reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

PRACA NA LOTNISKU
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dapo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 01 Mar 2013
Posty: 10
Skd: Grindavik
PostWysany: 8 Sty 2015, 17:36    Temat postu: PRACA NA LOTNISKU Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś orientuje się, jakie są wymaganiu do pracy na lotnisku w Keflaviku przy odprawach lotniskowych ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
varuko

Doczy: 14 Maj 2015
Posty: 5
PostWysany: 14 Maj 2015, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również jestem zainteresowana pracą na lotnisku. To bardzo ważne - proszę o kontakt!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Karkol

Doczy: 05 Lis 2015
Posty: 2
PostWysany: 5 Lis 2015, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie tworząc nowego tematu zapytam tutaj:
Otrzymałem propozycję pracy na lotnisku w Keflavik, chciałem zapytać jakię są stawki realne na rękę i ile kosztuje zakwaterowanie u pracodawcy. Do Islandii mam zamiar wyjechać głównie z powodów osobistych, nie zarobkowych ale chciałbym wiedzieć za jakie pieniądze pracować tak aby nie stracić oraz żeby nie pracować za "miskę ryżu".
Życzliwym dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lubeross

Doczy: 14 Lis 2015
Posty: 9
PostWysany: 14 Lis 2015, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeglądając internet znalazłem ogłoszenie o treści mniej więcej takiej:

"Osoba sprzątająca pokład samolotu, Praca na pełny etat.
Rodzaj umowy - okres tymczasowy (min. 7 miesięcy) z opcją przedłużenia.
Wynagrodzenie - min. 6500 PLN netto
Data rozpoczęcia pracy - marzec/kwiecień 2016
Zakwaterowanie zapewnia pracodawca (płatne przez pracownika)
Darmowy przelot do Islandii z dowolnego portu lotniczego, do którego latają linie Icelandair"

Czy ktoś pracuje na lotnisku na takim stanowisku? Ktoś coś może doradzić? Poważnie się zastanawiam nad złożeniem aplikacji ale chciałbym poznać jakieś opinie od ludzi pracujących na lotnisku etc. Może ktoś coś podpowie czy warto i czy oferowana pensja jest w stanie zapewnić normalną egzystencję.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Karkol

Doczy: 05 Lis 2015
Posty: 2
PostWysany: 15 Lis 2015, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ogłoszenie na 99% od tego samego pracodawcy czyli IGS. Wysyłając swoje CV zostanie przeprowadzona z Tobą rozmowa w języku angielskim w celu weryfikacji znajomości tegoż języka. Jeśli zdasz to m.in. zostaniesz zaproszony do specjalnej grupy na fb i tam się dowiesz wszystkiego czego będziesz chciał. Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 15 Lis 2015, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubeross napisa:
przeglądając internet znalazłem ogłoszenie o treści mniej więcej takiej:

"Osoba sprzątająca pokład samolotu, Praca na pełny etat.
Rodzaj umowy - okres tymczasowy (min. 7 miesięcy) z opcją przedłużenia.
Wynagrodzenie - min. 6500 PLN netto
Data rozpoczęcia pracy - marzec/kwiecień 2016
Zakwaterowanie zapewnia pracodawca (płatne przez pracownika)
Darmowy przelot do Islandii z dowolnego portu lotniczego, do którego latają linie Icelandair"

Czy ktoś pracuje na lotnisku na takim stanowisku? Ktoś coś może doradzić? Poważnie się zastanawiam nad złożeniem aplikacji ale chciałbym poznać jakieś opinie od ludzi pracujących na lotnisku etc. Może ktoś coś podpowie czy warto i czy oferowana pensja jest w stanie zapewnić normalną egzystencję.


Nikt pracujący nie odpowie Ci na takie pytanie, jak zresztą każdy tutaj czy w innym kraju. Skończył się program POMOCNA DŁOŃ, tutaj się albo zarabia albo nie i na tym koniec.

Na Islandii nie ma wzrostu bezrobocia tylko dlatego że wywalani z pracy Polacy rzucą mięsem i spakują walizkę.

Co do wynagrodzenia proponuję żebyś nie podnieciał się tą kwotą, tylko podzielił ją przez 4 i zastanowił się na co byś sobie mógł pozwolić w rodzimym kraju. Mniej więcej tyle tu wszystko tyle kosztuje, żałosne x 4.

Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jarek88

Doczy: 10 Kwi 2015
Posty: 34
PostWysany: 16 Lis 2015, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja pracuje na lotnisku w IGS na takim wlasnie stanowisku. Jestem bardzo zadowolony z tej pracy ludzie mili pomocni zero problemów, a co do zarobkow z mojej pensji jestem w stanie wynajac mieszkanie i utrzymac rodzine Smile.
Ps. na Islandii jest wielu polaków negujacych wszystko bo poprostu im sie nie udało ale nie ma co na nich patrzec )
Pozdrawiam i życze powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lubeross

Doczy: 14 Lis 2015
Posty: 9
PostWysany: 16 Lis 2015, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do wynagrodzenia proponuję żebyś nie podnieciał się tą kwotą,


nie podniecam się - pytam po prostu z czystej ciekawości. nie znam realiów ani kosztów życia (tylko tyle ile tutaj wyczytałem) stąd pytanie...

Cytat:
Wysyłając swoje CV zostanie przeprowadzona z Tobą rozmowa w języku angielskim w celu weryfikacji znajomości tegoż języka


dzisiaj właśnie taką rozmowę odbyłem i zostałem zaproszony ale nie do grupy na facebook'u a na styczniowe spotkanie z pracodawcą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lowell
=user zmienił nazwę=
Doczy: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skd: Keflavík
PostWysany: 17 Lis 2015, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są aktualnie ogłoszenia nawet w Polsce do pracy w IGS. Lotnisko potrzebuje i to bardzo dużej ilośći ludzi do pracy. Nie prawdą jest też że czasu pomocna dłoń się skończyły choć koszty najmu są i będę dużo. Jednak nie trzeba samochodu. Są darmowe busy. Jedzenie, obiady i śniadania też są dopłaty. Nie wychodzi to dużo.
Jednak, zarobki to najniższa. trzeba chodzić na nadgodziny. Praca do zdarcia skóry z kolan.....praca bardzo ciężka. Co ci się stanie....to też papa my już nie chcemy Pana......

Jesteś silny i nie interesuje cię życie osobiste. Napisz do nich.
Prosze nie przejmować się negatywnymi komentarzami. Każdy sam jest kowalem swojego losu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 22 Lis 2015, 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lowell...

Widzisz, wszędzie ostatnio szukają silnych Polaków, tzn "polaków". Prosta sprawa, im wiecej polaków tym mniej nadgodzin. W sumie obiektywnie, jeden Polak i nadgodziny = dwóch polaków i jeszcze zabranie im kasy za zakwaterowania. Proste jak budowa cepa. W sumie gdyby nie lot długi to pewnie byłoby jak w Holandii...

A opinie w stylu, "ja tam mam na wynajem i utrzymanie rodziny", to proszę cię synku daruj sobie, bo jakbyś się spinał w Polsce tak tak jak to robisz na Islandii, to byś nawet wille wynająć, zapierniczając 14 h na dobę...

Można mnie za to nienawidzić, albo kochać, ale nienawidzę takich nowo-przyjezdnych srających krwią albo żygających kawą, podstawowym posiłkiem dnia, żeby potem gadać ile to się nie zarabia a nic nie wydaje.

Amen.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lowell
=user zmienił nazwę=
Doczy: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skd: Keflavík
PostWysany: 22 Lis 2015, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie mówię tylko jak jest na lotnisku. Pracowałem tam i to nie raz.
Dla pracodawcy tego ...hhmm z lotniska czym więcej polaków tym lepiej. Będę mieli full nadgodzin bo i o to pracodawcy chodzi, przynajmniej tam na hladzie...
Są ogłoszenia w portalach Polskich. Polacy przylecą tutaj , będę spać mw w jednym miejscu..może Asbru, same plusy dla IGS. tylko będę musieli wynając większe busy niż te mercedesy. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jarek88

Doczy: 10 Kwi 2015
Posty: 34
PostWysany: 22 Lis 2015, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołku. Smiac mi sie chce jak czytam co tu piszesz moze poprostu jestes "zyciowym nieudacznikiem" i tyle w temacie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 27 Lis 2015, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek, jeśli pracując za granicą będę w stanie tylko wynająć mieszkanie i utrzymać rodzinę, to owszem, z wysoką przyjemnością nazwę się "życiowym nieudacznikiem", bo to mogłem bez problemu w Polsce zrobić.

Przy okazji widać jak dobrze Ci się powodzi, skoro się ogłaszasz że wozisz ludzi na lotnisko z Reykjaviku i z powrotem, mam nadzieję że nie dorabiasz do pensji w godzinach pracy, bo wiadomo co za granicą potrafi Polak.

W sumie to chciałem skorzystać z Twoich usług bo potrzebuję się dostać z lotniska krajowego w stolicy do Keflaviku 17 grudnia rano, ale na szczęście są inni usługodawcy. Albo taxi wezmę, byle przycisnął trochę bo mam godzinę czasu.

Lubię podyskutować, po to fora istnieją, ale jak ktoś zaczyna frustracje przelewać na innych w postaci wyzwisk to ja elegancko dziękuję.

Wynajmuj mieszkanie, utrzymuj rodzinę. Jesteś naprawdę KIMŚ tutaj.

Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 28 Lis 2015, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....wynajac lokum i utrzymac rodzine z jednej pensji to juz musisz miec calkiem dobre te zarobki ....( chyba ze bezdzietna )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lubeross

Doczy: 14 Lis 2015
Posty: 9
PostWysany: 30 Sty 2016, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj było spotkanie rekrutacyjne do IGS. Właśnie wróciłem z Łodzi. Aplikowałem do cateringu ale zostałem przydzielony do cleaningu... zaproponowana pensja to 293 000 netto więc chyba całkiem przyzwoicie, bez nadgodzin i bez premii.
co do spotkania - spodziewałem się, że będzie to wyglądało inaczej. same rozmowy bardzo krótkie, max 7 min, bez konkretnych pytań o doświadczenie etc... bardziej chyba nastawione na sprawdzenie komunikatywności w języku angielskim
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lubeross

Doczy: 14 Lis 2015
Posty: 9
PostWysany: 30 Sty 2016, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj było spotkanie rekrutacyjne do IGS. Właśnie wróciłem z Łodzi. Aplikowałem do cateringu ale zostałem przydzielony do cleaningu... zaproponowana pensja to 293 000 netto więc chyba całkiem przyzwoicie, bez nadgodzin i bez premii.
co do spotkania - spodziewałem się, że będzie to wyglądało inaczej. same rozmowy bardzo krótkie, max 7 min, bez konkretnych pytań o doświadczenie etc... bardziej chyba nastawione na sprawdzenie komunikatywności w języku angielskim
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 31 Sty 2016, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

293 tysiące koron na Hreinsun?? Na rękę? To za pełen etat bez nadgodzin?
No cóż chłopaki zarabiają podstawy na Hladzie....po 220 tysięcy.
Dziwne czasy nadchodzą. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 1 Lut 2016, 12:21    Temat postu: Do Lubsko i Lowella (nie ma znaczenia, gdyż to ta sama osoba Odpowiedz z cytatem

Marek, zastanów się nad tym, co robisz. Pracowałeś u nas dwa razy i jak kończyły się Twoje doświadczenia z firmą?
Rekrutowalismy Cię 10 lat temu i pamiętasz ile czasu u nas przepracowałeś? I mimo tego dostałeś drugą szansę. I co?
Odpowiedz sobie na kilka pytań, zanim zaczniesz przekazywać informacje.
I miej trochę odwagi cywilnej chłopie...
Ps. Co do stawek za pracę, wszystko co zostało wyjaśnione na spotkaniu rekrutacyjnym jest prawdą. Hawq!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 1 Lut 2016, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia o jakim Marku mówimy. Może przedstaw się sam skoro masz odwagę cywilną? Post o wynagrodzeniach został napisany przez Rafała L. który był u was na spotkaniu. Proszę w sprawie zażaleń kierować sprawę do niego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lubeross

Doczy: 14 Lis 2015
Posty: 9
PostWysany: 1 Lut 2016, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę, że się mała spina zrobiła...
wynagrodzenie o którym pisałem (które zostało mi pokazane na papierze w czasie rozmowy z Islandczykami) dotyczyło pracy w dziale cateringu. na pozostałych działach wynagrodzenie jest niższe - jednak nie podam już żadnych kwot - po co siać zamęt Wink do zobaczenia na Islandii
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron