reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Numery telefonow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KEF752
Gość
PostWysłany: 8 Kwi 2006, 13:22    Temat postu: Numery telefonow Odpowiedz z cytatem

Czesc,

Staram sie skontaktowac ze znajomym mieszkajacym w Reyjkaviku, lecz nie moge bo po wprowadzeniu wszystkich siedmiu liczb, dostaje wiadomosc ze sa jakies problemy na linii, i ze powinienem sprobowac jeszcze raz, itd, itd. Moje pytanie brzmi:Jak rozroznic numer komorkowy od domowego? Nie wiem jak sa poskladane numery na Islandii, a musze sie z nim skontaktowac jak najszybciej. Islandzka ksiazka telefoniczna jest do niczego, wpisalem tam numer, lecz bez zadnych wynikow. Jestem w kropce, blagam o pomoc. Zeby troche rozjasnic sprawe, dzwonie z NY, wiec 011-354-*******, czyz nie tak?!? Czy moze mam wcisnac zero przed numerem? Blagam o jakokolwiek pomoc.

Dziekuje[/code]
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Kwi 2006, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wiec 011-354-*******, czyz nie tak?


Z tego co wiem to kierunkowy na Islandie to 00354 a nie oo11-354.
Telefony komórkowe zaczynaj się od 6 lub 8 a domowe od 4 lub 5. Między miastami nie ma kierunkowych. Cała Islandia jest w jednej strefie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 8 Kwi 2006, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kierunkowy na Islandie masz dobry to z Europy 00354.
Numery stacjonarne zaczynaja sie od 5,4 komorkowe od6 i 8.
Mozesz sprawdzic przez internet czy masz dobry numer.Wystarczy wpisac numer i wyskoczy ci nazwisko wlasciciela.Oczywiscie jezeli numer nie jest zastrzezony. www.simaskra.is
Po za tym zawsze mozesz zadzwonic do informacji miedzynarodowej w Stanach i oni moga dla ciebie sprawdzic ten numer. Ja czasami z tego korzystam gdy mam problemy z polaczeniem np. ostatnio dowiedzialam sie ze ze moj znajomy zle odlozyl sluchawke i dlatego nie moge sie dodzwonic. lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KEF752
Gość
PostWysłany: 15 Kwi 2006, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,

Dzieki za rozjasnienie sprawy, ale problem pozostaje. Skoro liczba 6, jesli wystepuje pierwsza w numerze, a tak jest w tym przypadku, oznacza numer komorkowy, czy moge go sprawdzic w ksiazce telefoniczej? I skoro to jest jumer na komorke, jak juz ustalilismy, czy po wprowadzeniu 354 mam nacisnac zero lub cos w tym stylu zanim wprowadze numer? Juz trzeci raz z kolei wisze na telefonie bez skutku. A propos, ksiazka telefonicza jest po islandzku, tak wiec jak sie dostac do wyszukiwarki ktora pozwala mi wprowadzic numer zeby znalezc dana osobe?(W co mam klikac?!?)

Dzieki za pomoc

Piotrek
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 15 Kwi 2006, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz będziesz na stronie simaskra.is to wpisujesz numer w jedno tylko dostepne tam pole i przyciskasz Leita albo po prostu Enter. Zamiast numeru mozesz wpisac imię czy nazwisko osoby, a wskoczy Ci lista osób, a wsrod nich moze być ta, której szukasz.

Żadnego zera nie dajesz po numerze kierunkowym do kraju. W spisie są też komórki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzys

Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 22 Kwi 2006, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
wiec 011-354-*******, czyz nie tak?
Między miastami nie ma kierunkowych. Cała Islandia jest w jednej strefie.

Piszesz, że między miastami nie ma numerów kierunkowych, a Wikipedia podaje:

ReykjavĂ­k
Nr kierunkowy +9490
Kod pocztowy 101 - 155

Jeśli chodzi o numer kierunkowy to pewnie telefoniczny, bo innych numerów kierunkowych nie znam... Wink Poza tym wiem, że Wikipedia nie zawsze podaje prawdziwe i rzeczowe informacje, ale jak to jest rzeczywiście z tym numerem kierunkowym?
_________________
Fyrir þĂŠr er einn dagur sem þĂşsund ĂĄr, og þĂşsund ĂĄr dagur, ei meir...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 22 Kwi 2006, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spójrz co jeszcze podaję Wikipedia jeśli chodzi o ten nr:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Genewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzys

Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 22 Kwi 2006, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego wynika, Ĺźe ReykjavĂ­k to Genewa, albo na odwrĂłt... Wink
_________________
Fyrir þĂŠr er einn dagur sem þĂşsund ĂĄr, og þĂşsund ĂĄr dagur, ei meir...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron