reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Studia na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
disa
Gość
PostWysłany: 29 Lip 2004, 10:37    Temat postu: Studia na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
czy ktos studiuje na Islandii?? Bo ja chetnie bym sie tam z moimi studiami przeniosla....
???
Powrót do góry
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 29 Lip 2004, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie wlasnie przyjeli na studia... juz jestem na miejscu i od wrzesnia zaczynam :) zobaczymy jak to bedzie...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
disa
Gość
PostWysłany: 29 Lip 2004, 15:39    Temat postu: Gratulacje Lauraano Odpowiedz z cytatem

;] mmm pozazdroscic...
Ja sie zastanawiam czy tam prawnikow potrzebujecie.. chetnie bym tam aplikacje zrobila bo za 3 lata koncze studia.. i cos trzeba zrobic ;]
Mialabym 3 lata na nauke jezyka.... moglo by byc ciekawie ;]

;]
Powrót do góry
daggis
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2004, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisał:
mnie wlasnie przyjeli na studia... juz jestem na miejscu i od wrzesnia zaczynam Smile zobaczymy jak to bedzie...


hej,
rowniez jestem zainteresowana studiami za granica. moglabys przyblizyc jakies informacje jak tobie sie to 'udalo'. jestes tam w ramach jakiegos programu tudziez wymiany moze? jakie warunki nalezy spelnic by studiowac w Rejkiaviku? Rolling Eyes
Powrót do góry
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 30 Paź 2004, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie to bylo tak: napisalam maila do HI ze chce u nich studiowac, pani odpisala mi po dniu czy dwoch zebym jej podala adres to mi wysle informacje - dostalam koperte z informacjami na temat kursow i podanie o przyjecie na studia.
Na podanie skladaja sie: +list motywacyjny +swiadectwa ukonczenia szkoly (wlacznie z podstawowka:) i jesli jest sie na studiach w polsce to wypis ocen z indeksu- w wersji angielskojezycznej oczywiscie +proponowany plan studiow +conajmniej 3 opinie od wykladowcow/pracodawcy. W tym formularzu pytaja o znajomosc jezykow, czy ma sie dzieci... aha... powinno sie zalaczyc zaswiadczenie z banku ze ma sie pieniadze zeby sie utrzymac przez okres studiow w islandii - wymagaja 77tys koron miesiecznie, ale ja tego nie zalaczylam... Studia na HI sa bezplatne... tylko na poczatku trzeba bylo zaplacic oplate rejestracyjna (juz jak cie przyjeli) i to bylo zdaje sie 23tys... albo cos w tych okolicach.... Smile

Pytania? Smile
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
daggis
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za informacje a pytania, oczywiscie jesli mozna.
- jak wyglada kwestia zakwaterowania,
- jakie sa mozliwosci jesli chodzi o kursy - generalnie jestem humanista, interesuja mnie jezyki i szeroko pojete jezykoznawstwo,
- ile to mniej wiecej jest 77tys na PLN,
- czy ciezko sie dostac - czy jest duza konkurencja :wink:
i takie jeszcze bardziej osobiste pytanie - czy ty tam zaczynasz studia czy studiujesz juz cos w polsce i wzielas dziekanke Question
bede wdzieczna za wszelkie informacje i powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31 Paź 2004, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>HI

tak wiem, mało bystry jestem...

ale co to u djabła znaczy HI?
Historia Islandii? Very Happy
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 31 Paź 2004, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HI = Háskóli Íslands (Uniwersytet Islandzki)

Patrz: artykul na iceland.pl o szkolach wyzszych:
http://www.iceland.pl/edu5.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 31 Paź 2004, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. zakwaterowanie... na pierwszym roku obcokrajowiec praktycznie nie ma szansy dostac akademika... pokoj w akademiku to zdaje sie 24 tys. Pokoj z kuchnia i lazienka dzielonymi z innymi ludzmi w centrum, niedaleko uniwerku to tez ok 24 tys... od 24 do 35... mieszkania oczywiscie drozsze.
2. jesli chodzi o kursy to lista kursow ktore sa prowadzone po angielsku/dunsku/norwesku dostepna jest na www.hi.is... gdzies tam, poszukaj a znajdziesz Smile na pewno mozna studiowac jezyki skandynawskie... oraz hiszpanski, japonski, angielski, chyba francuski...
3. 77tys to ok 4 tys zl... i hem... o tyle o ile na studia cie przyjma bez tego zaswiadczenia, to zgody na pobyt bez niego nie dostaniesz... Wszyscy ktorzy ze mna studiuja robili to samo: pozyczali pieniadze od rodziny i przyjaciol, wrzucali je na swoje konto, brali wydruk z banku, oddawali pieniadze...
4. konkurencji nie ma. - na studia przyjmuja wszystkich... znaczy na kierunki jak filozofia, etnologia, chemia, dunski czy co tam... i czesc odsiewaja po pierwszej sesji (ktora zbliza sie wielkimi krokami i miejsce swoje ma w grudniu) nie wiem jak to wyglada z islandzkim... nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze na islandzki akurat nie przyjmuja wszystkich chetnych, a chetnych jest sporo.
5. w polsce studiowalam psychologie. wzielam dziekanke Smile i bardzo mi smutno ze dziekanka sie skonczy i bede musiala wracac do polski... jak do tej pory - pobyt w islandii to najlepszy czas w moim zyciu Smile
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
in_memorium
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2004, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądałam mnóstwo stron internetowych ale nigdzie nie mogę znalezc konkretnych informacji. Otóż moja sytuacja wygląda tak : obecnie jestem w 2 klasie LO więc mam trochę czasu na wybór studiow. Oczywiście jestem zainteresowana Islandią. Jak wygląda sprawa z językiem(ang)? Czy aby studiować na państwowej uczelni trzeba mieć określone certyfikaty? Jeśli tak - jakie. Kolejną ważną kwestią są pieniądze. Niestety samodzielne pokrycie kosztów edukacji jest w moim przypadku niemożliwe .Interesują mnie pożyczki dla studentów - czy są to pożyczki, które pokrywają całkowicie wszystkie koszty życia, jak długo i w jaki sposób należy je spłacać ( co się stanie jeśli po ukończeniu studiów nie znajdę pracy?)Czy wystarczy mieć zdaną maturę w Polsce, żeby dostać się na studia? Chciałabym uzyskać jak najwięcej informacji, mam czas na odpowiednie przygotowanie sie i chciałabym z pomocą życzliwej osoby go wykorzystać Interesują mnie studia humanistyczne : filozofia, historia,(wiem, że nie byłoby łatwo ale również : psychologia lub prawo) Proszę o odpowiedź
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 20 Maj 2007, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.keilir.net/
zakwaterowanie w bylej bazie !podobno konkurencyjne ceny!
patrz pod Husaleiga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laura_M

Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Warwick Uni
PostWysłany: 4 Sty 2008, 2:06    Temat postu: Krotkie kursy na Islandii w Reykiaviku?? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jestem tu swiezutka i dopiero niedawno zaczelam sie interesowac Islandia.
Chcialabym spedzic tam okolo 3ech miesiecy uczac sie Islandzkiego. Najchetniej w Reykiaviku, ale kazda inna wieksza miescina (wg Islandzkich standardow) tez by mi pasowala.

Na razie ogladalam oferte Uniwerku z Reykiaviku i widzialam o kursach dla przyszlych 'normalnych' studentow miedzynarodowych ale nic takiego jak by dla mnie.

Aha i chcialabym zaczac gdzies w pazdierniku listopadzie 2008, jak skoncze swoje studia.

Prosze o jakies podpowiedzi bo z tego co widze tutaj ludzie naprawde niezle poinformowani.

Bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam.
Laura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeusa

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 12
PostWysłany: 8 Sty 2008, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie na uniwersytetcie jest tylko islandzki dla obcokrajowcow i trwa od roku do trzech. krotsze kursy organizuje w rkv centrum miedzynarodowe ahus czy szkola mimir ( nie jestem pewna pisowni). jezeli bedziesz chciala moge sie dowiedziec dokladnie. ja natomiast mieszkam w Keflaviku i tutaj mam prywatnego nauczyciela . Niestety uprzedzam nauczenie sie islandzkiego w 3 miesiace jest niemozliwe...przynajmniej dla mnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laura_M

Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Warwick Uni
PostWysłany: 9 Sty 2008, 17:54    Temat postu: Islandzki w 3 miesiace Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo Zeusa za odpowiedz. Ja znalazlam jakas szkolke letnia na miesiac przez internet na HI ale to jest w samym srodku lata, czyli wtedy kiedy ja mam zamiar zarabiac pieniazki na tenze kurs.

Jesliby nie bylo to dla ciebie zbyt duzym problemem gdybys mogla sie dowiedziec o te szkoly i kursy bylabym bardzo wdzieczna.

Ja nie planuje sie wiele perfekto nauczyc ale tak 'liznac' tego jezzyka troche.
Ja jestem i tak trojezyczna teraz wiec moze jakos mi to pojdzie z tym islandzkim albo mi mozg calkiem zeswiruje.

A jak tobie idzie nauka? Dlugo sie uczysz? Codziennie??

Na stronie HI jest taki kursik on-lnie ktory trzeba samemu zrobic zanim sie przyjedzie do Islandii wiec ja sobie to kilka razy obcykam mam nadzieje zanim sie pojawie.

Ale tak jak wspomnialam bylabym bardzo wdzieczna za informacje z tych szkol.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał

Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Łódzkie
PostWysłany: 12 Sty 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogłabyś Lauro powiedzieć mniej więcej co to jest ta strona HI, co to jest za "kursik on-line" i dać link bo nie bardzo się orientuję?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Laura_M

Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Warwick Uni
PostWysłany: 14 Sty 2008, 16:22    Temat postu: Do Michala info. Odpowiedz z cytatem

http://ask.hi.is/page/forsidaenglish

Na tej stronce sa linki do kursu.

HI to Universytet Islandii czy jak to sie tlumaczy:) Haskoli Islands:)

Mam nadzieje ze to pomocne:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esja

Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1
PostWysłany: 6 Sty 2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,

interesuje mnie stypendium na islandii w reykjaviku. na stronie http://eng.menntamalaraduneyti.is/ jest info o stypendiach dla osob z zagranicy, takze z Polski. stypendium trwa rok (albo dwa?) i jest to nauka jezyka.

czy ktos z was cos o tym wie? czy to sa takie same studia jak i te na ktore mozna sie samemu zapisac? dziekuje z gory za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aangeelkaa

Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 26 Sty 2009, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile
studiuje w Polsce na kierunku turystyka i rekreacja jestem na 1 roku więc nie mam jeszcze specjalizacji zamierzam wybrać: turystyke międzynarodową lub zarządzanie hotelarstwem i gastronomia.
Moje pytanie brzmi czy ktoś wie coś o podobnych kierunkach w Islandii? ponieważ chciałam bym tam dokończyć moje studia a szukałam i w sumie to nic nie znalazłam na ten temat... Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 26 Sty 2009, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj tutaj

http://www.hi.is/en/university/study_programmes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 26 Sty 2009, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.holar.is/english/tour.htm

tu jakas turystyka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron