reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Logiczne zarządzanie światem
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Sie 2006, 16:40    Temat postu: Logiczne zarządzanie światem Odpowiedz z cytatem

Oto znów po atakach terrorystycznych jakiś ekspert (chyba ministerstwa głupich kroków) proponuje by zaostrzyć restrykcje w samolotach...
Oto link do tej wypowiedzi w Onecie: http://wiadomosci.onet.pl/1369260,11,item.html

Jako osoba interesująca się sprawami bezpieczeństwa zarówno cywilnego jak i przemysłowego a zarazem człowiek o wykształceniu technicznym (nauki ścisłe), mogę powiedzieć, iż pan "ekspert" Kossek jest miernej klasy specjalistą, albo nawet nie jest nim wcale.
Oto kilka faktów:
Po pierwsze: prawdziwy terrorysta jest w stanie zagrozić bezpieczeństwu samolotu w dowolny sposób, mimo najbardziej restrykcyjnych przepisów. To nie terroryści będą mieli problem, tylko zwykli pasażerowie. Istnieje wiele sposobów (których tu nie będę przedstawiać), by wnieść na pokład samolotu bombę, pistolet lub nóż. W takim kontekście zakaz wnoszenia kluczyków od samochodów jest po prostu śmieszny.
Po drugie: strącić samolot można z zewnątrz (wystarczy tania rakieta ziemia-powietrze z naprowadzaniem na cel).
Po trzecie: wszelkie restrykcje wprowadzają specjaliści nie od bezpieczeństwa, tylko od marketingu; chcą po prostu wytworzyć złudne poczucie bezpieczeństwa, tak by ludzie prości nie bali się latać. Tylko dlaczego za głupotę i strach większości mają płacić rozsądni i inteligentni ludzie, którzy w czasie lotu chcą skorzystać z laptopa, książki itp.
Po czwarte: na likwidacji bagażu podręcznego zarobią najwięcej linie lotnicze gdyż:
- pasażer więcej zapłaci za swój główny bagaż
- pasażer będzie zmuszony kupić jedzenie i picie na pokładzie samolotu (bo nie będzie miał dostępu do kanapek i napoju w bagażu)
- wsiadanie i wysiadanie z samolotu będzie szybsze, bo ludzie nie będą wyjmować swoich bagaży podręcznych z szafek nad głowami.

Zakazy nie są najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Bo zamiast bomb, nasze życie będą uprzykrzać zakazy.
O tym, że zakazy są złe była już dyskusja na tym forum oraz na www.forum.sci.pl

P.S. Kiedyś ktoś się pytał na jakiej podstawie uważam, że 90-95% społeczeństwa to ludzie głupi. Teraz mam podstawę: wystarczy zajrzeć do ankiety, która jest przy tym artykule w Onecie. Ponad 80% respondentów chce zaostrzenia przepisów. Biorąc pod uwagę, że z internetu korzysta ta inteligentniejsza część społeczeństwa, więc moje 90% wydaje się być uzasadnione w odniesieniu do wszystkich.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 10 Sie 2006, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy raz sie chyba z Toba zgodze....
te zaostrzenia co do bezpieczenstwa to jakas paranoja, moze najlepiej wogole nie latajmy samolotami, nie korzystajmy z komunikacji miejskiej i zyjmy w ciaglym stresie. Moze wtedy bedzie bezpieczniej. Ludzie sa glupi.

A jesli chodzi o sam bagaz podreczny, o ktorym wspomniales...w zyciu nie zostawilbym sprzetu typu laptop czy aparat fotogr. w bagazu glownym, po tym jak kiedys z okna poczekalni na lotnisku widzialem jak bagazowi traktuja je podczas rozladunku z samolotu....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Sie 2006, 22:19    Temat postu: Zapomnialski Odpowiedz z cytatem

(H)eureka!
Wpadłem na to, gdy po raz setny słuchałem o tych durnowatych nowych przepisach!
Pomyślcie! Jak macie bombę i oddacie ją z głównym bagażem to co się stanie z samolotem?? Very Happy
Przecież to wszystko jedno gdzie leci bomba! Czy w podręcznym czy w głównym. Wybuch i tak zniszczy samolot...
Oczywiście trudniej odpalić taką bombę, ale skoro ludzie będą zmuszeni oddawać nawet komórki do głównego bagażu, to z komórki można zrobić świetny sterownik wybuchem Smile
A jak już trzeba będzie latać nago(*) i nic nie będzie można zabrać to po prostu przyjdzie taki oddany sprawie terrorysta z nowiuśką rakietką, stanie na trasie przelotu, namierzy, naciśnie przycisk i z samolotu zostanie mały obłoczek dymu. Ale przynajmniej głupi nadzy ludzie umrą bez stresu, zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa w samolotach...

(*) piszę "nago", bo przecież można zrobić materiały wybuchowe w postaci włókien i tkaniny Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 13 Sie 2006, 3:41    Temat postu: Re: Zapomnialski Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
..bo przecież można zrobić materiały wybuchowe w postaci włókien i tkaniny


Jasne.. Tylko jakie jest prawdopodobienstwo, ze zamachowcy beda umieli czy beda mieli kase na wyprodukowanie czegos takiego, a jakie, ze dokonaja ataku czyms bardziej tradycyjnym? Potraktujmy w mojej wypowiedzi te wybuchajace wlokna jako symbol wszelakich ciezej wykonalnych bomb i sposobow atakow niz te najzwyklejsze.

Wszystkie formy obrony przed "czubkami" bazuja na tym samym: zmniejszeniu ryzyka, ze taki idiota zaatakuje. I na pewno wszystkie obostrzenia zmniejszaja to ryzyko. Poki nie pojawi sie geniusz, ktory wymysli cos super cudownego jak te "wlokna", to obostrzenia w przewozie bagazu zapewne uratuja wiele osob.
Nie mozna liczyc tylko na zdrowy rozsadek wszystkich ludzi bo niektorzy rozumu nie maja. A nie mam zamiaru ryzykowac ufajac wszystkim jak sobie. Czesem lepiej zniesc jakies niewygody by zwiekszyc prawdopodobienstwo bezpiecznenstwa.
A Odzajer powinien nazwac lepiej te 5% spoleczenstwa nadmiernymi optymistami, niz 95% lubiacych bezpieczenstwo ludzi okreslac idiotami. Czasem warto poswiecic sporo by zwiekszyc swoje bezpieczenstwo nawet o kilka procent.


Ostatnio zmieniony przez Jola dnia 13 Sie 2006, 4:03, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Sie 2006, 4:03    Temat postu: Strach Odpowiedz z cytatem

Jolu, strach przesłania Ci rozsądek.
Bo samoloty nie wysadzają czubki, tylko zorganizowane grupy terrorystów, dla których koszt materiałów wybuchowych to pestka.
A z wielu materiałów wybuchowych już od stu lat można zrobić włókna (np. nitroceluloza).
Zdaj sobie wreszcie sprawę z tego, że obostrzenia te nie stanowią zabezpieczenia przed prawdziwym niebezpieczeństwem jakim są terroryści.
Chyba, że martwisz się wyłacznie o jakichś przygłupów (nastolatków), którzy są na tyle głupi, by spróbować porwać samolot przy pomocy młotka.
Zauważcie, że policja aresztowała tych niedoszłych zamachowców na podstawie przecieków.

A poza tym, gdyby władzom zależało na bezpieczeństwie, to wprowadziliby te obostrzenia dawno, bo każdy głupi mógł się domyślić, że można wnieść na pokład różne materiały wubuchowe w różnej postaci.
Nadal będzie można zresztą wnieść. Wystarczy zrobić sobie sztuczny brzuch z materiału wybuchowego. Nie trzeba mieć bagażu podręcznego.
Jest wiele metod, by zniszczyć samolot.
Nawet młodzi ludzie potrafią zrobić zdalnie sterowaną rakietę. Wystarczy wypełnić ją materiałem wybuchowym i gotowe.
Ponieważ w tym udaremnionym zamachu miało brać udział bodajże 20 ludzi w samolotach, więc pomyślcie ile zapłacili za same bilety. Za taką kwotę można spokojnie kupić lub zrobić profesjonalną wojskową rakietę i wysadzić samolot bez żadnych śladów i bez straty własnych ludzi.

Dlatego wprowadzone restrykcje będą działać jedynie na ludzki strach i emocje. Dlatego władze wprowadzają takie obostrzenia powoli; ciągle chcą mieć w zanadrzu coś jeszcze, by po fali ataków znów zabezpieczać pasażerów.
Gdyby chodziło im tylko o bezpieczeństwo to już dawno wprowadzili by wszystkie te restrykcje.
Już są pomysły, by po nastepnym takim incydencie, pasażerowie latali w specjalnych fartuszkach (bez własnych ubrań).
Ja proponuję jeszcze by ludzi skuwać kajdanami na czas lotu.

A potem się okaże, że terroryści wysadzą po prostu jakieś targowisko w dzień targowy i zginie więcej ludzi niż w samolocie.
I wtedy nasze życie będzie wyglądać jak w koszmarze...

Ja już wpadłem na pomysł, by linie lotnicze zaproponowały specjalne loty dla inteligentnych ludzi, którzy chcą podróżować ze swoim bagażem podręcznym na własne ryzyko.
Wszyscy w takim samolocie wyrazili by zgodę na to "ryzyko". Strachliwi głupcy latali by jak bydło, a normalni ludzie jak dotychczas Smile

Jest przecież oczywiste, że przez ostatnie 10 lat, gdy ludziom wolno było latać z bagażem podręcznym, pilniczkami itp. żaden terrorysta nie skorzystał z tej drogi, by zniszczyć skutecznie samolot.
Więc inteligentny człowiek (nawet jeśli nie jest ryzykantem i też trochę się boi) zdaje sobie sprawę, że latanie z bagażem podręcznym to nie ryzyko, większe niż przez ostatnie 10 lat.
Policja niech wykonuje swoją pracę, a ludzie powinni podróżowac jak do tej pory.
Takie jest moje zdanie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 13 Sie 2006, 4:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie boje sie panicznie wsiadajac teraz do samolotu. Nie mam strachu w oczach, ani nie paralizuje mnie mysl ze jak wsiade do samolotu to juz moge z niego nie wysiasc. Dalej kocham latac i bede latac. Ja najzwyczajniej w swiecie czuje sie bezpieczniej jak wiem ze ktos czuwa jak tylko sie da nad bezpieczenstwem mojego lotu. Jest przyjemniej leciec ale (powtarzam) jakby nie wprowadzili restrykcji tez bym wsiadla i nie balabym sie panicznie ze zaraz wylece w powietrze. Wypraszam sobie robienie ze mnie zestresowanej, spanikowanej idiotki. Dla jednych wiekszym komfortem jest lot z bagazem podrecznym a dla innych ze swiadomoscia ze zrobiono wszystko by zmniejszyc ryzyko ataku.

O czubkach - samobojcach tez nie wyrazilam sie jasno? No tych eliminujemy od razu wprowadzajac kolejne restrykcje - to wiadomo. Ale i terrorystow bogatych tez na pewno ograniczamy. Bo zanim powstanie nowy genialny material wybuchowy czy jakies inne cudo techniki, to dzialaja z tym co maja, a obostrzenia, ktore sa wprowadzane na pewno ich sporo ograniczaja.

Nie przesadzaj w swoich przykladach. Przeciez wiem ze w kazdej chwili moze mi spasc na glowe meteoryt, moze sie zawalic dach czy na targu moze mnie ktos wysadzic ale powtarzam: JAKIE JEST PRAWDOPODOBIENSTWO! Osiedlowy targ we Wroclawiu nie jest dla Bin Ladena tak interesujacy jak walniecie w WTC, w zwiazku z tym zrozum ludzi, ktorzy wola zrobic cos wiecej by poczuc sie bezpieczniej lecac do Ameryki, niz idac na targ po marchewke. Prawdopodobienstwo, Panie, PRAWDOPODOBIENSTWO...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Sie 2006, 4:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Dla jednych wiekszym komfortem jest lot z bagazem podrecznym a dla innych ze swiadomoscia ze zrobiono wszystko by zmniejszyc ryzyko ataku.
Ale zrozum, że ryzyko wciąż jest takie samo!! Terrorysta islamski nie podda się tylko dlatego, że wprowadzono restrykcję. Ja mogę podać od ręki mnóstwo metod zniszczenia samolotu, a ludzie, którzy w tym siedzą, śmieją się z tych obostrzeń, bo wiedzą, że to czysty marketing dla ubogich duchem.
To nie zmniejsza ryzyko, tylko fałszywie uspokaja.


Cytat:
O czubkach - samobojcach tez nie wyrazilam sie jasno?
No właśnie niezbyt jasno, bo nie wiem, czy czubkami nazywasz terrostów, którzy wysadzają się z samolotami, czy też prawdziwych czubków, którzy z nienawiści do świata chcą się zabić?
Jeśli chodzi o tych ostatnich, to jest ich tak skrajnie mało, że już trudno o nich nawet mówić w statystykach.
Ale tacy szaleńcy też nie są głupi i też planują swój zamach tak by nie wpaść. A jeśli ich inteligencja wystarcza im by wejść w internet, to znajdą mnóstwo stron z przepisami jak zniszczyć samolot i zrobić niewykrywalny materiał wybuchowy.

Cytat:
Ale i terrorystow bogatych tez na pewno ograniczamy.
Właśnie nie... Po prostu zaczną stosować rakiety ziemia-powietrze i nawet nie będą tracić swych ludzi.

Cytat:
Bo zanim powstanie nowy genialny material wybuchowy czy jakies inne cudo techniki
Ależ Jolu! Przecież już istnieją te "cuda", o których mówiłem. Można je zrobić nawet w domu.
W Polsce jest mnóstwo piromanów, którzy dla uciechy robią potężne ładunki wybuchowe, by je sobie wysadzać w lesie...

Cytat:
a obostrzenia, ktore sa wprowadzane na pewno ich sporo ograniczaja.
Właściwie nawet jeśli przeszkadzają, to oni nie zrezygnują i innym sposobem zrobią komuś krzywdę. W końcu to nie są jakieś dzieci, które się znudzą swoją zabawą; dla nich to wielki cel życia i nic ich nie powstrzyma, by w jakiś sposób prowadzić walkę.
Trzeba więc lepszej pracy policji, wywiadu a także pokoju na świecie i miłości bliźnich do siebie Smile


Cytat:
Osiedlowy targ we Wroclawiu nie jest dla Bin Ladena tak interesujacy jak walniecie w WTC
Ale materiały wybuchowe nie służą do walnięcia w WTC (ten numer już nie przejdzie), tylko do wysadzenia samolotu nad jakimś dużym miastem (np. Londynem).
Ginie wtedy ok. 200-300 pasażerów plus ok. 100 ludzi na dole.

Gdy na targu/mszy/koncercie we Wrocławiu zgromadzi się 500-1000 osób, to jedną dużą bombą (lub cysterną z legalną benzyną) można zabić więcej ludzi niż w samolocie.
A terrorysta swój cel musi zrealizować, więc albo trzeba ich wyłapać, albo żyć normalnie i się cały czas nie poddawać strachowi. Co ma być to będzie.
Może jutro na giełdzie komputerowej wybuchnie bomba i zakończy mój żywot? Na takiej imprezie jest kilkaset ludzi, a tu jużnikt nie pilnuje co ludzie wnoszą.


Cytat:
w zwiazku z tym zrozum ludzi, ktorzy wola zrobic cos wiecej by poczuc sie bezpieczniej lecac do Ameryki, niz idac na targ po marchewke.
Zauważ sobie, że napaści na samoloty nie zdarzają się często, a ostatnie skuteczne ataki miały miejsce w metrze w Londynie i Madrycie.
Tak więc nie szafuj prawdopodobieństwem, bo to trudno obliczyć na co zdecydują się terroryści. Statystycznie przyszła pora na Polskę, bo my też mamy wojsko w Iraku, a tu jeszcze nic nie wybuchło.
Pewnie zrobią coś w Warszawie, ale czort wie...
Z wrocławskiego garnizonu wylecieli żołnierze, więc to tu mogą zaatakować (np. na giełdzie komputerowej).
Żegnajcie więc! Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Wrz 2006, 16:03    Temat postu: Bezmyślny naród Odpowiedz z cytatem

Oto kolejny dowód potwierdzający moją tezę, iżok. 90-95% społeczeństwa nie ma wystarczającej inteligencji i wiedzy, by głosować w wyborach: http://wiadomosci.onet.pl/1410247,69,item.html
W artykule tym przedstawiono wyniki badania mieszkańców Włoch z regionu Rzymu, którym zadano pytanie odnośnie tego, czy Ziemia krąży dookoła Słońca czy odwrotnie.
25% respondentów uważało, że to Słońce krąży wokół Ziemi.
A przecież jest to wiedza na poziomie szkoły podstawowej. Gdzie tu mówić o sprawach bardziej zaawansowanych jak polityka, ekonomia, gospodarka itp.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 29 Wrz 2006, 20:10    Temat postu: peopole-głupole Odpowiedz z cytatem

poczytajcie jakie bezmózgowie panuje w USA Smile

http://turystyka.wp.pl/katn,3,wid,8525155,artykul.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Wrz 2006, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie "bezmózgowie" panuje na całym świecie, choć oczywiście są pewne różnice w zalezności od narodu, kultury, kontynentu, rasy...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 30 Wrz 2006, 1:12    Temat postu: Re: peopole-głupole Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
poczytajcie jakie bezmózgowie panuje w USA Smile

http://turystyka.wp.pl/katn,3,wid,8525155,artykul.html


Ciekawe ze Polacy uwielbiaja fascynowac sie takimi przykladami. A moze oprocz znajomosci geografii wazne sa jeszcze inne przymioty?

Bezmozgowie to bardzo mocne slowo. Moze po prostu taka wiedza nie jest im potrzebna bo maja nawigacje w samochodach, a do Afganistanu sie nie wybieraja Shocked

I nie bronie tu Amerykanow ani zadnych innych nacji.

Generalnie zgadzam sie z pogladem ze krow jest wiecej niz kowboi. Tak samo jak z tym, ze jedynym skutecznym sposobem na zapobiezenie wysadzania samolotow jest ich uziemienie.

Pozdrawiam
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Wrz 2006, 1:41    Temat postu: Geografia Odpowiedz z cytatem

Żeby trochę było sprawiedliwe, to spytam się szanownych przedmówców, czy wiedzą gdzie w USA znajduje się stan Ohio?
Bo ja przyznam się, że nie wiedziałem i musiałem spojrzeć na mapę.
Mam to szczęście, że w pokoju obok wisi wielka ścienna mapa USA (w dodatku polityczna z pokolorowanymi stanami), ale jakoś nie wpłynęło to na moją wiedzę, gdzie ten stan leży.

Być może Amerykanie (a raczej: Stanowcy Północnoamerykańscy), traktują kraje Europy lub Azji za takie województwa lub stany.
Wiedzą tylko, że Afganistan leży w Azji, ale gdzie dokładnie to czort wie... Smile

Sądzę, że sporo Polaków (za wyjątkiem miejszkańców regionu) może nie wiedzieć, gdzie jest Łomża. Bo ja teraz pisząc te słowa również nie jestem pewien i aby się upewnić podejdę do mapy.
Jeste wiele w miarę sławnych miasteczek w Polsce, których nazwa obiła się o uszy, ale jakby się spytać gdzie to miasto leży, to już jest problem.
Jeśli Łomża nie sprawiła Wam problemu, to co powiecie na Połaniec (ten od uniwersału połanieckiego)? Akurat Połaniec znam, więc w tym przypadku ja sam nie mam problemu, ale ciekaw jestem co myślą inni Smile

Akurat wiedza geograficzna jest tylko częścią ogólnej wiedzy, która składa się na mądrość każdego człowieka.
Na wiedzę mają wpływ dwa główne czynniki:
- łatwość do zapamiętywania (i utrzymania tej wiedzy)
- zainteresowanie tym co się zapamiętuje

Drugi czynnik jest właśnie wyznacznikiem tego czy dany człowiek ma w sobie taką inteligencję poznawczą, czy chce być świadomym obywatelem świata, czy też tylko zajmuje się swoimi sprawami. Choć zajmowanie się swoimi sprawami nie jest czymś złym, ale w takim wypadku osobom takim nie powinno się dawać możliwości odpowiadania za losy całego społeczeństwa. Gdyż głosować w wyborach powinni ci, którzy interesuja się tym co ich otacza.
Gdy już mamy takie zainteresowanie to właśnie siła tego zainteresowania oraz łatwośc do zapamiętywania, powodują, że człowiek pamięta różne fakty i staje się dla innych "ekspertem".
Jeżeli jeszcze dany człowiek ma odpowiednią inteligencję by wykorzystywać zapamiętane fakty, to już jest dobrze.

Z tego co napisałem wynika, że w przypadku, gdy jakaś dziedzina nie interesuje kogoś, a fakty z tej dziedziny nie mają dużego wpływu na losy świata, to wtedy łatwiej jest znać lokalizację Afganistanu niż Łomży...
Choć oczywiście najlepiej byłoby wiedzieć wszystko... Rolling Eyes
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 30 Wrz 2006, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zeby nie wiedziec gdzie lezy NEW YORK??? to tak jak by Polak nie wiedzial gdzie leży Warszawa, Kraków, Gdańsk itp..

zgadzam sie z Tobą ,że amerykanie stanowcy myslą że Polska to jest jakieś województwo albo część czegoś,... , najcześciej się słyszy ze to część ukrainy <lol>
śmiechu warte...
Odżarej chyba nie masz znajomych w USA i nie wiesz jacy tam pipole żyją lol

zreszta caly swiat sie z nich smieje, a poza tym odbiegamy od tematu.

z powazaniem
mazur Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 30 Wrz 2006, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
chyba nie masz znajomych w USA i nie wiesz jacy tam pipole żyją lol

Ja ostatnio mialam przyjemnosc rozmawiac z Amerykaninem pracujacym w Polsce. Zainteresowal sie naszym krajem po przeczytaniu wiersza Szymborskiej. Zna dobrze polska poezje, uczy sie polskiego, jest ciekawy swiata i ludzi. I wiekszosc z tych, ktorych ja spotykam, jest wlasnie taka. Moze dlatego, ze wyjechali. Moze dlatego wyjechali, ze byli inni. A moze obracam sie w innych kregach niz Ty, Mazur. Z powazaniem.
Cytat:
zreszta caly swiat sie z nich smieje.

Polemizowalabym. Zreszta, to ciekawe, ze jak na narod idiotow, ich uniwersytety zajmuja czolowe miejsca w rankingach. W przeciwienstwie do naszych.
Pozdrawiam.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 30 Wrz 2006, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"ja ostatnio mialam przyjemnosc rozmawiac z Amerykaninem pracujacym w Polsce."

Amerykanin pracujacy w polsce??? to zjawisko bardzo rzadkie ,rzadsze niż umiejętność pisania i liczenia przez stanowców lol

"Zainteresowal sie naszym krajem po przeczytaniu wiersza Szymborskiej."
OMG

"Zna dobrze polska poezje, uczy sie polskiego, jest ciekawy swiata i ludzi. I wiekszosc z tych, ktorych ja spotykam, jest wlasnie taka. Moze dlatego, ze wyjechali. Moze dlatego wyjechali, ze byli inni."

rzeczywiscie to niespotykane wsród stanowców, czy aby on napewno z usa??? zresztą moj wczesniejszy post dotyczyl LUDZI TAM ZYJACYCH a nie jakiś amerykanow zyjacych w polsce.

Shocked Shocked Shocked


"A moze obracam sie w innych kregach niz Ty, Mazur. "

Ja nie obracam sie w takiech kregach , w ogóle nie obracam sie w kregach pipoli.
Mam kumpli w usa i jak rozmawiam z nimi na gg i mówią mi o swoich doswiadczeniach z pipolami to bardziej sie utwierdzamy w przekonaniu ze w USA zyja pipole-glupole.


"
Cytat:
zreszta caly swiat sie z nich smieje.

Polemizowalabym. Zreszta, to ciekawe, ze jak na narod idiotow, ich uniwersytety zajmuja czolowe miejsca w rankingach. W przeciwienstwie do naszych."


a to bardzo ciekawe, nie wiem czy wiesz ale np. wziąść Polskie dziecko z podstawówki i dziecko rówiesnika z usa to to dziecko Polskie z podstawówki bije na głowę Swoją wiedzą to dziecko z podstawówki USA.
Poza tym w usa wiekszosc naukowców jest zupełnie innego pochodzenia i gdzie indziej zdobyło Swoją wiedzę- nie w usa.Nie wiem tez czy wiesz jaki jest tam % ludzi potrafiących pisać w jezyku angielskim.I nie wiem tez czy zdajesz sobie sprawę jaki % pipoli ma Swojego psychiatre albo przynajmniej chodzi do psychologa.....


A to ze wiekszośc Swiata jest przeciwna i smieje się z ich prezydenta i ludzi tam zyjacych to fatk. Zdejmij Swoje wielkie okulary ,oderwij się od poezji... może coś dostrzeżesz....
Z poważaniem
Mazur !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 30 Wrz 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Zreszta, to ciekawe, ze jak na narod idiotow, ich uniwersytety zajmuja czolowe miejsca w rankingach

dziwne jakby w prawie 300 milionowym kraju nie znalazlo sie pare tysiecy ponadprzecietnie inteligentnych ludzi...choc pewnie i tak wiekszosc z nich to studenci obcokrajowcy lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Pa 2006, 0:08    Temat postu: USA Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A to ze wiekszośc Swiata jest przeciwna i smieje się z ich prezydenta i ludzi tam zyjacych to fatk.

Tendencja, by śmiać się z najsilniejszego jest sama w sobie śmieszna i niedojrzała. W większości krajów politycy są tylko marionetkami w rękach grup interesów lub też robią dobrze dla swoich interesów.
Partie i ich programy odzwierciedlają to co w sondażach chce większość społeczeństwa (z pewnymi wyjątkami). Tak więc politycy nie są tacy jak twierdzili na początku. Programy i poglądy polityków oscylują tak, by odnieść zwycięstwo.

Co do Stanowców Północnoamerykańskich(*) to bez robienia w tym względzie specjalnych badań, jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, że S.P. są tak samo głupi jak i Polacy.
Jestem pewien, że spora grupa Polaków nie wie gdzie leży Kraków lub Warszawa.

Oczywiście bogactwo w pewien sposób rozleniwia i stąd nie ma dużego parcia na to, by się edukować. Ale to nie znaczy, że S.P. są głupsi od reszty świata.

(*) - Nie można mówić "Stanowcy Amerykańscy", bo może to się odnosić również do Meksyku, którego oficjalna nazwa brzmi Stany Zjednoczone Meksyku Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 1 Pa 2006, 2:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo celna riposta, ale niektorzy "pipole" i tak nie zrozumieja...

Pozdrawiam
Powrt do gry
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 1 Pa 2006, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto jak sie rządzi w USA głupim społezczeństwem.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-6529813972926262623

http://video.google.com/videoplay?docid=3803479213130455881

http://video.google.com/videoplay?docid=-1358726890127819985

odżarej rozumiem ze swoim podpisem jestes w stanie zagwarantowac stwierdzenie ze "Polacy sa tak samo głupi jak USA"???

moze jakies dowody???????
, ja poparłem swoje przekonania .Nawet robiono takie badania z dziećmi z podstawówki,a i o kadrze w uniwersytetach to tez wiadomo skad wiekszos pochodzi. Wiekszosc naukowców w usa nie jest z usa.Patenty mają odkupione -nie z usa.Na ksiezycu gdzie wieje wiatr to oni tez byli co???Smile.jakie to przykre ze zgubili tak cenna tasme z tej wycieczki.
Psychiatre albo psychologa w usa posiada prawie kazdy,to tez o czyms swiadczy.


troche humoru
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3141391823767747784

wczoraj kolega mowil ze na long beach widzial kobiete z psem w wózku dziecięcym,
pytając pewnego amerykanca z usa czy wie co to jest Paryż usłyszał odpowiedż "tak-stolica europy",przykładów moznaby podawac setki jak nie tysiące tylko po co? , niektórzy pipole i tak nie zrozumieją.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 1 Pa 2006, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
robiono takie badania z dziećmi z podstawówki

Zgadzam sie, ze jesli chodzi o dzieci z podstawowek, to rzeczywiscie mozemy byc lepsi. Ale potem jest tylko gorzej. I nie chodzi o poziom, ale o system.
Cytat:
o kadrze w uniwersytetach to tez wiadomo skad wiekszos pochodzi. Wiekszosc naukowców w usa nie jest z usa.

W ogole wiekszosc ludzi w USA, poza native Americans, przybyla skadinad... Rolling Eyes
A fakt, ze na uniwersytety w Stanach przyjezdzaja naukowcy z zagranicy swiadczy o tym, ze tam maja najlepsze warunki pracy i rozwoju.
Cytat:
Na ksiezycu gdzie wieje wiatr to oni tez byli co???Smile.jakie to przykre ze zgubili tak cenna tasme z tej wycieczki.

Shocked Shocked Shocked Rozwiniesz te interesujaca teorie? Bo, jak rozumiem, jestes w posiadaniu dowodow na to, ze ladowanie na Ksiezycu to jedna wielka sciema byla.
Cytat:
Psychiatre albo psychologa w usa posiada prawie kazdy,to tez o czyms swiadczy.

Owszem. O tym, na przyklad, ze nie probuja sie leczyc na wlasna reke i ze zdrowie psychiczne trakuja tak samo powaznie jak fizyczne.

A ze maja prezydenta idiote... Coz, ja wolalabym, zeby mnie nie oceniano przez pryzmat naszego.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron