reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wspomnienia z 4-letniego pobytu na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DawidDawid1

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 7
PostWysłany: 14 Sty 2014, 22:02    Temat postu: Re: aa Odpowiedz z cytatem

..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robert007

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skąd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysłany: 4 Lut 2014, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
zwłaszcza takim Smile

http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew



OO fajna piosenka nawet nie wiedzialem ze takie sa ahahahha
osobiscie nie slucham dico polo ale to jest ciekawe dla ucha , widzicie w filmiku zalaczone prace ktore powoli wymieraja no to trzeba docenic NO ludziska takie rzeczy na wage ZLOTA nikt juz tego nie robi
tylko najpracowitsi .Chce za zone kobiete z tamtad
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Athia

Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: I Szczecin i Reykjavik
PostWysłany: 5 Kwi 2014, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie popłakałam się ze śmiechu, czytając te wszystkie wspomnienia autora, ale czytam, bo kiedy z początkiem sierpnia przylecę z mieszkającym tam już kupę lat mężem (teraz jeszcze narzeczonym) do Reykjaviku i zacznę gdzieś pracować, to wolę nastawić się na każdą hardcorową sytuację Wink

W marcu byłam na prawie 3 tygodnie na Islandii, poleciałam do mojego narzeczonego. Zdjęcia i jakieś posty z pobytu wrzucałam na facebooka, a jako że jestem do szaleństwa zakochana w tej wyspie, to wszystko, co pisałam, miało bardzo pozytywny wydźwięk.
Któregoś dnia odezwała się do mnie na FB koleżanka z liceum, czyli niewidziana dobre 12 lat, a odezwała się słowami: ,,jak tak czytam Twoj fejsbukowy pamietnik to zastanawiam sie czy nie ma na ziemi dwóch Islandii...."
Zapytałam Ją, o co chodzi i opowiedziała mi o swoim prawie rocznym pobycie, gdzie zadławiłam się ze śmiechu przy wzmiankach o Polakach pracujących i mieszkających razem z Nią (,,co do współplemieńców z Pl, to możesz sobie obejrzeć najbardziej przypałowy odcinek kiepskich i przemnożyć przez 100, to będziesz mieć towarzycho, które mieszkało ze mną w "hotelu" pracowniczym :d "), przy wzmiankach o wyposzczonych Islandczykach (,,Populacja mała, dlatego na nowe mięso rzucają się jak szaleni; tam nie ma, że najpierw randka, bo ładna jesteś, tylko od razu: gdzie się bzykamy:D" ) i o zahartowanych dzieciach (,,co do faktu, że ludzie są zahartowani, to prawda najszczersza ; zima, styczeń ; wychodzę do pracy ubrana jak teletubiś ; mija mnie dziewuszka na hulajnodze, w różowym lekkim dresiku i patrzy jak na ufo").


Nie wiem, jak większość z Was, których posty przeczytałam, ale JA przez te prawie 3 tygodnie na wyspie czułam się jak w domu. Dla mnie to najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne miejsce na świecie, co do którego mam CAŁKOWITĄ pewność, że będę tam szczęśliwa i to nie tylko dlatego, że szczęśliwy tam jest facet mojego życia, ale dlatego, że Islandię albo się kocha, albo nienawidzi... a wiem, co piszę, mam xxxxxxx na punkcie tej wyspy, odkąd skończyłam sześć lat... takie specyficzne, niecodzienne zainteresowania, ot co...

A może sekretem uszczęśliwienia zamiast plucia jadem i zgorzknieniem (jak niektórzy robią) jest to, że powodem rzucenia wszystkiego w Polsce i zamieszkania na Islandii jest bezinteresowna fascynacja tym miejscem, a nie przyziemna chęć zarobienia siana kilka razy szybciej, niż w Polsce???
_________________
Never give up trying to do what you really want to do.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Kwi 2014, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie mieszka na kupie z patologia tylko by zaoszczedzic i robi sie w jakiejs norze co z batem nad toba stoja no to moze byc ciezko, a Islandia az tak kolorowo moze tez sie nie wydawac. Trzymaj sie z daleka od patolki to dasz rade.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 5 Kwi 2014, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
jak sie mieszka na kupie z patologia tylko by zaoszczedzic i robi sie w jakiejs norze co z batem nad toba stoja no to moze byc ciezko, a Islandia az tak kolorowo moze tez sie nie wydawac. Trzymaj sie z daleka od patolki to dasz rade.


A patolki to co takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Kwi 2014, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slankiem muwie przecie
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
J.P.Morgan
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Antarktyda
PostWysłany: 5 Kwi 2014, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytalem te wspomnienia z zaciekawieniem. Pewnie bardzo sa prawdziwe. Wlasciwie, jak mozna prosic do dawaj jeszcze.

Ale nie moge sie powstrzymac od pewnej dygresji. Akurat tak sie zlozylo ze od poczatku pobytu na Islandii (od roku 2006) nie mialem stycznosci z tymi stereotypowymi obrazami polskich imigrantow. Moze przez to, ze jednak znam kilka jezykow i komunikacja nigdy nie stanowila dla mnie problemu i tez bez oporow pomagalem w tym innym.

Bo pytanie, ktore sie nasuwa jest takie - dlaczego tak dlugo kolega autor przebywal w towarzystwie, badz bliskosci tych niesamowicie przerysowanych indywiduow (jak sie to pisze ?), skoro bez problemu mozna znalezc prace bez Polakow i mieszkanie bez tychze negatywnych typow Polakow ?

Powiem jeszcze jedno - nigdy nie spotatkalem sie z tym by Islandczycy zle mowili o Polakach w mojej obecnosci i nawet trudno mi podejrzewac, by robili to bez mojej obecnosci.

Stad uwazam, ze ten opis jest troszke przerysowany i skupia sie na wyjatkach, a nie regule.

Tyle chcialem powiedziec na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Kwi 2014, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty wez sie juz lepiej nie odzywaj
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 7 Kwi 2014, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre Krolik .... krotko ,na temat i bez zbednych komentarzy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 7 Kwi 2014, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Athia napisał:
... powodem rzucenia wszystkiego w Polsce i zamieszkania na Islandii jest bezinteresowna fascynacja tym miejscem, a nie przyziemna chęć zarobienia siana ...


O najszlachetniejsza ze szlachetnych dziewic!
Kobiet, z ta dziewica to już przesadziłem.
W obliczu takiej czystości wzywam każdego, jak ja plugawie zachłannego, do powitania Cię na lotnisku z fanfarami, kawiorem, łososiem i szampanem.

Ogromnie Cie podziwiamy i poważamy. We własnym imieniu apeluję do Ciebie. Nigdy nie podejmuj pracy w Islandii, to mogłoby skazić krystalicznie czysty obraz Ciebie, jaki ma tu wciskasz.

Przylatujesz z brzuchem czy po brzuch?
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Athia

Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: I Szczecin i Reykjavik
PostWysłany: 7 Kwi 2014, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:

W obliczu takiej czystości wzywam każdego, jak ja plugawie zachłannego, do powitania Cię na lotnisku z fanfarami, kawiorem, łososiem i szampanem.


Nie lubię ani kawioru ani łososia, więc na nic spełzły starania Twoje, co by uczynić dzień mojego przylotu jeszcze bardziej wyjątkowym, jednak doceniam, gdyż w dzisiejszych czasach mężów takich jak Ty uświadczyć jest tak trudno... Niepocieszona będę, iż złamać serce Twoje muszę, gdyż w chwili otwierania przez Ciebie szampana, będę już mężatką, nie zrażaj się jednak, samoloty przylatują kilka razy dziennie, napewno trafisz na swą wymarzoną dziewicę, która bo brzuch przylatując, zaspokoi Twój instynkt ojcowski.

...





...





Dobra, a teraz powaĹźnie....




.....



Współczuję. Tylko tyle, bo w tej swojej krystalicznej szlachetności, przecież nie będę kopać leżącego.

Bez odbioru.
_________________
Never give up trying to do what you really want to do.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robert007

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skąd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
Athia napisał:
... powodem rzucenia wszystkiego w Polsce i zamieszkania na Islandii jest bezinteresowna fascynacja tym miejscem, a nie przyziemna chęć zarobienia siana ...


O najszlachetniejsza ze szlachetnych dziewic!
Kobiet, z ta dziewica to już przesadziłem.
W obliczu takiej czystości wzywam każdego, jak ja plugawie zachłannego, do powitania Cię na lotnisku z fanfarami, kawiorem, łososiem i szampanem.

Ogromnie Cie podziwiamy i poważamy. We własnym imieniu apeluję do Ciebie. Nigdy nie podejmuj pracy w Islandii, to mogłoby skazić krystalicznie czysty obraz Ciebie, jaki ma tu wciskasz.

Przylatujesz z brzuchem czy po brzuch?



Ahahahah dobre z burzuchem czy po brzuch ))) jakos nie moge tego zrozumiec bo mnie brzuch to urosl z piwa i kalorycznego jedzenia ahahahha . Fak faktem nie ma co przesadzac w Polsce jest gorzej gorsze rzeczy sie dzieja , zagranicami pewnych rzeczy nie trzeba szukac a to co na Islandii sie dzieje to male piwko
Zapraszam WAWA albo inny rejon w POLSZY turystyczny tam mozna wszystko znalezc.
Islandia malo spoleczenstwa PRAWIE KAZDY KAZDEGO ZNA znajomi znajiomcyh itd
Norma kazdy przyjechal zarobic jedni zostaja drudzy nie kazdy jakims sposobem zyje. Najwazniejsze nie byc szkodliwym i DA SIE RADE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym mogła przenieść swoją robotę na Islandię, to już siedziałabym na walizkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestes maszynista pociagowym?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Athia napisał:

Dobra, a teraz powaĹźnie....


Na poważnie to przeproś za głupie słowa i rozmanażaj się spokoju.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 10 Kwi 2014, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Athia napisał:
..., a nie przyziemna chęć zarobienia siana kilka razy szybciej, niż w Polsce???


Z wielu ważnych powodów nie jestem w stanie uzyskać zarobków jak w Polsce.
Tam zarabiałem prawdziwe pieniądze, to boli, tam byłem ważną osobą.
w Islandii prawie nie mam szans na wykorzystanie moich umiejętności, bariery są wielorakie. Chyba już większość zapomniałem, mam na myśli umiejętności.

Niemniej jednak czuję się tu bardzo dobrze, staram się żyć tak jak lubię i ten kraj jest moja drugą ojczyzną. Wiele mi zaoferował, tak samo jak innym, jestem pewien że tobie również.

Zatem nie kłam, pobudki materialne są dla każdego ważne, wniosek nie gań innych że chcą zarabiać.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 10 Kwi 2014, 4:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
jestes maszynista pociagowym?

Hahahahaha albo tramwajarką Smile
Nie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Kwi 2014, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zocha Tramwajara!
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron