reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Cala prawda o islandzkiej gospodarce - tlumaczenia artykulow
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 22 Lis 2009, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to jest lista depozytariuszy?

Depozytariusz to nie jest to samo co wierzyciel Smile Smile Smile
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konieczko
Gość
PostWysłany: 23 Lis 2009, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech zwie się to nawet lista Schindlera Smile

A swoją drogą w PL już by była afera nie z tej ziemi za opublikowanie czegoś takiego Very Happy
Powrót do góry
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 3:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu takie buty Very Happy

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/22/glitnir-investors-to-sue-iceland-for-refund/

ale kogo oni teraz chcą sądzić?? tamtego rządu już dawno nie ma Very Happy
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu znowu takie:

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/22/kaupthing-bank-changes-to-arion-banki/

autor tekstu, widać, nie pofatygował się o obiektywną formę wypowiedzi Very Happy za to pierwszy komentarz trafny na maksa.... a poza tym: logo na maksa beznadziejne... już chyba dziesiąte tego typu na Islandii Very Happy

jak widać: nic na lepsze się znie zmienia... nawet co-trzyletnie nazwy banków ;]
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 23 Lis 2009, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa .wszystko swieze ,nowe ,super perspektywy ... tylko zmiana nazwy to nastepna kupa milionow koron klientow wydana w bloto Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka ludzi okradlo Islandie w bialy dzien i nie poniosa z tego tytulu konsekwencji. Takie rzeczy to tylko na...Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 23 Lis 2009, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
a tu znowu takie:

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/22/kaupthing-bank-changes-to-arion-banki/

autor tekstu, widać, nie pofatygował się o obiektywną formę wypowiedzi Very Happy za to pierwszy komentarz trafny na maksa.... a poza tym: logo na maksa beznadziejne... już chyba dziesiąte tego typu na Islandii Very Happy

jak widać: nic na lepsze się znie zmienia... nawet co-trzyletnie nazwy banków ;]


rebranding na szybko & za drobne. nazwa+logo sugeruja przerzucenie sie z sektora finansowego na fmcg bardziej & produkcje koszernych mrozonek. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 23 Lis 2009, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw 2.6mln isk za takie wycinanki + nieznaczny lifting darmowego eurostile tee to chyba sporo nie? na http://brandstack.com/ mozna znalezc fajniejsze rzeczy za 2.6$ ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl... no zoba na to Twisted Evil na przykład

http://www.butasaumur.is/ manudagur 5 oktober... Twisted Evil

kompletne bezguście... język z resztą.... logo Bónusa mówi samo za się Very Happy

ale z koszernymi mrożonkami, to padłam lol
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 23 Lis 2009, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://islenska.is ma sie ponoc tak srednio. trzeba sobie pomagac ;]
a po nowym roku bedzie krajowa zrzutka na ennemm, czyli rebranding landsbankinn ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leżę i kwiczę z brechtu Very Happy normalnie LOOOOL!

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/23/kaupthing-employee-accused-of-stealing-millions/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 23 Lis 2009, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
leżę i kwiczę z brechtu Very Happy normalnie LOOOOL!

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/23/kaupthing-employee-accused-of-stealing-millions/


Nadziac na pal i postawic na Lækjatorgu.
Sredniowieczne metody moze odstraszylyby od takich przekretow .
( a my tutaj debatujemy czy dorabiac na czarno czy nie Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten znak to taki troszkę Masońsko- Żydowski Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisał:
AcidBurn napisał:
leżę i kwiczę z brechtu Very Happy normalnie LOOOOL!

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/23/kaupthing-employee-accused-of-stealing-millions/


Nadziac na pal i postawic na Lækjatorgu.
Sredniowieczne metody moze odstraszylyby od takich przekretow .
( a my tutaj debatujemy czy dorabiac na czarno czy nie Smile )


metodę popieram... bo znając życie to MY to będziemy spłacać... najwyżej znowu podniosą podatki.... może tym razem akcyzę na alko, papierosy i benzynę ;] .. a.. i podatek od prania skarpetek czy stawiania klocka w ubikacji... kur... ale mnie zeźliło!!! niech to spłaca z odsetkami teraz! sprzeda domy, samochody a nawet siebie, jak będzie trzeba!! grrrrrr... Evil or Very Mad
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2009, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
svavec napisał:
AcidBurn napisał:
leżę i kwiczę z brechtu Very Happy normalnie LOOOOL!

http://www.icenews.is/index.php/2009/11/23/kaupthing-employee-accused-of-stealing-millions/


Nadziac na pal i postawic na Lækjatorgu.
Sredniowieczne metody moze odstraszylyby od takich przekretow .
( a my tutaj debatujemy czy dorabiac na czarno czy nie Smile )


metodę popieram... bo znając życie to MY to będziemy spłacać... najwyżej znowu podniosą podatki.... może tym razem akcyzę na alko, papierosy i benzynę ;] .. a.. i podatek od prania skarpetek czy stawiania klocka w ubikacji... kur... ale mnie zeźliło!!! niech to spłaca z odsetkami teraz! sprzeda domy, samochody a nawet siebie, jak będzie trzeba!! grrrrrr... Evil or Very Mad


Wczoraj w gazecie widziałem tabelę progów podatkowych.
Ci najmniej zarabiający zyskają jakieś 5 tyś kr miesięcznie, a Ci zarabiający 900 tyś. miesięcznie stracą jakieś 30 tyś na miesiąc.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 24 Lis 2009, 2:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzac na to wszystko, zaczynam rozumiec, dlaczego niektorzy islandcy politycy chca by Islandia wystapila z ukladu Schengen.

Tu nie chodzi o to by zablokowac naplyw emigrantów, tylko by powstrzymac odpływ niewolników, ktorzy z podatkow musza zaplacic za ten caly bajzel!

No nic, ja niedlugo przybywam, zluzuje jednego "niewolnika" ...
Co mialem w IS zarobic, zarobilem, teraz moge popracowac dla przyjemnosci i wiedzy:)
Powrót do góry
Konieczko
Gość
PostWysłany: 8 Gru 2009, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten artykuł Roberta Wade'a powinno dobrze przestudiować Ministerstwo Finansów rządu... Tuska Smile

Bo skąd my to znamy ?
Deficyt budżetowy 50, 53, 55 % i nieuchrający zdażający do niebezpiecznego poziomu 60% w ciągu kolejnych 2-3 lat.

Zadłużenie zagraniczne rośnie, długi są ciągle "rolowane" - stare pożyczki są spłacane nowymi, a Polskę jeszcze stać na rozdawnictwo.

Kurs złotego rośnie - co dla normalnie myślących ekonomistów oznacza gigantyczny dzwonek alarmowy - a tutaj debile się cieszą i publika jeszcze bardziej.

Stopy procentowe w PL są dużo wyższe niz w strefie euro, czy dolara.
Proceder "carry trade" - pożyczania w walutach nisko oprocentowanych i inwestowania w mechanizmy finansowe w krajach o walucie wyżej oprocentowanej i do tego jeszcze umacniajacej sie (na skutek tego wlasnie popytu na łatwy zarobek) kwitnie w najlepsze, wysysając zyski.

Kraje takie jak Brazylia czy Malezja (która przeszla juz swoj krach systemu bankowego) wprowadziły opodatkowanie kapitału inwestowanego w mechanizmy finansowe, a Polska tymczasem powiela jota w jotę błąd islandzki.

Nie grozi nam jednak upadek bankĂłw tylko gigantyczny krysys finansĂłw publicznych.

Bomba wybuchnie po roku 2012 - odliczanie trwa.
Obym był złym prorokiem...
Powrót do góry
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Gru 2009, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też to czytałam Wink

http://waluty.onet.pl/czy-polska-utracila-kontrole-nad-zlotym,18893,3062459,1,prasa-detal

ale o tym już dawno trąbiono. Ja się do tego ustawiam raczej sceptycznie. Gdyby rząd Tuska zdawał sobie sprawę z zagrożenia i mimo wszystko nadal to ciągnął: sam nadział by się na pal, bo ludzie by go zniszczyli. Moim zdaniem artykuł jest ciut przerysowany (pewnie PISmak jakiś negatywnie nastawiony do Ryżego Wink )
O spekulacjach odnośnie złotego jest głośno jakoś od roku. Wiadomo, że to kozi róg, ale nie sądzę, aby Tusk puszczał tego typu informacje mimochodem i myślę, że ma coś w zanadrzu na to. Wink
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 8 Gru 2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisal:
Cytat:
Deficyt budżetowy 50, 53, 55 % i nieuchrający zdażający do niebezpiecznego poziomu 60% w ciągu kolejnych 2-3 lat.

Zadłużenie zagraniczne rośnie, długi są ciągle "rolowane" - stare pożyczki są spłacane nowymi, a Polskę jeszcze stać na rozdawnictwo.

Kurs złotego rośnie - co dla normalnie myślących ekonomistów oznacza gigantyczny dzwonek alarmowy - a tutaj debile się cieszą i publika jeszcze bardziej.


Swieta prawda, takiej propagandy skucesu jak w ostatnich tygodniach to jeszcze nie slyszalem nigdy. Wzrost PKB, jedna z niewielu gospodarek, ktore sa na + w kryzysie, silna zlotowka.
Mam nadzieje, ze nie zostane tutaj zlinczowany, ale moim zdaniem:
Po pierwsze: sytuacja troszeczke zaczyna przypominac Koree Polnocna. Tam tez propaganda glosi, ze wszedzie na swiecie jest zle, glod, smrod i ubostwo, a u nas kraj mlekiem i miodem plynacy. Co najgorsze Polacy jako narod w ZDECYDOWANEJ wiekszosci nie znajacy ZADNEGO jezyka obcego tak naprawde nie ma dostpeu do informacji podawanych w zagranicznych zrodlach i MUSZA polegac na polskich pismakach i sowicie oplacanych redaktorzynach. Sytuacja taka prowadzi, ze Polacy zaczynaja wierzyc w to co slysza, a co najbardziej tragiczne, zaczynaja wierzyc pomimo ogromnej biedy, ze ,,pewnego razu bedziemy, pewnego razu bedzie lepiej''.
Po drugie zdecydowana wiekszosc polakow pracuje za stawki pozwalajace co najwyzej na zrobienie oplat i wyzywnie sie. Sytuacja ta przypomina mi, co tu duzo mowiac okres niewolnictwa w obu Amerykach, a szczegolnie w USA. Tam takze ludzie pracowali za wyzywnienie i dach nad glowa.
Po trzecie: Skoro mowi sie ze jest tak dobrze, a jednoczesnie widzi sie na ulicach reklamy akcji humanitarnych z haslami typu: ,,Maslo, Mleko, Ryz, Slodycze - dla 5mln polakow te produkty to luksus, wspomoz esemesem'', badz tez: ,, ponad 1mln dzieci codziennie jest w Polsce bez cieplego posilku, podziel sie posilkiem'' to szlag czlowieka trafia. Nie watpie w wyliczenia ekspertow co do PKB, czy kursu i prognoz dla gospodarki, lecz cena za to jest niewolnicza praca wielu milionow ludzi za 5,17zl!!! na reke za godzine pracy - bo tyle wynosi placa minimalna w tym KRAJU!! Przypomne tylko, ze place minimalna ustanawia na kazdy rok rzad w porozumieniu ze zlodziejami i przekupczykami z Lewiatanu. Sytuacja taka przypomina mi w pewnym stopniu polityke hitlerowskich Niemiec. Ich system byl podobny: niewolnicza praca i maksymalizacja zyskow. Dodam tylko, ze okres wojny byl okresem w ktorym niemcy bogacily sie najszybciej i bylo najwiecej przychodow do budzetu.
Podsumowujac Polska jako jeden z najbardziej wyrafinowanych Panstw jakie znam pod wzgledem wykorzystywania ludzi w Europie jest domem dwoch klas spolecznych - niewielkiej bardzo bogatej i ogromnej klasy biedakow, ktorzy myslac, ze stac ich na auto za 50 000 zl na raty czy kilka prezentow dla dzieci na swieta uwaza sie NIESLUSZNIE za klase srednia, nie majac pojecia jak klasa srednia wyglada w Europie zachodniej. Przykra jest ciemnota i zacofanie Wiekszosci POLAKOW, a takze calkowity brak swojego zdania. A najbardziej przykre jest to, ze kiedy probuje komus uzmyslowic gdzie zyjemy i jak to mozemy zmienic slysze co najwyzej ,,No widzisz, tak to juz jest, no widzisz tak musi byc''.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 8 Gru 2009, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:


Po pierwsze: sytuacja troszeczke zaczyna przypominac Koree Polnocna. Tam tez propaganda glosi, ze wszedzie na swiecie jest zle, glod, smrod i ubostwo, a u nas kraj mlekiem i miodem plynacy. Co najgorsze Polacy jako narod w ZDECYDOWANEJ wiekszosci nie znajacy ZADNEGO jezyka obcego tak naprawde nie ma dostpeu do informacji podawanych w zagranicznych zrodlach i MUSZA polegac na polskich pismakach i sowicie oplacanych redaktorzynach.


Bez przesady, od czego jest internet, tam jest masa wszelakiej maści informacji, jako że wspominałeś/łaś KRLD np.tutaj mamy całą prawdę na temat problemu zjednoczenia Korei Północnej z Koreą Południową. (Sxxxxn popatrz w dziale Biblioteka, coś znajomego nieprawdaż?), poza tym zawsze można sprawdzić informacje w Wiki co ciekawe pokrywają się liczby Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron