reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Keflavik - czy mozna sie przespac na lotnisku?
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Lip 2004, 1:28    Temat postu: Keflavik - czy mozna sie przespac na lotnisku? Odpowiedz z cytatem

...czy zamykaja je na noc, kiedy zadne samoloty nie lataja?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
whiskey
Go
PostWysany: 27 Lip 2004, 14:32    Temat postu: Re: Keflavik - czy mozna sie przespac na lotnisku? Odpowiedz z cytatem

malwinka napisa:
...czy zamykaja je na noc, kiedy zadne samoloty nie lataja?


hej
zamykają niestety i wszędzie widoczne ostrzeżenia że nie można przebywać na lotnisku i w okolicy. Ale możesz przetransportować się ok. 3-4 km do miasta Keflavik - tuż przy głównej drodze jest nowy kamping (oddany w tym roku chyba do użytku). Bardzo czysto i świeżo.

pozdrawiam

whiskey
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Lip 2004, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak...
Dziekuje za informacje, whiskey Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Robert
Go
PostWysany: 24 Sie 2004, 16:19    Temat postu: Keflavik - czy mozna sie przespac na lotnisku? Odpowiedz z cytatem

da sie przespac na lotnisku wbrew napisom, nie bylo zamkniete chociaz przez cala noc tam przesiedzialem (skrecalem rower) a nwet troche przespalem.

rr
Powrt do gry
Kaczy
Go
PostWysany: 17 Wrz 2004, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej możesz spać na lotnisku (ja spałem dokładnie pod znakiem, że nie wolno tam spac i tylko raz przyszedł pan i powiedział ze nie mogę tu spać po czym już nigdy się nie pojawił). Generalnie strażnicy na lotnisku przymykają na to oko i spokojnie można zostać na noc gdyż lotnisko NIE jest zamykane, mimo iż wyglada jakby bylo bo wszedzie sa kraty i żywej duszy nie widać... jakby co zawsze można sie rozlozyc przed drzwiami na karimacie (kilka osob ktore nocowaly w tym samym czasie co ja tak zrobily)

pozdrawiam
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 24 Wrz 2004, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak ;-)
Ja juz jestem po podrozy do Islandii - na lotnisku w koncu nie probowalam spac (napisow 'wypraszajacych' rzeczywiscie jest sporo), spalam za to bezproblemowo na dworcu autobusowym BSI w Reykjaviku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Karolina

Doczy: 13 Sie 2004
Posty: 14
PostWysany: 19 Pa 2004, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie niedlugo sie wybieram na Iceland i mam pytanie w sprawie noclegu. Znacie jakis tani hotel w Keflaviku? Bede miala wielki bagaz i bede sama, wiec nie bardzo moge sie blakac po nocy po miescie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mlynek

Doczy: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skd: Stargard Szczec.
PostWysany: 19 Pa 2004, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina napisa:
Wlasnie niedlugo sie wybieram na Iceland i mam pytanie w sprawie noclegu. Znacie jakis tani hotel w Keflaviku?


Ja pierwszą i ostatnią noc na Islandii spędziłem w Fit Hostel 15 min. od lotniska. Doba w pokoju wieloosob. 1600 ISK (1950 dla nieposiadających karty HI) + 300 ISK za odebranie z lotniska. Czysto i schludnie oraz... swojsko!! Niedawno mieli remont i mnóstwo wyposażenia ściągali z Polski Smile (np. okna, umywalki, kabiny praysznicowe, a nawet koce gaśnicze!!!!) Polecam! www.fithostel.is/english/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 20 Pa 2004, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlynek napisa:
Doba w pokoju wieloosob. 1600 ISK (1950 dla nieposiadających karty HI) + 300 ISK

To cena jest zbliżona do cen w schroniskach. Jeżeli standart jest wyższy (a jak jest tyle polskiego sprzętu to napewno... :wink: ) to jest to okazja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Reyar
Go
PostWysany: 3 Lis 2004, 23:31    Temat postu: Re: Spanie na Keflavik Odpowiedz z cytatem

Witam

Mialem ten problem 2 lata temu. Bylismy z kumplem (po drodze przylaczyla sie do nas Szwajcarka i Holender), milismy samolot o jakiejs dzikeij porze i jakos nie chcialo nam sie jechac do samego keflaviku do kempingu. Oficjalnie spac sie nie da na lotnisku. Ochrona byla nieugieta (aczkolwiek bardzo mila). Probowalismy przekonac policjanta zeby dali nam przenocowac w areszcie ale niestety byl to jakis szczawik (wszyscy wyzsi ranga wrocili juz ze zmiany) i chlopak sie nas przestraszyl Twisted Evil
Ochrona powiedziala nam ze nie mozna przebywac na terenie lotniska, ale udalo sie ustalic ze lotnisko konczy sie na drodze. Nic wiec nie stoi na przeszkodzie zeby rozbic sie po drugiej stronie asfaltowki. Znalezlismy tam bardzo ladne zapadlisko w lawie w idealnym ksztalcie jaja, tak ze moglismy spokojnie rozstawic namiot i nic na nas nie wialo.
Po drodze pozbieralismy polamane europalety i zszokowalismy szwajcarkei holendra rozpalajac ognisko Shocked Okazalo sie ze nigdy wczesniej nie widzieli ogniska rozpalonego na dziko (bylo to bardzo ryzykowne bo jeszcze bysmy spalili islandzki las lol ) Shocked
Nocke spedzilismy bardzo milo i cieplo a z rana trzeba bylo leciec do Norwegii a potem do domu :sad:

Pozdrawiam
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Lis 2004, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, to mi sie podoba, jakbym siebie widział :)

pozdrawiam
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 10 Sty 2015, 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś ostatnio spał na tym lotnisku? Da się czy ochrona wyprasza?
Dzięki za info.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mmaras18
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 15 Cze 2014
Posty: 11
Skd: Isafiordur
PostWysany: 10 Sty 2015, 6:34    Temat postu: spanie na lotnisku Odpowiedz z cytatem

Siemanko jeżeli ktoś będzie miał problem ze spaniem na lotnisku a będzie się chciał przekimać jedną nockę bo powiedzmy jest z północy Islandii albo dopiero przylatuję do Islandii to mogę pomóc Smile wystarczy napisać na mmaras188@wp.pl i zostawić na siebie namiary a na pewno się odezwę Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 10 Sty 2015, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Icyan, zakaz spania na terenie lotniska był "od zawsze". Niestety wątpię, aby coś się zmieniło, choć czytałem hardcorowe relacje o cwaniakach, którym się udało. Moim zdaniem, nie ma co robić wiochy próbując użerać się z ochroną. O ile nie jedziesz zimą, to zawsze możesz przespać się w namiocie gdzieś w terenie. ALE sprawę komplikuje fakt, że tereny wokół lotniska też są objęte zakazem (biwakowania), o czym informują poutykane wszędzie tabliczki. Oczywiście, jest to kwestia udania się odpowiednio daleko. Problem jest jednak ten, że terminal znajduje się na północnym krańcu tego terenu, który jest dość ogromny (to była spora baza NATO kiedyś, teraz wiejąca pustkami, cywilne loty korzystają z tych samych pasów co wojsko). Okoliczny teren to głównie pola lawy. Masz zatem dwie opcje:
-uderzyć na północ w kierunku wiosek na czubku plw. Reykjaness, w którejś jest nawet kemping; minus taki, że lądujesz z dala od drogi na Reykjavik tracąc czas
-udać się na południe wzdłuż szosy na Reykjavik; niestety płot lotniska/bazy ciągnie się wzdłuż niej kilometrami; ja biwakowałem kiedyś w pobliżu skrzyżowania na Grindavik, ale to dobre 12km od terminala, drałowałem piechotą na lotnisko ponad 2h
Nie napisałeś, czy kimać na/koło lotniska chcesz jadąc "tam" czy przed powrotnym lotem. Jadąc do nie ma to sensu, wg. mnie lepiej skorzystać z Flybusa i dojechać na camping w Rkvk. I tak będziesz musiał zrobić na mieście zakupy itd. W drodze powrotnej to inna sprawa. Kiedyś sprawę ułatwiało istnienie campingu w samym Keflaviku, ale zamknął podwoje kilka lat temu. A propos, czy ktoś kompetentny orientuje się, czy ten stan rzeczy jest aktualny, czy też może się pojawiło coś nowego w okolicy (Keflavik lub Njardvik)?
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 10 Sty 2015, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie chodzi o spędzenie nocki na lotnisku ale zimą Smile dokładnie luty. Przylatujemy późnym wieczorem do Keflaviku a dopiero rano możemy odebrać auto z cheap jeep (keflavik) i nie chcemy rezerwować żadnego noclegu (minimalizujemy koszta jak tylko się da:P). Wiadomo z nikim nie zamierzamy się użerać, jak faktycznie ktoś nas wyprosi to wyjdziemy. I dziękujemy mmaras18 za możliwość pomocy jeśli nie uda nam się z nocką Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barbarka69

Doczy: 24 Gru 2014
Posty: 12
PostWysany: 10 Sty 2015, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Post został poddany edycji przez Administratora Forum]
nie przesadzajmy, że 15 czy 20 euro to za dużo by wyspać się w komfortowych warunkach. Miejmy swoją godność i bądźmy Polakami i nie kombinujmy!!! Neutral
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 10 Sty 2015, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbarka69: czy przeczekanie nocki na lotnisku uwłacza godności? przykre, ze tak to rozumujesz. Wybieram się na Islandię w celach eksploracyjnych: warunki mnie kompletnie nie interesują, chcę zobaczyć tyle ile się da, szczególnie, ze dzień krótki, a im bardziej ekstremalne warunki tym większa przygoda czyli coś co lubie i coś co mogę wspominaćWink choć inaczej pojmujemy ekstremalne warunki, ale na Twoje potrzeby nazwałam takimi 'nockę na lotnisku' bo widzę, ze tak uważasz:) nie chodzi o cenę bo stać mnie żeby sobie kupić nocleg za 20 euro (najtańsza oferta) i teraz przejdźmy do kolejnej kwestii: dla mnie wcale nocleg w pokoju wieloosobowym, gdzie przychodzi się późno i nawet światła nie można zapalić bo już wszyscy śpią, wcale nie jest komfortowy (też już sprawdzone). P.S. Chyba w Bergamo nigdy nie byłeśjęzyk a uwierz tu wcale nie chodzi o 'kombinowanie' (btw co w tym złego?), a może właśnie o nie kombinowanie za bardzo tylko żeby sobie jak najbardziej uprościć sprawęSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mmaras18
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 15 Cze 2014
Posty: 11
Skd: Isafiordur
PostWysany: 10 Sty 2015, 22:23    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Kurde nie rozumiem ludzi co mają coś przeciwko noclegowi na lotnisku język przecież nie pójdzie pod gołe niebo spać bo jest zima i cholernie zimno Smile Trzeba pomagać rodakom jak można bo nie wiadomo co cię kiedyś w życiu spotka Smile Icyan nie ma problemu Smile Trzeba być człowiekiem dla człowieka a kiedyś w życiu trafi ci się bonus Smile Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 17 Sty 2015, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Icyan, skoro zima, no to zima. Macie pecha.
Na lotnisku raczej Wam się nie uda, niestety musisz się z tym liczyć. Spróbuj sprawdzić relacje z www.sleepinginairports.net , ale z dawnych lat pamiętam, że to naprawdę ciężka sprawa. Niestety ten terminal tak ma. Są lotniska bardziej przyjazne pod tym względem, miałem gdzie indziej okazję koczować z powodzeniem i to jest dla mnie O.K. Ale wg. mnie w tym konkretnym przypadku zupełnie nie warto. Nawet jeśli nie pogonią Was na mróz, to i tak będziecie się męczyć strasznie do rana. A skoro macie odbiór auta w Kef., to tłuc się flybusem do Rkvk też nie ma sensu. Moim zdaniem nie bijcie głową w ścianę i odżałujcie kasę na nocleg w Kef. Do Alex-a macie maks. 20-30 min piechotą z terminalu, bliżej nic nie ma (ktoś zna jakąś alternatywę?):
http://alex.is/home/
Oprócz guesthouse są i domki, jeśli funkcjonują w zimie a Was jest kilkoro, to może być naprawdę niedrogo. E-mail z pytaniem do nich nic nie kosztuje...
Dla odmiany do centrum Keflaviku z lotniska jest już naprawdę konkretny kawałek piechotą (5-6km chyba), a na żaden transport w razie czego po nocy nie liczcie. No i macie auto do odebrania na lotnisku, jak znam życie. Alex leży w pół drogi, tu macie mapkę z ich strony:
http://alex.is/about-us/location/
Ważne: Reykjanessbaer municipality, do którego należy Keflavik, ma bezpłatną komunikację lokalną. Rozkład można znaleźć w sieci (chyba nawet przez stronę komunikacji miejskiej Reykjavik-u, choć to skądinąd inna parafia), ale można też po prostu zapytać od razu wieczorem na miejscu i zaaranżować transport na lotnisko z noclegu. Rano to Wam się przyda. Ze swojego pobytu u ALEX-a (wtedy był tam też jeszcze camping) pamiętam notki z informacją o tym.
Jest jeszcze alternatywa: może dacie radę zmienić warunki wypożyczenia auta na Reykjavik? Wtedy po przylocie jedziecie jak wszyscy FlyBusem do stolicy i tam kimacie, mając odbiór auta na miejscu.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 17 Sty 2015, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reykjanesbaer nie ma bezplatnej komunikacji !!!!!!!!!!!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron