reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyspy Owcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Lut 2006, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Wyspach Owczych zawsze trzeba miec przy sobie gotówke. Ja spedziłem tam dwa razy po okolo 8 godzin i miałem straszny problem jak chciałem płacić kartą. Musiałem udać sie do Banku i pobrać pieniądze. A tak poza tym to ciekawe miejsce. Ale mieszkać bym tam nie chciał
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 7 Lut 2006, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ja też miałem "lekkie" problemy z gotówką na wyspach, także - wiem o czym mówisz, Viking Wink. W ogóle - słyszałem że Farerskie banknoty są bardzo cenione przez kolekcjonerów, zresztą - naprawdę piękne grafiki są na nich Smile.

Co do samych owczych - to miejsce "ma coś w sobie" - bardzo ładna przyroda, no i spokój. Bardzo podobało mi się Torshavn - bardzo sielankowe miasteczko. Kiedy tam dotarłem było z 10-15 stopni ciepła i jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem dzieciaki bawiące się w strumieniu Smile - co ciekawe - dzieci wlazły do strumienia, nie zdejmując w ogóle ubrania Smile .
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Lut 2006, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo podobało mi się Torshavn - bardzo sielankowe miasteczko.


Mnie najbardziej podobały sie domy z trawą na dachu i brak dużych wysokich budynków. Ale jest jeden wielki minus. Ruch na drogach jest okropny i brak swiateł. Nie ma żadnej przesady gdy powiem że pare razy zdażyło mi się czekac 5-10 min zanim ktoś ustąpił mi pierwszeństwa przejazdu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 10 Lut 2006, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co ...pierwsi mnisi z Irlandii pojawiali sie na wyspach w 625 roku ,,,czy nie zazdroscice tym ludziom tego dreszczyku emocji jak odkrywali nowy lad??bo teraz juz prawie wszystko na ziemi naszej poiczciwej odkryte ,pozostaje kosmos ale to dla elit naukowych ...ech ,,fajnie tak jak Vikingowie poplynac ....tylko ze z drugiej strony napewno byla to nie lada podroz w takiej drewnianej lodzi.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 10 Lut 2006, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A podobały Wam się nalepki parkingowe? Taki zegar z ruchomą wskazówką przyklejany na przednią szybę. Ustawiało się godzinę przyjazdu i zostawiało samochód na parkingu. Fajny wynalazek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komu

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 2
PostWysłany: 12 Lis 2010, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.
macie może namiar na jakąś rozpiskę odpływania promów (z poszczególnych miejscowości na wyspach owczych) - częstotliwość (ile razy dziennie - szczątkowe info mam) i godziny.

Nadal w drodze na Islandię czeka się 2,5 dnia na WO?
Czy przez ten czas postoju da się w miarę porządnie zwiedzić WO, czy raczej zarezerwować na nie więcej czasu (własnym auto)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
havnar

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 5
PostWysłany: 23 Lis 2010, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj są rozkłady farerskiej komunikacji promowej i autobusowej - http://ssl.fo/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: elk
PostWysłany: 25 Lis 2010, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komu napisał:
witam.
macie może namiar na jakąś rozpiskę odpływania promów (z poszczególnych miejscowości na wyspach owczych) - częstotliwość (ile razy dziennie - szczątkowe info mam) i godziny.

Nadal w drodze na Islandię czeka się 2,5 dnia na WO?
Czy przez ten czas postoju da się w miarę porządnie zwiedzić WO, czy raczej zarezerwować na nie więcej czasu (własnym auto)?
No nie juz dawno niema tego...teraz jest to okolo 8 godzin....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komu

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 2
PostWysłany: 1 Gru 2010, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok - dzięki wielkie za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron