reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Problemy z dysleksją
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 1 Kwi 2006, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie uzywam polskich znakow bo nie umiem, ale u Ciebie Mr Pink Eyes nie widze ich rowniez... poza tekstem o dysleksji skopiowanym i wklejonym.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysany: 1 Kwi 2006, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i owszem tylko ja nie dbam o to czy ktos napisze ktory czy ktury lub są czy sa i nikogo nie przywoluje do poprawnosci jezykowej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 1 Kwi 2006, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr Pink Eyes napisa:
zaczynasz nadmiernie ingerowac. Przypominam ze twoja rola nie jest stawanie po jednej czy drugiej stronie! Masz byc obiektywny (...)

Nie zapędzaj się... Mam prawo na włąsnym forum ingerować w co mi się żywnie podoba i nie Ty będziesz oceniać w co mi wolno ingerować a w co nie.
A niby dlaczego mam być obiektywny?? Jak każdy mam prawo do swojego zdania. To nie jest tak, że administrator forum nie ma prawa się na nim wypowiadać. To byłby już totalny idiotyzm gdyby na własnym forum nie wolno mi było pisać, nie? Wolno mi też stawać po którejś ze stron, a "obiektywizm" nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Nie próbuj też ustalać co jest moją rolą na forum a co nie jest. Bo to zdecydowanie nie jest Twoją rolą.
Nie myl też "wynajętego moderatora" z "administratorem własnego forum"...

Mr Pink Eyes napisa:
2. MOze i niechlujnie ale co ci do tego ty masz dbac na forum o inne kwestie np. obrazliwe wypowiedzi wulgaryzmy itp.

O co mam dbać na forum będę ja ustalał a nie Ty. Rola administratora forum sprowadza się do ustalania wszystkiego co się z forum wiąże a nie tylko do interweniowania w przypadku pojawienia się wulgarnych słów. Mi zależy akurat na tym, by forum było czytelne a teksty na nim zamieszczane były w miarę poprawnie napisane.

Mr Pink Eyes napisa:
tak jak ludzie czesto nie maja wiekszego wplywu jacy sie rodza z porazneniem, luszczyca czy innymi schorzeniami tak tu moga wystepowac czynniki biologiczne.

Owszem... Ale tak jak objawy łuszczycy można niwelować tak też i objawy dysleksji można. Osoba chora na łuszczycę musi więcej czasu poświęcić niż osoba zdrowa na np. pielęgnację skóry, a osoba z dysleksją musi poświęcić czas na to, by tekst przez nią napisany był czytelny.
Jeszcze raz podkreślę: Zaświadczenie o dysleksji nie jest zwolnieniem ze znajomości zasad pisowni!!

Mr Pink Eyes napisa:
nie wiem jak ty ale ja nie mam zbyt duzo wolnego czasu i czesto musze sie spieszyc

Właśnie dlatego, że mam mało czasu staram się pisać dokładniej, tak bym nie musiał później tracić czasu na tłumaczenie komuś tego co napisałem. Jako osoba ceniąca sobie czas nie widzę też powodu by skazywać innych na mozolne ślęczenie nad tekstem by zrozumieć o co w nim chodzi.


Mr Pink Eyes napisa:
Einar czy naprawde uwazasz ze nie popelniasz bledow? ze twoj jezyk, styl pisania interpunkcja jest bez zarzutu

Choć mam dysleksję to staram się by w moich tekstach nie było błędów ortograficznych i myślę, że mi się raczej nie zdarzają. Wiele osób za to twierdzi, że mam jakąś niezrozumiałą awersję do przecinków i stawiam ich za mało. Smile Dość często piszę też nazbyt rozbudowane zdania. A jeśli chodzi o styl pisania - cóż... zależy do kogo porównywać Wink Nie uważam się za pisarza - języka pisanego używam do celów praktycznych, a nie literackich.

Mr Pink Eyes napisa:
Znasz sie na komputerach wiec wiesz ze nie jest problemem odpowiednie ustawienie na dwa jezyki wiec bez jaj Einar

Ale co ma pisanie bez polskich czcionek, wynikające z trudności technicznych do pisania z ewidentnymi błędami?

Mr Pink Eyes napisa:
ja nie dbam o to czy ktos napisze ktory czy ktury lub są czy sa i nikogo nie przywoluje do poprawnosci jezykowej

A ja dbam i przywołuję by w miarę możliwości by pisać poprawnie.

P.S. Jak masz ochotę zapoznać innych użytkowników z jakimś tekstem to po prostu podaj link do niego. Wklejasz tekst do swojego postu, bez podawania źródła i autora. Szacunek do pracy autorów książki: "DYSLEKSJA w teorii i praktyce" nakazywałaby podać ich jako autorów tekstu. Właśnie dlatego wykasowałem z Twojej wypowiedzi ten fragment, który nie jest Twojego autorstwa i wstawiłem w to miejsce tekst, z którego korzystałeś. Dodatkowo takie długie teksty zajmują niepotrzebnie miejsce na serwerze, a czemu my mamy płacić za niewiele wnoszące teksty, zamiast których można wstawić po prostu link.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 2 Kwi 2006, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rozowe Oczy, przyrownywanie wszelkich dys- do kalectwa jest grubym nieporozumieniem. Wsrod Pana linkow na pewno zaplatala sie tez informacja, ze to nie jest NIEULECZALNE. Tylko wymaga wysilku, ale po co, prawda? Przeciez mam papier... Rolling Eyes
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysany: 2 Kwi 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einar nie rozumiem dlaczego wycioles moje posty? byly obrazliwe dla kogos? wylgarne? czy tylko nie pasowaly twojej osobie
Znam takich jak Ty- jako dzieciak pewno dostawales kuksance od kolegow, nikt pewno nie chcial grac z toba w pilke, bez dziewczyny a w kontaktach z ludzmi pewno spuszczasz glowe co? kolego ty nie administrujesz forum a tylko leczysz swoje kompleksy schowany za tarcza zerojedynkowa.
Nie masz jaj i tyle!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 2 Kwi 2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zamierzam z Tobą dyskutować na takim poziomie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Kwi 2006, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisales akurat w tym poscie nie dotyczylo tematu rozmowy, czyli dysleksji. Wyrzuciłam go ja, więc Twoja teoria dotycząca dzieciństwa Einara legła w gruzach.

Wyrzuciłam tez inny post, następny pod Twoim, który tez nie dotyczył rozmowy o dysleksji. Tak, że nikt się na Tobie specjalnie nie wyżywa, ani nie leczy kompleksów, tylko dbamy o porządek na naszym forum. Jak temat dyskusji z tematu pierwszego posta zchodzi zupelnie na inne tory, to później użytkownicy nie mogą nic znaleźć i zakładają znów takie same tematy. Robi się śmietnik. Wybacz, ale nie mamy ochoty na takie przepychanki z Tobą i będziemy administrować tak, jak to robiliśmy dotychczas. Nie podoba się to komuś, to for na świecie jest wiele, nie musi przychodzić akurat do nas.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Kwi 2006, 21:59    Temat postu: Nie dyskutować Odpowiedz z cytatem

Uważam, że nie powinno się dyskutować z osobami, które publicznie pytają adminów "dlaczego ich post został usunięty". Takie pytanie jest nie na temat i powinno być stawiane w prywatnej wiadomości do admina.
Robienie z siebie "męczennika" z powodu kasowania postów, jest w złym guście.
Post z takim pytaniem powinien być kasowany natychmiast, a jego autor powinien dostać ostrzeżenie (choćby nieoficjalne, bez wpisu do kartoteki).
Przez taki post wygenerowane zostały niepotrzebnie 3 dodatkowe nowe posty (w tym mój), które nie wnoszą nic do dyskusji.

Ewentualnie w miejsce wykasowanego posta można komuś wkleić tekst: "post naruszał regulamin i został skasowany (w części lub całości)!"

Dlatego jestem zdania, że wszystkie 4 posty powinny zostać wykasowane, choćby po 1 dniu wiszenia na Forum...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Kwi 2006, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sie z Tobą nie zgodzę. Nie można nigdy generalizować wszystkiego odgórnie. My nie jesteśmy bezmyślnymi maszynami, a życie to nie jakiś schemat do powielania. Bardzo nie lubię ludzi, dla ktorych świat jest tylko biało- czarny. Nasze życie to różne odcienie szarości. To oczywiście taka metafora i mam nadzieję, ze zostane właściwie zrozumiana. Bo dla mnie świat ma piekne kolory, kazdy dzień jest darem, ktory noże nas zasmucić lub rozweselić. Nigdy nie mozemy być pewni wstając rano jaki nas spotka danego dnia. A ja mam dziś dobry humor, bo 1 kwietnia były moje urodziny i imieniny. Naprawde cudownie spedziłam ten dzień. Poznalam fajna nowa koleżanke, rozrabiałam na lekcji, potem zdobyłam szczyt wulkanu, załatwiłam prace dla 4 rodaków i jeszcze zdążyłam zrobić impreze, na której miałam samych przyjaciół. Takie miedzynarodowe towarzycho. Acha zapomnialam , sama sobie wybrałam prezenty w sklepie i poprosiłam , żeby wszystko pieknie zapakować. Kobieta bardzo sie starała i wszystko było pięknie. Oczywiście płacił m ój mąż i byl niezadowolony, ze takie tanie sobie wybralam. Ale przeciż nie cena jest ważna. Więc życze Wam wszystkim wiele szcześcia w dzisiejszym dniu. Dziś nie możecie narzekać i musicie być mili innym, a przedewszystkim Sobie samym. To moje życzenie!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Kwi 2006, 0:58    Temat postu: Grażyno Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Tu sie z Tobą nie zgodzę. Nie można nigdy generalizować wszystkiego odgórnie. My nie jesteśmy bezmyślnymi maszynami, a życie to nie jakiś schemat do powielania. Bardzo nie lubię ludzi, dla ktorych świat jest tylko biało- czarny.

Grażyno! Ty masz talent literacki, ale jak już się rozpędzisz, to chyba zapominasz o czym zaczynałaś pisać (niestety to Ci się czasem tu zdarza) - chyba jesteś po prostu poetką Smile
Bo napisałaś, że się nie zgadzasz, a potem napisałaś coś miłego, ale nie na ten temat. Bo co ma łamanie regulaminu, "brudzenie forum", utarczki z adminami, wyzywanie i obrażanie z wielokolorowością ludzi?

Regulamin jest prosty, a życie ma odcienie szarości i o te odcienie dbają Admini - to do nich należy decyzja, czy kogoś zbanować, ostrzec, czy wykasować mu posta. Sądzę, że jako ludzie wykształceni są w stanie rozpoznać dobro od zła, bardziej szare od mniej szarego.
A jak się pomylą, to można z Nimi na priva sprawę załatwiać, bo nie po to wykonują swoją pracę (tak PRACĘ), by ktoś ich obrażał i poniżał.
W różnych topicach można prezentować różne poglądy, pod warunkiem, że z kulturą (taki warunek).


Cytat:
A ja mam dziś dobry humor, bo 1 kwietnia były moje urodziny i imieniny.

Wszystkiego najlepszego! Oby twoje życie było kolorowe, wesołe i szczęśliwe piwo
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 4 Kwi 2006, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza. Taka już jestem. Czasami to procentuje w życiu, a czasami je utrudnia.Chwilami mam taki przypływ musu wypowiadania sie, że przechodzę z tematu do tematu nieopatrznie. Moja córka jest tego samego zdania co Ty. Rolling Eyes odnośnie mego gadulstwa i wymądrzania się.Dziękuję za życzenia.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 6 Kwi 2006, 12:00    Temat postu: Do adminów- ortografia Odpowiedz z cytatem

Jeśli użytkownikom (i adminom) przeszkadzają problemy z ortografią niektórych użytkowników, m.in. dyslektyków, którzy piszą że nie umieją nie popełniać błędów, to sądzę że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie maszyny sprawdzającej pisownie, tak jak na www.centrumse.pl/forum Smile Nad każdym moim postem, obok poleceń jak "Zmień" i "Edytuj" jest jeszcze czerwony 'ptaszek' , po kliknięciu na niego wyskakuje okinko w którym zaznaczone są wszystkie błędy ortograficzne i poprawna pisownia danego wyrazu- coś jak autokorekta w Wordzie. Tak więc, jeśli admini chcą sprawić, aby forum Iceland.pl stało się bardziej przejrzyste- niech też wprowadzą coś takiego! Smile Możecie chociaż pogadać z tamtymi adminami, może podpowiedzą wam jak to zrobić? Smile

Pozdrawiam, Squallo! Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 6 Kwi 2006, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam pretensji do dyslektyków, że popełniają błędy. To normalne jak się jest dyslektykiem. Ale dyslektyk może sprawdzić czy popełnił jakieś błędy i je poprawić. W dysleksji popełnianie błędów wynika z tego, że w momencie pisania dyslektyk ich nie dostrzega. Wynika np. z niepełnej koncentracji. Ale można po napisaniu jakiegoś tekstu poświęcić mu kilka chwil i sprawdzić czy jest czytelny i czy nie napisało się "gura" zamiast "góra" albo "blachaż" zamiast "blacharz". Chciałbym, żeby forumowicze poświęcili parę sekund przed wysłaniem postu na ewentualne poprawki. Zwłaszcza, że sprawa dotyczy nie tylko osób z dysleksją. Po prostu zazwyczaj ma to związek z tym, że ktoś nie dba o to jak pisze i tyle. Wynika to najczęściej z niechlujstwa i niewiedzy moim zdaniem. I nie ma sensu tutaj wstawianie żadnych dodatków do forum. Wystarczy znajomość zasad polskiej pisowni, która nie jest wykluczona przy dysleksji. A zresztą to, że się nawet komuś podświetli na czerwono jakiś błąd nie oznacza, że ten ktoś to poprawi. Gdyby komuś zależało to by sobie sam poprawił.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 6 Kwi 2006, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ówarzam, rze powińen pofstać Óżont Antydyzklektyczny. Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 8 Kwi 2006, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Wysłany: Nie 16 Paź, 2005 Temat postu: BYKOM STOP!

Prawie w każdym słowie robisz błędy ortograficzne i niestety nie możesz w żaden sposób tego wyeliminować? Dzięki michu0104 mamy na to receptę Oto sposób:

1. Instalujemy przeglądarkę Firefox ( www.firefox.pl )

2. Instalujemy rozszerzenie sprawdzania pisowni z polskim słownikiem (http://spellbound.sourceforge.net/installenabled - trzeba kliknąć "install Spellbound for Firefox", a potem w odpowiednim okienku zaznaczyć Polish). Jeżeli nie chce zainstalować z powodu zabezpieczeń, to klikamy "zmień opcje" (czy coś takiego) i dodajemy stronę do bezpiecznych i próbujemy ponownie.

3. Wyłączamy i włączamy Firefoxa.

4. Dodajemy do paska skrótów (Widok>Paski narzędzi>Dostosuj) ikonkę Pisownia.

5. Piszemy posta na forum, a po zakończeniu klikamy ikonkę Pisownia, lub klikamy prawym przyciskim myszy i pojawia sie opcja "pisownia" Pojawia się okienko, w którym pokazane są błędy. Poprawiamy je klikając "zamień" albo nawet "zamień wszystkie".

Miejmy nadzieję, że od dzisiaj czytanie Forum CentrumSE.pl stanie się bardziej przyjemne i mniej denerwujące


Smile
To w takim razie- sądzę że jeśli wy niechcecie dodać autokorekty, to niech ci leniwi dyslektycy (bo skoro, einar, to jest takie proste, jak mówisz, to pomyśl- czemu mimo wszystko np. pawl2 robił błędy? -lenistwo Smile ) zrobią coś takiego jak to u góry. Macie pretensje o błędy, walczycie z nimi ostro, bo "wypowiedzi są nieczytelne", ale jeśli ktoś jest leń i tyle to moim zdaniem te dwea sposoby które podałem są odpowiednie. Walczycie przecieź z samymi błędami, a nie tym, że użytkownik może się 'rozleniwić' wskutek autokorekty, prawda Einar? Pomyśl o tym...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron