reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polak a trzęsienia ziemi...na Islandii oczywiście
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 3 Lip 2004, 20:50    Temat postu: Polak a trzęsienia ziemi...na Islandii oczywiście Odpowiedz z cytatem

przeglądam forum i wiem ze duzo osob odwiedza Islandię.Bardzo jestem ciekawa czy ktos spotkał sie i odczuł na własnej skórze drgania ziemi, tym bardziej , ze jest ich ostatnio dość duzo na Islandii.
Pozdrawiam
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 3 Lip 2004, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeden raz jak trzeslo tak porzadnie na poludniu do nas dotarlo tylko drganie -mieszkamy na zachodzie ,obudzilismy sie sie o 1 w nocy i trzeslo sie troszke lozko tak delikatnie ...nie wiedzielismy ze to trzesienie ,,,dopiero nastepnego dnia. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Evelyn
Gość
PostWysłany: 3 Lip 2004, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie nie byłam na Islandii ( Sad ) ale czułam wstrząsy kiedyś kiedyś u mnie na północy. Dziwne uczucie, lampa nam się trzęsła Very Happy
Powrót do góry
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 5 Lip 2004, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał
nie wiedzielismy ze to trzesienie ,,,dopiero nastepnego dnia.


Jak zaczęło trząść to myśleliście ze co to jest?Jeśli mieszka sie przy ruchliwej ulicy to mozna pomyślec ze to kilka ciężarówek jedna za drugą jedzie,ale w cichym i spokojnym miejscu to chyba nic innego nie przychodzi do głowy jak tylko to , ze właśnie nasza Matka Ziemia się trzęsie.Bardzo jestem ciekawa co wtedy konkretnie się odczuwa,strach, szok Shocked , czy zaciekawienie zjawiskiem?
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 6 Lip 2004, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co ...nic nie pomyslelismy jakos tak ..czlowiek nie wierzyl ze sie trzesie ,,przewrocil sie na drugi bok i lulu,,,,za krotko to trwalo moze 5 sek .Wiesz byc moze sama fala trwala dluzej ale tylko przez tyle bylismy obudzeni.Ja mysle ze to zawsze troche trwa zanim sie "zajarzy" a fakt ze mieszkam przy glownej i jak jedzie wiekszy samochod to mi sie kolysza obrazy wiec...Ja mysle ze chyba najbardziej czlowiek odczuwalby strach pomieszany z skupieniem -bo przeciez trzeba sie ratowac .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dor_lem
Gość
PostWysłany: 8 Lip 2004, 20:56    Temat postu: Re: Polak a trzęsienia ziemi...na Islandii oczywiście Odpowiedz z cytatem

"Steva" mieszkam na Islandi od prawie 7-lat Confused odczulam nie raz trzesie ziemi Sad nie jest to ciekawe doznanie ale strach mielismy wszyscy w domu.
16 lub 17 czerwca to bylo byly 2 wturne o sile 6,6 lub 6,5 richtera bylam z dziecmi na hali sportowej wiec zatrzeslo niezle i wszyscy natychmiast wyszli na zewnatrz...Nie jest to za ciekawe uczucie...

Pozdrawiam wszytskich;) Very Happy
Powrót do góry
Sebastian
Gość
PostWysłany: 11 Lis 2004, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam 17 czerwca, to była sobota, około 15. Siedziałem u kolegi w HafnafjĂśrður i zauwaĹźyłem jak w sąsiednich budynkach trzęsą się szyby. Huk niewiadomo skąd a na koniec bujanie na boki, wszystko trwało nie mniej niĹź 20 sekund. Dziwne uczucie Shocked Shocked . Potem jeszcze raz 20 czerwca okolo 1 w nocy, siedziałem na jakimś czacie w Sieci i nagle mĂłj monitor zaczął się trząść razem ze wszystkim dookoła. Do rana nie zmróşyłem oka Shocked Shocked . Wydawało mi się, Ĺźe czuję jeszcze jakieś małe wstrząsy przez całą noc.
Powrót do góry
dor_lem
Gość
PostWysłany: 11 Lis 2004, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co bylo w nocy okolo 1-ej to spalismy w ubraniach bo wiedzielismy ze moze byc bardzo silne trzesienie...

Oby juz sie ziemia nie trzesla;)
Powrót do góry
Chomzik
Gość
PostWysłany: 12 Lis 2004, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co na Islandii może nie jest rzeczą szczególnie dziwną zdarza się również w Polsce (raz na tysiąc, milion lat?)
Cały kraj obiegła sensacyjna wiadomość o trzęsieniu w okolicach Kaliningradu, którego efekty były odczywalne również u nas.
W Trójmieście, zwłaszcza gdy pracujesz w okolicach torów kolejowych, efekt był taki jakby za oknem przejeżdżał towarowy (ale nie przejeżdżał). Po prostu lekkie drżenie monitora i kwiatów na biurku. Podobno w wyższych budynkach było to na prawdę odczuwalne.

Tylko czy to aby nie był efekt działania Iceland.pl? Jak nie można być cały czas na Islandii to można zrobić sobie makietę wulkanu albo ... małe trzęsienie ziemi.

P.S. Życzę wszystkim mieszkającym i czasowo przebywającym na Islandii żeby mieli tak stabilną sytuację jak w Polsce - przynajmniej sejsmiczną ;-)
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Lis 2004, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chomzik napisał:
Tylko czy to aby nie był efekt działania Iceland.pl? Jak nie można być cały czas na Islandii to można zrobić sobie makietę wulkanu albo ... małe trzęsienie ziemi.


Po pierwsze - za to akurat trzęsienie iceland.pl nie bierze odpowiedzialności Smile
Po drugie - sztuczny wulkan był zrobiony przez iceland.pl na poprzednim zlocie - tu się przyznajemy...
Po trzecie -
Cytat:
czy to aby
Co znaczy to "aby"? A co to za obawy? :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19 Lis 2004, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ciekawy jak bym sie zachował podczas trzesięnia ziemi ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 19 Lis 2004, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby się przekonać trzeba zbliżyć się do Kaliningradu, albo....do Islandii oczywiście Smile
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20 Lis 2004, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i chyba miec szczęscie też Smile Przecież trzesienie na mój rozkaz sie nie zaaktywuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 20 Lis 2004, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisał:
PrzecieĹź trzesienie na mĂłj rozkaz sie nie zaaktywuje


Na rozkaz - nie, ale długo nie musiałbyś czekać ,zważywszy na częstotliwość występowania trzęsień na Wyspie. No i dodać do tego szczyptę szczęścia...mogłoby Ci się udać Very Happy
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20 Lis 2004, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim tam polecę to sobie poczekam jeszcze troche Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mkkmiec

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 86
Skąd: polska - włocławek
PostWysłany: 27 Lip 2009, 16:30    Temat postu: trzesienie ziemi Odpowiedz z cytatem

dzis okolo 23:20 ma byc trzesienie ziemi ... czy to prawda nikt nie wie Smile
_________________
Gabriel GarcĂ­a MĂĄrquez

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agentxxx

Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 46
PostWysłany: 27 Lip 2009, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie tez slyszalem i niby ma porzadnie zatrzesc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkkmiec

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 86
Skąd: polska - włocławek
PostWysłany: 27 Lip 2009, 17:18    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

no wlasnie ta informacja krazy juz okolo 4 dni ja szczerze mowiac troche mam stresa Smile
_________________
Gabriel GarcĂ­a MĂĄrquez

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lip 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet w DV pisal chyba o tym. Jakaś kobieta przewidziała czy coś.
Widziałem nagłówki w sklepie nie zaglądałem do artykułu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 27 Lip 2009, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na www.mbl.is piszą że właśnie dzisiaj ma troszkę potrząsać ale nie mocno o 23.15 ,ale czy do tego dojdzie niewiadomo:)
Wrrrr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron