reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

zupełnie nie na temat, ale potrzebna pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 6 Cze 2006, 8:32    Temat postu: zupełnie nie na temat, ale potrzebna pomoc Odpowiedz z cytatem

pod tym adresem są informacje o chcorobie Kingi, wspaniałej dziewczyny, podróżniczki: http://www.kingafreespirit.pl/kingapl/
potrzebne jej wsparcie i materialne i duchowe. jeśli słyszeliście o niej, albo czytaliście je książkę, wesprzyjcie ją dobrym słowem.
przepraszam, że zupełnie nie na temat, ale chcę powiadomić mozliwie duzo osób.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Cze 2006, 0:48    Temat postu: Pomoc Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że Kinga wyzdrowieje.

Nie chciałbym się czepiać, ale to ważna sprawa (również na przyszłość).
Otóż, jeśli ktoś prosi o pomoc finansową to dobrze by było, gdyby zaistniał jako osoba o imieniu i nazwisku (być może po prostu jestem ignorantem, ale nie znam Kingi i jej książki).
Dobrze też, by zbiórkę funduszy wspierała (sygnowała) jakaś fundacja lub urząd (chociażby konsulat).

Niestety nie można wykluczyć, iż niektóre prośby o pomoc, wysyłane na forach są po prostu naciągane, choć nie musi to dotyczyć tej konkretnej prośby.
Dlatego proszę o dołączenie do prośby więcej szczegółów, które uwiarygodnią tę sprawę.
A być może ktoś, ze znanym mi Forumowiczów zna Kingę i będzie mógł potwierdzić, iż taka zbiórka jest potrzebna.

Rozumiem, że o ile ta sprawa jest realna, to moje czepianie się będzie odbieranie jako utrudnienie w ratowaniu czyjegoś życia, ale właśnie by uratować życie komuś trzeba pewne sprawy postawić jasno, by się nie okazało, że pieniędzy zabrakło dla potrzebującego, bo dostał je oszust.

Wiem, że osoby, które zajmują się tą sprawą może nie mają czasu na dokładne przedstawienie sprawy, ale tym samym narażają się na podejrzenie naciągactwa, a tym samym zbiorą mniejsze fundusze.
W dobrym tonie jest też informacja, co stanie się z nadmiarem pieniędzy, gdy już wystarczy na leki i szpital (wpłata na jakąś fundację, nowa wyprawa dla poszkodowanej itp.).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 7 Cze 2006, 9:30    Temat postu: racja, ale Odpowiedz z cytatem

masz rację jesli rzecz uogolnimy. natomiast w tym wypadku osoba jest konkretna, znana, nieanonimowa itp. ale wiem, ze nie wszyscy musza ja znac, czy kojarzyc.
takie, a nie inne warunki, w ktorych prosba o pomoc jest usytuowana, sprawiaja, ze nie ma czasu na organizacje, akcje itp. zreszta, rownie wazne jak kasa jest wsparcie duchowe.
tak samo, jak nie ma czasu i sensu na dyskutowanie, czy byla ubezpieczona, czy ubezpieczenie obejmowalo pobyt w szpitalu z taka, a nie inna choroba itp. to jest bardzo doswiadczona podrozniczka, a na malarie mozgowa zapadali inni ludzie takze - chocby ryszard kapuscinski o ile mi wiadomo, z tym, ze jemu sie udalo. oby i tym razem bylo wszystko ok.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 7 Cze 2006, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej Kinga nie jest anonimową osobą.

O jej i Chopina 5 letniej podrózy autostopem dookoła świata pisało National Geografic. Powstała książka opsująca ten wojaż, istaniała też strona internetowa z dziennikiem Kingi z tej wyprawy.

Swego czasu wklejałem link do niej gdzieś tu na forum.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Cze 2006, 12:53    Temat postu: Autostop Odpowiedz z cytatem

Tak, też mi się zdawało, że czytałem gdzieś kiedyś relację z takiej podróży, ale niestety w mej dziurawej pamięci nie zachowały się dane osób biorących udział w tej podróży ani też adres strony internetowej.

Stąd moja prośba o potwierdzenie.
A czy Ty Jean, znasz może Kingę lub Jej otoczenie? W ten sposób uzyskalibyśmy pewność, że historia przedstawiona na podanej stronie jest prawdziwa - wtedy z pewnością internauci pomogą i wpłacą chociażby te symboliczne 5-10 zł.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Cze 2006, 13:02    Temat postu: Pomoc Odpowiedz z cytatem

Może dobrym pomysłem było by również zaapelowanie o zakup książki.
W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym, bo oprócz książki dostawałoby się też świadomość, że tantiemy z książki pomogą uratować czyjeś życie.
Być może można też połączyć przelew za książkę z datkiem dla Kingi.

Normalnie nie wolno zamieszczać tutaj reklamy, ale wyjątkowo zezwalamy, ze względu na szczytny cel.

Akurat, gdy piszę ten post, to strona dotycząca książki na geocities.com nie działa (jakaś awaria chyba). Ewentualnie można zamieścić ogłoszenie i informacje o zakupie książki na Forum.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 7 Cze 2006, 14:17    Temat postu: ws. książki Odpowiedz z cytatem

strona dotycząca ksiązki nie działa, ale może to nie awaria, tylko koniec okresu wykupu domeny. nie wiem. co do kupna ksiązki, to tak czy inaczej warto kupic, ale tantieny (choc znajoma z Poznaj Swiata mowila mi, ze to wcale nie jest tak, ze oni cos zarabiaja, albo zarabiaja na ksiazce niewiele) jesli nawet splyna, to splyna pozno. pomoc potrzebna jest teraz. historia jest autentyczna, i nawet warto wejsc na strone o jej podrozy i wyslac posta z pozytywnymi myslami. nie kazdego stac na wysylanie kasy, a maila wyslac nie zawadzi Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Cze 2006, 15:06    Temat postu: Pomoc Odpowiedz z cytatem

Myślę, że znajdzie się spora grupa dobrych ludzi, którzy wpłacą datek pieniężny, a nie tylko wyślą posta Smile
Nasi rodacy z Islandii może również się przyłączą - mogą wpłacić np. poprzez system allpay.pl lub payu.pl - tyle, że osoba w Polsce musiałaby założyć sobie konto w którymś z tych serwisów, by móc odebrać pieniążki.
Inaczej opłata za przelew międzynarodowy będzie spora, a pieniądze przyjdą po tygodniu.

Ale jak kogoś nie stać na datek, niech śle słowa otuchy!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 7 Cze 2006, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani Kingi, ani Chopina nie znam osobiście, jedynie z lektury i zdjęć. Ich strona: www.autostopemwswiat.pl jest bardzo cennym przewodnikiem i inspiracją dla podrózujących stopem. Polecam bardzo, gdy czytałem pamiętnik Kingi dostepny nadal na tej stronie, a z którego pozniej powstała ksiazka, byłem wręcz wzruszony, zachwycony tym, ze tacy ludzie jeszcze istnieja!

Pamiętnik Kingi kończy się tymi słowami:

"Wiem, ze dla mnie to jeszcze nie koniec podrozy. Zostal jeszcze jeden, ostatni, olbrzymi, byc moze najtrudniejszy kontynent - Afryka. Tyle wiem. Nie wiem jeszcze natomiast, kiedy dokladnie, jak, oraz najwazniejsze - czy razem, czy sama... Ale... wszystko w swoim czasie."


Jakże prorocze słowa...
Az nie chce się wierzyć...

O tym czego dokanali przeczytać mozecie tez tu:

http://www.ziemiaznieba.pl/file/index.php?strona=chopin.&&grup=komiteth.

http://globtroter.pl/newsy/kich3.phtml

http://www.dolfina.org/tose/_v/blogi-kinga.htm
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 7 Cze 2006, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woow udalo sie im zrealizowac marzenia ,kazdy chyba marzy aby przejsc Ziemie dookoloa ale malo komu sie udaje .Strach ma wielkie oczy ,albo moze raczej paralizujacy slomiany zapal uniemozliwia wielu realizacje takich pomyslow.Tak wlasnie niesamowite ze tacy ludzie jeszcze istnieja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 8 Cze 2006, 9:27    Temat postu: Każdy z nas Odpowiedz z cytatem

może zrealizować marzenia, albo ich sporą część. właśnie zdałem sobie z tego sprawę tak jasno, jak nigdy dotąd. poczułem, że tak jest. dotąd jedynie wiedziałem, że tak może być.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2006, 10:07    Temat postu: Link Odpowiedz z cytatem

A teraz rozumiem, dlaczego nie kojarzyłem osoby. Ze względu na inny adres internetowy!
Widzę, że www.autostopemwswiat.pl nie działa (przynajmniej w tej chwili), a szkoda...
Jakby co to można tymaczasowo postawić stronę (bezpłatnie) u nas na serwerze.

Jeszcze raz życzę DUŻO zdroawia Kindze!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 8 Cze 2006, 16:20    Temat postu: strona Odpowiedz z cytatem

w sprawie strony, to pewnie będzie im miło, że mozna skorzystać z zasobów iceland.pl. jakjuz wszystko sie unormuje, to moge im dac znac, ze jest taka mozliwosc Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 8 Cze 2006, 18:07    Temat postu: strona Odpowiedz z cytatem

o dziwo, u mnie strona www.autostopemwswiat.pl zaczeła chodzic jak należy. a przez jakiś czas jej nie było. moze geocites ją wznowiło?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 8 Cze 2006, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona się pojawia i znika..
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2006, 20:47    Temat postu: Strona Odpowiedz z cytatem

Strona ma problem z limitem odwiedzin. Prawdopodobnie geocities dają pewien limit odwiedzin i gdy on zostaje przekroczony, to strona zostaje zawieszona.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 9 Cze 2006, 22:11    Temat postu: :( Odpowiedz z cytatem

jesli to prawda, to smutek: http://www.mktramping.pl/pl,nowosci,16.phpSmutne!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 10 Cze 2006, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano smutek. :(
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron