reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Podr贸偶 do Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jar

Do潮czy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Sk眃: Lublin
PostWys砤ny: 8 Lut 2012, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:


W Islandii jest wi臋cej przereklamowanych rzeczy, np. tzw. golden circle - bujasz si臋 3 godziny autem, 偶eby zobaczy膰 dziur臋 w ziemii, sikaj膮ce 藕r贸de艂ko i jeden z najnieciekawszych wodospad贸w. A ju偶 szczytem wszystkiego jest tzw. most 艂膮cz膮cy Europ臋 z Ameryk膮. Prawi臋 godzina jazdy z Reykjaviku, aby zobaczy膰 kawa艂ek mostu nad dziur膮 w ziemii.

Ci, co m贸wi膮, 偶e warto, to albo tego nie widzieli, albo si臋 mszcz膮 za w艂asny stracony czas.

Oczywi艣cie, s膮 w Islandii miejsca szalenie urokliwe i naprawd臋 warte zobaczenia. Lodowce, fiordy, wodospady (nawet Gulfoss, je艣li si臋 uprze膰) i nade wszystko g贸ry. Ale zorza, eee ysz ysz z k膮ta w k膮t


De gustibus est non disputandum. W kwestii zorzy pozwol臋 si臋 nie zgodzi膰 i my艣l臋, 偶e b臋d臋 mia艂 spore grono zwolennik贸w. Mo偶e dla kogo艣, kto stale mieszka powy偶ej 60-tego r贸wnole偶nika to rzeczywi艣cie bana艂, kt贸ry si臋 przejad艂. Ale pami臋tam doskonale reakcj臋 swoj膮 i 艣ci膮gni臋tych telefonicznie "gdzie艣 w pole" znajomych, kiedy widzia艂em to pierwszy raz...
Co do Twojej "antylisty atrakcji" to jak widz臋 tu mamy nieco zbli偶one gusta, w ka偶dym razie zgadzam si臋 absolutnie co do pierwszego miejsca na podium kiczu -nawet nie by艂em na tym mo艣cie. W kwestii Gulfossa sie nie do ko艅ca zgodz臋-du偶y i w sumie 艂adny, a 偶e s膮 na Islandii pi臋kniejsze, c贸偶... Gejzery te偶 lepsze w takim Yellowstone czy na Kamczatce, tylko czy i kiedy tam pojad臋?. Te z Kamczatki s膮 zupe艂nie niedost臋pne dla zwyk艂ych 艣miertelnik贸w (lot helikopterem za jakie艣 kosmiczne pieni膮dze).
Tym niemniej musz臋 przyzna膰, 偶e zwr贸ci艂e艣 uwag臋 na fakt, kt贸ry warto u艣wiadomi膰 wybieraj膮cym si臋 na Islandi臋: cz臋艣膰 reklamowanych "superatrakcji" jest za takie uwa偶ana lub kreowana przez tour operator贸w tylko dlatego, 偶e le偶膮 blisko Reykjaviku i mo偶na tam 艂atwo i tanio zwie藕膰 autokarami turyst贸w, kt贸rzy na "zobaczenie" Islandii maj膮 tydzie艅 lub mniej. Ot, taka namiastka. Niekt贸re jej elementy s膮 faktycznie warte zobaczenia i tak, inne mo偶na spokojnie omija膰 szerokim 艂ukiem.
Cz臋stym b艂臋dem wg. mnie jest rezygnacja z kr贸tkiego cho膰by wypadu w interior, cho膰by do takiego Landmannalaugar.
Dla mnie Islandia to przede wszystkim niezwyk艂e (bo tak odmienne o tych, kt贸re mo偶na zobaczy膰 gdzie indziej) krajobrazy (kompozycja fiord贸w, lodowc贸w i jeszcze formy wulkaniczne razem z ich kolorystyk膮) ze specyficznym klimatem (chocia偶by to mi臋kkie, wieczorne 艣wiat艂o trwaj膮ce godzinami latem, je艣li si臋 przypadkiem trafi pogoda), no i te rozleg艂e przestrzenie/pustkowia, kt贸rych si臋 nie zobaczy w Europie, mo偶e poza reszt膮 Skandynawii (tu nie jestem ekspertem, bo nie by艂em jeszcze w NO,SE, FI).
Pozdrawiam
-J.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Scissor_Sisters

Do潮czy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Sk眃: Olsztyn
PostWys砤ny: 8 Lut 2012, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwiazku z moim tygodniowym wypadem na Islandie w polowie czerwca, mam do was kilka pytan i bylbym niezmiernie wdzieczny za kilka odpowiedzi.
Oczywiscie trip advisor na bierzaco czytany, zreszta jest mnostwo anglojezycznych forow i fajnych urzytyecznych rzeczy, ale jednak wole sie spytac Polakow.
czy 100 000 koron wystarczy by na w miare fajnym poziomie spedzic tydzien w reykjaviku? nie wliczam ceny hostelu, wycieczek oraz przelotu z Manchesteru.
Chodzi mi o jakas fajna noc w klubie (przylatuje w piatek wiec chcialbym od razu w piatek isc do jakiegos klubu potanczyc i poznac jakis ludzi;) ), plus jakies 3-4 typowe islandzkie dania z jakims piwkiem, oczywiscie nie w jakis posh restauracjach a raczej miejscach porkoju islenski barinn czy berglaug, plus chcialbym kupic sobie tradycyjny islandzki sweter i tu kolejne pytanie, na jaki wydatek musze sie szykowac i gdzie najlepiej dokonac zakupu?
Wiec 3 podstawowe pytania:
Gdzie dobrze zjesc ? oczywiscie mowie o tradycyjnych potrawach islandzkich, i nie wyskoczyc przy tym z butow przy okazji regulowania rachunku.
2. Jaki jest koszt i gdzie najlepiej rozgladac sie za jakas tradycyjna pamiatka, typu islandzki sweterek, o ktorym marze?
3. Jak wyglada clubbing w Reykjaviku i jakie kluby sa najlepsze?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Dodam ze podrozuje jako Singiel.
_________________
Mi casa Su casa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gizbern

Do潮czy: 14 Lut 2012
Posty: 4
Sk眃: Krakow
PostWys砤ny: 15 Lut 2012, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Forumowicze.

Od kilku miesi臋cy czytam Wasze wypowiedzi zg艂臋biaj膮c tym wiedz臋 o Islandii. W tym roku, w czerwcu czeka mnie (nas) wycieczka na t膮 pi臋kn膮 wysp臋 i chcia艂bym jak najwi臋cej zdoby膰 informacji, by wyjazd by艂 w pe艂ni udany i pe艂en niezapomnianych wra偶e艅.

Moje (nasze) plany w skr贸cie to: Wyjazd z Krakowa w po艂owie czerwca. Zaokr臋towanie w Danii (ja, moja ma艂偶onka i auto) - podr贸偶 lini膮 SmyrilLine na Wyspy Owcze. 3 dni na WO i dalej podr贸偶 na Islandi臋. Tam ca艂e 3 tygodnie zwiedzania. Powr贸t SmyrilLine bezpo艣rednio do Danii i kierunek Krak贸w.

Na dzie艅 dzisiejszy mamy ju偶 rezerwacj臋 promu wraz z op艂at膮 rezerwacyjn膮. Mapy papierowe Islandii i Wysp Owczych. GPS Garmin - bo tylko Garminy maj膮 Europ臋 z Islandi膮. Troch臋 sprz臋tu campingowego. Na kilku w艂贸cz臋gach jakie ostatnio odbyli艣my (Finlandia, Norwegia, Kanada, Alaska + USA) podr贸偶owali艣my tak, 偶e naszym domem by艂o auto - tzn spali艣my w samochodzie w lesie, nad morzem, na ska艂ach - korzystaj膮c (zw艂膮szcza w Skandynawii) z prawa do swobodnego obcowania z natur膮 - takie campingi na dziko na klifie albo wybrze偶u Morza Barentsa s膮 niezapomniane. Tak lubimy.

Nasz膮 pasj膮 jest fotografowanie i filmowanie tego co nas otacza. W czasie wycieczek prowadzimy blog (niekomercyjny) i w miar臋 mo偶liwo艣ci technicznych, dost臋pu do internetu, prawie codziennie zamieszczamy na nim zdj臋cia i opisy tego, co nas spotka艂o, co widzieli艣my, co prze偶ywali艣my. Jak narazie udawa艂o nam si臋 to z nawet najbardziej odleg艂ych miejsc co skutkuje tym, 偶e opisy powstaj膮 pod wp艂ywem emocji, w danej chwili, nie z pami臋ci tylko bezpo艣rednio po prze偶yciach. Robimy to przede wszystkim dla siebie, by m贸c na staro艣膰 wspomina膰 - ale tak偶e dla znajomych - zabieraj膮c ich w ten spos贸b w wirtualn膮 podr贸偶 Smile
To tyle samochwalenia - wybaczcie Wink

Przy okazji pytanie, czy jest jaki艣 problem w czasie podr贸偶y po IS, by w miasteczkach podpi膮膰 si臋 do WiFi, by uaktualnia膰 bloga?

Wracaj膮c do wyprawy, wydaje nam si臋, 偶e wycieczka na Islandi臋 jest najbardziej ekstremalna z dotychczas przez nas odbytych. Dlatego chcieliby艣my skorzysta膰 z Waszych do艣wiadcze艅, z Waszej wiedzy, zw艂aszcza tych z Was, kt贸rzy mieli艣cie to szcz臋艣cie Tam by膰. Plan jest taki, by objecha膰 Wysp臋 zapuszczaj膮c si臋 od czasu do czasu w g艂膮b, by poczu膰 klimat interioru, popodziwia膰 pi臋kno natury - ale by to robi膰 na spokojnie, be偶 po艣piechu (niestety tylko 3 tygodnie mamy do dyspozycji) - bo jak nam si臋 spodoba jakie艣 miejsce to 偶eby mo偶na by艂o i p贸艂 dnia posiedzie膰 na skale i wpatrywa膰 si臋 w dal w ciszy i spokoju a nie p臋dzi膰 z wywieszonym j臋zykiem "zaliczaj膮c" nast臋pne "obowi膮zkowe" turystycznie miejsca. Trudno - jak nie starczy czasu na wszystko to poprostu trzeba b臋dzie pojecha膰 tam jeszcze raz Smile

Nie mamy tak偶e sk艂onno艣ci do wielkiego ryzyka... wi臋c troszk臋 obawiamy si臋 brod贸w, kt贸rych pewnie nie unikniemy chc膮c co艣 wi臋cej zobaczy膰. Czy takie przejazdy przez rzeki s膮 naprawd臋 tak adrenalinogenne jak czasem na youtube pokazuj膮 filmiki - czy poprostu te ekstremalne ludzie pokazuj膮 wprawiaj膮c nas w os艂abienie? Chcieliby艣my dojecha膰 do Askja, pod Herðubreið (G贸ra Kr贸lowa), do Landmannalaugar, Surtshellir (lawowe jaskinie), ale tak偶e objecha膰 fyordy zachodnie itp.

Liczymy na Wasze dobre rady.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 15 Lut 2012, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gizbern napisa:
Przy okazji pytanie, czy jest jaki艣 problem w czasie podr贸偶y po IS, by w miasteczkach podpi膮膰 si臋 do WiFi, by uaktualnia膰 bloga?


zadnego. knajpy/stacje benz/etc na ogol udostepniaja publicznie, a jesli nie, zawsze mozesz poprosic o wep.

+ zaczynacie w seydisfjordur wiec imo objazd zacznijcie od poludniowej strony wyspy, potem fjordy zachodnie & wroccie sobie gora. katla + hekla + cos tam jeszcze maja termin w tym roku ;] ktorys z nich raczej na pewno wybuchnie & wtedy droga od kirkjubæjarklaustur do viku bedzie pewnie zamknieta/zalana/zasypana pylem. jako dodatkowa atrakcja do zobaczenia jest super, ale do nadrobienia byloby sporo km. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jar

Do潮czy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Sk眃: Lublin
PostWys砤ny: 15 Lut 2012, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy艂aczam si臋 do zdania mjkl, to dobra rada jesli chodzi o kierunek zwiedzania w Waszym przypadku.
Co do ekstremalno艣ci Waszego wyjazdu... Z takim baga偶em do艣wiadcze艅, jaki macie na koncie to naprawd臋 nie macie si臋 czego ba膰, oczywi艣cie zachowujac zdrowy rozs膮dek. Zak艂adam,偶e jedziecie teren贸wk膮 (wzmianka o brodach), co powinno u艂atwi膰 spraw臋 (np. wypad do Surtshellir -koniecznie!). Szlaki przez interior s膮 r贸偶nej trudno艣ci, taka F35 Kjolur w dobrych warunkach jest do sforsowania nawet osob贸wk膮,jest wczesnie otwierana, no i jest tam relatywnie spory ruch, tak jak na F26 Sprengisandur. Ta ostatnia bywa za to b. p贸藕no otwierana (w zesz艂ym roku dopiero po 15 lipca! -ale wiosna by艂a rekordowo ch艂odna). F88 do Askji te偶 raczej nie jest problemem. Na przeciwnym biegunie (znam tylko z lektury i ze s艂yszenia) jest stary wariant F910 przez Urdarhals -raczej trasa dla odwa偶nych, nie w pojedynk臋 i pewnie te偶 nie na pocz膮tku sezonu (wysoko, b. trudny teren, ma艂o kto je藕dzi i trudno liczy膰 na szybk膮 pomoc w razie utkni臋cia).
Generalnie te brody na trasach F przekracza艂em albo jako pasa偶er, albo z buta, nigdy jako kierowca. Z obserwacji mog臋 tylko powiedziec, 偶e te na popularnych trasach nie powinny byc trudne, o ile nie traficie na wi臋ksze deszcze. R贸wnie偶 pojazdy terenowe potrzebne do tego to nie czo艂gi. Na drodze F225 z Landmannalaugar widzia艂em auta 4x4 ze sk艂adanymi przyczepami kempingowymi na holu, ale to by艂o w okresie wzmo偶onego tranzytu przez g贸ry z racji zmytego mostu pod Vik na "jedynce". Pod Askj膮 widzia艂em kilka sztuk Suzuki Jimny, a do popularniejszych aut w interiorze nale偶a r贸zne wersje Vitary. Za to np. dwa najwi臋ksze brody na trasie do Laki by艂y niby tylko po kolana, ale podczas intensywnych opad贸w zaledwie kilka dni wcze艣niej na jednym z nich utkna艂 nawet turystyczny autobus.
Troch臋 informacji o trasach w interiorze jest na stronie:
www.nat.is
Paradoksalnie w dziale Hiking Trails, ale opisy tam po艣wiecone s膮 r贸wnie偶 szlakom samochodowym (vide wspomniana F910). Aktualizowane info o drogach (przejezdno艣膰 itp.) macie tu:
http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/
Poniewa偶 dotrzecie na Islandi臋 pod koniec czerwca, czyli do艣膰 wcze艣nie jak na interior, wi臋c jaki艣 g艂臋bszy wypad pod koniec objazdu. Na pocz膮tku trasy mo偶e by膰 Landmannalaugar, kt贸re w zesz艂ym, wyj膮tkowo trudnym drogowo poczatku sezonu by艂o ju偶 otwarte. Potem ewentualnie z p贸艂nocy (Myvatn, Krafla,Detifoss) na Askj臋 przez F88 (droga i brody raczej 艂atwe), a potem wschodnim odga艂臋zieniem F910 do drogi nr 1 w stron臋 Egillstadir i Seydisfjordur (upewnijcie si臋 niezale偶nie co do tego przejazdu na wsch贸d od Askji, bo tej trasy F910 nie znam z autopsji).
Maj膮c 3 tygodnie powinni艣cie si臋 wyrobi膰 ze wszystkim, wliczaj膮c w to wizyt臋 w Fiordach Zachodnich (warto), kt贸ra z racji d艂ugich, kr臋tych i kiepskich dr贸g wymaga relatywnie sporo czasu. Widz臋,偶e wybraliscie co ciekawsze kawa艂ki Islandii (Askja, Landmannalaugar, Surtshellir, Fiordy Z.). B臋d膮c pomi臋dzy Myvatn a Jokulsagljufur z Detifossem (sam kanion jest super, nie tylko wodospad) nie zapomnijcie wpa艣膰 do Krafli. Opr贸cz standardowego 艂a偶enia po po tatejszej lawie i solfatarach, je艣li pogoda dopisze, wdrapcie si臋 na sam膮 g贸r臋 Krafla -panorama niesamowita, zar贸wno ta najbli偶sza, jak i dalekie horyzonty (w sierpniu widoczno艣膰 na po艂udnie do 200km, sprawd藕cie na mapie, co wida膰 Smile ). Wizyt臋 w Laki polecam tylko przy murowanej pogodzie, przy mgle mija sie z celem wg. mnie -ja mia艂em tego pecha.
Pozdrawiam
-J.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 16 Lut 2012, 10:54    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
2. Jaki jest koszt i gdzie najlepiej rozgladac sie za jakas tradycyjna pamiatka, typu islandzki sweterek, o ktorym marze?



Ogromny wybor islandzkich swetrow, skarpet, welny z islandzkich owiec w przyzwoitej cenie znajdziesz tu:

Handprj贸nasamband 脥slands
Sk贸lav枚rðust铆g 19
101 Reykjav铆k
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 16 Lut 2012, 10:56    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Handprj贸nasamband 脥slands
Sk贸lavordustig 19
101 Reykjav铆k


http://ja.is/kort/#q=index_id%3A122743&x=357407&y=407947&z=9
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Gizbern

Do潮czy: 14 Lut 2012
Posty: 4
Sk眃: Krakow
PostWys砤ny: 16 Lut 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi臋ki za tak szczeg贸艂owe informacje o ciekawych miejscach oraz sposobie dotarcia do nich. Nanios臋 chor膮giewki na map臋 Smile

Nasz samoch贸d to Jeep Grand Cherokee - diesel - bez 偶adnych zmian - wersja fabryczna. S艂ysza艂em, 偶e za silnik ropny trzeba zap艂aci膰 op艂膮t臋 ekologiczn膮 - wykupienie na ka偶dy tydzie艅. Jak to wygl膮da praktycznie? Docieram promem na Islandi臋 i co dalej? gdzie kupi膰 t膮 op艂at臋? w porcie, na pierwszej stacji benzynowej?

Gdzie艣 ju偶 by艂 taki w膮tek ale chyba sprzed 2 lat - ciekaw jestem jak to wygl膮da w tym sezonie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Scissor_Sisters

Do潮czy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Sk眃: Olsztyn
PostWys砤ny: 17 Lut 2012, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka, dziekuje Ci bardzo.
Dla mnie to bedzie taka odskocznia od codziennosci, jestem strasznie a - spoleczna osoba, ale lubie wsrod ludzi przebywac, troche jak ta lawa ciagle wyciekajaca do oceanu na Hawajach;)
Jak mi sie spodoba to wracam tam we wrzesniu na kolejne dwa tygodnie;)
_________________
Mi casa Su casa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Rosomak

Do潮czy: 22 Sie 2012
Posty: 1
Sk眃: Toronto
PostWys砤ny: 22 Sie 2012, 18:32    Temat postu: Islandia dla turysty Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dzis odkrylem to forum zupelnie przypadkiem, no to sie zarejestrowalem.
Od wielu lat bardzo chcialem odwiedzic Islandie, wreszcie sie wybralem w zeszlym roku.Bardzo mi sie podobalo, ludzie O.K., ceny umiarkowane, infrastruktura turystyczna przyzwoita. Zwiedzilem Reykjavik i polwysep Rekyanes, niejako "po drodze" zaliczylem Grindavik i Keflavik. Mam zamiar tu jeszcze wrocic, Islandia to fajny kraj, w mojej opinii.
Pozdrawiam wszystkich fanow Islandii !
R.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sailor

Do潮czy: 23 Sie 2012
Posty: 1
PostWys砤ny: 23 Sie 2012, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰 wszystkim, to m贸j pierwszy post na forum:)
We wrze艣niu planuj臋 sw贸j pierwszy wyjazd na Islandi臋. Troch臋 si臋 tego obawiam, bo to b臋dzie moja pierwsza podr贸偶 w kraj na p贸艂nocy Europy (tak na p贸艂nocy, 偶e ju偶 ci臋偶ko bardziej:). Do tej pory urlop sp臋dza艂em w krajach typu Hiszpania, W艂ochy, Grecja, Malta, ale klimaty 艣r贸dziemnomorskie mocno mi si臋 ju偶 znu偶y艂ySmile
I tutaj pytanie. Ruszam pe艂n膮 par膮 z przygotowaniami do wyjazdu i zastanawiam si臋, w jakim zakresie proponowaliby艣cie ubezpieczenia turystyczne? Planuj臋 sporo po g贸rach pochodzi膰, wi臋c na pewno to by mi si臋 przyda艂o. Sprawdza艂em na http://ipolisa.pl/ 偶e polisy kosztuj膮 ledwie kilkadziesi膮t z艂otych i r贸偶nice w cenie s膮 minimalne, wi臋c kasa to raczej nie problem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gizbern

Do潮czy: 14 Lut 2012
Posty: 4
Sk眃: Krakow
PostWys砤ny: 23 Sie 2012, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Tak, by zako艅czy膰 m贸j post sprzed kilku miesi臋cy oraz, by si臋 pochwali膰 troszeczk臋, chcia艂em powiedzie膰, 偶e by艂em na Islandii (i Wyspach Owczych), widzia艂em wiele rzeczy i... wr贸ci艂em szcz臋艣liwie.

C贸偶 tu du偶o m贸wi膰? Przepi臋kne miejsca, niesamowite krajobrazy i co najwa偶niejsze... ma艂o ludzi. Przejechali艣my samochodem 2845km (Polska -> Dania -> Polska) + 411km (Wyspy Owcze) + 3902km (Islandia). Promem po morzach i Oceanie przep艂yn臋li艣my 3235km / 1746 mil morskich. Ca艂a wycieczka trwa艂a 31 dni.

Dzi臋kuj臋 wszystkim, kt贸rzy pomogli (na Forum i poza) u艂o偶y膰 plan wycieczki, zwr贸cili uwag臋 na miejsca godne odwiedzenia i dawali dobre rady.

Gdyby kto艣 chcia艂 co艣 wi臋cej dowiedzie膰 si臋 o naszej wyprawie to mog臋 na priv (nie chc臋 tutaj podawa膰 linku, bo nie wiem, czy jest to regulaminowe) poda膰 adres www do naszej stronki-bloga, gdzie dzie艅 po dniu opisana jest wyprawa wraz z du偶膮 ilo艣ci膮 zdj臋膰 a tak偶e zapis z GPS w GoogleEarth trasy (miejsc) gdzie byli艣my. Mo偶e to w jaki艣 spos贸b pom贸c nast臋pnym ch臋tnym na tego typu wycieczk臋.

Pozdrawiam,
Gizbern.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
marekgc

Do潮czy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Sk眃: Patreksfjordur/Wroc艂w
PostWys砤ny: 25 Pa 2012, 0:30    Temat postu: tyrystyka Odpowiedz z cytatem

Islandia to pi臋kny kraj i po nastu- latach tego nie doceniamy, a szkoda... Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Gizbern

Do潮czy: 14 Lut 2012
Posty: 4
Sk眃: Krakow
PostWys砤ny: 25 Pa 2012, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to ju偶 jest, 偶e miejsce, w kt贸rym si臋 mieszka, nie wzbudza w nas zap臋d贸w turystycznych. Ja na przyk艂ad mam to szcz臋艣cie mieszka膰 w Krakowie, gdzie jak wszyscy wiedz膮, jest miliony zabytk贸w, itd itp... I kiedy je ogl膮dam? Kiedy co艣 zwiedzam? Wtedy, jak przyjedzie kto艣 w odwiedziny... id臋 z nim na Wawel, do muzeum... a przecie偶 na co dzie艅 mam to pod nosem... i uwa偶am, 偶e to jest normalne... ludzie jad膮 setki km 偶eby poogl膮da膰 to, co jest dla mnie normalno艣ci膮.

I tak jest wsz臋dzie. Nie przejmuj si臋. Lepiej powiedz, jak TAM jest teraz, jesieni膮, gdy ju偶 s艂o艅ca malutko, gdzie pewnie wiatr hula i deszcz zacina... a mo偶e ju偶 艣nieg spad艂?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mody1

Do潮czy: 22 Sty 2007
Posty: 9
Sk眃: PL Chrzanow
PostWys砤ny: 27 Pa 2012, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mo偶ecie poda膰 aktualne ceny na IS
- jedzenia /podstawowe produkty/
- paliwa /ON,benzyna/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
osiek

Do潮czy: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWys砤ny: 2 Lis 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mody1 napisa:
Czy mo偶ecie poda膰 aktualne ceny na IS
- jedzenia /podstawowe produkty/
- paliwa /ON,benzyna/

Je艣li z czerwca 2012 Ci臋 usatsfakcjonuj膮 to masz tu: http://latamyzwroclawia.pl/islandia-podsumowanie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
tonka

Do潮czy: 17 Wrz 2012
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Lis 2012, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bior膮c pod uwag臋 偶e ten post jest po艣wi臋cony podr贸偶y do Islandii chcia艂em zainteresowanym podes艂a膰 linka www.bilety.rezerwuj.org Mo偶na znale藕膰 ciekawe oferty bilet贸w poprzez wyszukiwark膮 lotnicz膮 oraz zak艂adk臋 promocje. A n贸偶 znajdziecie dla siebie interesuj膮c膮 ofert臋 Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
justakot

Do潮czy: 03 Gru 2012
Posty: 2
PostWys砤ny: 5 Gru 2012, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cz臋sto odwiedzam t臋 stronk臋 w poszukiwaniu tanich lot贸w, ostatnio trafi艂am na bilety do Szwecji za chyba 30 z艂 w dwie strony Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stef_an
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Sk眃: 脥SLAND
PostWys砤ny: 5 Gru 2012, 20:38    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Kiedy艣 sprawdza艂em pobie偶nie (tak z ciekawo艣ci) i prawie wszystko si臋 potwierdza艂o:
http://www.numbeo.com/food-prices/country_result.jsp?country=Iceland&displayCurrency=ISK
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
zuziabm

Do潮czy: 11 Gru 2012
Posty: 2
PostWys砤ny: 11 Gru 2012, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tanie s膮 tylko bardzo wcze艣nie czyli rezerwacja z wyprzedeniem miesi膮ca
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Nast阷ny
Strona 12 z 14

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron