reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yassminn

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 42
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Mar 2010, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ktoś się orientuje, jak to jest z rozpoczęciem pobierania zasiłku i przerwą wakacyjną... Na przykład, rezygnuję z pracy pod koniec marca, kończę pracę na koniec maja i wyjeżdżam do Polski na wakacje. Tu pytanie, czy jeśli zarejestruję się w urzędzie pracy przed wyjazdem, to te 40 dni roboczych mija już w trakcie, kiedy jestem w Polsce, czyli czerwiec, lipiec, czy też wakacje nie liczą się i dopiero po powrocie odczekuję 40 dni?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 20 Mar 2010, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yassminn napisał:
Witam
Czy ktoś się orientuje, jak to jest z rozpoczęciem pobierania zasiłku i przerwą wakacyjną... Na przykład, rezygnuję z pracy pod koniec marca, kończę pracę na koniec maja i wyjeżdżam do Polski na wakacje. Tu pytanie, czy jeśli zarejestruję się w urzędzie pracy przed wyjazdem, to te 40 dni roboczych mija już w trakcie, kiedy jestem w Polsce, czyli czerwiec, lipiec, czy też wakacje nie liczą się i dopiero po powrocie odczekuję 40 dni?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam



...z dniem zarejestrowania i złożenia papierów masz być na IS przez te 40 dniroboczegdyz jesteś bezrobotna bez prawa do zasiłku,a więc masz być gotowa do podjecia w razie czego pracy gdy takową urząd ci znajdzie Rolling Eyes także ryzyko nalezy do ciebie Twisted Evil
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alexis151

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: WIELKOPOLSKA
PostWysłany: 28 Mar 2010, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Was proszę o pomoc bo nigdzie jej nie mogę uzyskać nawet w polskim US ;(. Nie wiem jak mam się rozliczyć ponieważ w roku 2009 miałam transfer zasiłku z Islandii do Polski przez okres 3 m-c, po tym okresie zaczęłam pracować. Pracodawca wystawił mi Pit 11 i w sumie mogłabym już sie rozliczać ale nie wiem czy dostanę coś z Islandii bo jak by nie patrzeć miałam od nich pieniądze. Zadzwoniłam więc z tym pytaniem do Us ale nikt tam nic nie wie, stwierdzili że niby miałam dochód który powinnam wykazać w zeznaniu rocznym ale nie mam żadnego dokumentu na podstawie którego mogłabym zrobić zeznanie.Czy ktoś coś wie na ten temat? Plisss pomóżcie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 28 Mar 2010, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kamenabiuro.pl/index.html
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 28 Mar 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexis151 napisał:
Bardzo Was proszę o pomoc bo nigdzie jej nie mogę uzyskać nawet w polskim US ;(. Nie wiem jak mam się rozliczyć ponieważ w roku 2009 miałam transfer zasiłku z Islandii do Polski przez okres 3 m-c, po tym okresie zaczęłam pracować. Pracodawca wystawił mi Pit 11 i w sumie mogłabym już sie rozliczać ale nie wiem czy dostanę coś z Islandii bo jak by nie patrzeć miałam od nich pieniądze. Zadzwoniłam więc z tym pytaniem do Us ale nikt tam nic nie wie, stwierdzili że niby miałam dochód który powinnam wykazać w zeznaniu rocznym ale nie mam żadnego dokumentu na podstawie którego mogłabym zrobić zeznanie.Czy ktoś coś wie na ten temat? Plisss pomóżcie!


a dzwonilas do posredniaka na wyspie?
jesli chodzi Ci o pit,ktory wysyla posredniak to w tym roku tego nie robi. trzeba samemu wydrukowac sobie ze swojego konta na stronie posredniaka
http://skraning.vmst.is/gs/
takie same logowanie jak w przypadu logowania sie . mam nadzieje ze troche pomoglam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kocurek
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 96
Skąd: Rvk
PostWysłany: 29 Mar 2010, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o zasilek transferowy to mi przyszlo rozliczenie tu na islandi i trzeba z tego sie rozliczyc tutaj pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Mar 2010, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexis151 napisał:
Bardzo Was proszę o pomoc bo nigdzie jej nie mogę uzyskać nawet w polskim US ;(. Nie wiem jak mam się rozliczyć ponieważ w roku 2009 miałam transfer zasiłku z Islandii do Polski przez okres 3 m-c, po tym okresie zaczęłam pracować. Pracodawca wystawił mi Pit 11 i w sumie mogłabym już sie rozliczać ale nie wiem czy dostanę coś z Islandii bo jak by nie patrzeć miałam od nich pieniądze. Zadzwoniłam więc z tym pytaniem do Us ale nikt tam nic nie wie, stwierdzili że niby miałam dochód który powinnam wykazać w zeznaniu rocznym ale nie mam żadnego dokumentu na podstawie którego mogłabym zrobić zeznanie.Czy ktoś coś wie na ten temat? Plisss pomóżcie!


Zasilek transferowy jest rozliczany z duzym opoznieniem, przynajmniej tak bylo w moim przypadku.
Wyplata zasilku zostala zaksiegowana dopiero po 12 miesiacach i przyszedl na moj islandzki adres kwit z islandzkiego urzedu pracy i suma wyplaconego zasilku pojawila sie na mojej stronie internetowej skattur.is.

Zasilek pobieralem w 2008 roku, a rozliczony zostal jako dochod w 2009, czyli w obecnym zeznaniu podatkowym.

Jesli zasilek pobieralas w 2009 to bedziesz sie z niego rozliczac dopiero za rok, czyli w 2011.

Dopoki kwota wyplaonego zasilku nie pojawi sie na Twojej podatkowej stronie internetowej, nic nie musisz robic i spac spokojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Mar 2010, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w zadnym wypadku nie rozliczasz sie z zasilku transferowego w Polsce !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alexis151

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: WIELKOPOLSKA
PostWysłany: 29 Mar 2010, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 1 Kwi 2010, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jak wyliczyć kwietniową waloryzację zasiłku?
Ja dostałem około 30 tys, trochę mało Sad chcę sprawdzić czy się nie pomylili na swoją korzyść, jak to mają w zwyczaju. I tak sukces że przy podwyżce świadczenia nie zapomnieli o mnie, do tej pory pamiętali głównie gdy to ja musiałem coś zapłacić.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Kwi 2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakiej waloryzacji ty mowisz??
za poprzedni miesiac nadal jest tyle samo co bylo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Kwi 2010, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz sie doczytalem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alinda

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: pomorskie
PostWysłany: 3 Kwi 2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexis151 jestem w tej samej sytuacji co ty i nadal nie wiem jak mam sie rozliczyc bo w US powiedziano mi ze powinnam wypełnić PIT 36 i ZG i uwzglednić zasiłek otrzymany z Islandii. Z tego co się orietuje to zasiłek jest zwolniony od podatku w Islandii w tej sytuacji jeżeli wykaże dochody (zasiłek) islandzki to w Polsce zapłace od tego podatek. Czy mam racje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alexis151

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: WIELKOPOLSKA
PostWysłany: 5 Kwi 2010, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alinda heh no właśnie, już nic nie wiem ... czy sie rozliczyc z tego w Polsce czy też nie.. różne opinie są na ten temat. Jedni mówią że tylko nalezy się rozliczyć tylko z Islandia a drudzy że i na Islandii i w Polsce. Mam mętlik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bednarczyk

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 52
PostWysłany: 8 Kwi 2010, 6:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasiłek pobierany w Polsce jest zasiłkiem transferowym. Ludzie!! jeżeli płaci nam Islandia to to chyba normalne że w Islandii trzeba się rozliczać. Co do Polski to jak kto uważa, jeżeli się rozliczacie również tam to zróbcie to i tym razem, a jeżeli nie to nie. TO SĄ ISLANDZKIE PIENIĄDZE!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Strona 22 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron