reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyjazd samochodem do Polski.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 21 Lip 2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a orientujecie sie moze na temat mienie przesiedlencze podobno mozna ominac ten podatek 22 procent???
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 21 Lip 2008, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja gdzieś słyszałam, że wystarczy że auto będzie przez rok zarejestrowane na Ciebie, wtedy nie płacisz tego VATu, ale nie wiem czy to prawda Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 21 Lip 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos w tym stylu Poleczka Smile
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 22 Lip 2008, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
a orientujecie sie moze na temat mienie przesiedlencze podobno można ominąć ten podatek 22 procent???


musisz przebywać na Islandii min 12 miesięcy i mieć to udokumentowane, oraz przez min 6 miesięcy auto musi być zarejestrowane i użytkowane na ciebie, wtedy sprowadzasz auto do Polski, na granicy musisz wypełnić dokumenty tranzytowe SAD i później zgłosić się do urzędu celnego

mienie przesiedleńcze uprawnia do tego żeby być zwolnionym z płacenia podatków jakich się płaci w normalnym sprowadzeniu samochodu, ale nie może nikt z wyjątkiem ciebie prowadzić samochodu przez 12 miesięcy, będzie to odnotowane w dowodzie rejestracyjnym, jeśli ktoś będzie prowadził twoje auto przy i jeśli będzie kontroli policji to będziesz musiał zapłacić wszystkie opłaty z których wcześniej zostałeś zwolniony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 22 Lip 2008, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale byki
sorry
szkoda Ĺźe nie ma edycji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafal
Gość
PostWysłany: 22 Lip 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktos chcial sprowadzic auto z Niemiec do Islandii to moge sie spytac znajomego Islanczyka o numer do niego,on jezdzi u nas w firmie samochodem ciezarowym.On zna te wszyskie kruczki omijajace,jednak z tego co mowil to i tak oplaca sie sciagac tylko te drogie,luksusowe auta,ktore tu sa b. drogie jak Mercedesy,BMW ,itp. bowiem koszt transportu auta z Niemiec do Isl. jest wysoki.No ale jakby ktos chcial to moge podac namiary na tego czlowieka
Powrót do góry
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 22 Lip 2008, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dzieki rafal super czyli omine te podateczki tak to bym sporo zaplacil juz sie martwilem Smile
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomsson
Gość
PostWysłany: 22 Lip 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisał:
Jakby ktos chcial sprowadzic auto z Niemiec do Islandii to moge sie spytac znajomego Islanczyka o numer do niego,on jezdzi u nas w firmie samochodem ciezarowym.On zna te wszyskie kruczki omijajace,jednak z tego co mowil to i tak oplaca sie sciagac tylko te drogie,luksusowe auta,ktore tu sa b. drogie jak Mercedesy,BMW ,itp. bowiem koszt transportu auta z Niemiec do Isl. jest wysoki.No ale jakby ktos chcial to moge podac namiary na tego czlowieka


Co to znaczy wysoki ??>>>>??? ile tak mniej wiecej???? nie chodzi mi o kontener tylko o norrone, wydaje sie byc oplacealne. kolega przewiozl auto i pasazera z hanstholm do seydisfjordur za 33.000 isk, napewno znalezliby sie tacy co by za 1500 euro kursowali kilka razy w miesiacu i ciagali fury norrona
Powrót do góry
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 22 Lip 2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomsson co Ty teraz mieszasz chyba Ci sie pomyliły posty co a to ze koledze sie cos tam udało to poprostu iwyłacznie szczescie
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 22 Lip 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w zamian można mieć kontrole z Urzędu Skarbowego tytułem podwójnego opodatkowania dochodu na Islandii. Chyba, że ktoś legalnie poinformował US o tym, że na Islandii pracuje i te podatki odprowadza....

W tych sprawach Urząd bywa bezlitosny, łącznie ze skrupulatną kontrolą do 5 lat wstecz - przypominam, że wprowadzany przepis o abolicji podatkowej tytułem pracy w takich krajach jak Islandia ruszy być może dopiero w przyszłym roku....

Czyli zaoszczędzi się parę złotych na 22% VAT od islandzkiego gruchota a w zamian stresy, bezsenne noce, dozór ze Skarbowki i kto wie czy nie jakiś wesoły domiar...
Powrót do góry
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 23 Lip 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale jak ktos ma sporo warty samochĂłd to ten podatek 22 to sporo pieniedzy w kieszeni
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rafal
Gość
PostWysłany: 23 Lip 2008, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomsson,my tu mowimy o transporcie z Niemiec do Isl...nie pamietam dokladnie o jakim koszcie on wspominal bo mnie ten temat nie interesuje,ale zapytam gdy go zobacze
Powrót do góry
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 23 Lip 2008, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
no tak ale jak ktos ma sporo warty samochĂłd to ten podatek 22 to sporo pieniedzy w kieszeni


No jak ktoś kupił auto za 3 miliony płacąc gotówką to pewnie tak.

Tylko ja po prostu nie znam takich osób - rekord wśród moich znajomych to 1,5 miliona w kredycie - to też nie ma co dyskutować - auto najpierw trzeba spłacić a potem dopiero można je gdziekolwiek zabrać....

Zresztą 1,5 melona w porównaniu do cen aut jakie jeżdżą po polskich drogach to też śmieszna kwota...
Powrót do góry
Tomsson
Gość
PostWysłany: 23 Lip 2008, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisał:
tomsson,my tu mowimy o transporcie z Niemiec do Isl...nie pamietam dokladnie o jakim koszcie on wspominal bo mnie ten temat nie interesuje,ale zapytam gdy go zobacze


o jakim transporcie Wy mowicie z Niemiec do Isl?
Powrót do góry
Rafal
Gość
PostWysłany: 24 Lip 2008, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak z Niemiec do Isl. poza tym wlasnie,trzeba miec gotowke na samochod i to spora:)
Powrót do góry
Tomsson
Gość
PostWysłany: 24 Lip 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisał:
no tak z Niemiec do Isl. poza tym wlasnie,trzeba miec gotowke na samochod i to spora:)


a ja mowilem o teansporcie z Danii , ale do Danii z Niemiec jest bardzo blisko, kilka godzin jazdy autostradami.
Powrót do góry
kobylator2

Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 1
PostWysłany: 3 Sie 2008, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam kilka pytań co do tego tematu ponieważ chcę wrócić do Polski samochodem na początku października i nie wiem jak to się odbywa na promie no i ogólnie cała podróż, nigdy nie jeździłem w takie trasy i chciał bym się dowiedzieć co do szczegółów takiej wyprawy, którędy powinienem jechać co powinienem wsiąść ze sobą w podróż gdzie najlepiej się zatrzymywać, czy są po drodze jakieś autostrady płatne itd. Ogólnie to chcę się dowiedzieć wszystkiego coby jakiś błędów nie popełnić chociaż znając życie zawsze coś się wydarzy Smile

Chcę wrócić 01.10.08 i raczej będę jechał samotnie także napisałem jeszcze jednego posta że mogę ze sobą kogoś zabrać lub przy okazji zawieść coś do polski zawsze można się dogadać.

Jeżeli ktoś już był na takiej wyprawie i znalazł by trochę czasu by co poopowiadać przy kawie zawsze z chęcią bym się spotkał zostawiam numer telefonu 8690258
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
syrius54

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 4
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak trasa pólnocą do seydisfjordur ale południem pod koniec droga nie jest zaciekawa...ale da się przejechać.jak nie masz za dobrego auta to nie jedź skrótem przez Oxi(droga 932).nie ma tam zasięgu dla telefonów no i trasa bardzo górzysta.jak dojedziesz na miejsce to czekasz przed budkami smyrill line i tam dostaniesz karty pokładowe.pracownicy powiedzą ci gdzie masz stanąć przed wjazdem na prom.pasażerowie powinni wysiąść i udać się na piechotę do terminalu.na promie jeśli weźmiesz kabinę masz łazienkę, telewizor i lodówkę...więc weź dużo jedzenia bo ceny są ładne(za 1 obiad ponad 30euro). ja nie widziałem żadnych celników i nie było odprawy ani na Islandii ani w Danii.Na promie trochę buja...choć jak trafisz na sztorm jak ja to jest przerąbane...i nie życzę tego nikomu!z Danii do Polski trasa prosta jak drut.jedziesz do autostrady i lecisz ją do Niemiec. Koło Hamburga wybierasz drogę na Berlin i lecisz prosto do Polski.Miłej podróży!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pravus

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 16
PostWysłany: 10 Mar 2009, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
http://www.reykjavik.polemb.net/index.php?document=51&PHPSESSID=fedd7d2daf218c4239555f71c78fe3a4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danndnb
Gość
PostWysłany: 10 Mar 2009, 15:23    Temat postu: gps Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze najkrotrza droge obliczy nam GPS jesli kierowca posiada.
bo jesli samemu mamy przy pomocy mapy wybrac skrot po europie to ja nie wiem czy to dobry bylby pomysl pomysl jesli wszedzie mamy mozliwosc kozystania z gps-u
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron