reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

konkurs
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 10 Mar 2009, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obrzydliwe Sad to brzmi jak zarzniecie swiniaka .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 10 Mar 2009, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz, 90 procent historii katolicycmu jest obrzydliwe Twisted Evil
Powrt do gry
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 10 Mar 2009, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhhh a ja tak lubilam uczyc sie histori w podstawowce Wink Smile
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 10 Mar 2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja znam inny cytat.. Spłycę nieco, ale może nie będzie aż tak nudno..:
Lud: Znaleźliśmy czarownicę! Czy mozemy ją spalić?
Rycerz: Skąd wiecie, że to czarwnica?
Lud: Z wyglądu
Rycerz: Dajcie ją tu!
Czarownica: Nie jestem czarownicą!
Rycerz: A ten strój?
Czarownica: To oni mnie przebrali! To nie mój nos to atrapa! (nos z pietruszki)
Lud: No tak.. daliśmy jej nos i kapelusz.. Ale to czarownica!
Rycerz: Wyście ją tak przebrali?
Lud: Skądże.. No .. może troszke.. Ale ma brodawke!
Rycerz: Czemu myślicie, że to czarwnica?
Lud: (koleś z tłumu) Bo zamieniła mnie w traszkę ... ale już mi lepiej.. Na stos! Na stos!
Rycerz: Cisza!!! Można sprawdzić czy to czarownica..
Lud: Można..? Jak??
Rycerz: Co się robi z czarownicami?
Lud: Spalić ją!! Spalić ją!!
Rycerz: A co się pali oprócz czarownic?
Lud: Inne czarownice!! ..... drewno..?
Rycerz: A czemu czarownice płoną?
Lud: ..... bo są z drewna..??
Rycerz: Dobrze!! .. a jak sprawdzimy czy ona jest z drewna?
Lud: Zbudujemy z niej most!
Rycerz: Czy nie buduje się mostów i z kamienia?
Lud: No tak...
Rycerz: Czy drewno tonie w wodzie?
Lud: Niee.. pływa.. Do stawu z nią!!!
Rycerz: Stop! Co jeszcze unosi się w wodzie?
Lud: .. chleb .. jabłka .. bardzo malutkie kamyki .. sos .. wiśnie .. kościoły .. KACZKA!
Rycerz: Otóż to! Myślmy dalej... ??
Lud: (koleś z tłumu) Jeśli ona waży tyle co kaczka, to znaczy, że jest zrobiona z drewna..
Rycerz: A zatem...??
Lud: Jest czarownicą!!
Rycerz: Urzyjemy największej wagi..

Okazało się, że kobieta waży tyle co kaczka i jest czarownicą! lol

Kto zgadnie z jakiego to filmu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 10 Mar 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don Kichot ? Very Happy
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monty Python and the Holy Grail? lol
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he Tak jest! Ponty Python!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak myslalem ze cos z komedia Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur, a co Froskur wygrala? Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj przepraszam! No tak! MOJE GRATULACJE! lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisa:
Oj przepraszam! No tak! MOJE GRATULACJE! lol

och dzizes dzieki!!!! opylalo sie!
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Mar 2009, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
razaodjada

Doczy: 07 Lis 2008
Posty: 46
Skd: Planeta Ziemia
PostWysany: 11 Mar 2009, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur dawaj zagadkę,jak się bawić to bawić,pzdr
_________________
Człowiek mądrzeje z wiekiem.
I zwykle jest to wieko od trumny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Mar 2009, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
nie chodzi mi o materializm tylko o zdrowy rozsadek
No właśnie brakuje w twoim wywodzie zdrowego rozsądku.
Jest tylko epatowanie śmiercią. Rozumiem, że jak lekarz, który ma dobre chęci, przez pomyłkę doprowadzi do czyjejś śmierci to też powiesz o nim, że to "biała mafia" (nie mylić z mafią lekarzy biorących łapówki i oczyszczających się nawzajem z zarzutów niedopełnienia obowiązków).


Cytat:
stawanie w obronie watykanskiej mafii tez jest malo oryginalne
W dzisiejszych czasach wydaje się bardziej oryginalne Smile
Ale to Ty robisz sobie kabaret z kościoła, więc to Ty chcesz być oryginalny. Moja wypowiedź nie miała być oryginalnym i śmiesznym show.
Moja wypowiedź to tylko dygresja, która ma złagodzić złe skutki twoich żartów.
Gdy chcesz w dziale Delirium być śmieszny tworzysz nowy wątek, by żartować i szokować - a takim wątkom potrzeba właśnie oryginalności.
Mój głos, który miał być (w założeniu) głosem rozsądku, nie miał potrzeby by być oryginalnym. Smile



Cytat:
a pozytywnych aspektow w dzialalnosci Inkwizycji doszukuja sie wylacznie podnozki Watykanu
Ale ja nie jestem nawet katolikiem. Trudno nazwać mnie więc podnóżkiem Watykanu...

Cytat:
bo zaden zdrowo myslacy czlowiek nie stanie w ich obronie.
Widocznie nie wiesz jak wygląda zdrowo myślący człowiek... Smile


Cytat:
Miasto o ktorym piszesz lezy w Langwedocji , z polecenia papieza wyrznieto tam 20 tys chrzescijan - mezczyzn , kobiet i DZIECI.
Jeśli cytujesz jakieś źródła to zrób to dokładnie. Jest mało prawdopodobne, by masakra została zlecona przez papieża. Było to działanie własne ludzi wysłanych by zrobić porządek z herezją.
Zwykle tacy ludzie (żołnierze) zabijają, bo to najlepsza metoda, by kogoś ograbić...
Nie twierdzę, że mordowanie jest dobre. Staram się tylko zwrócić uwagę na tło wydarzeń oraz na intencje ludzi, którzy podejmowali wtedy decyzje.


Przyjmujesz założenie religijne z własnej wiary zwanej przeze mnie pseudoracjonalizmem (bo de facto nie ma tam zbyt wiele racjonalizmu), że boga nie ma, nie istnieje życie wieczne, nie ma wspólnego celu przed ludzkością...
Gdy obserwuję z boku katolików i tychże pseudoracjonalistów, to widzę dwie zwalczające się religie. Ale z tych dwóch grup najśmieszniejsi (choć jednocześnie żałośni) są pseudoracjonaliści, gdyż stworzyli oni sobie własny kościół i udają ateistów, a tymczasem zachowują się jak sekta.
I najgorsze jest to, że podobnie jak starsi słuchacze Radia Maryja, nie zdają sobie oni sprawy, że często są śmieszni.
O ile wypowiedzi słuchaczy RM rozbawiają średnio inteligentnych "wykształciuchów", to żeby się śmiać z pseudoracjonalistów trzeba być z nieco wyższej ligii rozumu.
Gdybyś posługiwał się w 100% rozumem, a nie jeszcze emocjami, to wiedziałbyś czym jest racjonalizm i obiektywizm.
Natomiast wypowiedzi pseudoracjonalistów są pozbawione obiektywizmu. Czuć u nich jakąś chęć pełnienia misji w jednym tylko kierunku.
Wyraźnie odznacza się wśród takich osób doktrynizm, gdzie doktryną przewodnią jest taka, która chce widzieć KK jako instytucje do końca złą.
W tej krucjacie cenne są właśnie takie pytania i żarty. Ciągle miele się w kółko o księżach-pedofilach albo o inkwizycji...

Nie mam nic przeciwko niewinnym żartom z różnych instytucji. Śmieszą mnie żarty z RM czy kościoła. Ale trzeba sobie sprawę, że czasem taki żart to nie jest tylko ciekawe i śmieszne spostrzeżenie, często stoi za tym inna idea, która ma ambicję zastąpić idee katolickie.

Przykładem takiego działania jest taka pseudorównowaga, gdy media wyśmiewają się przy pomocy kabaretów z polityków. U jednych kabaret wyśmiewa duże uszy, ale u drugiego wyśmiewa idee. Niedoświadczony obserwator myśli, że media są sprawiedliwe i każda partia została obśmiana równo. Tymczasem tak nie jest.
Idee trudniejsze i bardziej wymagające, są zastępowane przez idee pozwalające na samowolę. Mądrość jest zastępowana przez głupotę. Obowiązek jest zastępowany przez olewanie.

Myślę, że dziś każdego dnia ginie więcej ludzi przez pseudoracjonalizm, niż przez wszystkie "wieki ciemne" zginęło ludzi z ręki urzędników kościoła. Ale by dostrzec tę dzisiejszą śmierć, trzeba mieć rozum pozwalający na bardzo przenikliwe patrzenie. Bo powierzchownie wszystko dziś jest miłe i przyjemne. Fasada powszechnej równości i miłości.
Ale co kryje się za tą fasadą? Całe pokolenia głupawych konsumentów, wychowywanyh do labiryntu wyścigu szczurów. 200 lat temu, bez komputerów, motoryzacji, bez dzisiejszej opieki medycznej, na świecie był większy odsetek ludzi szczęśliwych i mądrych; większy był udział ludzi honoru, ludzi posiadających godność osobistą.
Kto zabił ten miliard porządnych ludzi? Kto wychował tabuny głupawych wegetujących potworków? Nie kościół. Pseudoracjonaliści, socjaliści i demokraci. Ale oni są sprytniejsi od KK, bo nie zabijają w biały dzień, oni działają podstępnie jak trucizna i zabijają mądrość. Chcą wyrównać wszystkich do jednego poziomu.

Pomyśl o tym Sxxxxn, gdy będziesz wytykał błędy kościoła, bo twoja wina jest przynajmniej tysiąckroć większa. Popatrz się na ludzi zamkniętych w pułapce wyścigu szczurów - to właśnie twoja wina...
Choć jestem przeciwny karze śmierci, rozumiem, dlaczego KK decydował się na tą karę - czasem by uchronić ludzkość przed epidemią, trzeba zabić kilku zarażonych by nie roznieśli choroby.
A najgorszą chorobą ludzkości jest właśnie takie wydawanie się niektórym, że posiedli mądrość ostateczną. Nie mają wątpliwości i uznają, że ich teorie są jedynie słuszne. A gdy naukowiec twierdzi, że jego teoria jest jedynie słuszna, to przestaje być naukowcem. Staje się wyznawcą wiary. I choć niektórym wydaje się, że taki pseudonaukowiec to musi być mądry, to de facto najczęściej jest znacznie głupszy od całych pokoleń teologów KK. No ale rewolucyjne poglądy zawsze dzięki swojej świeżości, są ciekawsze, szczególnie gdy oferują "życie wieczne" już na Ziemi...

Ja zawsze wzywam każdego kto chce by go nazywać racjonalistą, by myślał racjonalnie i naukowo. A myślenie naukowe polega na wątpieniu. Ale to wątpienie nie może być ograniczone tylko do tego co mówi KK, ale także do tego co mówią wrogowie KK.
Ja teoretycznie nie zajmuję żadnego stanowiska, ale sprzyjam KK właśnie z powodu racjonalnego założenia, że idee przemyślane przez 2000 lat mogą być nieco mądrzejsze niż te zbudowane na negacji i buncie.
Ale nie wykluczam, iż pseudoracjonaliści mają wiele racji. To trzeba badać. Ale badania nie polegają na żartach z "przeciwnika". Bo prawdziwie racjonalny człowiek przyjmować powinien, iż to druga strona
może mieć rację...


Przepraszam za przydługi "wykład", ale staram się zawsze wyłożyć pewną wiedzę. Wykład zawsze jest trudniejszy do przełknięcia niż żart.
Tak właśnie dobry pieniądz jest wypierany z rynku przez gorszy.
Krótki żart jest przyjemny i łatwostrawny. Moje wyjaśnienia: długie i męczące. Gdy więc nie chcemy użyć rozumu, tylko emocje, to co wybierzemy? Smile

A dla Sxxxxn poważna zagadka na koniec (mało śmieszna, bo nie skandalizująca):
Kto powiedział: "Kochaj bliźniego jak siebie samego"?
I kto powiedział: "Idźcie i nauczajcie inne narody..."?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Mar 2009, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
no coz, 90 procent historii katolicycmu jest obrzydliwe Twisted Evil
Rozumiem, że jako historyk bierzesz odpowiedzialność za te słowa?

Od razu widać, że nie znasz historii... zwłaszcza katolicyzmu.
No chyba, że lubisz tylko te wyjątki z historii dotyczące skandali.

Zauważ sobie zresztą, że kraje, które ideologicznie przeszły na ateizm materialistyczny (ZSRR) cechowała największa brutalność. Ilość ofiar twego "idola" przekracza ilość ofiar wszystkich inkwizytorów stukrotnie...

Historia, podobnie jak dzisiejsze kroniki towarzyskie, to głównie spis skandali i zdarzeń nadzwyczajnych. Prowadzenie szkół, przytułków, szpitali, zakonów, bibliotek itp. nie jest zbyt ciekawa, by codziennie relacjonować dobro jakie ludzkość doznawała od katolików.
O wiele ciekawsze jest pisanie o stosach, procesach, torturach, wypaczeniach, chorobach, spiskach, nepotyzmie...
Dopóki więc Sxxxxn, nie poznasz dobrze historii lub profesjonalnych i obiektywnych opracowań, to nie wypowiadaj się w liczbach wyssanych z palca. Bo może się okazać, że tylko 0,2% historii katolicyzmu to jakieś zło. Ale może się też okazać, że 97% (co mało prawdopodobne). Ale to trzeba zbadać, a przynajmniej mocno akcentować, że to tylko twoja opinia/hipoteza.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 12 Mar 2009, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zwykle duzo i nie bardzo skladnie, kabaretu nie robie bo Watykan zrobil juz wszystko aby go tak traktowac , piszesz ze malo prawdopodobne aby masakry dokonano na polecenie papieza, wiec wez do reki jakakolwiek ksiazke do historii ( nie mylic z ksiazeczka do nabozenstwa ) i sprawdz na czyje polecenie zostala ta konkretna krucjata zorganizowana.
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 12 Mar 2009, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do zagadki, Jezus, od ktorego nauk Kosciol oddalil sie o lata swietlne.
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Mar 2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zagadka

a co to za inkwizycja?

_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 12 Mar 2009, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcesz skonczyc na stosie Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy , albo u OE na czarnej liscie jak ja Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Mar 2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moglam sie powstrzymac
tej inkwizycji nikt sie nie oprze,
a co najwazniejsze:
nikt sie jej nie spodziewa..
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron