyby ktoś po chamsku bronił RMF FM, to nie znaczyłoby od razu, że to radio to same chamy...

Cytat:
z reguły są to osoby starsze, zwykle samotne lub odsunięte od życia rodzinnego.
Zwykle tak jest, że wiara umacnia się na starość, gdy człowiek mysli o smierci i gdy dzieci opuszczają dom rodzinny.
Nie można jednak od razu mówić, że to zaufanie tych ludzi, do RM jest jakieś wypaczone. Opiera się na ważnym czynniku: wierze.
A w przypadku ludzi światłych, opiera się również na dużej inteligencji słuchacza.


Cytat:
Bo mają uczucie życia w imię wyższego celu.
Na tym polega religia: opium dla mas Smile


Cytat:
A Radio Maryja, moim zdaniem, po prostu tych ludzi wykorzystuje Rolling Eyes materialnie... nie tylko, prawdopodobnie.
Jeśli boga nie ma, a redaktorzy RM są złymi ludźmi, to uprawnione jest twierdzenie, że RM wykorzystuje ludzi.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Faselhase

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 17
PostWysany: 3 Sty 2007, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie mówił, że Boga nie ma. Ale musisz przyznać, że uwielbienie graniczące z fanatyzmem, które przejawiają niektórzy słuchacze radia, znikąd się nie bierze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faselhase napisa:
Nikt nie mówił, że Boga nie ma. Ale musisz przyznać, że uwielbienie graniczące z fanatyzmem, które przejawiają niektórzy słuchacze radia, znikąd się nie bierze.
A może bierze się z bezgranicznej wiary?

Nie wiem czy czytałeś wszystkie moje posty w tym temacie oraz podobnym o tolerancji. Przeczytaj je najpierw i potem będziemy mogli lepiej się rozumieć.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Sty 2007, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nauka wątpi, wiara nie...


Odżajer, brawo. Nareszcie napisałeś coś sensownego.

Poza tym, po przemyśleniu tematu, uważam, że nikt z nas nie jest w stanie udowodnić jak było naprawdę w przypadku np. zbiórki na stocznię gdańską. To wie sam Rydzyk i kilka innych osób. Tak samo nie jesteśmy w stanie dowieść, że Rydzyk ma złe intencje (bo i jak to zrobić, on sam wie jakie ma intencje i tylko on).
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sty 2007, 1:19    Temat postu: Radio Maryja Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Cytat:
Nauka wątpi, wiara nie...


Odżajer, brawo. Nareszcie napisałeś coś sensownego.
Ja to pisze tu od setek postów Very Happy


Cytat:
Poza tym, po przemyśleniu tematu, uważam, że nikt z nas nie jest w stanie udowodnić jak było naprawdę w przypadku np. zbiórki na stocznię gdańską. To wie sam Rydzyk i kilka innych osób. Tak samo nie jesteśmy w stanie dowieść, że Rydzyk ma złe intencje (bo i jak to zrobić, on sam wie jakie ma intencje i tylko on).
O brawo! Z tym mogę się zgodzić.
Oczywiście intencje mozna ocenić po czynach. Ale w przypadku osób duchownych należy brać pod uwagę również to, że są oni w stanie poświęcić 100 osób w imię dobra miliona (a czasem i odwrotnie).
Dlatego intencje konserwatywnych katolików muszą być oceniane przez pryzmat ich wiary.
Dlatego jeśli Rydzyk kradnie, to jest jeszcze szansa, że chce za ukradzione pieniądze, zrobić cośdobrego. Gdy kradnie zwykły biznesman, to już złudzeń raczej nie mamy (choć i 100% pewności również).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 12:14    Temat postu: Re: Kto wie? Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
rm jak kazda organizacja/medium/instytucja reprezentuje pewna grupe interesow & komentuje zjawiska/wydarzenia pod katem czerpania korzysci przez te grupe...


A co jesli ta grupa, to cała ludzkość? A może nie ma takiej wąskiej grupy czerpiącej korzyści? Może im rzeczywiście chodzi tylko o ratowanie dusz ludzkich, o nawracanie itd.
Może to nie chodzi tylko o kasę, władzę i wpływy?


wystarczy chwile poobserwowac dzialania rm - przeszle & terazniejsze. wydedukowac co planuja w przyszlosci i masz wyrazny obraz tego czym kieruje sie rydzyk & jego swita... & nie mowie tu o wszystkich czlonkach spolecznosci - rodziny radia maryja - ze sa zlymi ludzmi, czy tez szeregowych pracownikach tej organizacji. chodzi o zarzadzajacych, majacych wplyw na ten burdel, zwany radiem katolickim...

oczywiscie pracuja tam ksieza, dobrzy ludzie, ktorzy chca przekazac cos dobrego, nawrocic etc ale powiedz mi jak moga to uczynic w organizacji, ktora dziala wbrew tym wszystkim wielkim ideom, ktore niby glosi. to jest analogiczna sytuacja z tymi wszystkimi 'odwilzowcami', ktorzy w latach 70-80 wstepowali do pzpr bo wierzyli, ze moga zrobic dla polski cos dobrego...

btw powiedz mi, jaki jest stosunek kosciola katolickiego w polsce, i nie tylko w polsce, do srodowiska rm? oczywiscie teraz wszystko przycichlo z wiadomych wzgledow - inny rozklad sil politycznych & obawa o wlasne xxxx/stolki...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 12:16    Temat postu: Re: Kto wie? Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
chodzi o zarzadzajacych, majacych wplyw na ten burdel, zwany radiem katolickim...


to co oni robia, jednak rzutuje na cala organizacje/spolecznosc. stad takie a nie inne oceny radia maryja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 13:23    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
pieniadze na stocznie nigdy nie mialy trafic do stoczniowcow.
Skąd ta pewność? Czy znasz argumenty drugiej strony? Czy mógłbys je przytoczyć?


to jest moj domysl :]

obserwujac bieg wydarzen, majac jedna czesc skladowa rownania & jego wynik bardzo latwo dojsc do tego, jaka jest druga jego czesc ;]

argumenty drugiej strony? tzn co takiego? fakt, ze podjeto probe ratowania stoczni, ratowania miejsc pracy - ok. wiem jaki byl cel i intencje akcji. ale ktos jednak wykalkulowal, ze przedsiewziecie to bylo z gory skazane na niepowodzenie & odpowiednio zindoktrynowani darczyncy nie upomna sie o zwrot datkow, tylko zgodza sie na spozytkowanie go na inny chwalebny cel jakim byla budowa szkoly nowych mediow rydzyka... przy okazji mozna jeszcze bylo dorzucic do pieca, ze mimo ze chcielismy dobrze, to wrogie sily nam przeszkodzily... :]

przeciez to jest tak bolesnie oczywiste, ze az wstyd to tlumaczyc ;] nawet w szeregach rm pojawiaja sie ludzie zadajacy pytania, orientujacy sie, ze jest cos nie tak. sa jednak szybko i skutecznie eliminowani & pietnowani tak aby podwazyc ich wiarygodnosc. 2 + x = 4. latwo obliczyc ten x. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Jeśli RM nie jest obiektywna, to Ty również, bo uczciwość nakazuje przedstawienie obu stanowisk w tej sprawie.
Wiemy wszyscy jakie oskarżenia padają pod adresem RM - takie oskarżenia są chętnie nagłaśniane przez inne media.


sa naglasniane bo inne media rowniez reprezentuja pewne grupy interesow, ktore sa sprzeczne z interesami rm. no i trwa batalia ile % ciemnej masy przeciagniemy na swoja strone. przeciez to jest oczywiste. ja nie reprezentuje zadnej opcji politycznej, uwazam ze w chwili obecnej wszyscy prawie bez wyjatku na polskiej scenie politycznej sa szmaciarzami i zlodziejami, ktorzy mysla o wlasnych xxxx. dlatego w jakims tam stopniu jestem obiektywny. jednak reprezentuje swoja osoba, tym co pisze, pewne wyrobione latami poglady, opinie, dokonuje ocen & wyglaszajac wlasne poglady na dany temat nie sposob byc obiektywnym bo zawsze przekazujesz drugiej osobie to co ty na dany temat sadzisz. :]

apropos innych mediow. moglbys pomyslec ze piszac tak negatywne rzeczy na temat rm, stoje po stronie najwiekszego wroga rm czyli pana michnika & jego gazety. blad. ekipa gazety, cala agora, michnik, rapaczynska sa takimi samymi zaklamanymi szmatami jak rm. skad niby rywin wzial sie u michnika, pamietasz co bylo przedmiotem targu? jaka to byla ustawa? jakie byly to zapisy? :]

a przy okazji, dlaczego pominales/nie skomentowales wspomnianego przeze mnie watku z pierwsza ustawa jaka przeglosowal pis na pierwszym posiedzeniu?

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
ista przekretow jest dluga. wczesniej w tym temacie wymienilem pare z nich... dlugo mozna by debatowac, dochodzic i gadac czy to wszystko prawda czy oszczerstwa konkurencji, czy wydumane bajki jakies moze...


Dlatego ja staram się ich oceniać po ich ideologii i kierunku działania.


haha. hitlera i Sxxxxn tez ocenisz po ich ideologii i kierunku dzialania? pominmy. przeciez hitler chcial dobrze, chcial odbudowy wielkiej rzeszy, chcial dobrobytu niemcow a zydow to chcial tylko wygonic zeby nie zabierali pracy prawowitym obywatelom. Sxxxxn to samo, tyle ze on ganial burzujow. lista tych co chcieli dobrze jest dluzsza, paru z nich jeszcze zyje, inni nareszcie zdychaja w zapomnieniu...

nie staraj sie oceniac tylko po prostu oceniaj. ewentualnie po poznaniu pewnych faktow, wczesniej nie znanych, ocene mozna zasadnie zweryfikowac. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
ale odzajerze, jesli masz zamiar dyskutowac na temat rm naprawde postaraj sie choc odrobine poznac je z drugiej strony.
Jesli chodzi o drugą stronę to oskarżenia są mi dobrze znane (przynajmniej tak ogólnie). Ponieważ jednak nie mam w tych sprawach danych z obu źródeł, to nie będę sędzią.


jesli faktycznie znasz te oskarzenia & fakty z nimi zwiazane to dziwie sie, ze piszesz na temat rm to co piszesz. oskarzenia te jednak z czegos wynikaja. przyjmujac taka postawe, jaka przyjales wnioskuje, ze albo jednak nie wiesz tego, o czym piszesz, ze wiesz, albo po prostu nie chcesz przyjac do wiadomosci faktu, ze wizja rm w twojej glowie znaczaca mija sie z rzeczywistoscia ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
czytalem rowniez nasz dziennik... zeby poznac wroga
Już samo użycie słowa "wróg" oznacza, że ich nienawidzisz.


pominales znaczek ';]' ktory zawarlem po tym stwierdzeniu. nieladnie tak wyrywac z kontekstu no ale skoro juz to zrobiles to wytlumacze ;] uzywajac stwierdzenia 'zeby poznac wroga' mialem na mysli poznanie rm/naszego dziennika jako organizacji/instytucji, z ktorych pogladami/czynami sie po prostu nie zgadzam, tak aby miec pewien zakres wiedzy przy ewentualnej dyskusji na ich temat. uzycie tego stwierdzenia bylo uproszczeniem, dosc powszechnie uzywanym, gdy wyrazasz sie pogladzie/osobie/instytucji, dla ktorej jestes opozycja. to jest tzw. skrot myslowy ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
brak argumentow latwo zaatakowac przeciwnika w dyskusji ironia, rozmyc problem, lac wode
Właśnie podałeś najczęściej używaną broń przeciwko tzw. moherowym beretom Smile


to jest najczesciej uzywana bron przeciwko komukolwiek, gdy brakuje ci merytorycznych argumentow, faktow do poparcia swoich stwierdzen. rownie czesto uzywane jest tzw. odwracanie kota ogonem ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
kreci tym jeden patalach z banda xxxx, a glupi narod to kupuje.
Głupi naród jest tak głupi, że przez przypadek właśnie robi sobie dobrze. Ale o tym nie wie, gdyż ludzie, którym wydaje się, że są ciut mądrzejsi, są w opozycji do RM.


punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. rowniez od tego zwolennikiem ktorej opcji politycznej sie jest. ;] zadawales mi pytania to i ja tobie zadam ;] napisales, ze narod robi sobie dobrze - prosze podaj przyklady jak/co/gdzie/czym robi sobie dobrze.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
smutne troche jest to, ze niektorzy naprawde majacy cos do powiedzenia, wartosciowi ludzie, daja zielone swiatlo tadeuszowi r. & jego klice
Dopóki nie dowiedziesz, że Rydzyk chce źle, to może warto założyć, że chce dobrze?


ale tego nie trzeba dowodzic bo to widac golym okiem. jego czyny mowia za siebie. zalozyc jedynie mozna, ze chce dobrze dla siebie & dla swoich. ;] a w kwestii dowodzenia czegokolwiek... podejrzewam, ze nikt, nigdy, nie bedzie w stanie udowodnic przed sadem jakiegokolwiek przekretu, dzieki ktoremu ten czlowiek moglby zostac skazany a jego organizacja uznana za przestepcza, badz sluzaca do celow przestepczych...

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
odzajerze sa niestety zalosne
A co oznacza sformułowanie "żałosne"?


oznacza, ze sa zalosne w kontekscie tego co zostalo napisane, przytoczone wczesniej. pomimo przedstawienia pewnych rzeczy nadal twierdzisz, ze jest zupelnie inaczej, co jest zrozumiale, bo reprezentujesz pewien poglad ktory jest zgola inny niz moj. i bardzo dobrze. dyskutujemy. ale majac swiadomosc i pewien obraz, ze jednak cos jest nie tak idziesz w zaparte, ze rydzykowe radio ma zbawiac dusze i jest ok i w obecnym czasie chyba jedyne obiektywne i jeszcze dobre przy okazji... uwazam, ze to co napisales jest zalosne.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
ale jak sam napisales wynikaja z pewnej niewiedzy.
Wystarczającą wiedzę mam, by widzieć, że Tobie również brakuje wiedzy, czy więc nazwiesz swoje wypowiedzi "żałosnymi"?


swoich wypowiedzi zalosnymi nie nazwe. ty oczywiscie mozesz je tak nazwac & nie obraze sie za to. :]

sek w tym, ze rozmawiajac o czyms osoba przedstawiajaca negatywne aspekty pewnego zjawiska z osoba swiecie przekonana, ze to zjawisko jest ok & nie dopuszczajaca do siebie negatywizmow z tym zjawiskiem zwiazanych, mozna dojsc do wniosku, ze ta osoba po prostu tak fanatycznie wierzy/ufa w pozytywnosc zjawiska, ze nie jest w stanie (nie chce albo moze zostala juz tak zindoktrynowana, ze nie potrafi) uwierzyc w cokolwiek co zburzy jej wyrobiony poglad na nie. to jest zalosne.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
dowiesz sie tego i owego a gwarantuje ci, zmienisz opinie badz chociaz zaczniesz sie zastanawiac... ;]
Ja się ciągle zastanawiam. Nie jestem katolikiem i ogólnie nie jestem zwolennikiem doktryny chrześcijańskiej, ale jest ona lepsza od fałszu, który sączy się z mediów tzw. "nowoczesnych".


i dobrze. trzeba sie zastanawiac. nie ma mediow lepszych czy gorszych. sa rozne/inne. wylapujac informacje z roznych zrodel latwiej zbudowac pelen obraz sytuacji, jednak nie w taki sposob zeby dopasowac go do swoich wlasnych potrzeb/ideologii etc. nalezy miec otwarty umysl i przyjac do wiadomosci nawet to z czym w 100% nie potrafisz sie zgodzic.

rm jako medium jest tak samo falszywe i zaklamane jak kazde inne.

a swoja droga doktryna chrzescijanska jest bardzo dobra. zwlaszcza 10 przykazan, 7 grzechow... postepujac wg niej mozna byc naprawde szczesliwym i beztroskim czlowiekiem... jednak ta sama doktryna wykladana przez kosciol katolicki, ktory modyfikuje ja na swoj wlasny uzytek w zaleznosci od czasu/okolicznosci juz taka dobra nie jest... ale to w sumie temat do innej dyskusji, jakby ktos chcial pogadac niech odpali nowy topic bo tu sie troche ciasno robi ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 13:26    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
ale jak sam napisales wynikaja z pewnej niewiedzy.
Wystarczającą wiedzę mam, by widzieć, że Tobie również brakuje wiedzy, czy więc nazwiesz swoje wypowiedzi "żałosnymi"?


dopisac zapomnialem. ;]

oczywiscie mi rowniez brakuje wiedzy. jak kazdemu. nikt nie ma pelnej wiedzy na dany temat. zawsze beda jakies znaki zapytania. to one prowokuja do dyskusji. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 13:53    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
dasz glowe, ze bylbys w stanie znalezc chocby jedna dumna i szczesliwa kobiete, po przejsciu tego rytualu?
Właściwie głowę mogę dać.
W krajach islamskich młodych chłopców poddaje się obrzezaniu, gdy mają naście lat. Mimo, że to bolesny zabieg, jest w tym również pewna radośc, gdy młody mężczyzna czuje się lepszy, gdyż właśnie stał się "mężczyzną". I dlatego muzułmanie nie odchodzą tak łatwo od tego zwyczaju.


dajac glowe wiele ryzykujesz ;]

obrzezaniu poddaje sie niemowleta ;] byc moze w krajach islamskich rowniez pozniej, ale z tego co wiem, w wiekszosci przypadkow obrzezania dokonuje sie niemowleciu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie

nie rozumiem dlaczego podajesz przyklad obrzezania przy przykladzie dotyczacym rzniecia corki przez jej ojca. chodzi o to, ze chlopcom tak samo jak i dziewczynkom dzieje sie zle w spatriarchalizowanych spoleczenstwach? czy, ze to rowniez jest ingerencja w cialo osoby poddanej rytualowi? oczywiscie ze jest ale nie mozna porownac usuniecia napletka, ktore nie ma pozniej negatywnego wplywu na oddawanie moczu czy wspolzycie seksualne obrzezanego, do zerzniecia dziecka przez wlasnego ojca.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
14-15latka (taki chyba jest tam mniej wiecej wiek inicjacji) wyruchana przez tate raczej nie przejdzie z tym do porzadku dziennego i gdy tata juz sie w nia spusci nie wroci do zabawek w swoim pokoju, chocby nie wiem jak dlugo mama przekonywala ja ze to co tata zrobil to jest normalne... ze to tradycja... ze tak trzeba...
Uzywasz wulgarnego języka, by wytworzyć w czytelniku taki odruch odrazy.
Podczas, gdy ta tradycja jest prawdopodobnie szanowana w tych krajach i kobiety podchodzą do tego jak do menstruacji.


zgadza sie. uzywam wulgarnego jezyka gdyz rowniez i we mnie czyn taki wywoluje odraze & chce przekazac komus, kto to przeczyta w sposob jak najbardziej obrazowy to o czym pisze. tak aby moze kogos, kto ma na to inny poglad, jak ty, sklonic do zastanowienia sie, czy w tym przypadku, inicjacja seksualna corki z udzialem ojca jest ok...

to ze kobiety podchodza do tego jak do menstruacji wynika z faktu, ze zostalo im to wmowione, ze zerzniecie przez ojca za mlodu jest tym samym co pierwsza miesiaczka... roznica polega na tym, ze menstruacja jest czyms naturalnym, wynikajacym z budowy twego ciala, do menstruacji dochodzi samoczynnie, bez udzialu osob trzecich, zerzniecie corki przez ojca natomiast naturalne raczej nie jest... ingeruje on w jej cialo, jej umysl, psychike, cale jej przyszle zycie...

Odżajer Egzegeta napisa:
Łatwo zauważyć, że traumę w dzieciach często nie powoduje sam akt seksualny, tylko napiętnowanie tego czynu ze strony otoczenia. Świadomość, że wszyscy myślą o tym czynie jako o czymś nagannym, sprawia, że ofiara takich czynności czuje się kilkaset razy gorzej.
Porównaj sobie pierwszą menstruację: jest to zjawisko z pewnością nieprzyjemne, ale ponieważ nikt tego nie gani, a dodatkowo dziewczyna uzyskuje status kobiety (może mieć dziecko), więc ta pierwsza miesiączka może być powodem do radości.
Z pewnością wiele zależy od człowieka.
Z pewnością można znaleźć przykłady muzułmanów, którzy bardzo bali się obrzezania i do dziś mają po tym traumę. Tak samo pierwsza miesiączka może spowodować taki szok (u nieprzygotowanej dziewczyny), że może dojść do jakiejś tragedii.


oczywiscie, ze traume rowniez powoduje napietnowanie czynu przez spoleczenstwo/otoczenie. jednak o wiele wieksza trauma wynika z ingerencji innej osoby w twoje cialo... tym bardziej gdy jestes dzieckiem, gdy potem doroslejesz, ksztaltujesz swoje poglady, dowiadujesz sie pewnych rzeczy... o tym dlaczego nie mozna porownac pierwszej mieszaczki z inicjacja napisalem wczesniej.

Odżajer Egzegeta napisa:
Poza tym trzeba odróznić gwałt, który jest czynem 100% złym, od tradycyjnego stosunku, któremu poddaje się córka, by stac się kobietą.


a co jesli corka nie chce poddac sie temu tradycyjnemu stosunkowi albo uwaza, ze nie jest do tego jeszcze gotowa? zostaje napietnowana przez spoleczenstwo - trauma... nie chce, ale ulega bo kocha ojca, chce uniknac napietnowania - trauma... mimo niecheci ojciec zmusza do kultywowania tradycji aby uniknac presji/napietnowania przez spoleczenstwo, zsotaje zgwalcona - trauma...

Odżajer Egzegeta napisa:
Chętnie zapoznałbym się z jakimiś rzetelnymi relacjami i opracowaniami na temat tego zwyczaju i reakcji tych kobiet na tgo zjawisko.


google.com ;]

kiedys pamietam czytalem cos o tym ale nie pamietam dokladnie juz po jakich keywordach to znalazlem. podejrzewam, ze bez problemu znajdziesz linki na stronach organizacji feministycznych.

Odżajer Egzegeta napisa:
Mam otwarty umysł i jeśli się okaże, że te kobiety/dziewczyny źle to wspominają i jest to dla nich problem, to ja również powiem, że to zła tradycja.
Ale przecież może być zupełnie inaczej.


sama logika & wiedza na temat seksualnosci czlowieka nasuwaja mysl, ze te dziewczynki na pewno nie czuja sie ok po tym co zrobil im ich wlasny tata ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 14:22    Temat postu: Re: Radio Maryja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
niegdys ludzie, gdy robili kupe, nie podcierali tylka. kapali sie raz w miesiacu. to rowniez bylo normalne. no ale czasy sie zmieniaja.
Czasy się nie zmieniają, tylko technika, obyczaje i mody. Mamy modę na czystość i higienę, choć wielu lekarzy twierdzi, że to właśnie powoduje u nas alergie itp.
Wszędzie musi być zachowany złoty środek.
Niepodcieranie tyłka nie było tradycją, tylko samoistną czynnością, do której nikt nie przykładał wagi. Gdy ludzie dowiedzieli się, że to złe, zmienili swoje zachowanie.
Natomiast tradycja to coś innego. Jesli nie smakuje Ci jakaś potrawa wigilijna, to mimo wszystko nie powinieneś jej zamieniać na jakąś inną. Bo to szkodzi tradycji (chyba, że czerpiesz z tradycję z innych regionów swego kraju). Czasem warto zmusić się do zjedzenia wszystkich (nawet mało smacznych) potraw wigilijnych, by odczuć satysfakcję, że dopełniło się tradycji.


a czym jest tradycja jak nie zbiorem obyczajow/powtarzanych czynosci w okreslonym czasie/miejscu? ;]

uzylem przykladu z podcieraniem tylka aby podkreslic absurdalnosc pogladu iz rzniecie corek przez ich wlasnych ojcow jest ok. ;]

ludzie nie powinni przedkladac tradycji nad cokolwiek innego, jesli jej kultywowanie przynosi negatywne skutki. tradycjonalisci beda jednak bronic jej za wszelka cene ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Te polinezyjskie dziewczyny również, z pewnością, odczuwają jakąś satysfakcję, choć sam stosunek może być dla nich trochę straszny i dziwny. Ale przecież robią to z własnym ojcem, a przyjmujemy, że nie jest to jakiś zboczony sadysta, tylko ojciec, który zgodnie z tradycją, chce przeprowadzić córkę przez ważny rytuał.


haha. jesli ktos rznacy wlasna, w dodatku niepelnoletnia, corke nie jest zboczonym sadysta to kim jest? :] warto poznac geneze tego rytualu. dlaczego ojciec rznie wlasna corke, poznac powod dla ktorego to robi, a nie rzucac frazesem o przeprowadzaniu przez wazny rytual. ;]

w polinezyjskiej kulturze (nie tylko polinezyjskiej - w kazdej innej silnie spatrarchalizowanej gdzie kobieta = przedmiot, wlasnosc samca) ojciec jest bezwzglednym panem i wladca w rodzinie. inicjacja seksualna oznacza, ze zdobywa on swa corke przed kazdym innym mezczyzna dlatego, ze jest ona po prostu jego wlasnoscia. i nikt nie tknie tego co nalezy do niego, poki on sam nie dokona defloracji. w wielu roznych kulturach w roznych okresach czasu panowal podobny zwyczaj. jesli nie deflorowano corek w jakims scisle okreslonym wieku, to robiono to np przed ich slubami. nie zawsze byl to ojciec, czasem wlasciciel ziemski czy inny moznowladca... tradycja ta sluzyla, jak juz napisalem wczesniej, po prostu zaspokojeniu jednej z najprostszych/najprymitywniejszych potrzeb - potrzeby seksualnej. zostala wprowadzona przez mezczyzn, dla mezczyzn, a kobiety - jesli nawet trafialy sie zwolenniczki tego rytualu, byly zwolenniczkami dlatego, ze po prostu same przez to kiedys tam przeszly i tak po prostu trzeba. bo tradycje trzeba kultywowac...

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
ewolucja
wydaje się, że ludzie nie podlegają ewolucji już od dobrych kilku tysięcy lat. Dobór naturalny właściwie nie istnieje, gdyż nie pozwalamy umrzeć słabym, a głupim pomagamy.


ewolucja slowa, mysli, pogladow, kultury, obyczajow, stosunkow miedzyludzkich...

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
piszesz, ze tam jest to normalne. jest normalne dlatego, ze istnialo takie przyzwolenie w silnie spatriarchalizowanej spolecznosci, ze ojciec moze zerznac corke czyniac z niej kobiete. i raczej nie wynikalo to z jakichs szlachetnych pobudek a z czystej checi zaspokojenia potrzeby seksualnej. robilo to wiele osob. nazwano to tradycja.
Pominąwszy wulgaryzmy, prawdopodobnie masz rację. Bigos to też tylko zepsuta kapusta, którą mieszano z resztkami starego mięsa. Była to potrawa biedoty, ale przez to zyskała popularność i dziś jedzą ją bogaci. Na Islandii, większość tradycyjnej kuchni, to kuchnia żebraczo-głodowa. Mięso rekina konserwowane/kiszone pod ziemią itp.


przykladow jest wiele. chocby tak popularna teraz pizza. ;]


Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
w wielu panstwach afryki tatusiowie nie rzna swych corek ale odcinaja im lechtaczki. rowniez ciekawy obyczaj. tradycja.
Oczywiście, że tradycja. I Ty możesz mieć obiekcje, ale ci ludzie jakoś tak żyją i szanują swoją tradycję. Dlaczego oceniasz ich sposób bycia swoimi kategoriami? To co dla nas okrutne i przerażające, dla nich jest codziennością. Być może obrzezanie dziewczynek ma na celu utrzymanie higieny? A może poprawia kwestię rodzenia? A może tylko ułatwia stosunek płciowy? Zwykle wiele tzw. "tradycji" to nie tylko jakieś widzi-misię, ale coś co jest potrzebne by przeżyć.
Nawet tradycja odbywania stosunku z córką, może mieć podłoże historyczne, inne niż Ty sugerujesz. Może polinezyjscy mężczyźni bardzo często ginęli na morzu, i aby cywlizacja mogła się dalej rozwijać, starsi mężczyźni musieli zapładniać młode kobiety.
Należy pamiętać, że średnia życia tzw. dzikich ludów była dość niska. Stąd mogą wynikać inne zwyczaje seksualne oraz wiek inicjacji seksualnej.


obrzezanie kobiety = obrzezanie mezczyzny?

z tego co napisales wnioskuje, ze tak - poczytaj co nieco na ten temat ;] w skrocie - kobieta pozbawiona czesci narzadow rodnych (lechtaczka, zewnetrzne wargi sromowe), nie jest zdolna do odczuwania przyjemnosci ze stosunku, latwiej podlega infekcjom, trudniej jej utrzymac higiene. zwyczaj kultywowany dlatego, ze przyjemnosc to przywilej mezczyzny, kobieta ma tylko rodzic dzieci.

jeszcze raz podam link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie

poczytaj i porownaj z tym co napisales wczesniej ;]

w kwestii genezy tradycji - pisalem o tym wczesniej - po czesci masz racje w kwestii przyczyn/okolicznosci powstania tradycji. oczywiscie kazda tradycja ma jakies podloze historyczne, zwiazane z biezacymi wydarzeniami - z czegos sie po prostu bierze. nie ma to jednak wplywu na ocene jej w kategoriach dobra/zla. co z zasadnoscia jej kultywowania, gdy okolicznosci sie zmieniaja na korzystniejsze, eliminujace koniecznosc jej stosowania?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Sty 2007, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wogole mam propozycje, zeby nie odpisywac w tym topicu tylko zakladac nowe, bo sie troche balagan zrobil ;] i mamy zdaje sie 3 tematy: radio maryja, kwestia porzucania dzieci, tradycja. jak ktos bedzie chcial pociagnac watek niech moze zaklada nowy temat odpowiednio go tytulujac. :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sty 2007, 21:48    Temat postu: Radio ma ryja Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
wystarczy chwile poobserwowac dzialania rm - przeszle & terazniejsze. wydedukowac co planuja w przyszlosci i masz wyrazny obraz tego czym kieruje sie rydzyk & jego swita..
Jak ma się z góry upatrzoną odpowiedź to zawsze znajdą się fakty, by tę wersję wydarzeń potwierdzić.
Ja raz jeszcze powtarzam, że nie wiem czy Rydzyk jest dobrym czy złym człowiekiem. Dlatego, dopóki nie dowiem się o wiarygodnych faktach obciążających tego człowieka, to nie będę go źle oceniał, szczególnie, że wydaje się być on człowiekiem misji.

Cytat:
majacych wplyw na ten burdel, zwany radiem katolickim...
Czy mógłbyś dowieść, gdzie to radio ma jakieś części wspólne z "burdelem"? Wciąż zarzucasz nas tu wulgaryzmami, które mają wspomóc twą argumentację. Jednak przez to twoje argumenty wydają się mniej przemyslane, a bardziej emocjonalne....


Cytat:
oczywiscie pracuja tam ksieza, dobrzy ludzie, ktorzy chca przekazac cos dobrego, nawrocic etc ale powiedz mi jak moga to uczynic w organizacji, ktora dziala wbrew tym wszystkim wielkim ideom, ktore niby glosi.
A skąd wiesz, że pracują tam dobrzy księża? Zwykle księża nie pracują w burdelu Smile I w którym miejscu RM mija się z ideami katolicyzmu?


Cytat:
to jest analogiczna sytuacja z tymi wszystkimi 'odwilzowcami', ktorzy w latach 70-80 wstepowali do pzpr bo wierzyli, ze moga zrobic dla polski cos dobrego...
To znaczy? Co to ma wspólnego z RM?

Cytat:
btw powiedz mi, jaki jest stosunek kosciola katolickiego w polsce, i nie tylko w polsce, do srodowiska rm?
RM jest częścią kościoła katolickiego, więc trudno okreslać stosunek KK do siebie samego Very Happy

Cytat:
oczywiscie teraz wszystko przycichlo z wiadomych wzgledow - inny rozklad sil politycznych & obawa o wlasne xxxx/stolki...
Przeczytaj to wszystko raz jeszcze... Przecież to się kupy nie trzyma. Hierarchowie kościelni są nieodwoływalni ze swych funkcji (z wyjątkiem decyzji papieża), więc o jakie stołki mają się bać uciszając krytykę RM?

Cytat:
to jest moj domysl :]
obserwujac bieg wydarzen, majac jedna czesc skladowa rownania & jego wynik bardzo latwo dojsc do tego, jaka jest druga jego czesc
Hmmm, czasem są równania, które mają kilka rozwiązań, od chociażby
3x^2 - 7x + 1 = 0 Very Happy
Dla wprawy podaj jakieś jedno rozwiązanie na korzyść Rydzyka i wtedy będziemy mogli się zastanawiać, które jest bardziej prawdopodobne.

Cytat:
a przy okazji, dlaczego pominales/nie skomentowales wspomnianego przeze mnie watku z pierwsza ustawa jaka przeglosowal pis na pierwszym posiedzeniu?
Pomyśl. Jeżeli przyjmiemy choć na chwilę, że RM to jednak ostoja "dobra", które walczy ze złem tego świata, to uchwalenie takiej ustawy jest czynem wręcz pożytecznym.
Wychodząc z założenia, że RM jest tak samo zła jak inne media, to w wyniku otrzymamy, że ustawa jest formą politycznego wsparcia dla mediów, które wspierały obóz rządzący.

Cytat:
przeciez hitler chcial dobrze, chcial odbudowy wielkiej rzeszy, chcial dobrobytu niemcow a zydow to chcial tylko wygonic zeby nie zabierali pracy prawowitym obywatelom. Sxxxxn to samo, tyle ze on ganial burzujow.
Obaj ci panowie nie chcieli dobra dla wszystkich, a więc jest jednak jakaś różnica. Gdy znajdziemy sobie grupę, dla której dobra nie pracujemy, to wtedy ta grupa będzie cierpieć, by lepiej mieli ci, w imieniu których działa dyktator. Sxxxxn to właściwie nikomu nie chciał zrobić dobrze, gdyż budował utopijną rzeczywistość, gdzie wszyscy kochali tylko jego.

Cytat:
jesli faktycznie znasz te oskarzenia & fakty z nimi zwiazane to dziwie sie, ze piszesz na temat rm to co piszesz. oskarzenia te jednak z czegos wynikaja. przyjmujac taka postawe, jaka przyjales wnioskuje, ze albo jednak nie wiesz tego, o czym piszesz, ze wiesz, albo po prostu nie chcesz przyjac do wiadomosci faktu, ze wizja rm w twojej glowie znaczaca mija sie z rzeczywistoscia
A skąd Ty wiesz jaka jest rzeczywistość? Sam badałeś sprawę RM? Robiłeś sledztwo? Dochodzenie? Znasz ich księgi podatkowe, nagrywałeś rozmowy? Masz nagranie jak Rydzyk mówi: "naciągnijmy tych idiotów na parę baniek a potem se popijemy w Hamburgu przy dziwkach"?
Dopóki twoja wizja RM to wynik plotek i domysłów, to również nie jest to rzeczywistość.

Cytat:
zadawales mi pytania to i ja tobie zadam ;] napisales, ze narod robi sobie dobrze - prosze podaj przyklady jak/co/gdzie/czym robi sobie dobrze.
Napisałem, że głupi naród robi sobie dobrze tylko czasem przez przypadek. Tak się stało, gdy wybrano PiS do parlamentu. Nie jest to partia najlepsza, ale pod pewnym względem wymknęła się sprytnie manipulacji zwykłych mediów. A przecież słuchaczy RM nie ma w Polsce 35% Smile
Tak więc ten wybór, mimo, że wynikał z głupoty, był wyborem prawdopodobnie najlepszym (pominąwszy partie o wiele lepsze, na które zwykle w ogóle się nie głosuje).


Cytat:
ale tego nie trzeba dowodzic bo to widac golym okiem. jego czyny mowia za siebie. zalozyc jedynie mozna, ze chce dobrze dla siebie & dla swoich. ;] a w kwestii dowodzenia czegokolwiek... podejrzewam, ze nikt, nigdy, nie bedzie w stanie udowodnic przed sadem jakiegokolwiek przekretu, dzieki ktoremu ten czlowiek moglby zostac skazany a jego organizacja uznana za przestepcza, badz sluzaca do celow przestepczych...
Nie zgodzę się, że widać gołym okiem, chyba, że ma się założone okulary odpowiednio już spolaryzowane i ma się już z góry wyrobione zdanie.

Cytat:
pomimo przedstawienia pewnych rzeczy nadal twierdzisz, ze jest zupelnie inaczej, co jest zrozumiale, bo reprezentujesz pewien poglad ktory jest zgola inny niz moj.
Ja nie reprezentuje tutaj żadnego poglądu poza tym, że nalezy starać się być obiektywnym. Na razie przedstawiasz swoje domysły, więc nie dziw się, że ja zamiast przyklasnąć, nadal wątpię...

Cytat:
sek w tym, ze rozmawiajac o czyms osoba przedstawiajaca negatywne aspekty pewnego zjawiska z osoba swiecie przekonana, ze to zjawisko jest ok & nie dopuszczajaca do siebie negatywizmow z tym zjawiskiem zwiazanych
Ale to działa też w drugą stronę. Gdy Ty jesteś zbyt przywiązany do swoich domysłów i rozwiązań równań, to jesteś nieczuły na obiektywizm.
Ja wciąż podkreślam, że nie wiem jakie jest RM i Rydzyk. Natomiast z pewnych przyczyn wydaje się być bardziej obiektywne od mediów komercyjnych. Choć z pewnością tworzą również wiele subiektywnych artykułów i programów. Nie da się tego uniknąć na wojnie jaką wytoczyli reszcie świata Smile
Choć mi osobiście nie podoba się ten czasem zamierzony nieobiektywizm, który umiem dostrzec w publikacjach związanych z RM i ND.
Ale rozumiem pobudki, które nimi kierują i dając im kredyt zaufania zakładam, że mają dobre intencje.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Sty 2007, 13:37    Temat postu: Re: radio maryja Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak ma się z góry upatrzoną odpowiedź to zawsze znajdą się fakty, by tę wersję wydarzeń potwierdzić.


nie z gory upatrzona odpowiedz a jedynie wyrobiony poglad na podstawie informacji z roznych zrodel. sa ludzie dopasowujacy fakty do wydarzen po to by udowodnic, ze to oni, badz opcja ktora reprezentuja, maja racje. ja do nich nie naleze. :]

Cytat:
Ja raz jeszcze powtarzam, że nie wiem czy Rydzyk jest dobrym czy złym człowiekiem. Dlatego, dopóki nie dowiem się o wiarygodnych faktach obciążających tego człowieka, to nie będę go źle oceniał, szczególnie, że wydaje się być on człowiekiem misji.


jest czlowiekiem zlym, chciwym, zachlannym. w kwestii wiarygodnosci faktow - podchodzac do sprawy w taki sposob, jak podchodzisz, nigdy nie poznasz tych faktow, bo ich po prostu nie ma/nie bedzie - media je prezentujace zawsze beda subiektywne/stronnicze/anty, a te faktow nie prezentujace oczywiscie zwiazane mniej lub bardziej ze srodowiskiem rm/rydzyka. oprocz znajomosci faktow trzeba potrafic je odpowiednio zinterpretowac, domyslic sie pewnych rzeczy, czasem dopowiedziec bo nigdy nie poznasz 100% prawdy - ale oczywiscie nie tak, by tylko dopasowac to do swojej ideologii czy tego w co sie wierzy... jesli nagle cala sprawa z rm i rydzykiem przyjmie inny obrot. ujawnione zostana fakty ze rydzyk np kase ze stoczni przekazal na dzieci z sierocincow a do kobylanskiego jezdzil np po to, zeby ustalic wysokosc dotacji dla caritasu czy innych organizacji dobroczynnych to oczywiscie przyznam sie do popelnienia bledu, przeprosze za nazwanie go szmaciarzem i przekaze innym co wiem, jakim to dobrym czlowiekiem jest ojciec tadeusz... oczywiscie, ze jest czlowiekiem misji, tylko co to za misja? ;]

Cytat:
Czy mógłbyś dowieść, gdzie to radio ma jakieś części wspólne z "burdelem"? Wciąż zarzucasz nas tu wulgaryzmami, które mają wspomóc twą argumentację. Jednak przez to twoje argumenty wydają się mniej przemyslane, a bardziej emocjonalne....


slowo burdel uzyte zostalo jako okreslenie negatywne rm jako organizacji. wulgaryzmy nie maja wspomoc argumentacji, sa obok. wulgaryzm jest srodkiem wyrazu po prostu... jesli wydaje ci sie, ze moje argumenty przez to sa mniej przemyslane, a bardziej emocjonalne, to juz twoja sprawa ;] uzywam wulgaryzmow po to by podkreslic/wyartykulowac pewne rzeczy. jesli juz poruszyles kwestie emocji - jakies tam emocje z rm zwiazane mam - nie lubie tego radia - jest to jakas emocja, jednak nie na tyle silna bym sie tym karmil codziennie rano wstajac do roboty narzekajac przy okazji na inne niesprawiedliwosci tego swiata, czy nie moc zasnac myslac ile to hajsu rydzyk na mocherach klepie... rm i osoba rydzyka sa mi raczej obojetne, a pisze o tym czasem, o tym co wiem czy o tym co o rm mysle, po to zeby innym to info przekazac & przy okazji moze cos tam uswiadomic albo zmusic do zastanowienia sie... ze moze jednak jest cos nie tak ;]

widzisz... zasada postepowania jest dosc prosta jesli chcesz obronic stanowisko. gdy brakuje argumentow trzeba sie chwytac innych srodkow, jak np w tym momencie wskazujesz na to, ze moje argumenty sa gorsze/mniej wiarygodne/emocjonalne/propagandowe etc dlatego ze przy okazji calej tej pisaniny uzywam slow powszechnie uwazanych za obrazliwe/obelzywe...

Cytat:
A skąd wiesz, że pracują tam dobrzy księża?


bo znam/znalem 2. jednego pracujacego w radiu. w sumie to nie byl ksiadz jeszcze a wikary chyba. drugi pracowal "posrednio" dla radia, redemptorysta, katecheta z technikum. + inny z moich nauczycieli/wykladowcow rowniez w jakims tam stopniu z srodowiskiem rm zwiazany, felietonista chyba. historyk. rowniez z nim mialem okazje porozmawiac kiedys tam na temat rm & dowiedziec sie ciekawych rzeczy, zweryfikowac pewne poglady...

Cytat:
Zwykle księża nie pracują w burdelu Smile I w którym miejscu RM mija się z ideami katolicyzmu?


dekalog. przykazania nr 1, 8, 9, 10. mija/mijalo sie z tymi ideami powstajac czy pozniej dzialajac. nie chodzi tu tylko o puszczanie slow/muzyki w eter.

Cytat:
Cytat:
to jest analogiczna sytuacja z tymi wszystkimi 'odwilzowcami', ktorzy w latach 70-80 wstepowali do pzpr bo wierzyli, ze moga zrobic dla polski cos dobrego...
To znaczy? Co to ma wspólnego z RM?


to, ze rm jest tworem zlym jednak wstepuje w jego szeregi ludzie dobrzy wierzac, ze swa determinacja i ciezka praca moga ten zly twor uczynic chocby mniej zlym... dziwne, ze nie zalapales ;] myslalem ze to dosc prosta analogia...

Cytat:
Cytat:
btw powiedz mi, jaki jest stosunek kosciola katolickiego w polsce, i nie tylko w polsce, do srodowiska rm?
RM jest częścią kościoła katolickiego, więc trudno okreslać stosunek KK do siebie samego Very Happy


nie jest. radio maryja jako organizacja nie jest czescia organizacji zwana kosciol katolicki w polsce. nigdy tez nie byla. przy okazji poczytaj/poszukaj infosow do tych slow/kluczy: rydzyk, zakon redemptorystow, ekskomunika ;]

Cytat:
Cytat:
oczywiscie teraz wszystko przycichlo z wiadomych wzgledow - inny rozklad sil politycznych & obawa o wlasne xxxx/stolki...
Przeczytaj to wszystko raz jeszcze... Przecież to się kupy nie trzyma. Hierarchowie kościelni są nieodwoływalni ze swych funkcji (z wyjątkiem decyzji papieża), więc o jakie stołki mają się bać uciszając krytykę RM?


co sie kupy nie trzyma :] widze, ze wierzysz, ze panstwo sobie a kosciol sobie? slowa/klucze: konkordat, aws, sld, podatek dochodowy ;]

Cytat:
Cytat:
to jest moj domysl :]
obserwujac bieg wydarzen, majac jedna czesc skladowa rownania & jego wynik bardzo latwo dojsc do tego, jaka jest druga jego czesc
Hmmm, czasem są równania, które mają kilka rozwiązań, od chociażby
3x^2 - 7x + 1 = 0 Very Happy
Dla wprawy podaj jakieś jedno rozwiązanie na korzyść Rydzyka i wtedy będziemy mogli się zastanawiać, które jest bardziej prawdopodobne.


kwestia poruszona w tym temacie raczej jest rownaniem prostym ;] jedno rownanie na korzysc rydzyka? prosze bardzo.

kazania na antenie, przekazywanie slowa bozego (pominmy wtracanie aspektow politycznych/spolecznych) + sluchacz = poczucie w sluchaczu bycia dobrym chrzescijaninem, dobre samopoczucie

Cytat:
Cytat:
a przy okazji, dlaczego pominales/nie skomentowales wspomnianego przeze mnie watku z pierwsza ustawa jaka przeglosowal pis na pierwszym posiedzeniu?
Pomyśl. Jeżeli przyjmiemy choć na chwilę, że RM to jednak ostoja "dobra", które walczy ze złem tego świata, to uchwalenie takiej ustawy jest czynem wręcz pożytecznym.
Wychodząc z założenia, że RM jest tak samo zła jak inne media, to w wyniku otrzymamy, że ustawa jest formą politycznego wsparcia dla mediów, które wspierały obóz rządzący.


hahaha... nalezy jeszcze zalozyc, ze ludzie przygotowujacy projekt tej ustawy sa uczciwi, szlachetni & przy pracy nad ustawa kierowaly nimi chwalebne pobudki... poobserwuj chwile co sie dzieje & zacznij samodzielnie myslec czlowieku ;]

Cytat:
Cytat:
przeciez hitler chcial dobrze, chcial odbudowy wielkiej rzeszy, chcial dobrobytu niemcow a zydow to chcial tylko wygonic zeby nie zabierali pracy prawowitym obywatelom. Sxxxxn to samo, tyle ze on ganial burzujow.
Obaj ci panowie nie chcieli dobra dla wszystkich, a więc jest jednak jakaś różnica. Gdy znajdziemy sobie grupę, dla której dobra nie pracujemy, to wtedy ta grupa będzie cierpieć, by lepiej mieli ci, w imieniu których działa dyktator. Sxxxxn to właściwie nikomu nie chciał zrobić dobrze, gdyż budował utopijną rzeczywistość, gdzie wszyscy kochali tylko jego.


oczywiscie, ze nie dla wszystkich. ustroj totalitarny, majacy poruszyc masy, musi zawsze miec wroga, wspolnego wroga, aby uczestnicy ustroju mogli poczuc jednosc i zarazem wielkosc czegos w czym uczestnicza... na tym polega wladza. i nie wazne czy to jest totalitaryzm czy demokracja, w ktorej wladze sprawuja ludzie nieuczciwi...

i tu mozemy zauwazyc pewne analogie... rm ktore chce zrobic dobrze swoim - katolikom, wyborcom pis/lpr/samoobrony - za wrogow ma lze-elity, liberalow, anytpolakow, sld, po i tak dalej... wrogiem pisu jest sld, ubeccy agenci... za rzadow lewicy wrogiem byl kler indoktrynujacy z ambony, prawicowi wywrotowcy szukajacy rzekomo dziury w calym tropiac agentow po urzedach czy lawach sejmowych...

i tak w kolo macieju... to jest smieszne troche bo do wielu nie dociera, ze nie wazne czy wladza jest biala czy czerwona czy rozowa to i tak dla rzadzacych, ktorych reputacja jest chocby odrobine nadszarpnieta, ktorzy sa nieuczciwi w jakimkolwiek stopniu - czy to unikajac placenia podatkow czy uczestniczac w aferach roznego rodzaju czy rznac swoje sekretarki - my wszyscy/spoleczenstwo/wyborcy/szaraczki, jestesmy po prostu xxxxxxxx... no ale to w sumie juz troche spore odbiegniecie od glownego tematu dyskusji ;] nie zmienia to faktu jednak, ze wszystko jakos tak przenika sie ;] wladza i pieniadze... ;]

& btw. nie mozna wartosciowac ktory byl gorszy Sxxxxn czy hitler czy inny mao czy fidel... Sxxxxn=hitler. obaj byli takimi samymi skurwysynami.

Cytat:
A skąd Ty wiesz jaka jest rzeczywistość? Sam badałeś sprawę RM? Robiłeś sledztwo? Dochodzenie? Znasz ich księgi podatkowe, nagrywałeś rozmowy? Masz nagranie jak Rydzyk mówi: "naciągnijmy tych idiotów na parę baniek a potem se popijemy w Hamburgu przy dziwkach"?
Dopóki twoja wizja RM to wynik plotek i domysłów, to również nie jest to rzeczywistość.


czytam/slucham/rozmawiam/kojarze fakty... to naprawde prostsze niz mogloby sie wydawac ;]

Cytat:
Napisałem, że głupi naród robi sobie dobrze tylko czasem przez przypadek. Tak się stało, gdy wybrano PiS do parlamentu. Nie jest to partia najlepsza, ale pod pewnym względem wymknęła się sprytnie manipulacji zwykłych mediów.


hahaha. jakiej manipulacji zwyklych mediow? jakich zwyklych mediow? tych, w ktorych kadra, jest z partyjnego nadania? czy tych, dzieki ktorym pis jednak zdobyl te minimalna przewage w wyborach?

Cytat:
A przecież słuchaczy RM nie ma w Polsce 35% Smile


ale jest wystarczajaco duzo, by jednak przy wyrownanym wyniku wyborczym, szale zwyciestwa przechylic na swoja korzysc ;]

Cytat:
Tak więc ten wybór, mimo, że wynikał z głupoty, był wyborem prawdopodobnie najlepszym (pominąwszy partie o wiele lepsze, na które zwykle w ogóle się nie głosuje).


jak np upr pana, ktory dobrze gra w brydza, ktory niestety sporo traci ekscentryzmem czy raczej idiotycznymi pogladami na pewne sprawy, mimo bycia jednym z najbardziej wiarygodnych na polskiej scenie politycznej pragmatykow ;]

Cytat:
Cytat:
ale tego nie trzeba dowodzic bo to widac golym okiem. jego czyny mowia za siebie. zalozyc jedynie mozna, ze chce dobrze dla siebie & dla swoich. ;] a w kwestii dowodzenia czegokolwiek... podejrzewam, ze nikt, nigdy, nie bedzie w stanie udowodnic przed sadem jakiegokolwiek przekretu, dzieki ktoremu ten czlowiek moglby zostac skazany a jego organizacja uznana za przestepcza, badz sluzaca do celow przestepczych...
Nie zgodzę się, że widać gołym okiem, chyba, że ma się założone okulary odpowiednio już spolaryzowane i ma się już z góry wyrobione zdanie.


nie zgadzasz sie, ze widac golym okiem, bo chyba sam masz tak spolaryzowane okulary ;] ...przeczytaj odpowiedz na pierwszy quote ;]

Cytat:
Cytat:
pomimo przedstawienia pewnych rzeczy nadal twierdzisz, ze jest zupelnie inaczej, co jest zrozumiale, bo reprezentujesz pewien poglad ktory jest zgola inny niz moj.
Ja nie reprezentuje tutaj żadnego poglądu poza tym, że nalezy starać się być obiektywnym. Na razie przedstawiasz swoje domysły, więc nie dziw się, że ja zamiast przyklasnąć, nadal wątpię...


ok, nazwijmy to domyslami, z takich domyslow jednak mozna wyciagnac pewne wnioski. domysly takie tez raczej z niczego sie nie biora ;] bardzo dobrze, ze watpisz, ja rowniez watpie, jednak w swietle tego co juz napisalem wczesniej, tego co wiem itd niemozliwym jest uzycie stwierdzenia ze rydzyk/rm jest ok. poklasku rowniez nie szukam ;] dziele sie tym co wiem po prostu, dyskutuje aby poznac kontrstanowisko w sprawie, rozwijajac sie przy okazji, poznajac nowe fakty/poglady etc ;]

Cytat:
Cytat:
sek w tym, ze rozmawiajac o czyms osoba przedstawiajaca negatywne aspekty pewnego zjawiska z osoba swiecie przekonana, ze to zjawisko jest ok & nie dopuszczajaca do siebie negatywizmow z tym zjawiskiem zwiazanych
Ale to działa też w drugą stronę. Gdy Ty jesteś zbyt przywiązany do swoich domysłów i rozwiązań równań, to jesteś nieczuły na obiektywizm.


oczywiscie, ze tak. kwestia przywiazania - jesli poznam fakty/opinie/poglady dementujace/obalajace to co napisalem w temacie rm i rydzyka oczywiscie przyznam, ze wczesniej sie mylilem. nie jestem nieczuly na obiektywizm. wrecz przeciwnie. ;]

Cytat:
Ja wciąż podkreślam, że nie wiem jakie jest RM i Rydzyk. Natomiast z pewnych przyczyn wydaje się być bardziej obiektywne od mediów komercyjnych. Choć z pewnością tworzą również wiele subiektywnych artykułów i programów. Nie da się tego uniknąć na wojnie jaką wytoczyli reszcie świata Smile


bo reprezentujesz raczej (z tego co napisales w calym tym temacie, rowniez w innych) opcje pro- a nie anty- radiomaryjna ;]

Cytat:
Choć mi osobiście nie podoba się ten czasem zamierzony nieobiektywizm, który umiem dostrzec w publikacjach związanych z RM i ND.
Ale rozumiem pobudki, które nimi kierują i dając im kredyt zaufania zakładam, że mają dobre intencje.


zalozenie, ze maja dobre intencje & znajac pewne fakty, lub chocby watpiac przez chwile w ich prawdziwosc czy nieprawdziwosc, jest zalozeniem idiotycznym ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 23 Sty 2007, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam artykul na temat RM:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3862087.html
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 23 Sty 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RM w rekach rydzyka to potezne narzedzie manipulacji!
Odzajzer sie pytal, czy 35% spoleczenstwa to sluchacze tejze rozglosni, 35 to moze przesada ale napewno liczba ta dobrze przekracza 15% i to juz jest straszne!

Wystarczy spojzec wstecz:
-miedzy Bogiem a prawda to Rydzyk wypromowal LPR i Roamana Giertycha, kiedy ten zaczol wykazywac wlasna inicjatywe Szef Swiata Rydzyk zdetronizowal swojego pupilka, w ciagu kilku tygodni notowania Zelaznego Romana polecialy na leb, na szyje.
Ludzie na forum nie sledza chyba na bierzaca tego "co w polityce slychac"(nie dziwne,odkad jestem w Islandii tez przestalem:) miedzy Rydzykiem a Giertychem wojna przeciez rozgozala:
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,63546,3683760.html

-Druga wojne prowadzi juz od lat prezydent Lech Walesa, poczatkowo ukochany przez RM, teraz jeden z glownych wrogow.

-podobnie jest z PISem, dlaczego kaczory tak lubia sie z Rydzykiem? Na poczatku bylo inaczej, a teraz sami dziekuja sluchaczom, nazywajac ich po tuskowemu"mocherowymi beretami" ale w bardzo pieszczotliwym kontekscie. Nasz rzad sam przyznaje, ze jest jak jest dzieki sluchaczom RM, a w praktyce- dzieki samemu radiu bo to poglady gloszone przez Ojca Chrzestnego Dyrektora, a jak sie mu odmieni obecny rzad rowniez moze pojsc w odstawke, dlatego kaczory staraja sie jak najbardziej podlizac Rydzykowi, a on juz bedzie umial to wykorzystac. Pomyslec,ze na poczatku cenilem Kaczynskich i PiS za bezkompromisowosc.

-Hanna Gronkiewicz Waltz, zyskala sporo glosow podczas wyborow na prezydenta Warszawy z powodu oczerniania jej na falach RM- maly paradoks.Ludzie w stoliocy sa bardziej liberalni i Warszafka raczej robi na zlosc woli Ojca Dyrektora. Rydzyk nazywal wyzej wymieniona "zydowka", pomimo tego,ze jest praktykujaca katoliczka- doskonaly przyklad nowomowy radiomaryjnej, slowo zyd zyskuje nowe, szersze:) znaczenie..male nawiazanie- Hitler stosowal je niemalze identycznie!!!!

I chcialem sie zapytac Pana Odzajera, czy widzial w telewizji jakimi samochodami jezdzi Rydzyk(poza rzadowymi furami ktorymi woza go niektorzy politycy:), ostatnio zmienil Maybacha na jakis nowszy model, cena ok.1,2mln zlotych...Ile glodujacych rodzin mozna by za to wyzywic? Ksieza zobowiazani sa slubami do zycia w ubostwie.

No i tych przykladow-konkretow moglbym mnozyc dziesiatkami. W kraju czytalem wyborcza, dziennik, rzeczpospolita,(a kiedy odwiedzalem babcie podsuwala mi nasz dziennik czasami bardziej pikantny od faktu i super ekspressu:)zeby zachowac obiektywne spojzenie i nie uledz wplywom zadnej ze stron...Konec.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Sty 2007, 0:34    Temat postu: Re: radio maryja Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie z gory upatrzona odpowiedz a jedynie wyrobiony poglad na podstawie informacji z roznych zrodel. sa ludzie dopasowujacy fakty do wydarzen po to by udowodnic, ze to oni, badz opcja ktora reprezentuja, maja racje. ja do nich nie naleze.
Na razie odnoszę wrażenie, że właśnie jesteś człowiekiem, który jest zamknięty na wszelką krytykę...
Właściwie, to wydaje się nawet, że naciągasz pewne fakty do swojej teorii.

Piszesz, że masz wyrobiony pogląd? Ale skąd wiesz, że dostałeś najwazniejsze fakty?
Ja swój pogląd ciągle wyrabiam i pewnie nie wyrobie go do snierci.
A nawet jesli mam swój pogląd na sprawę, to ma sporą rezerwę nieufności i jestem otwarty na nowe dane i fakty, które mogą zmienić mój pogląd.
Ty wydajesz się człowiekiem, który raz na zawsze usztywnia swoje poglądy i bardzo mocno stara się nie dopuścić nowych kontrargumentów.

Być może to Ty masz rację, ale twoja racja wynika z przypadkowego opowiedzenia się za jakąś opcją lub z przypadkowego styku z wybiórczą częścią faktów i danych.


Cytat:
[Rydzyk] jest czlowiekiem zlym, chciwym, zachlannym.
Nie rzucaj pustych oskarżeń. Każdą winę należy udowodnić i to mocnymi dowodami.


Cytat:
w kwestii wiarygodnosci faktow - podchodzac do sprawy w taki sposob, jak podchodzisz, nigdy nie poznasz tych faktow, bo ich po prostu nie ma/nie bedzie - media je prezentujace zawsze beda subiektywne/stronnicze/anty
Zgadza się, dlatego poszukiwanie prawdy musi się opierać na faktach i relacjach osób wiarygodnych i obiektywnych.
Nigdy nie będzie 100% pewności, ale przynajmniej będziemy mogli mieć jakiś pogląd na sprawę.






Cytat:
oprocz znajomosci faktow trzeba potrafic je odpowiednio zinterpretowac
Właśnie! A skąd u Ciebie założenie, że twoja interpretacja jest dobra? Ja mam wrażenie, że ta interpretacja ma sporo dziur...



Cytat:
jesli nagle cala sprawa z rm i rydzykiem przyjmie inny obrot. ujawnione zostana fakty ze rydzyk np kase ze stoczni przekazal na dzieci z sierocincow (...) to oczywiscie przyznam sie do popelnienia bledu, przeprosze za nazwanie go szmaciarzem i przekaze innym co wiem, jakim to dobrym czlowiekiem jest ojciec tadeusz...
To częściowo ratuje twoją reputację, ale co jeśli chciał pomnożyć kasę poprzez inwestycje w jakąś spółkę, a ktoś doprowadził tę spółkę do upadłości?
Oprócz białego i czarnego istnieją inne kolory. Rydzyk mógł głupio zarządzać kasą z darowizn. Ale nie robił tego umyślnie, tylko niechcący... Jest to przecież możliwe...
Zdaje się, że prokuratura nie doszukała się żadnych przekrętów w RM?


Cytat:
oczywiscie, ze jest czlowiekiem misji, tylko co to za misja?
Ja tego nie wiem...


Cytat:
uzywam wulgaryzmow po to by podkreslic/wyartykulowac pewne rzeczy.
Nie ma takiej potrzeby. I pominąwszy kwestie regulaminu, który zabrania używania wulgaryzmów, to po prostu jest nieestetyczne dla innych Czytelników.
Te same treści można przekazać bez wulgaryzmów...

Cytat:
dekalog. przykazania nr 1, 8, 9, 10. mija/mijalo sie z tymi ideami powstajac czy pozniej dzialajac.
Cudzy bogowie? Fałszywe świadectwo? Pożądanie żony bliźniego swego i jego rzeczy?
Może przykłady?

Cytat:
to, ze rm jest tworem zlym jednak wstepuje w jego szeregi ludzie dobrzy wierzac, ze swa determinacja i ciezka praca moga ten zly twor uczynic chocby mniej zlym... dziwne, ze nie zalapales ;] myslalem ze to dosc prosta analogia...
Tak, to prosta analogia, ale chciałem zrozumieć jak Ty to widzisz.
Dalej jednak zakładasz, że RM jest złe, a ja na to jeszcze nie dostałem dowodów. Są pewne poszlaki i oskarżenia, ale trzeba tego dowieść.

Cytat:
nie jest. radio maryja jako organizacja nie jest czescia organizacji zwana kosciol katolicki w polsce.
Mylisz się. Dowodzi tego decyzja biskupów, którzy zmienili status radia i sposób jego zarządzania.


Cytat:
poczytaj/poszukaj infosow do tych slow/kluczy: rydzyk, zakon redemptorystow, ekskomunika
Ekskomunika Rydzyka to był wymysł mediów. Taka drobna sensacyjka w pewnym momencie. RM nadal jest radiem katolickim i należy do KK.


Cytat:
widze, ze wierzysz, ze panstwo sobie a kosciol sobie?
Nie można stracić stołka w hierarchii katolickiej, chyba, że jest to funkcja wybieralna i okresowa. Jedyna możliwością utraty "stołka" jest decyzja papieża.
Władza ma środki nacisku na lokalny kościół - zawsze tak było. Ale naciski to nie to samo co możność podjęcia decyzji, bo ta jest w gestii papieża.
A jak ktoś zostaje biskupem lub arcybiskupem, to pełni urząd do conajmniej 80-tego roku życia (chyba, że umrze lub papież go odwoła).


Cytat:
nalezy jeszcze zalozyc, ze ludzie przygotowujacy projekt tej ustawy sa uczciwi, szlachetni
Tak, można tak założyć, choć łatwiej jest założyć, że nawet źli ludzie mogli być pod presją dobrego radia - gdyby nie zrobili tego co RM od nich żądało, to straciliby elektorat...


Cytat:
poobserwuj chwile co sie dzieje & zacznij samodzielnie myslec czlowieku
Obserwuję. Nie musisz mnie też tak ciągle obrażać, bo z dwóch osób tutaj dyskutujących, wydaje się, że to Ty nie myślisz samodzielnie, a tylko tym co dostarczają Ci media...
Więc uspokójmy na chwilę negatywne emocje i dyskutujmy kulturalnie.

Cytat:
oczywiscie, ze nie dla wszystkich. ustroj totalitarny, majacy poruszyc masy, musi zawsze miec wroga, wspolnego wroga
Niekoniecznie, ale niech będzie Smile


Cytat:
rm ktore chce zrobic dobrze swoim - katolikom, wyborcom pis/lpr/samoobrony
No właśnie nie. Dla RM ważne jest zbawienie każdego człowieka, więc nawet tych złych chcą nawrócić na dobrą drogę...
Oni tylko walczą z grzechem i kłamstwem... Przynajmniej tak głoszą...

Cytat:
to jest smieszne troche bo do wielu nie dociera, ze nie wazne czy wladza jest biala czy czerwona czy rozowa to i tak dla rzadzacych, ktorych reputacja jest chocby odrobine nadszarpnieta, ktorzy sa nieuczciwi w jakimkolwiek stopniu - czy to unikajac placenia podatkow czy uczestniczac w aferach roznego rodzaju czy rznac swoje sekretarki - my wszyscy/spoleczenstwo/wyborcy/szaraczki, jestesmy po prostu xxxxxxxx
Z pewnością dużo w tym racji. Ale można założyć, iż istnieje małe ale jednak prawdopodobieństwo, że są partie lub pojedynczy politycy, którzy chcą dobra dla innych.

Cytat:
btw. nie mozna wartosciowac ktory byl gorszy Sxxxxn czy hitler czy inny mao czy fidel... Sxxxxn=hitler. obaj byli takimi samymi skurwysynami.
Tego nie umiem powiedzieć i znaku równości bym nie dał, ale z pewnością nie byli to pozytywni bohaterowie rodu ludzkiego.


Cytat:
czytam/slucham/rozmawiam/kojarze fakty... to naprawde prostsze niz mogloby sie wydawac
A może to, że to takie "proste" powinno wzbudzić u Ciebie podejrzenia, że za proste? Może media serwują uproszczone fakty i dlatego nie dostrzegasz głębi?

Cytat:
jakiej manipulacji zwyklych mediow? jakich zwyklych mediow? tych, w ktorych kadra, jest z partyjnego nadania? czy tych, dzieki ktorym pis jednak zdobyl te minimalna przewage w wyborach?
Mówię o mediach komercyjnych a nie tylko państwowej TVP.
Komercja lubi liberalizm, bo liberalizm to więcej zysków. Ludzie, którzy nie dążą do zrobienia kariery i dużych pieniędzy nie są celem mediów komercyjnych. A celem RM jest to by ludzie żyli zgodnie z bogiem a nie zgodnie z pieniądzem.


Cytat:
ale jest wystarczajaco duzo, by jednak przy wyrownanym wyniku wyborczym, szale zwyciestwa przechylic na swoja korzysc
Ale reszta to ludzie "normalni", którzy nie słuchają RM i których rozum (lub jego brak) skierował w stronę PIS.

Cytat:
jak np upr pana, ktory dobrze gra w brydza, ktory niestety sporo traci ekscentryzmem czy raczej idiotycznymi pogladami na pewne sprawy, mimo bycia jednym z najbardziej wiarygodnych na polskiej scenie politycznej pragmatykow
Znów oceniasz go poprzez pryzmat mediów, które robią sobie z niego błazna.
Ja nie wiem, czy Korwin-Mikke poradziłby sobie z władzą i czy zrealizowałby swoje plany, ale przynajmniej ma mądrą i logiczną strategię i za to należy Mu się piątka z plusem.

Cytat:
nie zgadzasz sie, ze widac golym okiem, bo chyba sam masz tak spolaryzowane okulary
Ja staram się nie mieć żadnych okularów, ale fałszem było by, gdybym udawał, że jestem 100% obiektywny.
Nie oznacza to jednak, że nie mogę być bardziej obiektywny niż większość ludzi. Widzę pewne fakty, które świadczą o tym, że rząd z pewnymi sprawami robi porządki - i to jest dobrze.
Uważam, że pozostawienie esbecji i aparatu partyjnego u steru państwowych zakładów było decyzją, która kosztowała ruinę całej polskiej gospodarki. Ilość wykradzionych i zmarnowanych pieniędzy była tak gigantyczna, że ludzi odpowiedzialnych za ten stan rzeczy można by było oskarżyć o zbrodnie ludobójstwa!
Udawanie, że tego problemu nie ma i że po 89 roku esbecja i partyjniacy rozpłynęli się w niebycie, jest infantylna i niedorzeczna i świadczy o tym, że każdy kto tak twierdzi(ł) jest albo zmanipulowanym idiotą albo jest sam umaczany w poprzednim systemie.
Zdrowy rozsądek mówi, że złych trzeba ukarać, a dobrzy powinni być nagrodzeni. Stało się inaczej.
PIS to zwykła partia zachodniego pokroju, która chce utrzymać się u władzy robiąc pewne dobre rzeczy dla społeczeństwa. Oprócz tego robi wiele rzeczy dla siebie.
Jak w tym dowcipie, o tych dwóch ministrach d/s autostrad. Polski minister miał ładniejsza willę niż niemiecki, bo niemiecki swoją zbudował przy okazji budowy autorstrad (z łapówek), a polski minister ma lepszy dom, bo po prostu nie zbudowano autostrady...
Taki był poziom nieobywatelskiej demokracji w Polsce od 1990 do 2005 roku. Rządzili głównie złodzieje (i prawdopodobnie ludzie umaczani w poprzednim systemie).
PIS wygrał wybory bo Kaczyński jako minister sprawiedliwości zrobił rzecz dotąd niespotykaną w polskiej polityce: zrobił coś dla ludu. Był chyba pierwszym politykiem, który zrobił coś dla społeczeństwa, co jednocześnie narażało go na gniew pewnych wpływowych osób i grup...
A czy przy okazji nie brał łapówek lub nie protegował swoich ludzi... tego nie wiem (pewnie to robił).
Róznica polega na tym jednak, że jest to pierwszy polski polityk, który na sposób zachodni walczy o wyborców. A więc już nie tylko puste hasła, ale jeszcze trochę dobrych uczynków. I to się chwali!
A to, że ogólnie, to słaba partia... to inna rzecz. Lepsza od każdej innej, która dostała się do sejmu.

Cytat:
ok, nazwijmy to domyslami, z takich domyslow jednak mozna wyciagnac pewne wnioski.
Mozna wyciągać wnioski, które zostaną w sferze hipotez... Z pewnością warto każdy domysł i hipotezę przedstawiać.
Jesli napiszesz, że jest możliwe, że RM jest tubą Marsjan, którzy chcą podbić Ziemię, to powiem, że to mało prawdopodobne, ale jakaś tam zawsze szansa jest, że to prawda. Very Happy

Cytat:
bardzo dobrze, ze watpisz, ja rowniez watpie, jednak w swietle tego co juz napisalem wczesniej, tego co wiem itd niemozliwym jest uzycie stwierdzenia ze rydzyk/rm jest ok.
Ja nie każę Ci mówić, że jest OK lub jest BE. Ja tylko twierdzę, że warto się głębiej zastanowić i nie popadać w zbyt głębokie przywiązanie do swoich poglądów.

Cytat:
bo reprezentujesz raczej (z tego co napisales w calym tym temacie, rowniez w innych) opcje pro- a nie anty- radiomaryjna
Ja właściwie jestem przeciwny RM, ale uważam, że stanowi mniejsze zło od mediów komercyjnych, które robią największą krzywde społeczeństwu.

Cytat:
zalozenie, ze maja dobre intencje & znajac pewne fakty, lub chocby watpiac przez chwile w ich prawdziwosc czy nieprawdziwosc, jest zalozeniem idiotycznym
A dlaczego idiotycznym? To założenie dobre jak każde inne. RM jest organizacją kościelną a więc można mu bardziej ufać niż organizacjom komercyjnym.
Ale oczywiście znam pogląd (i dopuszczam jego prawdziwość), że hierarchia kościelna to banda grubasów, którzy chcąc zarobić mnóstwo kasy, otumaniają naród.

Przeczytałem artykuł, który podesłała Ireth i muszę powiedzieć, że Gazeta Wyborcza (GW) to nie jest banda spiskowców, którzy chcą zaszkodzić RM.
Kierunek działania ludzi z GW jest prosty: oni muszą przyciągnąć komercyjnie najlepszą część społęczeństwa, więc w redakcji pracują ludzie, którzy mają odpowiednie podejście takie probiznesowe i liberalne.
Takie podejście podoba się młodym naiwnym ludziom i nie potrzeba spisku żydo-masońskiego, by GW publikowała takie a nie inne artykuły.
Mało tego! Wiele artykułów GW zawiera prawdziwe fakty o RM.
Problem natomiast powstaje, gdy fakty podają ludzie, którzy mają inną wizję świata niż ludzie z RM. Wtedy powstaje rozdźwięk.
Ten artykuł także miał wykazać wielką niezależność GW i to, że redaktorzy GW na prawdę chcieli się czegoś na spokojnie dowiedzieć.
I mimo, że nie znaleźli jakichs bardzo komrpomitujących rzeczy na RM, to samo takie kreowanie podziału na dwóch mądrych, inteligentnych, młodych i niezależnych reporterów oraz na cała resztę "dziwaków", którzy słuchają RM; już taki podział jest pewnym ciosem w RM.
Choć sądzę, że ten cios jest niezamierzony. Wynika z naturalnego przeswiadczenia, że ci młodzi ludzie, którzy dostali się do największej polskiej gazety, są lepsi i mądrzejsi od innych; natomiast ludzie wierzący w gusła, bogów, religię itp. to jednak ciemnogród.
W takim przypadku ci młodzi dziennikarze, będą kreować się na takich lekarzy-psychoanalityków, którzy przyjmując wariata głoszącego, że jest Napoleonem, będą przy tym potakiwać grzecznie głowami wierząc, że tameten mówi prawdę.
Już sam taki obrazek pokazuje, kto jest ważniejszy: pacjent czy psychiatra...
A przecież istnieje możliwość, że to własnie ci dziwni ludzie słuchający RM, są bliżej prawdy i oświecenia, niż ci reporterzy.
To trochę tak jakby odkryć, że psychoanalityk to tylko wariat, któremu zdaje się, że jest lekarzem, a tenże Napoleon to prawdziwy cesarz Francuzów, który został wskrzeszony przez jakiegoś boga...

Ale jeszcze raz mocno podkreślę, że ci dziennikarze nie robili tego najprawdopodobniej celowo. To poprostu wychodzi ich wychowanie i sposób życia, filozofia, w którą wierzą...
Dlatego liberałowie nie potrafią zrozumieć wierzących, podczas gdy wierzący rozumieją pewnie liberałów, ale nie zgadzają się z takim sposobem życia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Sty 2007, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
RM w rekach rydzyka to potezne narzedzie manipulacji!
Ale może dobrej manipulacji? Może oni chcą manipulować ludzi w stronę zbawienia i życia wiecznego?
Cytat:
to juz jest straszne!
A dlaczego to jest straszne? To są ludzie, których powinieneś może szanowac. Jesli jesteś demokratą, to pamiętaj, że większość ma rację Very Happy


Cytat:
miedzy Bogiem a prawda to Rydzyk wypromowal LPR i Roamana Giertycha
A co masz do Giertycha? Jakieś zarzuty?

Cytat:
Druga wojne prowadzi juz od lat prezydent Lech Walesa, poczatkowo ukochany przez RM, teraz jeden z glownych wrogow.
Pewnie chodziło o to, że wydało się, że Wałęsa jednak był agentem a okrągły stół był tylko na pokaz, bo to tak jakby SB dogadywała się sama ze sobą.
Jest więcej niż prawdopodobne, że Wałęsa i jego pomocnicy musieli mieć poparcie PZPR. Gdybym ja był w PZPR, to przekazując władzę, zrobiłbym wszystko, by po drugiej stronie stołu zasiedli "odpowiedni" ludzie.
Dziwię się, że Rydzyk nie wpadł na to od razu...


Cytat:
podobnie jest z PISem, dlaczego kaczory tak lubia sie z Rydzykiem?
Bo może to dobre radio a dodatkowo dobre radio poparło dobrą partie? Very Happy


Cytat:
-Hanna Gronkiewicz Waltz, zyskala sporo glosow podczas wyborow na prezydenta Warszawy z powodu oczerniania jej na falach RM- maly paradoks.Ludzie w stoliocy sa bardziej liberalni i Warszafka raczej robi na zlosc woli Ojca Dyrektora.
Trafne spostrzeżenie Smile

Cytat:
Rydzyk nazywal wyzej wymieniona "zydowka", pomimo tego,ze jest praktykujaca katoliczka- doskonaly przyklad nowomowy radiomaryjnej, slowo zyd zyskuje nowe, szersze:) znaczenie..male nawiazanie- Hitler stosowal je niemalze identycznie!!
A wiesz jaka to byłaaudcyja, albo może masz jakieś namiary? Bo szukamy tu konkretnych dowodów na głupotę lub zło RM, a ten przykład z żydówka może być ciekawy. Chciałbym się zapoznac z tym fragmentem; może w sieci gdzieś jest do ściągnięcia?
Bo być może zostało użyte sformułowanie "jak żydówka" albo stwierdznie było pytaniem?


Cytat:
I chcialem sie zapytac Pana Odzajera, czy widzial w telewizji jakimi samochodami jezdzi Rydzyk(poza rzadowymi furami ktorymi woza go niektorzy politycy:), ostatnio zmienil Maybacha na jakis nowszy model, cena ok.1,2mln zlotych...
Kościół nie musi martwić się, że ludzie umrą z głodu, gdyż wazne jest by umierali z bogiem w sercu - wtedy i tak odnajdą zycie wieczne.
Co do samochodu, to słynny jest tenże Maybach. Sam jestem ciekaw dlaczego Rydzyk jeździ takim samochodem. Dobrym wytłumaczeniem mogłoby byc takie, że to dar od bogatego Polaka za granicą, który ofierowując dar zastrzegł, że nie można go sprzedać...
Ale prawdy nie znam i chętnie się dowiem, czemu Rydzyk (człowiek chyba inteligentny) miałby kłuć ludzi w oczy takim luksusowym samochodem?
Jedną z odpowiedzi jest taka, że jest to zły i zarozumiały czlowiek... Ale to nie musi byc prawda.


Cytat:
No i tych przykladow-konkretow moglbym mnozyc dziesiatkami.
Na razie podałeś jeden z tą żydówką oraz ewentualnie samochód, który stanowi zaledwie poszlakę (ale jakże cenną).


Cytat:
W kraju czytalem wyborcza, dziennik, rzeczpospolita,(a kiedy odwiedzalem babcie podsuwala mi nasz dziennik czasami bardziej pikantny od faktu i super ekspressu:)zeby zachowac obiektywne spojzenie i nie uledz wplywom zadnej ze stron...Konec.
A może uległeś liberalnej większości. Przyjąłeś, że skoro w pięciu czasopismach piszą coś innego niż w tym jednym Naszym Dzienniku, to znaczy, że myli się ND...
Czy to nie jest właśnie uleganie wpływom? Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 25 Sty 2007, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ale może dobrej manipulacji? Może oni chcą manipulować ludzi w stronę zbawienia i życia wiecznego?

Nie slyszalem jeszcze,zeby nienawisc prowadzila do zbawienia<lol>
Dla mnie jakakolwiek manipulacja jest z zalozenia zla. A ta ktora stosuje Rydzyk jest raczej czysto polityczna, dlaczego na sile usprawiedliwiasz tego czlowieka?



Cytat:

Jesli jesteś demokratą, to pamiętaj, że większość ma rację

Czy to co piszesz o demokracji to przyklad logityki? Prosze Cie bardzo, kiedy taka definicje demokracji wymysliles? W demokracji wazny jest wybor wiekszosci, co nie oznacza,ze wiekszosc ma racje-te rzeczy bardzo sie roznia.

Cytat:
Pewnie chodziło o to, że wydało się, że Wałęsa jednak był agentem a okrągły stół był tylko na pokaz, bo to tak jakby SB dogadywała się sama ze sobą.
Jest więcej niż prawdopodobne, że Wałęsa i jego pomocnicy musieli mieć poparcie PZPR. Gdybym ja był w PZPR, to przekazując władzę, zrobiłbym wszystko, by po drugiej stronie stołu zasiedli "odpowiedzi" ludzie.
Dziwię się, że Rydzyk nie wpadł na to od razu...

Jakos nie slyszalem,zeby ktokolwiek udowodnil Walesie, ze byl jakimkolwiek agentem. Tym razem ja prosze o fakty,snujesz domysly i bezpodstawne pomowienia.

Cytat:
A co masz do Giertycha? Jakieś zarzuty?

To jest temat na inna, bardzo dluga dyskusje na ktora narazie nie mam sily:)

Cytat:
Bo może to dobre radio a dodatkowo dobre radio poparło dobrą partie?

A moze zle radio poparlo zla partie? Pozyjemy zobaczymy co jest dobre, a co nie.

Cytat:

A wiesz jaka to byłaaudcyja, albo może masz jakieś namiary? Bo szukamy tu konkretnych dowodów na głupotę lub zło RM, a ten przykład z żydówka może być ciekawy. Chciałbym się zapoznac z tym fragmentem; może w sieci gdzieś jest do ściągnięcia?
Bo być może zostało użyte sformułowanie "jak żydówka" albo stwierdznie było pytaniem?

Bylo to stwierdzenie, ktore podobno na falach Radia Maryja padlo wiele razy, nie spotkalem sie z nagraniem w internecie, ale sam raz slyszalem.

Cytat:

Kościół nie musi martwić się, że ludzie umrą z głodu, gdyż wazne jest by umierali z bogiem w sercu - wtedy i tak odnajdą zycie wieczne.

Czy masz wogole blade pojecie o zalozeniach wiary chrzescijanskiej i Kosciola Katolickiego? Chyba naczytales sie gdzies ksiazek o inkwizycji.
Glownymi zalozeniami tej wiary jest milosc do blizniego oraz milosierdzie i Kosciol Katolicki stara sie spelniac te przykazania poprzez instytucje typu Caritas.

Cytat:
Dobrym wytłumaczeniem mogłoby byc takie, że to dar od bogatego Polaka za granicą, który ofierowując dar zastrzegł, że nie można go sprzedać...

Kolejna absurdalna teoria, nie jest to zadnym wytlumaczeniem tylko zwyklym domyslem.

Cytat:
Na razie podałeś jeden z tą żydówką oraz ewentualnie samochód, który stanowi zaledwie poszlakę (ale jakże cenną).

Podalem rownierz przyklad z Walesa, PiSem, oraz LPR. Prosze raz jeszcze aby na konkrety odpowiadac konkretami nie tym co podyktuje wyobraznia. Jesli tylko chcesz moge w ten sam(a nawet bardziej prawdopodobny) sposob podwazyc stwierdzenie, ze czarne jest czarne, a biale jest biale.



Cytat:
A może uległeś liberalnej większości. Przyjąłeś, że skoro w pięciu czasopismach piszą coś innego niż w tym jednym Naszym Dzienniku, to znaczy, że myli się ND...
Czy to nie jest właśnie uleganie wpływom?

Nie uleglem wplywowi zadnej z tych gazet bo nie ograniczlem sie tylko do ich czytania. Proponuje przeczytac kilka numerow ND. porozmawiamy:)
Moje uprzedzenia do tego radia biora sie glownie z prywatnych doswiadczen, nie mediow ale tego juz nie bede pisal na zadnym forum.


Dziekuje.

Pozdrawiam.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Sty 2007, 3:18    Temat postu: Radio Maryja Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Nie slyszalem jeszcze,zeby nienawisc prowadzila do zbawienia
Może to nienawiść względem zła (szatana)?
A może nie ma tam nienawiści? Ja ciągle proszę o przykłady, bo mówienie, że np. Rydzyk to narkoman lub pijak, to dla mnie puste oskarżenia. Ale jeśli są wiarygodni świadkowie, nagrania itp. to jestem gotów zacząć podejrzewać, że Rydzyk taki jest...

Cytat:
Dla mnie jakakolwiek manipulacja jest z zalozenia zla.
Dla Ciebie tak, a dla innych nie. Wszystko zależy od tego jaki cel przyświeca manipulatorom. Jeśli to jest tylko ich zysk materialny, to manipulacja jest raczej zła; gdy celem jest jakaś forma religijnego zbawienia, raju, życia wiecznego, to dla wierzących jest to dobra manipulacja...

Ja również jestem przeciwnikiem manipulacji, która prowadzi do kłamstwa. Natomiast popieram taką manipulację w wyniku której ludzie dowiadują się prawdy. Niestety głupich ludzi trzeba manipulować w stronę prawdy, gdyż logiczne argumenty do nich nie przemawiają czasami.


Cytat:
A ta ktora stosuje Rydzyk jest raczej czysto polityczna, dlaczego na sile usprawiedliwiasz tego czlowieka?
A czy słowo "polityczny" to jakieś zło? Polityka to wybór takiej władzy, która będzie dobra dla ludzi. Kościół MUSI być obecny w takiej części polityki, w jakiej bóg katolicki chce dokonać dzieła zbawienia.
Sądzę, że Rydzyk nie popierałby żadnej konkretnej partii, gdyby na scenie politycznej było sporo ugrupowań katolickich, a różnice miedzy nimi dotyczyłyby np. spraw gospodarczych i administracyjnych.
Jednak w chwili, gdy polska scena polityczna pełna jest ugrupowań, które w większości składają się ze skorumpowanych złodziei, agentów, byłych partyjniaków z PZPR, kombinatorów, to Rydzyk raczej musi pokazywać palcem na te nieliczne resztki w miare przyzwoitych partii.

Jeszcze raz powtórzę, że PiS nie jest partią idealną, ale 100 razy lepszą od wszystkich które w tej chwili są w parlamencie.


Cytat:
Czy to co piszesz o demokracji to przyklad logityki? Prosze Cie bardzo, kiedy taka definicje demokracji wymysliles? W demokracji wazny jest wybor wiekszosci, co nie oznacza,ze wiekszosc ma racje-te rzeczy bardzo sie roznia.
Dla mnie się różnią, ale dla niektórych demokratów niestety nie...


Cytat:
Jakos nie slyszalem,zeby ktokolwiek udowodnil Walesie, ze byl jakimkolwiek agentem.
Dlatego ja wypowiadam się w formie przypuszczającej. Też nie mam dowodów, ale właściwie opcje są dwie: albo był bardzo głupi i dał się zmanipulować, albo był na usługach PZPR.
Trzecia opcja, że był uczciwym związkowcem, zaczyna się powoli stawać tylko złudnym obrazem. Wielu działaczy tamtej Solidarności bardzo krytykuje Wałęsę.
A rozum podpowiada, że PZPR, gdy kończyła swoje urzedowanie, to wybrała sobie taką "opozycję", z którą mogłaby się dogadać na lepszych warunkach.

Cytat:
To jest temat na inna, bardzo dluga dyskusje na ktora narazie nie mam sily:)
OK, poczekam aż nabierzesz sił Smile


Cytat:
A moze zle radio poparlo zla partie? Pozyjemy zobaczymy co jest dobre, a co nie.
Właśnie! Ale nie można z góry założyć, że RM jest złe. A mnie się wydaje, że najpierw ludzie (z niechęci do konserwatywnego kościoła) przyjmują, że takie radio jest conajmniej śmieszne, a nastepnie wyławiają z mediów tylko te fakty, które są na niekorzyść tego radia - w ten sposób można udowodnić sobie i innym, że pierwsze odczucie było mądre i logiczne...

Cytat:
Bylo to stwierdzenie, ktore podobno na falach Radia Maryja padlo wiele razy, nie spotkalem sie z nagraniem w internecie, ale sam raz slyszalem.
A czy pamiętasz dokładnie datę audycji? kto dokładnie się wypowiadał (czy sam Rydzyk, czy może jakiś słuchacz)? Co dokładnie zostało powiedziane?

Cytat:
Czy masz wogole blade pojecie o zalozeniach wiary chrzescijanskiej i Kosciola Katolickiego? Chyba naczytales sie gdzies ksiazek o inkwizycji.
Glownymi zalozeniami tej wiary jest milosc do blizniego oraz milosierdzie i Kosciol Katolicki stara sie spelniac te przykazania poprzez instytucje typu Caritas.
Jesteś trochę naiwny, gdyż odczytujesz przesłanie Jezusa do ludzi jako przesłanie o tym co ma się tym ludziom dziać już na Ziemi. Większość katolików mysli, że Jezusowi chodziło o to, by ludziom dobrze zyło się na Ziemi - w końcu po to kazał pomagać bliźnim, by wszystkim żyło się lepiej. Więc niektórzy robią skrót myślowy i sądzą, że jak wszyscy będą żyć w dostatku to nie trzeba będzie nikomu pomagać.
TO JEST BŁĄD! W skrócie (dość dużym) wygląda to tak, że katolicy mają dawać z siebie wszystko, by pomagac innym, ale de facto najlepiej, gdyby po tym wszystkim przyszła jakaś klęska żywiołowa i zniweczyła całą tą pomoc. Bo życie na Ziemi to rodzaj testu - tu nie chodzi, by przez te 80 lat egzystencji żyło nam się miło i przyjemnie. Wręcz przeciwnie, w bólu i cierpieniu mamy cały czas trwać w wierze - wtedy dostapimy zycia wiecznego.
Powtórzę jeszcze raz, że to wielki skrót i należałoby to omówić nieco dokładniej. Oczywiście kościół jako również część grzesznych ludzi sam musi również starać się pomagać ludziom. Ale niekoniecznie materialnie. Dlatego Watykan może opływać w złocie, a w Afryce ludzie będą umierali z głodu. I tak jest dobrze, bo kościół (jako instytucja) ma pewne inne zadania niż zwykli wierni (co nie oznacza, że księża nie popełniają grzechów).
Dam przykład: głosne były historie księży pedofilów, którzy zamiast jakiejś srogiej kary, byli tylko przenoszeni w inne miejsce i tam znów mieli kontakt z dziećmi. Ludzie i media się bulwersowali. Ale właśnie filozofia kościoła jest prosta: ten ksiądz musi wciąż walczyć ze swoją pokusą i swoim grzechem, a każda przegrana może być ostatnia i za każdą ten ksiądz żałuje na spowiedzi... Ale co z biednymi dziećmi? No cóż: cierpienie ma je zblizyć do Boga. Jeśli mimo całej tej traumatycznej przygody, dzieci te nadal będą wierzyć w Boga, to osiągną zbawienie.
Nie oznacza to jednak, że kościół specjalnie ma tworzyć jakieś nieszczęścia i klęski. Ale ludzki grzech sam do tego doprowadza, a kościół za każdem razem wybacza (podczas spowiedzi) i nakazuje, by grzech się więcej nie powtórzył. Walka z grzechem trwa w ten sposób bez końca.
Innym przykładem jest zakaz eutanazji nawet w przypadku, gdy ktos cierpi. Teoretycznie chrześcijańska litość i pomoc potrzebującemu powinna objawić się w tym, że pomożemy cierpiącemu na nieuleczalną i bolesną chorobę odejść. Znów błąd; odejście na własne życzenie to grzech samobójstwa, a cierpienie podczas choroby to test przed życiem wiecznym i trzeba go wytrzymać.
Wspomniałeś o inkwizycji. Kościół mógłby nawet nie przyznawać się do błedu palenia na stosie, bo przecież mamy dwie możliwości:
a) spalona osoba była w komitywie z szatanem, wtedy spalenie było słuszne, a w dodatku poprzez spalenie i cieprnie oczyszcza się (ponoć) dzuszę z szatana, a więc jest szansa, że dusza pójdzie do raju
b) osoba była niewinna - wtedy jest to dla niej test wiary, jeśli mimo cierpienia będzie sławić chwałę boga, to dostanie się szybko do raju

Oczywiście zadawanie bólu innemu człowiekowi może być grzechem, więc kościół sam jako instytucja musiał wycofaćsię z tego procederu.


Cytat:
Kolejna absurdalna teoria, nie jest to zadnym wytlumaczeniem tylko zwyklym domyslem.
No to podaj jakieś fakty o tym samochodzie Smile


Cytat:

Podalem rownierz przyklad z Walesa, PiSem, oraz LPR.
Ale co to są za przykłady? I na co? Kontakty z tymi osoabami i partiami, popieranie ich a potem niechęc do nich, to nie są dowody na jakieś zło.
To są takie fakty jakbyś powiedział, że Rydzyk czyta Wyborczą... I co z tego?
Fakty mające dowieść, że RM jest złe, to muszą być konkretne negatywne działania tego radia, a nie tylko fakty popierania lub nie kogoś.
Wręcz ten fakt jest na korzyść tego radia, bo jeśli dowiadują się czegoś złego o jakimś człowieku, to przestają go popierać - są więc może obiektywni i ucziciwi?


Cytat:
Nie uleglem wplywowi zadnej z tych gazet bo nie ograniczlem sie tylko do ich czytania.
Ale ja tego nie wiem i nie mogę być pewny. To tak jakbym ja stwierdził, że jestem tu najmądrzejszy i co powiem, to jest tylko prawda i nic nie ma na mnie wpływu....
Na każdą osobę mają wpływ różne czynniki (w tym media).
Na mnie również mają jakiś wpływ. To co wiem i czuję jest wynikiem wychowania i jakis tam norm moralnych. Z pewnością mają one pewien wpływ na moje poglądy. I choć staram się odrzucać to co mi podpowiada "wyrobiony pogląd", to jakieś resztki tego poglądu mają wpływ na odbiór faktów.
Jednak ponieważ nie jestem katolikiem, nie słucham RM i prawie nie czytam ND, a wręcz przeciwnie: słucham radia komercyjnego i liberalnego oraz czytam artykuły z prasy liberalnej, to być może mam w sobie odpowiednią ilość obiektywizmu... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron