reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

konkurs
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 31 Maj 2009, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi O.E zapewne Cie zaskocze ale biblia to zadne symbole tylko zapisana historia zydowskiego plemienia jezykiem owczesnie zyjacych, stykali oni sie ze zjawiskami dla nich nowymi i niewytlumaczalnymi i opisywali slowami im znanymi, przeczytaj Ezechiela a zrozumiesz o czym pisze Very Happy , a tak do sedna to czekam na prawidlowa odpowiedz Very Happy
Powrt do gry
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 31 Maj 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako zdeklarowany ateista ( nie mylić z agnostykiem ) pewnie będę odebrany jako wróg wiary itp.
Bynajmniej . Jeżeli miałbym być przeciwko czemuś to jedynie religii i instytucji.
W rzeczywistości tylko przeciwko nażucaniu innym swojej moralności.

Ad rem ..

1. Księga . Historycy niezbicie dowiedli, że i nowy i stary testament nie mają odniesienia do rzeczywistości i są zbiorem mitów i legend , rzekłbym raczej baśni. Większość wydarzeń nie miało miejsca .Na przykład: rawie na pewno mityczny exodus Żydów z Egiptu wcale nie miał miejsca. Historia o zmartwychwstaniu Jezusa jest kalką mitologii babilońskiej. Przykładów na życzenie zainteresowanych mogę podać dużo więcej.
Jednym słowem - jeżeli księga kłamie , przeinacza lub kopiuje stare opowieści , jak można ocenić co jest prawdą.

2. Jezus (właś. Jeszua ) - zainteresownym mogę podać setki autentycznych informacji , która obdziera go z jego boskości. Z resztą sam Jezus nigdy nie uznawał się za syna bożego. Cała legenda powstała dziesiątki i setki lat później ( Ewangelie Nowego Testamentu przeczą sobie wzajemnie ).

3. Rozwój chrzescijaństwa . Cesarz Konstanty po wprowadzeniu czegoś na kształt socjalizmu w cesarstwie , doprowadził do ruiny gospodarkę . Monopole państwowe spowodowały załamanie monety "aurusa" i fatalną w skutkach inflację . Jedynym wyjściem była zmiana monety i likwidacja nieudanego eksperymentu. Ten obrotny cesarz wpadł na pomysł jak zdobyć kruszec na nową monetę "solidusa". Mianowicie chciał daniny od świątyń i kościołów. Było ich w tamtych czasach bez liku. Wobec oporu kapłąnów , zdecydował sie na sprytny manewr. Ustanowił jedną religię jako państwową ( akurat pod ręką miał takich co to sami chcieli żyć w ubóstwie ) i zarekwirował zgodnie z prawem całe bogactwo świątyń.

Zainteresowanych dalym ciągiem - PW
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 31 Maj 2009, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega ileś tam ehf pisze z nieznośnym manieryzmem wszystkowiedzącego, podobnie jak kiedyś niejaki zatroskany lub jeszcze wcześniej Filip ileś tam.

Cytat:
Historycy niezbicie dowiedli...


Historia nie jest nauką ścisłą, nie może dowieść czegokolwiek niezbicie, itd.

Pisząc coś takiego, sam kolega stawia się na równi z tekstami, które próbuje obalić.

Zresztą, jak chce się psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie.
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 31 Maj 2009, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez jestem ateista do szpiku kosci, ale nie potepialbym w czambul wszystkiego co zawarto w Starym Testamencie, wlasnie nauka i ostatnie osiagniecia technologiczne zdaja sie potwierdzac informacje zawarte w tej ksiedze i choc gro informacji w niej zawarte pochodzi od innych ludow i starszych tekstow ( chodzby od Sumerow), to nie nalezy jej potepiac jako bezuzytecznego zrodla informacji.
Powrt do gry
pierluigi colina

Doczy: 13 Maj 2009
Posty: 6
Skd: reykjavik
PostWysany: 31 Maj 2009, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia jest przeciez wykorzystywana przez badaczy starozytnosci jako glowne zrodlo historyczne odnoszace sie do historii Blikiego Wschodu z tej prostej przyczyny, ze jest najobszerniejsza i zachowana w calosci. Wszystkie inne zrodla z tego rejonu sa albo zachowane w szczatkowo albo krociutkie albo nierozszyfrowane.
Jej wiarygodnosc dzisiaj moze byc rozpatrywana ze tak powiem 'zdroworozadkowo'. Nie byla pisana przez wspolczesnych sprawozdawcow na podstawie empirycznych doznan ale przez ludzi, ktorzy zyli w zupelnie innej epoce gdzie wiara w jakies napprzyrodzone potegi dotyczyla doslownie kazdego. I czy ktos jest niewierzacy czy wierzacy dzisiaj nie ma absolutnie nic do rzeczy.
Kazda zawarta w Biblii informacje historycy konfrontuja z innymi zrodlami z rejonu i epoki, przerabiaja, analizuja i interpretuja na swoj wlasny sposob. Dzisiaj z Biblii mozna wyciagnac suche fakty po odrzuceniu calej mitologicznej otoczki- mozna np. wywnioskowac, ze z Egiptu czmychnela grupa niewolnikow zydowskich pod wodza jakiegos Mojzesza ale ze morze sie przed nimi rozstapilo zaden rozsadny czlek nie uwierzy albo ze im Bog jadlo zeslal. A jusci wirazka Mojzesz mial plan- "Dojde sobie do jakiegos kraju z moja banda i nawciskam kitow, ze Bog mnie prowadzil i pomagal. Ludzie w rozne brednie wierza. A przy okazji wyskrobie tutaj na jakiejs tabliczce prawa co mi rzekomo zeslal" Wytlumaczenie proste i logiczne. Chcial facet miec wladze i doszedl do niej wykorzystujac z tupetem ludzka wiare w cuda. W Biblii opisano jego perypetie jako fakt. Na takiej zasadzie mozna interpretowac wiele wiadomosci zawartych w Biblii.
A poza tym Biblia oprocz tego, ze jest niepodwazalnie cenna jako zrodlo historyczne jest zajebiscie madra xiazka jako zbior losow, przypowiesci i symboliki, ktorej nie nalezy traktowac doslownie. Czy ktos jest ateista czy katolikiem czy ortodoxem albo innym Zydem nie ma nic do rzeczy kazdy w Biblii znajdzie cos dla siebie ( pod warunkiem , ze umie czytac), mam np. kolege co twierdzi, ze to najlepszy kryminal jaki przeczytal.
Cytat:
Historia nie jest nauką ścisłą, nie może dowieść czegokolwiek niezbicie, itd.

Historia dowiodla niezbicie cale mnostwo faktow Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Historia dowiodla niezbicie cale mnostwo faktow


Cytat:
Kazda zawarta w Biblii informacje historycy konfrontuja z innymi zrodlami z rejonu i epoki, przerabiaja, analizuja i interpretuja na swoj wlasny sposob.


Z pierwszym twierdzeniem nijak zgodzić się nie można. Po pierwsze jak już mówiłem, historia nie jest nauką ścisłą i niczego nie udowadnia, a jedynie interpretuje. Z czym zresztą zgadza się przedmówca - patrz cytat drugi.

Cytat:
Dzisiaj z Biblii mozna wyciagnac suche fakty po odrzuceniu calej mitologicznej otoczki- mozna np. wywnioskowac, ze z Egiptu czmychnela grupa niewolnikow zydowskich pod wodza jakiegos Mojzesza...


W dawnym Związku Radzieckim propagowane takie teorie. Powstały nawet książki w konwencji S-F, w całości oparte na tezie, jakoby wydarzenia opisane w Biblii, powstały w wyniku ingerencji Obcych Cywilizacji.
Ktoś powiedział, że każde kłamstwo powtarzane dostatecznie długo, staje się prawdą. No i proszę. ZSRR juz nie ma chwilę czasu, a młodzież wciąż ugania się za jego błyskotliwymi teoriami.

Cytat:
A jusci wirazka Mojzesz mial plan- "Dojde sobie do jakiegos kraju z moja banda i nawciskam kitow, ze Bog mnie prowadzil i pomagal. Ludzie w rozne brednie wierza. A przy okazji wyskrobie tutaj na jakiejs tabliczce prawa co mi rzekomo zeslal" Wytlumaczenie proste i logiczne


Jak ładnie kolega pierluigi colina wyjaśnił genezę powstania Dekalogu.

Cytat:
A poza tym Biblia oprocz tego, ze jest niepodwazalnie cenna jako zrodlo historyczne jest zajebiscie madra xiazka jako zbior losow


Jest. Zajebiście.
Powrt do gry
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Kolega ileś tam ehf pisze z nieznośnym manieryzmem wszystkowiedzącego, podobnie jak kiedyś niejaki zatroskany lub jeszcze wcześniej Filip ileś tam.

Cytat:
Historycy niezbicie dowiedli...


Historia nie jest nauką ścisłą, nie może dowieść czegokolwiek niezbicie, itd.

Pisząc coś takiego, sam kolega stawia się na równi z tekstami, które próbuje obalić.

Zresztą, jak chce się psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie.


Kolega police ileś tam chyba nie miał styczności z takim przedmiotem jak logika.
Idąc tą drogą równie dobrze można powiedzieć że 1939 to był bardzo spokojny , a stolica od zawsze jest w Warszawie .
Historia jest bardziej nauką ścisłą niż sie może wydawać.

Co ciekawsze, że nikt tak nie podnosi larum jak dewoci . Mają zadziwiącą zdolność przechodzenia od dyskusji merytorycznej do inwektyw.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolega police ileś tam chyba nie miał styczności z takim przedmiotem jak logika.
Idąc tą drogą równie dobrze można powiedzieć że 1939 to był bardzo spokojny , a stolica od zawsze jest w Warszawie .
Historia jest bardziej nauką ścisłą niż sie może wydawać.


Jestem tylko prostym fizykiem-dewotem i katolikiem od urodzenia. Daleko mi do wielkiego świata i szalenie modnego obecnie, szczególnie w internecie, ateizmu. Nie znam się na logice, ani na "ścisłej" historii, dlatego nie rozumiem związku spokoju w 1939 roku do stolicy w Warszawie, a tego wszystkiego razem do mojej wypowiedzi. Widocznie mój iloraz jest zbyt niski.

Oczywiście jako dewot (wreszcie zostałem zdemaskowany), moimi wypowiedziami chcę zaciemnić prawdziwie merytoryczną dyskusję między znawcami tematu, używając w tym celu inwektyw. Poprawka, czas przeszły.

Życzę dalszych, błyskotliwych wypowiedzi.

Jeśli ktoś poczuł się obrażony przeze mnie, przepraszam i nadstawiam drugi policzek.

Z poważaniem, szacunkiem, etc.
Powrt do gry
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi powitać kolege po fachu .

Fizyka UAM Poznań.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pierluigi colina

Doczy: 13 Maj 2009
Posty: 6
Skd: reykjavik
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z pierwszym twierdzeniem nijak zgodzić się nie można. Po pierwsze jak już mówiłem, historia nie jest nauką ścisłą i niczego nie udowadnia, a jedynie interpretuje. Z czym zresztą zgadza się przedmówca - patrz cytat drugi.

Fakt - to cos co jest udowodnione niezbicie. Interpretacja faktow- to cos czym sie historyk m.in. zajmuje. Wynika z tego, co przedprzedmowca pisze, ze bitwe pod Kurskiem musi wpierw potwierdzic jakis fizyk jadrowy albo biolog molekularny i dopiero pozniej laskawie udzielic glosu historyko
wi zeby ta bitwe przeanalizowal.


Cytat:
Cytat:
Dzisiaj z Biblii mozna wyciagnac suche fakty po odrzuceniu calej mitologicznej otoczki- mozna np. wywnioskowac, ze z Egiptu czmychnela grupa niewolnikow zydowskich pod wodza jakiegos Mojzesza...



W dawnym Związku Radzieckim propagowane takie teorie. Powstały nawet książki w konwencji S-F, w całości oparte na tezie, jakoby wydarzenia opisane w Biblii, powstały w wyniku ingerencji Obcych Cywilizacji.
Ktoś powiedział, że każde kłamstwo powtarzane dostatecznie długo, staje się prawdą. No i proszę. ZSRR juz nie ma chwilę czasu, a młodzież wciąż ugania się za jego błyskotliwymi teoriami.

Bez sensu i bez zwiazku z przytoczonym cytatem.
Cytat:
Jak ładnie kolega pierluigi colina wyjaśnił genezę powstania Dekalogu

Kolega pierluigi colina niczego nie wyjasnia. Kolega pierluigi colina dywaguje oraz popuszcza wodze wyobrazni. Koledze pierluigi colina nie chce sie wierzyc, ze dekalog spadl Mojzeszowi na leb.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. Można coś jednoznacznie zinterpretować . Historia na podstawie dokumentów, wykopalisk potrafi zintrpretować , że w 1939 roku Niemcy zaatakowali Polskę oraz że Kraków był wcześniej stolicą oraz że zniszczenie Jerycha to fantazja literacka.

Skoro większość "opowiadań" zawartych w Biblii mija się z prawdą to jak można przyjąć, że gdzieś mówi prawdę.

Ateizmu na szczęsie nie mam od urodzeniam, jak również nie zostałem nim dzięki internetowi . PRL-u nie trawię , staram się myśleć. Jak na razie , rozsądek mnie nie zawiodł.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 31 Maj 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierluigi colina napisa:


Koledze pierluigi colina nie chce sie wierzyc, ze dekalog spadl Mojzeszowi na leb.


I to dwa razy.
Zażartuję : pierwszą potłukł w złości .... na szczecie zrobił backup.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2009, 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:
ludzie, zyjemy w 21 wieku!!!
Szkoda, że tylko to mówisz, ale sam żyjesz jeszcze w wieku XIX/XX.

Cytat:
przestancie juz o tym bogu, do jasnej cholery
A dlaczego mamy przestać? Każdy ma prawo mówić o różnych interesujących go rzeczach.

Szkoda, że nie myślisz naukowo, szkoda, że w XXI wieku są jeszcze tacy ślepi wyznawcy jak Ty. No ale cóż, każdy ma prawo do dowolnej wiary...


Cytat:
mozgi wam odjelo, czy co?
Spójrz w lustro ślepcze Smile


Cytat:
cale szczescie, ze swiat odchodzi pomalu od tej hipokryzji, szkoda jednak, ze tak pomalu
Szkoda, że półjasnego ciemnogrodu wpadłeś po uszy do totalnej "smoły" rozumu.

Cytat:
bardzo pomocne byloby pewnie ujawnienie, ze Wojtyla nie wierzyl w zadnego boga, ale na to przyjdzie swiatu jeszcze dlugo poczekac
Jan Paweł II nie musiał wierzyć w boga. Ważne, że był mądrym i dobrym człowiekiem wartym wskazania jako przykład. Thats all.


Cytat:
grupa baranow zbudowala napompowana ideologie wokol jakiejs wyimaginowanej wielkiej sily, a reszta owieczek podchwycila i ciagnie sie to juz tyle lat... MASAKRA
Gorszą masakrą jest twoje ślepe podążanie za jeszcze głupszą ideologią. To już nie masakra... to już piła łańcuchowa... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2009, 2:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Jako zdeklarowany ateista ( nie mylić z agnostykiem ) pewnie będę odebrany jako wróg wiary itp.
Jak to wróg wiary?? Przecież TY WIERZYSZ że nie ma boga. Naukowcy (a więc agnostycy) mogą jedynie powiedzieć "nie wiem czy bóg istnieje", bo nie ma dowodów za i przeciw. Naukowiec posługuje się jedynie prawdopodobieństwem i oceną teorii, a tych jest wiele...


Cytat:
Bynajmniej . Jeżeli miałbym być przeciwko czemuś to jedynie religii i instytucji.
Rozumiem więc, że jesteś również przeciwko ateizmowi i instytucjom religijnym, które się z nim wiążą?

Cytat:
W rzeczywistości tylko przeciwko nażucaniu innym swojej moralności.
Rozumiem więc, że jesteś przeciwko tym, którzy piszą na przystankach "Boga nie ma, więc można się bawić"?


Cytat:

1. Księga . Historycy niezbicie dowiedli, że i nowy i stary testament nie mają odniesienia do rzeczywistości i są zbiorem mitów i legend , rzekłbym raczej baśni. Większość wydarzeń nie miało miejsca .Na przykład: rawie na pewno mityczny exodus Żydów z Egiptu wcale nie miał miejsca. Historia o zmartwychwstaniu Jezusa jest kalką mitologii babilońskiej. Przykładów na życzenie zainteresowanych mogę podać dużo więcej.
Jednym słowem - jeżeli księga kłamie , przeinacza lub kopiuje stare opowieści , jak można ocenić co jest prawdą.
To co mówisz to nie jest żadna nauka. To jest wyznanie wiary ateistów. Rozumiem, że chcesz tu nawracać "niewiernych" na swoją wiarę. Robisz coś co sam wyżej zganiłeś. Narzucasz innym swoją moralność.
Nie istnieją niezbite dowody naukowe. Nauka nie zna dowodów stu procentowych.

Jeśli na chwilę założymy, że bóg istnieje, to nie ma dla niego żadnego problemu, by tak zmylić tropy "historyków", by mogli "dowieść", że biblia kłamie. Wiara (zarówno katolicka jak i ateistyczna) opierają się nie na dowodach naukowych, ale na czymś zupełnie innym.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2009, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Kolega police ileś tam chyba nie miał styczności z takim przedmiotem jak logika.
Tego typu teksty trącą już o wyzywanie - proszę zachowac kulturę.

Cytat:
Idąc tą drogą równie dobrze można powiedzieć że 1939 to był bardzo spokojny , a stolica od zawsze jest w Warszawie .
Ciekawi mnie: jaką drogą???

Cytat:
Historia jest bardziej nauką ścisłą niż sie może wydawać.
Takie słowa zdradzają profana i laika. Widocznie UAM schodzi na psy, skoro fizyków nie uczy się już rozumienia słowa "nauka ścisła", "dowód".
Historia to tylko zbiór pewnych informacji, które mogą być nawet fałszywe. Nie wiemy nic na 100%. To, że II WŚ wybuchła w 1939 r. dowiedziałeś się z trzeciej ręki. A nawet, gdybyś spotkał osobiście weterana, to i tak skąd pewność, że nie jest kłamcą?
Oczywiście, prawdopodobieństwo, że w 1939 r. wojny nie było, jest skrajnie małe (choć zawsze można pójść tropem Lema i powiedzieć, że nawet rzeczywistość nas otaczająca nie jest na 100% pewna).


Cytat:
Co ciekawsze, że nikt tak nie podnosi larum jak dewoci . Mają zadziwiącą zdolność przechodzenia od dyskusji merytorycznej do inwektyw.
Jedynym dewotem jesteś niestety Ty sam. Niestety zajadłość religijna jaką nosisz w sobie zasłania Ci oczy i nie widzisz, że nie posługujesz się językiem nauki, a tylko językiem wiary. Przy czym wiara ta jest mizerna i mało pożyteczna, nic nie proponuje ludzkości, nie wzywa jej do samorozwoju. Ta religia wydaje się być szkodliwą, a nawet jeśli taką nie jest, to z pewnością nie daje pożytku.

Psycholog powiedziałby, że ci wszyscy neo-dewoci, to poprostu ludzie, którzy mają jakiś kompleks związany z wiarą.
Najprawdopodobniej wyrośli w rodzinie lub otoczeniu katolickim, nie byli w stanie spełnić wysokich wymagań jakie ta religia stawia, więc zerwali z tą religią, a teraz na siłę szukają pseudodowodów, że mają rację. To jest żałosne.
Jakoś ci sami ludzie nie wkładają tyle energii, by walczyć z mitem Yetti. Nie walczą z ruchami czekającymi na przyjście kosmitów. Ale strasznie irytuje ich kościół katolicki. Dziwne, że poświęca się tyle uwagi bogu, w którego nieistnienie się wierzy. To "dowód" na neodewocję.
Mnie, jak człowiekowi, który bardzo chce być naukowcem, nie przeszkadza ani jedna, ani druga religia, przy czym, analizując je obie, wyraźnie widzę dojrzałość i pożytki jednej, a infantylność i bezużyteczność drugiej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Cze 2009, 2:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
drogi O.E zapewne Cie zaskocze ale biblia to zadne symbole tylko zapisana historia zydowskiego plemienia jezykiem owczesnie zyjacych, stykali oni sie ze zjawiskami dla nich nowymi i niewytlumaczalnymi i opisywali slowami im znanymi, przeczytaj Ezechiela a zrozumiesz o czym pisze Very Happy
No to jest już śmieszne.
Rozumiem, że swoją pewność o tym czym jest biblia czerpiesz od jakiegoś boga?
Bo jako naukowiec nic nie mogę wykluczyć, ani istnienia boga, ani interwencji marsjan, ani tego, że biblia to tylko historia.
Ale ja pewności nie mam. Ty widocznie, jak sam przyznałeś, masz religijną i niezłomną wiarę. Brawo. Lubię spotykać gorliwych wyznawców. Pewnie po śmierci, ateiści zrobią Cię swoim świętym (czy jak to tam się u nich nazywa)... Niech nie-bóg będzie z Tobą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 8 Cze 2009, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miał być tylko konkurs...
Odwieczna to prawda, że tematów religijnych lepiej nie poruszać, bo ilu ludzi tyle podejść i interpretacji...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 8 Cze 2009, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
A miał być tylko konkurs...
Odwieczna to prawda, że tematów religijnych lepiej nie poruszać, bo ilu ludzi tyle podejść i interpretacji...

...a także sporów i wojen :/
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 8 Cze 2009, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi O.E.

Wyciągnąłeś interesujące wnioski. Czyżby psychologia zeszła na psy ?

Nikogo nie zachęcam do zmiany wierzeń. W twoim rozumieniu ateizm to też wiara. Może dla niektórych, jak ich nazwałeś neo-dewotów, jest to wiara ( w nic ? ) . Nie traktuj jednak wszystkich swoją miarą , są ludzie, którzy nie potrzebują wierzyć . Twierdzenia , że brak wiary jest też wiarą są dla mnie dosyć śmieszne . Nic osobistego , po prostu nie rozumiem dlaczego ludzie tak usilnie wmawiają komuś wiarę w cokolwiek.

Historia . Tak zdecydowanie nauka o prawdopodobieństwu zdarzeń.
Fizyka też nie jest taka ścisła, jezeli idziemy tym tropem. Wszystkim rzadzi prawdopodobieństwo. Na szczęsie , takie prawdopodonieństwo pozwoliło mi na napisanie tgo posta, przezyć chorobę i polecieć samolotem na Islandię .

Dewota ? Nie doczytałem się w moich wypowiedziach na temat religii zajadliwości. Ot po prostu kilka ciekawostek ( może kogoś interesują ) .
Zastanawiam się skąd takie podejrzenia. Jedyna zajadliwość mogła być skierowana do nachalnej indoktrynacji młodych ludzi, dzieci. Życzyłbym Tobie , abyś wyraził coś wiecej niż jaką chałupniczą analizę treści pisanych przez inne osoby.

Nikt tutaj nie walczy z mitem o bogu czy jakiś mesjaszach , no przynajmniej ja. Mam prawo wyrazić swoje zdanie. Coż nie wszystkim może się ono spodobać .

Mnie również nie przeszkadza religia. Dopóki nie próbuje wchodzić z butami w życie innych, tą religią niezainteresowanych. Ignoruję, ale czasem tupnę nogą. Nie twierdze, że religie bliskiego wschodu są odpowiedzialne za wszelkie zło. Jestem przekonany , że bez nich byłoby jednak lepiej.

Tyle w temacie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E piszesz ze rozsmieszyl Cie moj post , wiec ciesze sie ze moglem wywolac usmiech na czyjejs twarzy Very Happy Very Happy , mienisz sie naukowcem , to dlaczego odnosze dziwne wrazenie ze Twoje wypowiedzi bardziej podszyte sa kontekstem religijnym niz zdroworozsadkowym czyli nauka Smile , ale to tylko na marginesie, troszke nam temat zboczyl z kursu Very Happy , po poludniu podam wiec rozwiazanie, mam juz pomysl na nastepny cytat Twisted Evil , i tu OE moze sie wykazac Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron