reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WYSYŁKA PACZEK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 17 Cze 2006, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 proponuje ci przeczytac poprzednia strone, pisalam tam o papierosach Smile a poczteks jest lepszy niz priorytet.
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 20 Cze 2006, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kazda paczka to doslownie loteria.
Mi np.mamusia wysylala dekoder Polsatu i podwojne oczko do satelity i dowalili mi 9000 ISK cla.
Krakowska sucha pakowana prozniowo przeszla bezbolesnie.
Tak samo lekarstwa i to na recepte, ale to juz sekret pakowania.Sprawdzony od 7 lat.NIe wiem czy sie dzielic bo zaczna sprawdzac i bedzie z tego zero.KAzdy sobie moze przeciez kupic aspiryne czy przeciwbola.
Co do fajek to lepiej nie ryzykowac i podjac odpowiednie znajomosci na miejscu (oczywiscie ostroznie).
A co do pocztexu i innych takich nalezy sprawdzac czy w islandzkim kalendarzu nie wypadaja akurat jakies swieta czy dni wolne, bo na to juz nikt poradzic nie moze.
Moje paczki ida od 3 do 7 dni, zalezy co zawieraja.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 22 Cze 2006, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutka napisał:
Jeszcze jedno info.
Jesli chodzi o wysylanie paczek Poczteksem ma on jedna wielka zalete, paczka zostaje sprawdzona przez urzad celny w Warszawie, dlatego leki jak propolis przechodza, wiec czasem lepiej zaplacic wiecej, miec szybciej paczke i cala jej zawartosc Smile (z tego co pamietam leki na recepte sa zabronione i mieso, nawet prozniowo zapakowane)

p.s. mojej kolezanki paczka trafila przez pomylke do Japonii i obydwa adresy byly przydatne zarowno odbiorcy jak i nadawcy

pozdrawiam


Bzdury piszesz......obojetne jak paczka jest wyslana to w zaleznosci od humoru celnikow islandskich bedzie otworzona w Reykjaviku i obojetne czy to jest pocztex czy jakis inny wynalazek....kilkakrotnie juz kumple wysylali do mnie paczki pocztexem i 2 czy 3 razy byly skrupulatnie sprawdzane w Reykjaviku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 23 Cze 2006, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz Bisiek moze w urzedzie celnym wyczuwaja, ze nie jestes przyjaznie nastawionym czlowiekiem i dlatego sprawdzaja przesylki do ciebie. lol
Nie powiedziales czy mimo sprawdzania musiales placic clo ??
Ale przy twoim nastawieniu pewnie placisz przy kazdej przesylce Very Happy
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 24 Cze 2006, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja przez 2 miesiące dostałem 4 paczki i wszystkie doszły w ciągu maksimum tygodnia,bez żadnych dodatkowych atrakcji... Może robię coś nie tak Wink ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 24 Cze 2006, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutka napisał:
No widzisz Bisiek moze w urzedzie celnym wyczuwaja, ze nie jestes przyjaznie nastawionym czlowiekiem i dlatego sprawdzaja przesylki do ciebie. lol
Nie powiedziales czy mimo sprawdzania musiales placic clo ??
Ale przy twoim nastawieniu pewnie placisz przy kazdej przesylce Very Happy


Nie placilem zadnego cla bo zadnych atrakcji typu woda papierosy czy narkotyki w nich nie bylo.....ale faktem jest ze szukali nie wiadomo czego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 24 Cze 2006, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdzic paczke zawsze moga i nie masz na to wplywu, musisz sie z tym pogodzic bisiek no chyba ze nieznosisz, gdy ktos obcy dotyka twojej wlasnosci Smile a tak jak Navijka powiedziala to loteria i tak juz zostanie
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
olinha

Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie wiecie, ile powinien iść list polecony priorytetowy? Wysłałam taki tydzień temu - z pocztówką i nagraną płytką z muzyczką w środku (tego chyba nie otworzyli ) i jeszcze nie doszedł... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 1 Paź 2006, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i z mięskiem ostrożnie. U taty przyczepili się do krakowskiej suchej pakowanej próżniowo. Co ciekawe,identycznie zapakowany boczek uznali za niegroźny. A tak poza tym,to z doświadczenia wiem,że czasem obchodzą sie z paczkami co najmniej niedelikatnie.A zatem jak się wysyła coś droższego albo coś, co może się zniszczyć to lepiej opakować to w piętnaście warstw mogących zamortyzować ewentualne wstrząsy,uderzenia etc. niż potem się domyślać,czym były szczątki poniewierające się po dnie pudełka.

PowrĂłt do gĂłry

z tymi wedlinkami to tak jest ....zalezy jaki celnik i co lubi
jeden lubi krakowska inny boczus ale ja dostaje paczki regularnie i nigdy nie przyczepili sie do slodyczy fajki jak byly luzem to byly policzone i za sztuke placilam a wodeczke to lepiej w jakas butelke po mineralnej przelac . A z lekami tez roznie zalezy od humorku pani pana celnika pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 22 Paź 2006, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paczki sprawdzane są promieniami X i innymhcolerstwem dlatego nie polecam wysyłać Notebooków( chyba ze sami se przewieziemy), twardych dysków i innych nośników wrażliwych na działąnie promieni.

Po za tym paczkę proponuję opakiać grubo kartonwm i wszystkie naroniki mocno taśmą okleić.
Do mnie paczki dochodza bez kątów prostych LOL

więc miejcie to na uwadze:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 22 Paź 2006, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja pochodząca od HP:
"x-ray machines at airports and other security checkpoints can't damage your notebook"
To samo będzie na poczcie.
Generalnie x-ray i magnesy mają niewiele wspólnego (to jest prawie ultrafiolet) - chyba, że sam generator jest zaraz przy punkcie prześwietlenia - ale jeszcze chyba nie było potwierdzonego przypadku uszkodzenia - przynajmniej nie znalazłem takiego w internecie.
Plus te wszystkie urządzenia są projektowane tak, żeby nie uszkadzały elektroniki - przecież same bramki, etc. też działają na chipach i nie mogą siebie niszczyć.
Przy wysyłaniu pocztą, powinno się raczej martwić o uszkodzenia mechaniczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniafmk

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 20
PostWysłany: 30 Paź 2006, 11:01    Temat postu: głupota plotki Odpowiedz z cytatem

nie wyślesz paczki bez adresu zwrotnego..na blankiece mozesz zaznaczyc najwyżej po jakim czasie paczka ma do ciebie wrócic.. a co nie dozwolone to zabieraja bardzo często wysyłam paczki na wyspę i wiem ze jak kiełbasę albo coś niedozowlonego to zabiorą .. i tak jest zawsze dlatego wysyłam konserwy ser zółty zupki i pare paczek pakownej wedliny (3-4 szt)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Paź 2006, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda mi Was rodacy ze musicie kombinowac tansza zywnosc z Polski, naprawde szczerze współczuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 30 Paź 2006, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jest jak pisze mazury
Tak zachwalają Islandię jaki to niby raj na ziemi, a ta Polska to taka biedna. A jedzenie przemycają i to jakieś barachło na dodatek.
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 30 Paź 2006, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FaragoZoltan napisał:
Dokładnie tak jest jak pisze mazury
Tak zachwalają Islandię jaki to niby raj na ziemi, a ta Polska to taka biedna. A jedzenie przemycają i to jakieś barachło na dodatek.

Wiesz - niektórym po prostu bardziej pasuje jedzenie polskie, niż tutejsze - mięso szczególnie. To naprawdę miła odmiana, dostać coś do czego jesteś przyzwyczajony.
+ nie mieszaj do tego zachwalania Islandii, czy stanu Polski, bo to nie ma znaczenia - jakby jakiś islandczyk przyjechał do PL, to też pewnie znalazłby kilka rzeczy, które lubi jeść, ale u nas są nie takie, albo po prostu ich nie ma.
Tańsze, czy nie tańsze - tradycyjne mięso z PL lepiej smakuje niektórym, więc się FaragoZoltan i mazury nie podniecajcie, bo nie ma czym naprawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Paź 2006, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viraptor ja bym chcial ci tylko przypomniec ze nie wolno wysyslac miesa , jest to czyn zabroniony !

poza tym ja uwazam ze ten proceder bierze sie z tego, ze nie stac Polskich rodakow na mieso , ktore jest duzo drozsze na islandii, a kwestie smakowe to plan dalszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 30 Paź 2006, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisał:
viraptor ja bym chcial ci tylko przypomniec ze nie wolno wysyslac miesa , jest to czyn zabroniony !

Znam tylko przepis dotyczący zakazu wwozu mięsa surowego i suszonego, nieprzetworzonego (ze strony msz). Czy masz jakieś konkretne źródła dotyczące przedmiotów wysyłanych pocztą? Szukałem tego, ale nie mogłem znaleźć niczego oficjalnego nigdy.

msz: http://www.msz.gov.pl/index.php?form_id=40&argv[command]=bazy%2Fpokaz&argv[form_id]=40&argv[action]=result&argv[kraj]=105&&portlet=bazy%2Fpokaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Paź 2006, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viraptor zorientuj sie najlepiej co ludziom celnicy kroją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 30 Paź 2006, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viraptor napisał:
Czy masz jakieś konkretne źródła dotyczące przedmiotów wysyłanych pocztą?

mazury napisał:
viraptor zorientuj sie najlepiej co ludziom celnicy kroją

Dziękuję za rzeczową odpowiedź - to naprawdę dobre i pewne źródło informacji. Jak coś jest legalne, to na pewno jest możliwe zapewnienie przewozu tego. Kwestia tylko, czy będzie się to dalej opłacać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 30 Paź 2006, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viraptor napisał:
Wiesz - niektĂłrym po prostu bardziej pasuje jedzenie polskie


Ta!
zwłaszcza te chińskie zupki....... lol lol lol lol
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron