reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

konkurs
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nirtak

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 43
PostWysłany: 16 Mar 2009, 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha Very Happy A ja chyba moge sie pokusic o stwierdzenie, ze znam tresc tego elaboratu, gdyz, mimo ze probowalam szukac odpowiedzi u roznych osob, argumenty sa na ogol te same, a dla mnie tez czesto niewystarczajace Very Happy
Opium nie na wszystkich dziala, a odcienie szarosci nie biora sie z powietrza i sa na pewno Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 16 Mar 2009, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy jest efekt psychologiczny u ludzi u których słabo rozwinęła się umiejętność analizy rzeczywistości.
Otóż, gdy ktoś w miarę obiektywny (idealny obiektywizm ponoć nie istnieje) wda się w dyskusję ze zwolennikiem jakiejś tezy, to zaraz tenże zwolennik obwoła tego neutralnego człowieka "miłośnikiem tez przeciwnych do tegoż zwolennika".

Gdy tłumaczę Sxxxxn, że jego ataki na KK są dziecinne i sugerują jakieś kompleksy, to On myśli, że ja jestem jakimś nawiedzonym zwolennikiem KK. A to nie jest prawda. Wiele moich tez na temat filozofii życia nie jest spójne z filozofią katolicką, co nie znaczy, że sama filozofia katolicka nie jest warta szacunku (jak każda filozofia - także normalnych racjonalistów).

Do Sxxxxn: piszesz, że faktów się nie interpretuje, bo one są. No właśnie obaj je interpretujemy. Tylko, że Ty masz z góry założoną tezę i ona Cię blokuje. Ja dopuszczam szerszy wachlarz możliwości i intencji po stronie KK i tylko dopowiadam te możliwości, które Tobie do głowy przyjść nie potrafiły. Ale to nie oznacza, że ja wierzę, w którąś możliwość. Osobiście mogę mieć jakieś tam upodobania i mogę woleć, by coś wyglądało tak a nie inaczej, ale to tylko cieche wewnętrzne nadzieje. Oficjalnie staram się być "bezpłciowym" badaczem, analizującym każdą możliwość.

---koniec elaboratu--- Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy OE , w jednym litrze morskiej wody jest wiecej atomow zlota niz w Twoich wypowiedziach ( elaboratach) obiektywizmu Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 16 Mar 2009, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy OE , w jednym litrze morskiej wody jest wiecej atomow zlota niz w Twoich wypowiedziach ( elaboratach) obiektywizmu Very Happy Very Happy Very Happy


Widzę, że znasz się na chemicznym składzie wody morskiej *) Smile
Pytanie czy masz umiejętność rozpoznawania obiektywizmu.



*) nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w jednym litrze wody morskiej są biliony atomów złota (dokładnie średnio 1,5*10^14 atomów w litrze wody). Pewnie miałeś na myśli zawartość procentową a nie ilość bezwzględną Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obiektywizm to moje drugie imie Very Happy Very Happy Very Happy , a co do wody to oczywiscie procenty, tylko taka woda mnie interesuje Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie sie wczytalam,i okazalo sie ze.....

.. PADLA ODPOWIEDZ NA ZAGADKE! Shocked
a juz myslalam ze w ferworze pisania elaboratow, olano najstraszniejsza inkwizycje swiata...

Nagroda (ktora jest dozgonna satysfakcja) moga sie podzielic:

Sxxxxn napisał:
tez Monty Python? Very Happy


O.E. napisał:
Co do zagadki, to wiem, że widziałem ten film. Też mi się zdawało, że to Monthy, szczególnie coś mi się obija w czaszce własnie ten argument "że nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji".


Laureaci moga rowniez liczyc na poblazliwosc w razie niespodziewanego spotkania z Hiszpanska Inkwizycja.
Wszyscy pozostali musza sie nadal miec na bacznosci..

_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co w razie spotkania z Froskurem, oko w oko:)SmileSmileSmile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
a co w razie spotkania z Froskurem, oko w oko:)SmileSmileSmile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


w oko

ale mysle ze spotkanie Hiszpanskiej Inkwizycji jest bardziej prawdopodobne (choc niespodziewane)..
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dybym mial do wyboru "hiszpanska dziewice " lub Ciebie to bym sie nie zastanawial, ta pierwsza troche boli Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Mar 2009, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsi Papieze , a ten jegomosc zapoczatkowal inkwizycje Wink
http://studio.wp.pl/album.html?aid=778082&mid=491835&mtype=2&seq=0
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 18 Mar 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur napisał:
Wlasnie sie wczytalam,i okazalo sie ze.....

.. PADLA ODPOWIEDZ NA ZAGADKE! Shocked
Ale czy to było w filmie "Sens życia" czy w tej normalnej serii odcinkowej?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Maj 2009, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejna odslona " Za grzech pierworodny Bog ukaral nie tylko Adama i Ewe , lecz takze cale ich niewinne potomstwo. Aprzeciez dzieci ich dzieci ani nie mialy w grzechu pierworodnym swego udzialu , ani nawet o nim nie wiedzialy. Zagniewany Bog zadajacy ofiary krwi niewinnego czlowieka , aby dac sie przeblagac? Watpie , czy nieskonczenie dobry Bog moze odczuwac pragnienie zemsty. Nie rozumiem tez , dlaczego wszechmocny Bog pozwala zabic w okrotny sposob swego jedynego niewinnego syna , aby dopiero potem odpuscic grzechy calemu swiatu "
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Maj 2009, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tym razem nagroda litrowa do skonsumowania razem ze mna Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:04    Temat postu: setyci potomstwo ADASIA I EWCI Odpowiedz z cytatem

no niewiem czy takie niewinnie te dzieci byly, hehehhe http://pl.wikipedia.org/wiki/Setyci ,niechce mi sie szukac dokladnie ale jest wiecej na ten temat na innych stronkach!!

pozdrawiam

p.s.
wchodzimy glebiej w temat??
_________________
THE CHEFS LIVE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stalin
Gość
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej nie, bo jak sie O.E ocknie to nie nadazymy postow czytac Very Happy Very Happy
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2009, 5:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
lepiej nie, bo jak sie O.E ocknie to nie nadazymy postow czytac Very Happy Very Happy


Za późno, on już pewnie od trzech dni posta pisze i jest po wstępie...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2009, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy chyba urlop wezme zeby to przeczytac Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 31 Maj 2009, 4:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
kolejna odslona " Za grzech pierworodny Bog ukaral nie tylko Adama i Ewe , lecz takze cale ich niewinne potomstwo. Aprzeciez dzieci ich dzieci ani nie mialy w grzechu pierworodnym swego udzialu , ani nawet o nim nie wiedzialy. Zagniewany Bog zadajacy ofiary krwi niewinnego czlowieka , aby dac sie przeblagac? Watpie , czy nieskonczenie dobry Bog moze odczuwac pragnienie zemsty. Nie rozumiem tez , dlaczego wszechmocny Bog pozwala zabic w okrotny sposob swego jedynego niewinnego syna , aby dopiero potem odpuscic grzechy calemu swiatu "

No i się ocknąłem... /jak ja lubię te drobne żarciki na mój temat.../

Drogi Sxxxxn, nie wiedziałem, że jesteś na tyle naiwny, by odczytywać księgę rodzaju w sposób dosłowny.
Bo twoje pytanie jest tego typu: "jak to możliwe, że Jaś i Małgosia mogli wepchnąć Babę Jagę do pieca, skoro były to małe dzieci?"
Opowieść o drzewie wiedzy, o wężu, kuszeniu, relacji damsko-męskiej - to wszystko są symbole. Łatwo je odczytać. To właśnie ludzkie słabości (zwierzęce instykty strachu i pożądania) są tymi grzechami pierworodnymi, z którymi rodzi się każdy człowiek. Każdy człowiek ma w sobie oprócz rozumu i typowo ludzkiej kultury, także zwierzęce słabości.
Można te słabości pokonac tylko na drodze samodoskonalenia się.
I choćby nie wiem jak niewinne były dzieci, to posiadają geny ludzkie, a więc posiadają jakąś tam dozę wad, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Oczywiście religia katolicka (filozofia Jezusa) pokazuje dość optymalną drogę do wyzbycia się lub wytłumienia zwierzęcości, która jest w człowieku.

A jeśli już ktoś koniecznie chce odczytywać biblię tak dosłownie i konkretystycznie, to pozostaje mu powiedzieć tak: "jak głupim i jednocześnie pysznym trzeba być człowiekiem, by myśleć, że jest się w stanie znaleźć nieścisłość w logice działania tak wszechpotężnej i wszechmądrej siły jaką ma być bóg według katolików?"
Jeśli bóg chce ukarać "małe niewinne dzieci", to znaczy, że jest w tym sens ukryty przed wątłym mizernym rozumkiem ludzików.
Nie można przyłapać boga bez spodni (o ile przyjmiemy, że jest on gigatnycznie mądry i potężny). Ale jeśli ktoś chce widzieć w bogu tylko jakiegoś koślawego człowieczka, który dorwał się do wajchy rządzenia ludzkimi losami, to ma do tego prawo - ale to już nie jest katolicyzm, tylko bajka o Babie Jadze...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 31 Maj 2009, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie, zyjemy w 21 wieku!!!

przestancie juz o tym bogu, do jasnej cholery

mozgi wam odjelo, czy co?

jak sobie ktos chce wierzyc w to wszystko, to niech sobie ksiazki teologiczne czyta, albo wszchobecne strony o tej tematyce istniejace w sieci, przeciez wszystkim wolno wierzyc nawet w czajniczek Russela

cale szczescie, ze swiat odchodzi pomalu od tej hipokryzji, szkoda jednak, ze tak pomalu

bardzo pomocne byloby pewnie ujawnienie, ze Wojtyla nie wierzyl w zadnego boga, ale na to przyjdzie swiatu jeszcze dlugo poczekac

grupa baranow zbudowala napompowana ideologie wokol jakiejs wyimaginowanej wielkiej sily, a reszta owieczek podchwycila i ciagnie sie to juz tyle lat... MASAKRA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pierluigi colina

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 31 Maj 2009, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bardzo pomocne byloby pewnie ujawnienie, ze Wojtyla nie wierzyl w zadnego boga, ale na to przyjdzie swiatu jeszcze dlugo poczekac

Apage, Satanas Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron