reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szkoła na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 26 Cze 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anita, fakt juz siędzę na walizkach Smile Jeszcze raz po raz cos tam dokladam. A paczek już wyslałam 5 szt . Co zresztą kosztowało majatek. Jedna średnio 20 kg to jakies 150 zł . Paczka priorytetowa = czyli idzie jakieś 5-7 dni. Masakra. Zanim odrobie te stracone pieniądze na wyprowadzkę to troche czasu minie. Confused
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 30 Cze 2008, 19:26    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

misland jak sie czegos ciekawego dowiesz i jak załatwisz szkołę to się odezwij pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 1 Lip 2008, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jestem już w moim nowym świecie. Na razie sie organizuję . Odezwe się niebawem bo teraz trochę malo czasu. Skończyło się leniuchowanie hi hi . Oczywiście Anita ! Wszystkimi "nowinkami " z pewnością się podzielę.
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 12 Lip 2008, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak tam idą przygotowania do szkoły Anita?. U mnie jak na razie nic sie nie dzieje. Córke juz zarejestrowaliśmy w urz. imigracyjnym ale kenitala nie moge załatwić bo fujara ze mnie niesamowita i zabrałam tylko tłumaczenia angielskie aktu urodzenia córki natomiast polskie sobie w domciu zostało Confused . No coż musze teraz czekać aż mi ktoś je przyśle. Dowiedziałam się też że jeśli chodzi o liceum to nie mogę sobie wybrać szkoły jakiej chcę tylko musze szukać w swoim rejonie zamieszkania. Tak mi powiedział facet w Ahusie. Hm trochę to dziwne. A co jak za dwa miesiące się przeprowadzę?
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 12 Lip 2008, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie , zapomniałam o tym,że trzeba mieć orginały urodzenia. Trochę ponoszę za to winę. Ale trzeba jednak dopilnować,żeby je nie wcieło gdzieś w ich papierzyskach. No cóż mineło już trochę czasu. Embarassed
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 14 Lip 2008, 16:38    Temat postu: szkola Odpowiedz z cytatem

misland ja dopiero przyjechałam w sobote w nocy narazie sie klimatyzujemy bo pogoda okropna powiedz mi pierw ide do urzedu emigracyjnego i siebie tez tam muszę zglosic i a następnie załatwiam kenitala tak może masz adresy pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 14 Lip 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anita powiem jak my zrobiliśmy. Na poczatek poszłam sobie sama załatwiś kenitala - na miejscu jest druczek do wypełnienia w jezyku ang prościzna ( Borgartuni 24, 150 Rkv) . Musisz tylko okazać paszport - kserują go sobie. Po czterech dniach pocztą otrzymałam kenitala. Jedna uwaga, aby otrzymać kenitala musisz iść ( jeśli nie masz pracy) do urzedu pracy( Engjateigur 11, 105 Rkv - pytaj o polke Elę Orlowską) po wniosek i na tym świstku w miejscu gdzie jest pracodawca wpisze się urząd pracy. Z dziećmi jest trochę inaczej. Nie dostana kenitala póki nie zarejestrujesz ich w urz. dla emigracyjnym ( ul. Skógarhlid 6, 105 Rkv). Musicie iść koniecznie we dwoje tzn rodzice, aby zarejestrować dzieci - innej opcji nie ma. Koszt : 4.000 k na Ciebie i po 2.000 k na każde z dzieci. Wtedy z tymi potwierdzeniami zapłaty idziesz po kenitala dla dzieci. W przypadku starań o kenitala dla dzieciakow konieczne dokumenty to: paszporty oczywiście , tłumaczenia aktów urodzenia i oczywiście polskie oryginały.

Trochę chaotycznie te informację Ci podalam ale mam nadzieje pomogłam. W razie pytań pisz.
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 23 Lip 2008, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mislad a za co sie płaci te 4000 i za dzieci po 2000 bo nie wiem my juz mamy kenitala przyslali nam po 2 dniach a mlodszy syn bedzie chodzil do szkoly dla emigrantow a corka do liceum w kopavogur szkoly maja byc czynne po 20 lipca podobno a jak misland z praco u ciebie pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 23 Lip 2008, 16:53    Temat postu: zaplata Odpowiedz z cytatem

4000 i 2000 to jest oplata za pozwolenie na pobyt
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 23 Lip 2008, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzę że esmerka Ci juz odpowiedziała na pytanie dotyczące opłat. Natomiast z pracą u mnie ok. rewelki nie ma ale na początek wystarczy. Zdziwiona jestem , że tak szybko kenitala otrzemałaś na dziecko . 2 dni?? ja już ponad tydzień czekam. Nie możemy nawet udezyć do szkoły bo bez kenitala ani rusz. No cóż trzeba czekać. Daj znac jak na rozmowie w liceum wam poszło.

Pozdrowienia dla Wszystkich Smile
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 28 Lip 2008, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misland powiedz mi kiedy zaczyna sie sie rok szkolny ja jeszcze nie byłam załatwic szkoły dla dzieci powiedz mi gdzie corka bedzie chodziła do tego liceum nasz mlodszy syn bedzie chodził do szkoły dla emigrantow a pracy szukam i narazie cos kiebsko pozdrawim
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 29 Lip 2008, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoły na razie nie mam jeszcze - myślę że to jeszcze potrwa ok tygodnia zanim znajdziemy. Jeśli chodzi o pracę najlepiej będzie jeśli pojdziesz na początek do bonusa się zapytać . Biorą wszystkich heheh . W hotelach również polecam zostawić CV
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 15 Sie 2008, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos byłby chetny do pomocy ws. szkoły (liceum) Mam parę pytan i zero odpowiedzi . Do Ahusa wydeptałam ścieżkę. Z marnym jednak rezultatem. Poprosze na priv. Może jakiś nr tel. Chętnie zadzwonie może ktoś choć telefonicznie pomoze.
Dziękuje z gory i pozdrawiam.
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sprężynka

Doczy: 06 Sie 2008
Posty: 5
Skd: Drawsko Pom./Szczecin
PostWysany: 18 Sie 2008, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[list=][/list]

    Witam, jestem Magda- pochodzę ze Szczecina i planuję z rodziną przenieść się do Islandii na stałe.
    Ale jak czytam o tych wszystkich zawirowaniach - z samą tylko szkołą to zaczynam mieć lekkie wątpliwości .
    Podziwiam Was kobietki za wytrwałość i dążenie do celu.
    Ja na razie mam dużo samo zaparcia i optymizmu, ale problemy w Polsce (związane z organizowaniem i przygotowaniami do wyjazdu)już mnie zaczęły
    przytłaczać.
    Mój syn teraz idzie do 3 klasy podst. i w trakcie roku szkolnego będziemy wyjeżdżać - wie może ktoś czy jest szansa na zapisanie w Islandii dziecka wtedy do szkoły ???
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email WP Kontakt
    Jaśka

    Doczy: 28 Lut 2007
    Posty: 25
    Skd: Reykjavik
    PostWysany: 18 Sie 2008, 19:20    Temat postu: szkoła polska Odpowiedz z cytatem

    Oczywiście, że jest możliwośc. Czeka go islandzka szkoła. Oprócz tego zakładamy właśnie polską szkołę przy konsulacie w Reykjaviku, więc mały będzie mógł w soboty i niedziele kontynuowac naukę i otrzymac świadetwo. Do szkoły będzie można go dowozic lub zorganizowac naukę korespondencyjnie. więcej na stronie:
    http://www.reykjavik.polemb.net/index.php?document=33
    Pozdrawiam
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
    Mr TIG
    Go
    PostWysany: 18 Sie 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    No a czy ktoś sprawdził jak to jest później z dzieckiem po powrocie do Polski?

    Bo ja mam na tyle doświadczenia, że córka znajomych ze Szwecji, już w drugiej klasie ichniego gimnazjum, otrzymała odpowiedź w Polsce, że programowo nadaje się max do 7 klasy..

    Poziomu gimnazjum niestety nie reprezentuje....

    A pytam się dlatego, że kolejna parka moich znajomych z dzieckiem 3-cia klasa chce wyjechać na Islandię, z tym tylko zastrzeżeniem, że jak dziecko będzie pokrzywdzone przez islandzką oświatę to nie pojadą...

    Chwała im za to, skoro 30-letni Skalniak myśli, że Polska jest wyżej niż Szwecja Sad

    Obiecałem im odnaleźć w miarę wiodącą opinię w temacie....

    Dzięki,

    Tig
    Powrt do gry
    alice47

    Doczy: 06 Lip 2008
    Posty: 113
    Skd: Akranes
    PostWysany: 18 Sie 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Mr TIG napisa:

    Bo ja mam na tyle doświadczenia, że córka znajomych ze Szwecji, już w drugiej klasie ichniego gimnazjum, otrzymała odpowiedź w Polsce, że programowo nadaje się max do 7 klasy..

    Poziomu gimnazjum niestety nie reprezentuje....





    Może się nie znam na polskich szkołach, ale słyszałam, że podstawówka kończy się na 6 klasie, potem jest 3-letnie gimnazjum.

    Coś licho, kolego, z tym Twoim doświadczeniem lol
    Chyba faktycznie już dawno w kraju na Wisłą nie byłeś.
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
    nirtak

    Doczy: 12 Cze 2008
    Posty: 43
    PostWysany: 19 Sie 2008, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Wlasnie dlatego warto poslac dziecko dodatkowodo polskiejszkoly, ktora ma tzw.program uzupelniajacy(j. polski, historia Polski, geografia Polski).
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
    Grazyna

    Doczy: 06 Gru 2005
    Posty: 1093
    Skd: Islandia
    PostWysany: 19 Sie 2008, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    To chyba zależy od dobrej woli w oświacie. Znam przypadek ,że dziewczyna po powrocie zUSA trafiła do klasy maturalnej i ..... bardzo dobrze zdała maturę. Oczywiście na początku roku szkolnego i naprawdę włożyła w to niesamowity wysiłek. A po drugie poziom nauczania w Plsce jest durnowaty już z samego założenia. Wiem coś o tym z mego doświadczenia i doświadczenia moich koleżanek nauczycielek z gimnazjum i podstawówek. Jest tak przeładowany materiałem encyklopedycznycm i tak zamotanym ,że normalny uczeń nie ma praktycznie możliwości go całkowicie ogarnąć. |Nie mam ochoty podawać przykłady , bo szkoda mi nerwów. Oczywiście ,że poziom na Islandii jest dużo niższy, i mógl by byc większy przede wszystkim w podstawówkach. Ale jesli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, to jest już dużo lepiej z ich poziomem, jesli ktoś wybiera sobie szkołę o wyższym poziomie nauczanie, tp wcale tak bardzo nie cofa się. Np. Poziomy nauczania matematyki w szkole mojej córki są dwa do wyboru. Jeden jest średni , a drugi to już dla orłów. Dziecko samo wybiera sobie przedmioty i ich poziomy i uczy się tego co mu będzie naprawde potrzebne, a nie jak w Polsce ,że musi wszystko po kolei co ymaga oświata. Moja mała dostała już przez pocztę wszystkie papiery, i idzie do drugiej klasy teraz. Ja na wakacjach byłam zaskoczona, bo ona nie istniała w tym czasie w szkole jako uczeń!!! Bo wakacje są liczone jako czas do poprawy dla tych co sobie nie racdzili w normalnym czasie nauki, i kobieta stwierdziła,że powinnam się cieszyć, ze mała nie musi w wakacje być uczniem. Co kraj to obyczaj. A co się tyczy podstawówek to raczej takie szkoły życia, (np. gotowania, majsterkowania, szycia, nauki o społeczenstwie czyli jak żyć i dac żyć innym, nauki szachów, matematyki , historii .... idt)Mam pytanie czy ktoś z Was jest z poza Reykjaviku i ma zamiar zapisać dziecko do w.w. Polskiej Szkoły? Ja mieszkam 200 km więc chyba jedynie korenspondencyjnie by dzieckom mogło uczęszczać, ale nie wiem jak to by wyglądało w praktyce.
    _________________
    Brunetka
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
    ola87gda

    Doczy: 18 Lip 2008
    Posty: 5
    Skd: Gdansk / Keflavik
    PostWysany: 19 Sie 2008, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Moim zdaniem bardzo dobrze, ze w Polsce poziom nauczania jest tak wysoki-przynajmniej nie jestesmy takimi idiotami jak Islandczycy na przyklad.
    Pozdrawiam
    Powrt do gry
    Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
    Wywietl posty z ostatnich:   
    Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
    Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
    Strona 5 z 7

     
    Skocz do:  
    Nie moesz pisa nowych tematw
    Nie moesz odpowiada w tematach
    Nie moesz zmienia swoich postw
    Nie moesz usuwa swoich postw
    Nie moesz gosowa w ankietach



    SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
    Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
    Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

    Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron