reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Nowy podatek telewizyjny- zapłacimy 1 sierpnia ;(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Mar 2009, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja o kozie ty o wozie..
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Mar 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rodziny wielodzietne nie ucierpia bo jak rozumie tylko osoby ktore przekrocza 1,3ml koron dochodu beda placic Smile.


Najpierw troche policz, pomysl i napisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Mar 2009, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba która zarobiła w zeszłym roku poniżej 1,3 mln nie zapłaci tego podatku. Większa część młodzieży nie przekroczyła tej stawki więc rodziny wielodzietne nie ucierpią. A skoro dzieci mając naście lat zarabiają powyżej 1,3 mln to też stać ich na płacenie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 5 Mar 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Osoba która zarobiła w zeszłym roku poniżej 1,3 mln nie zapłaci tego podatku. Większa część młodzieży nie przekroczyła tej stawki więc rodziny wielodzietne nie ucierpią. A skoro dzieci mając naście lat zarabiają powyżej 1,3 mln to też stać ich na płacenie.
ale czy mamy byc z tego powodu szczesliwi?? Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 5 Mar 2009, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
Zdecydowales sie mieszkac i pracowac w kraju w ,ktorym sa pewne zasady ,wiec powinnes placic i nie narzekac.Ja od 12 lat nie ogladam islandzkiej telewizji a mimo to place .Ludzie lubia tylko wyciagac lapki po zasilek albo jakas inna forme zapomogi do rzadu islandzkiego a juz wszelkie oplaty traktuja jako wielka krzywde.


Dobrze prawi.


Głupio gada i jeśli płaci za coś co nie urzywa to chętnie sprzedam mu działką na księżycu, byle by tylko nie chciał obejrzeć.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 5 Mar 2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest juz szczyt wszystkiego. oby tylko pieniadze od ludzi wyciagnac :/
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 5 Mar 2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Nie twierdze ze podatek za cos co sie nie uzywa jest podatkiem latwym do zaakceptowania ,ale wielu islandczykow nie oglada telewizji publicznej a jednak nie maja oporu co do placenia abonamentu.Kilkanascie lat temu jak zaczeli na islandie przyjezdzac obcokrajowcy sami proponowali aby telewizory rejestrowac na nich pomagajac w ten sposob zaoszczedzic pieniazki przyjezdnym.Sadze ze podatek ten w obecnej formie jest wprowadzany wlasnie po to aby obcokrajowcy rowniez zasilali budzet telewizji.Tak jest w wielu krajach europejskich tak bedzie i tutaj i nic na to sie nie poradzi...

Czyli platonowska koncepcja państwa my robotnicy mamy utrzymywac klasę władców Smile
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 6 Mar 2009, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.Z podatkow wszystkich budowana jest opera i inne tego typu obiekty kulturalne, to wedlug myslenia niektorych tu osob nie chodze do opery nie bede placil ,szkoda slow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 6 Mar 2009, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie gladiatorze na co szkoda pańskich słów?
Opera jest inwestycją publiczną, TV publiczna jest dla TV rządową. Tak różnica. Nie opery prywatnej, za to jest prywatna TV i w tym sensie każda publiczna będzie naruszała zakaż konkurencji pomiędzy państwem a obywatelami-przesiębiorcami. Odrobina świadomości pozostawiła rynekk reklam dla obywateli-przesiębiorców, bardzo mnie to cieszy. TV jest jedną z form władzy i jako taka powinna pozostac prywatna, niezależna od polityki.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Mar 2009, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ty co sade przeprowadziles na temat czy podoba sie nowy podatek??zrozum ze taka juz natura ludzka(niewiem z ktorej Ty planety jestes) , ze jesli chodzi o placenie to raczej nie jestesmy zadowoleni Twisted Evil Wink pozdr
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 6 Mar 2009, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.Z podatkow wszystkich budowana jest opera i inne tego typu obiekty kulturalne, to wedlug myslenia niektorych tu osob nie chodze do opery nie bede placil ,szkoda slow...


To jest lamanie zasad racjonalnego podatku, ktory powinien dotyczyc tylko spraw wspolnych nie lamiac prawa do wybory na plszczyznie wolnosci a o preferencjach konsumenckich nie wspominajac!!! Mieszkancy sie w ten sposob coraz bardziej ubezwlasnowalniaja dajac wladzy coraz to nowe pole do grabierzy i rozkradania. Czy to sie nie gryzie z tutejsza konstytucja?
Jutro otworza w kazdej dziurze na wyspie bezplatna pijalnie mleka finansowana ze podatku mlecznego (oczywiscie placic bedzie kazdy a kto nie lubi nie musi pic tego mleka) Nastepnie zobaczymy kolejne wytwory radosnej tworczosci lewackiej oligarchii w postaci podatku od posiadania dzieci, zon, mezow kto nie ma jego strata placic bedzie musial.

Kolejnym nieporozumieniem jest makroekonomiczna koncepcja tak finansowanej firmy ktora zyje z emisji zagranicznych filmow, kilku licencjonowanych show tv a z rodzimych jakies amatorskie programiki i teatrzyki - obrazajace za sama czelnosc pkazywania tego szerszej publicznosci. Wiec od strony kultury brak kompetencji bez kontroli klienta, dzialka informacyjna kosztuje tyle co jedna reklama wiec o co tu chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 6 Mar 2009, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak - myślę, że podatek od posiadania wąsów też jest dobrym pomysłem.. Oczywiście jeśli ktoś nie ma - też płaci!! Bo może mieć!
A co!! Jak się bawić to się bawić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 6 Mar 2009, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
gladiator napisał:
Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.Z podatkow wszystkich budowana jest opera i inne tego typu obiekty kulturalne, to wedlug myslenia niektorych tu osob nie chodze do opery nie bede placil ,szkoda slow...


To jest lamanie zasad racjonalnego podatku, ktory powinien dotyczyc tylko spraw wspolnych nie lamiac prawa do wybory na plszczyznie wolnosci a o preferencjach konsumenckich nie wspominajac!!! Mieszkancy sie w ten sposob coraz bardziej ubezwlasnowalniaja dajac wladzy coraz to nowe pole do grabierzy i rozkradania. Czy to sie nie gryzie z tutejsza konstytucja?
Jutro otworza w kazdej dziurze na wyspie bezplatna pijalnie mleka finansowana ze podatku mlecznego (oczywiscie placic bedzie kazdy a kto nie lubi nie musi pic tego mleka) Nastepnie zobaczymy kolejne wytwory radosnej tworczosci lewackiej oligarchii w postaci podatku od posiadania dzieci, zon, mezow kto nie ma jego strata placic bedzie musial.

Kolejnym nieporozumieniem jest makroekonomiczna koncepcja tak finansowanej firmy ktora zyje z emisji zagranicznych filmow, kilku licencjonowanych show tv a z rodzimych jakies amatorskie programiki i teatrzyki - obrazajace za sama czelnosc pkazywania tego szerszej publicznosci. Wiec od strony kultury brak kompetencji bez kontroli klienta, dzialka informacyjna kosztuje tyle co jedna reklama wiec o co tu chodzi.


10/10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 6 Mar 2009, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie po co placic na sluzbe zdrowia skoro nie choruje ,po co budowac obiekty sportowe jesli mnie sport nie interesuje ,po co drogi jesli nie mam samochodu,po co podatki wogole ?,myslenie prowadzace do slepego zaulka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 6 Mar 2009, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Pewnie po co placic na sluzbe zdrowia skoro nie choruje ,po co budowac obiekty sportowe jesli mnie sport nie interesuje ,po co drogi jesli nie mam samochodu,po co podatki wogole ?,myslenie prowadzace do slepego zaulka.


Jedynie bezpieczenstwo wewnetrzne (policja, straz miejska) zewnetrzne, profilowo wladza wykonawcza z sadownictwem plus wykonawcza wladza prawodawcza mieszcza sie zakresie dobr wspolnych ktore najracjonalniej finansowac podatkiem.
Te branze ktore wymieniles sa zwyklymi przedsiebiorstwami ktore powinny podlegac regulom rynkowym i diabel wie dlaczego ludzie dali sie nabrac na upanstwowienie, zawsze drozsze oraz mniej wdajne niz prywatne.
Ten system teraz peka i widac jak jest chory.
Nie latwiej i sprwiedliwiej jest gdy;
-boje sie o zdrowie to oszczedzam z tego co panstwo nie bedzie pobieralo na te cele jak teraz lub kupuje polise na zdrowie.
-obiekty sportowe finasowac z oplat za bilety i reklamy bo jak pogodzic gusta ogladaczy pilki kopanej od amatorow sportow ekstremalnych, jezeli na dany sport nie ma pieniedzy znaczy nie ma klientow i sie nie inwestuje, decyduje rynek.
-drogi? owszem place kierowcy a jak kupuje samochod tez place, najlepiej oplate doliczona do paliwa (przy dzisiejszej technice GSM mozna to jeszcze poprawic zamieniajac przeliczone zuzycie satelitarnymi pomiarami kazdego samochodu) dzisiaj mamy podwojne opodatkowanie w podatku drogowym i paliwowym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Mar 2009, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.


po pierwsze referendum w tej sprawie nie bylo,
a po drugie skoro ja tu zyje, mieszkam i pracuje to jest to tez MOJ KRAJ

no ale skoro mi sie nie podoba podatek telewizyjny, to chyba masz racje: powinnam sie spakowac i wyjechac....


_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 6 Mar 2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisał:
Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.Z podatkow wszystkich budowana jest opera i inne tego typu obiekty kulturalne, to wedlug myslenia niektorych tu osob nie chodze do opery nie bede placil ,szkoda slow...


Całkowicie Ciebie popieram, a dla narzekających mam dobre wieści, w kwietniu bedzie pewnie promocja biletów za 7 900 także bardzo szybko i tanio mozecie się znaleść daleko od tego podatku. Ktos tu wspomniał o prywatnej służbie zdrowia, a z czyjej kasy będziesz leczył ludzi nie ubezpieczonych czy bezdomnych. Wiem, wiem takich trzeba wybijać nie leczyć.
Tak jak powiedział Gladiator nie jesteśmy tutaj u siebie, a jak ktoś chce zmian niech zdobędzie obywatelstwo i weźmie udział w wyborach, tylko zaraz padną wypowiedzi po co komu obywatelstwo jakiegoś głupiego kraiku, odpowiedz jest jedna by swoje niezadowolenie wyrazić w wyborach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Mar 2009, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisał:
gladiator napisał:
Moze i sie to niektorym nie podobac ale skoro wiekszosc islandczykow uwaza podatek telewizyjny za rzecz calkiem normalna a to jest ICH KRAJ wiec proponuje placic a nie narzekac albo wyjechac do kraju gdzie nie ma wogole podatkow.Z podatkow wszystkich budowana jest opera i inne tego typu obiekty kulturalne, to wedlug myslenia niektorych tu osob nie chodze do opery nie bede placil ,szkoda slow...


Całkowicie Ciebie popieram, a dla narzekających mam dobre wieści, w kwietniu bedzie pewnie promocja biletów za 7 900 także bardzo szybko i tanio mozecie się znaleść daleko od tego podatku. Ktos tu wspomniał o prywatnej służbie zdrowia, a z czyjej kasy będziesz leczył ludzi nie ubezpieczonych czy bezdomnych. Wiem, wiem takich trzeba wybijać nie leczyć.
Tak jak powiedział Gladiator nie jesteśmy tutaj u siebie, a jak ktoś chce zmian niech zdobędzie obywatelstwo i weźmie udział w wyborach, tylko zaraz padną wypowiedzi po co komu obywatelstwo jakiegoś głupiego kraiku, odpowiedz jest jedna by swoje niezadowolenie wyrazić w wyborach.


nastepna wyrocznia Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ja tu jestem u siebie.
I nie wiem skad sie u was wzielo przeswiadczenie, ze jak ktos nie ma obywatelstwa, to musi stulic pysk i sie usmiechac.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i moze narzekac do woli.
Albo byc zadowolonym. Tez do woli.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 6 Mar 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janik - przekonałeś mnie - wyjeżdżam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Mar 2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy czegos nie ominalem, ale bylo cos, ze podatek bedzie wiekszy nieco, aby za rtv zaplacic.... a pozniej i tak dodatkowa oplate dadza za to samo? to te osoby, ktore uwazaja, ze wszytsko w porzadku... co powiedza, kiedy po zaplaceniu tego nastepnego podatku, otrzymaja pismo, aby jeszcze raz go zaplacic? i moze by jeszcze raz? bo przeciez skoro sie nalezy, to trzeba zaplacic, a jak ktos uwaza inaczej, to wypad?

ja rozumiem, ze syt. trudna i jakos panstwo ratowac sie musi, aby w przyszlosci wszytskim tu zylo sie lepiej, ale zwielokrotniac te same oplaty?

Jesli cos przeoczylem, to mnie poprawcie, dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron