reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WYSYŁKA PACZEK
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:12    Temat postu: WYSYŁKA PACZEK Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pytanie czy ktoś coś wie na temat wysyłania paczek na Wyspę? Czy ktoś wysyła albo dostaje paczki i mógłby udzielić kilku rad. Interesuje mnie czego nie wolno wysyłać.Gdzieś na forum wyczytałam że nie wolno wysyłać papierosów i słodyczy czy to prawda?Albo gdzie mogę znaleść informacje.
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Interesuje mnie czego nie wolno wysyłać


Nie wolno wysyłać:
- NarkotykĂłw
- Broni
- Materiałów wybuchowuch
- Substancji szkodliwych etc etc...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich rzeczy nie mam zamiaru wysyłać :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt Ci nie zabrania wysyłać papierosów, słodyczy i wódki.
Musisz się tylko liczyć że zapłacisz cło.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba że te szkodliwe....papieroski oczywiście!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 17 Maj 2006, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Nikt Ci nie zabrania wysyłać papierosów, słodyczy i wódki.
Musisz się tylko liczyć że zapłacisz cło.

Właśnie chodzi mi o to żebym nie musiała cła płacić, bo wtedy raczej nie opłaca się wysyłać, sam koszt wysłania jest dosyć wysoki ok. 150 zł. za ekonomiczną do 20 kg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgagusia

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 20
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 17 Maj 2006, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i z mięskiem ostrożnie. U taty przyczepili się do krakowskiej suchej pakowanej próżniowo. Co ciekawe,identycznie zapakowany boczek uznali za niegroźny. A tak poza tym,to z doświadczenia wiem,że czasem obchodzą sie z paczkami co najmniej niedelikatnie.A zatem jak się wysyła coś droższego albo coś, co może się zniszczyć to lepiej opakować to w piętnaście warstw mogących zamortyzować ewentualne wstrząsy,uderzenia etc. niż potem się domyślać,czym były szczątki poniewierające się po dnie pudełka. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 18 Maj 2006, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, nie czasem tylko zawsze i nie "niedelikatnie" tylko się tym po prosut na[cenzura]dala. Nie polecam wysyłania czegoś co może się potłuc nawet po zapakowaniu 25 razy.
PS. to, że tak się traktuje bagaże i przesyłki nie wynika z niczyjej złośliwości, po prostu nie da się tego zrobić inaczej.
Jak by ktoś pytał - pracuję na lotnisku w keflaviku język

PozdrĂłwka
KO
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiMCIO
Gość
PostWysłany: 18 Maj 2006, 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe...co jak co...ale pracownik lotniska wie jak jest język


jestesmy ludzmi, mamy dwie lapki i kazdemu moze cos wypaść...a pozatym te paczki kilka razy byly zapewne przeladowywane....wiec maja prawo sie uszkodzic...a nasza kochana poczta na terenie polski potrafi tak "stuningowac" paczke, ze nie wiadomo co to wczesniej bylo Smile


ale jak to z tymi fajkami?? duzo tego wylapuja ?? bo do irlandii leci sokojnie...jak narazie bez wpadki...bo ceny fajek za granica to wiesz.... Smile
Powrót do góry
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 18 Maj 2006, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie.. moze jak sie jest na miejscu to szkoda zachodu na przesyłanie fajek bo raczej każdego stac na zakóp paczki dziennie (oczywiscie pale wiecej:-) ale chciałbym wiedziec jak to jest.. wszysstkie paczki z fajkami cofają czy tylko jakos wyrywkowo ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 18 Maj 2006, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli paczka bedzie wynosic ok 15-20 kg i bedzie w niej roznoraka zawartosc, dozwolany jest karton papierosow czyli 200sztuk bez oclenia ale w deklaracji celnej wysylajacy musi opisac co zawiera paczka najlepiej wpisac ubrania, slodycze, prezenty.
Wodka z tego co wiem, podlega ocleniu.
Mieso pakowane prozniowo to sliska sprawa, moze przejsc lub nie ale za to konserwy sa dozwolone jak najbardziej

Pamietajcie ze paczka ekonomiczna moze isc z Polski do Islandii do 6 tygodni Smile za to pocztex idzie w 3 dni ale jest o jakies 120 zl drozszy za 20kg paczki

Powodzenia
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 18 Maj 2006, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Alutka, wreszcie jakiś konkret :D A nie wiesz ile idzie priorytet pocztą?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Squallo

Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skąd: Kielce
PostWysłany: 18 Maj 2006, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiMCIO napisał:
...a nasza kochana poczta na terenie polski potrafi tak "stuningowac" paczke, ze nie wiadomo co to wczesniej bylo Smile


OFFTOPIC

Co do wpadek poczty... jakieś trzy m-ce temu moja mama z babcią zamówiły kilka książek i dwie torebki. Paczka nie przychodziła przez misiąc, myśleliśmy że zgłoszenie nie doszło. Aż tu nagle przychodzi przyjeżdża listonosz, wręcza nam paczkę i przeprasza za jej opóźnienie. Dlaczego się spóźniła? Otóż przyjeli do pracy jakiegoś nowicjusza, który nie domknął drzwi samochodu i jakieś 4 ulice od nas im wypadła, ale na szczęście ludzie odczytali adres i po dwóch tygodniach od tego zdażenia nam ją przywieźli... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zgagusia

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 20
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 18 Maj 2006, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macino napisał:
Wielkie dzięki Alutka, wreszcie jakiś konkret Very Happy A nie wiesz ile idzie priorytet pocztą?
Pozdrawiam

Jeśli to tylko pytanie do Alutki,to przepraszam,że się wcinam z odpowiedzią,a jeśli ogólnie,to mgoę Ci napisać na podstawie naszego doświadczenia. Od roku wysyłamy paczki,właśnie priorytetem i nie zdarzyło się,żeby któraś szła dłużej niż dwa tygodnie. Ostatnia nawet pobiła rekord,wysłana 27.04 doszła już 3.05 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 18 Maj 2006, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz dla Ciebie wielkie dzięki zgagusia!A możesz coś dodać jeżeli chodzi o zawartość paczki?I słyszałam że lepiej nie podawać adresu zwrotnego na paczce, co by kary nie zapłacić jak paczka wróci.
Pozdrawiam Wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 19 Maj 2006, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani adres zwrotny jest potrzebny na wypadek komplikacji. Jesli paczka zaginie to do kogo ja odesla jesli nie ma nadawcy.
I wogole o jakiej karze wspominaci bo mysle ze nie macie na mysli zadnego przemytu ??? Confused
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Maj 2006, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zdarzylo mi sie jeszcze, zeby paczka wrocila. Jesli znajduje sie tam cos niedozwolonego (np. do mnie wyslano paczke, gdzie byl m.in. Propolis) i zostalo to stwierdzone to wzywaja cie na poczte glowna, gdzie dostaje sie cala zawarosc paczki, za wyjatkiem tej niedozwolonej zawartosci. Mozna tez wtedy probowac uzgadniac, np. ze przyniesie sie recepte, czy ze cos tam. A jesli towar wymaga oclenia - to wlasnie tam placi sie clo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macino

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 16
PostWysłany: 19 Maj 2006, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutka napisał:
Kochani adres zwrotny jest potrzebny na wypadek komplikacji. Jesli paczka zaginie to do kogo ja odesla jesli nie ma nadawcy.
I wogole o jakiej karze wspominaci bo mysle ze nie macie na mysli zadnego przemytu ??? Confused


aaa tam zaraz przemyt,troszkę kompociku..... ŻARTOWAłAM!!!!!!!
Sama nie wiem o jaką karę chodziło, dlatego chciałam się Was poradzić.
Dziękuję bardzo wszystkim za info,szczególnie Basi i Alutce; teraz wszystko już wiem.
Pozdrawiam Wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 20 Maj 2006, 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno info.
Jesli chodzi o wysylanie paczek Poczteksem ma on jedna wielka zalete, paczka zostaje sprawdzona przez urzad celny w Warszawie, dlatego leki jak propolis przechodza, wiec czasem lepiej zaplacic wiecej, miec szybciej paczke i cala jej zawartosc Smile (z tego co pamietam leki na recepte sa zabronione i mieso, nawet prozniowo zapakowane)

p.s. mojej kolezanki paczka trafila przez pomylke do Japonii i obydwa adresy byly przydatne zarowno odbiorcy jak i nadawcy

pozdrawiam
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 17 Cze 2006, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam taki problem ze paczki zawsze wysylam priorytetem - raz dochodza po 6 dniach (czyli tyle ile ma byc) a raz 2 tyg.... a druga sprawa - to czasem nietknieta przychodzi z papierosami wedlina itd - a czasem sie doczepia do paczki papierosow i rozkopana cala paczka potem i polowe rzeczy zabiora - lub ogromne clo naliczaja Sad wie ktos jak tego uniknac??? i ile kosztuje oclenie w polsce - czy tyle samo czy cos taniej i ile mozna wyslac papierosow

dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron