reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniamin napisał:
kto pyta nie błądzi,od czasu do czasu trzeba sie interesować swoimi sprawami,zmiany weszły i tyle,na ostatnim spotkaniu w środe była o tym mowa,kto nie był to nie wie,a nawet ci co byli pokazali jakimi są tępymi burakami i zamiast słuchać uważnie to świrowali wiejskimi podgadywankami,brak znajomości języka nie jest wytłumaczeniem,nie można wiecznie liczyć na kogoś
szanowny kolego ilu ludzi natym spotkaniu bylo??wyobraz sobie ze jak ja sie rejestrowalem jakies2 mce temu to piekne panie siedzace tam w tym urzedzie powiedzialy ze na spotkanie przychodzi sie jednorazowo...co znaczy ze nikt z bedacych na wczesniejszych spotkaniach nie wiedzial o zmianach malo tego nie mogl wiedziec bo jesli jednorazowo masz obowiazek przyjsc na spotkanie to nie bedziesz wiedzial o zmianach...wiec nie pisz takich smutkow,fakt ze buraki bedace na twoim spotkaniu nie sluchaly o zmianach to i nie beda wiedzialy o nich,ale ja sie ku..wa pytam z kad wiekrzosc miala wiedziec jesli nie zostala taka zmiana podana do publicznej wiadomosci np na stronie vinnumalastofunu??przyszedlbym na spotkanie jesli szanowna pani E nie powiedziala dosadnie ze jesli raz na nim byles nie przychodz wiecej!!! Evil or Very Mad
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polscy pracownicy urzędu nie odpowiadaja za gospodarke kraju,za rząd ani nawet za księgowość,która te płace nalicza i z góry też nie mogą przewidzieć takich czy innych sytuacji,najlepiej jest oskarżyć te osoby bez których tak naprawde wiele osób by sobie nie poradziło,żeby taki zasiłek przyznano,cieszcie się,że i tak nie wasze państwo w takiej sytuacji wypłaca wam jeszcze jakie kolwiek pieniądze,będą teraz inne wymogi by otrzymywać zasiłek to wielu nauczy odpowiedzialności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:46    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 Arrow o jakich zmianach piszesz bo nie czaje Question Question Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10. O czym należy pamiętać? Obowiązki bezrobotnego.
• Bezrobotny obowiązany jest rejestrować się między 20 a 25 dniem kaĹźdego miesiąca.( zgłaszając się osobiście w urzędzie, dzwoniąc do urzędu lub drogą elektroniczną) Rejestracja niezbędna jest dla otrzymania wypłaty zasiłku z pierwszym dniem następnego miesiąca.
• Bezrobotny obowiązany jest zgłaszać się na rozmowę z doradcą ds. zatrudnienia- zazwyczaj raz w miesiącu.
• Osoba ubiegająca się o zasiłek dla bezrobotnych zobowiązana jest do złoĹźenia oświadczenia o wszystkich przewidywanych dochodach w okresie pobierania zasiłku np.
o Dochodach z pracy na niepełny etat
o Dochodach z pracy dorywczej
o Dochodach kapitałowych ( np.z tytułu wynajmu, odsetki w banku, zyski finansowe)
• Osoba posiadająca prawo do zasiłku i pracująca dorywczo lub na niepełny etat obowiązana jest przekazać kserokopie odcinkĂłw wypłat z pracy zarobkowej, do 19 dnia kaĹźdego miesiąca . Nieprzekazanie odcinkĂłw wypłat powoduje zawieszenie wypłaty zasiłku.
• Bezrobotny obowiązany jest powiadomić Urząd Pracy o wyjeĹşdzie za granicę lub innej okoliczności powodującej brak gotowości do pracy np. choroba (przekazać naleĹźy zwolnienie lekarskie)
Bezrobotny obowiązany jest powiadomić Rejonowy Urząd Pracy o podjęciu zatrudnienia lub przerwaniu poszukiwania pracy, formularz –Tilkynning um að atvinnuleit sĂŠ hætt
z broszury ze strony vinnumalastofnun
http://www.vinnumalastofnun.is/svmvf/thydingar-a-polsku/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
moniamin napisał:
kto pyta nie błądzi,od czasu do czasu trzeba sie interesować swoimi sprawami,zmiany weszły i tyle,na ostatnim spotkaniu w środe była o tym mowa,kto nie był to nie wie,a nawet ci co byli pokazali jakimi są tępymi burakami i zamiast słuchać uważnie to świrowali wiejskimi podgadywankami,brak znajomości języka nie jest wytłumaczeniem,nie można wiecznie liczyć na kogoś
szanowny kolego ilu ludzi natym spotkaniu bylo??wyobraz sobie ze jak ja sie rejestrowalem jakies2 mce temu to piekne panie siedzace tam w tym urzedzie powiedzialy ze na spotkanie przychodzi sie jednorazowo...co znaczy ze nikt z bedacych na wczesniejszych spotkaniach nie wiedzial o zmianach malo tego nie mogl wiedziec bo jesli jednorazowo masz obowiazek przyjsc na spotkanie to nie bedziesz wiedzial o zmianach...wiec nie pisz takich smutkow,fakt ze buraki bedace na twoim spotkaniu nie sluchaly o zmianach to i nie beda wiedzialy o nich,ale ja sie ku..wa pytam z kad wiekrzosc miala wiedziec jesli nie zostala taka zmiana podana do publicznej wiadomosci np na stronie vinnumalastofunu??przyszedlbym na spotkanie jesli szanowna pani E nie powiedziala dosadnie ze jesli raz na nim byles nie przychodz wiecej!!! Evil or Very Mad

dokładnie na spotkanie,można iść tylko raz,a jeśli ktoś dba o swoje interesy to zajży od czasu do czasu,ja rozumiem twoja sytuacje,bo miała bym podobnie gdybym raz w miesiącu nie zajżała by zaczerpnąć informacji,to jest odpowiedż,już rozumiesz?nie ma indywidualnych spotkań bo jest za dużo ludzi,dlatego są raz w miesiącu grupowe by się dowiedzieć co nowego,i każdy może na nie przyjść kiedy tylko zechce i pytać do woli,zazwyczaj pytań nie ma i pózniej wychodzą takie akcje,a to nie jest żadna zmiana tylko wynikła sytuacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i kto tu jest nierobem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
beta1

Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 2 Lut 2009, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja juĹź nic nie rozumie.
Jeżeli rejstrowałam się 23 stycznia to muszę znów koniecznie do jutra się zarejstrować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej tak,choć ja bez tego otrzymałam wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 2 Lut 2009, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniamin napisał:
mkwr45 napisał:
moniamin napisał:
kto pyta nie błądzi,od czasu do czasu trzeba sie interesować swoimi sprawami,zmiany weszły i tyle,na ostatnim spotkaniu w środe była o tym mowa,kto nie był to nie wie,a nawet ci co byli pokazali jakimi są tępymi burakami i zamiast słuchać uważnie to świrowali wiejskimi podgadywankami,brak znajomości języka nie jest wytłumaczeniem,nie można wiecznie liczyć na kogoś
szanowny kolego ilu ludzi natym spotkaniu bylo??wyobraz sobie ze jak ja sie rejestrowalem jakies2 mce temu to piekne panie siedzace tam w tym urzedzie powiedzialy ze na spotkanie przychodzi sie jednorazowo...co znaczy ze nikt z bedacych na wczesniejszych spotkaniach nie wiedzial o zmianach malo tego nie mogl wiedziec bo jesli jednorazowo masz obowiazek przyjsc na spotkanie to nie bedziesz wiedzial o zmianach...wiec nie pisz takich smutkow,fakt ze buraki bedace na twoim spotkaniu nie sluchaly o zmianach to i nie beda wiedzialy o nich,ale ja sie ku..wa pytam z kad wiekrzosc miala wiedziec jesli nie zostala taka zmiana podana do publicznej wiadomosci np na stronie vinnumalastofunu??przyszedlbym na spotkanie jesli szanowna pani E nie powiedziala dosadnie ze jesli raz na nim byles nie przychodz wiecej!!! Evil or Very Mad

dokładnie na spotkanie,można iść tylko raz,a jeśli ktoś dba o swoje interesy to zajży od czasu do czasu,ja rozumiem twoja sytuacje,bo miała bym podobnie gdybym raz w miesiącu nie zajżała by zaczerpnąć informacji,to jest odpowiedż,już rozumiesz?nie ma indywidualnych spotkań bo jest za dużo ludzi,dlatego są raz w miesiącu grupowe by się dowiedzieć co nowego,i każdy może na nie przyjść kiedy tylko zechce i pytać do woli,zazwyczaj pytań nie ma i pózniej wychodzą takie akcje,a to nie jest żadna zmiana tylko wynikła sytuacja
a czy wielkim problemem jest napisac wiadomosc na vinnumalastofun a taka sytuacja zaistniala po polsku??zamiast usprawiedliwiac i tak watle zaslugi polskiego personelu w posredniaku moze warto by pomyslec o miejscu masowych informacji dla wszystkich,jakim aktualnie stalo sie to forum...ja przedstawiam swoja sytuacje gdzie powiedziano mi, ze na spotaknie przychodzi sie raz!!bo szczerze to pomyslcie sobie skoro te spotkanie odbywa sie raz na miesiac to z kazdym miesiacem przychodzilo by na nie coraz wiecej ludzi, w rytm tego jak zwieksza sie procet bezrobotnych .niewiem ilu jest aktualnie ale powiedzmy 8tys polakow i wszyscy na jednym spotkaaniu!!!pownie dlatego powiedziano ze przychodzi sie tylko raz, mi tak wlasnie powiedziano DOSADNIE wiec nie fatygowalem sie wiecej...ale widze ze zaczne dbac o swoje interesy bo zamiast wygodnej, szybkiej informacji ktos utrudnia caly proces...
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie usprawiedliwiam ich tylko chce podkreślić,że najlepiej liczyć na siebie,spotkania są raz w tygodniu w środę o 13-ej a nie raz w miesiącu w starym urzędzie ale zawsze można też iść osobiście w każdy dzień pracujący tam gdzie obecnie sie znajduje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moniamin

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: KĂłp/Pol
PostWysłany: 2 Lut 2009, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzadko kożystam z forum i nie będe tu umieszczać informacji z wielu powodów,raz że większość zamieszczanych tu informacji to są jedne wielkie wymyślane plotki prowokujące do dyskusji,wymiany poglądód i obrażania się nawzajem,przez co więcej jest to podobne do śmietnika niż informacji z czego wynika,że więcej jest buractwa niż potrzebujących,nie dyskutuje się z takimi bo każdy myśli,że jesteś taki sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 2 Lut 2009, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniamin napisał:
rzadko kożystam z forum i nie będe tu umieszczać informacji z wielu powodów,raz że większość zamieszczanych tu informacji to są jedne wielkie wymyślane plotki prowokujące do dyskusji,wymiany poglądód i obrażania się nawzajem,przez co więcej jest to podobne do śmietnika niż informacji z czego wynika,że więcej jest buractwa niż potrzebujących,nie dyskutuje się z takimi bo każdy myśli,że jesteś taki sam.
yhm??nie obraza sie ogolu...znam wielu przyjaznych czlonkow tego forum ,ktorzy pomagaja innym w wiekszy lub mniejszy sposob,owszem sa i tzwn trolle, a moderatorzy nie zawsze w pore dzialaja...ale to forum jest jak najbardziej przydatne i sluzy mi za wieksze zrudlo informacji niz starania pracownikow urzedu pracy w rkv...hehe w tych plotkach wydaje sie byc wiecej prawdy niz w ustach wielu.pozdrawiam Ciebie moniamin i na przyszlosc radze szanowac czyjes zdanie zamiast go skandowac...pozdrov
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
adek85

Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 41
PostWysłany: 2 Lut 2009, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniamin napisał:
rzadko kożystam z forum i nie będe tu umieszczać informacji z wielu powodów,raz że większość zamieszczanych tu informacji to są jedne wielkie wymyślane plotki prowokujące do dyskusji,wymiany poglądód i obrażania się nawzajem,przez co więcej jest to podobne do śmietnika niż informacji z czego wynika,że więcej jest buractwa niż potrzebujących,nie dyskutuje się z takimi bo każdy myśli,że jesteś taki sam.



Sory ale kogo nazywasz burakiem???Masz prawie 80 postów na koncie wiec chyba jednak korzystasz z tego forum.A po to właśnie tworzy sie fora i dzieli je na poszczególne działy aby znalazło sie coś dla każdego kto ma ochote sie czegos dowiedzieć, poplotkować, sprowokować, powymieniać poglady a czasem kogoś obrazić i czasem zapytać o coś kiedy jest sie potrzebującym. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 2 Lut 2009, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchaj moniamin , widze ze masz jakas wiedze na temat o ktorym piszesz, ale jezeli masz sie nia dzielic w ten sposob, to mysle ze to forum da sobie spokojnie rade bez twojej aktywnosci.
To ty wprowadzasz ferment w dyskusje, a buractwo, tepactwo i nierobstwo - slowa ktorymi tak szafujesz- najlepiej okreslaja twoj poziom.
I bez twojego udzialu dosc jest na tym forum hipokryzji. Przeczysz sama sobie w co drugim zdaniu a przy tym obrazasz innych uzytkownikow.
To bardzo dobrze ze dbasz o wlasne interesy - skup sie raczej na tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Lut 2009, 19:50    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

Hej
A czy jest ktos kto nie otrzymal do tej pory zadnych jeszcze pieniedzy na konto w tym miesiacu? Mi do tej pory nic nie wplynelo, moze daltego ze drugi raz alogowalam sie dopiero jakis czas temu, bo rowniez nikt mnie nie poinformowal o ponownym logowaniu, dopieroz tego forum sie dowiedzielam ;(
Pozdrawiam Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:02    Temat postu: Re: zasilek Odpowiedz z cytatem

wielkopolanka napisał:
Hej
A czy jest ktos kto nie otrzymal do tej pory zadnych jeszcze pieniedzy na konto w tym miesiacu? Mi do tej pory nic nie wplynelo, moze daltego ze drugi raz alogowalam sie dopiero jakis czas temu, bo rowniez nikt mnie nie poinformowal o ponownym logowaniu, dopieroz tego forum sie dowiedzielam ;(
Pozdrawiam Mad
czesc, napisze Ci jak bylo w moim przypadku-dostalem dzisiaj okolo 15 bardzo mala sumke, pozniej dzieki pomocy na forum dowiedzialem sie ze trzeba 2raz sie logowac, zrobilem to i w minute po tym dostalem kwote 100tys (to taka moja przewidziana kwota zasilku)
drugi raz logowalem sie okolo 16.30
w przypadku adka bylo tak samo z tego co wiem
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:04    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

w styczniu bylam dwa razy w urzedzie pracy a dokladniej 6 i 24 stycznia i nikt mnie nie poinformowal o zadnych zmianach Wink wiec pojawienie sie raz na miesiac w urzedzie pracy zeby dowiedziec sie czegos nowego moze zdecydowanie nie wsytarczyc Mad dopiero dzisiaj na forum przez przypadek znalazlam informacje o ponownym logowaniu Shocked moze ktos wie o jeszcze jakichs zmianach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adek85

Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 41
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem która to była godzina ale w moment po ponownym zalogowaniu sie pieniążki juz byly!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:08    Temat postu: Re: zasilek Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
wielkopolanka napisał:
Hej
A czy jest ktos kto nie otrzymal do tej pory zadnych jeszcze pieniedzy na konto w tym miesiacu? Mi do tej pory nic nie wplynelo, moze daltego ze drugi raz alogowalam sie dopiero jakis czas temu, bo rowniez nikt mnie nie poinformowal o ponownym logowaniu, dopieroz tego forum sie dowiedzielam ;(
Pozdrawiam Mad
czesc, napisze Ci jak bylo w moim przypadku-dostalem dzisiaj okolo 15 bardzo mala sumke, pozniej dzieki pomocy na forum dowiedzialem sie ze trzeba 2raz sie logowac, zrobilem to i w minute po tym dostalem kwote 100tys (to taka moja przewidziana kwota zasilku)
drugi raz logowalem sie okolo 16.30
w przypadku adka bylo tak samo z tego co wiem


dzieki za odpowiedz! czyli bede musiala isc to wyjasnic jutro! tylko ciekawe czemu ja kompletnie nic nie dostalam, ani korony! drugi raz logowalam sie dosc pozno, ok 17, mam nadzieje ze w urzedzie pracy beda umieli to wyjasnic jutro Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:09    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

hmmm..... dziwne Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Strona 2 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron