reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

konkurs
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 8 Cze 2009, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przytoczę pewien dialog którego byłam świadkiem...

- To w nic nie wierzysz?
- W nic...
- W kompletnie nic????
- W kompletnie nic
- No ale przecież musisz w coś wierzyć!!!
- Nie muszę, i w nic nie wierzę...
- No ale jako to w nic???
- No w nic
- Aaaaa...no to wierzysz w NIC


Dla niektórych osób jest niepojęty fakt niewiary...myśląc ich kategoriami każdy MUSI w coś wierzyć. Musi i koniec!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 8 Cze 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. ja w przeciwienstwie do innych wypowiadajacych sie tu osob nie mam zamiaru nazywac cie drogim, bo droga to moze mi byc moja mama Smile

widze, ze jak wiekszosc rodakow dotknietych pierwiastkiem wladzy (po nicku widze, ze jakas szycha tu jestes) masz wyrazne tendencje do umoralniania i "naprostowywania" wszystkich dookola

nie wszyscy musza przyjmowac twoj punkt widzenia, chociaz jesli jestes jakims doktorem lub magistrem z uniwerku we Wroclawiu, to pewnie ci sie wydaje, ze musza (zauwaz to "jesli", bo oczywiscie nie mam co do tego pewnosci, choc zalatuje mi tu taka sytuacja)

dla mnie boga nie ma i nie uwazam dyskusji o tym za przedmiotowa
jak czegos nie ma, to nie ma i juz

rownie dobrze mozemy dyskutowac o perpetum mobile, albo o kwiecie paproci
kraza o tym legendy, tak jak o bogu, ludzie tego szukaja, jak niektorzy boga czy cudow, ale przeciez tego nie ma, wiec po co tym sobie gar zaprzatac

rozwiazaliby ten kosciol i inne zreszta tez, a siano przeznaczyli na likwidacje biedy i nauke czytania i byloby rozsadniej

albo chociaz na rozwoj Wroclawia
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moglem dzis, wiec sprawe przeloze na jutro Smile , pozdrowienia dla wszystkich wierzacych i tych wierzacych w NIC Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niech bedzie, cytat pochodzil z ksiazki Ericha von Daenikena pt. Przeslania i znaki z kosmosu.
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz cos mniej skomplikowanego " „Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego synem, i córkę z jej matką, a synową z jej teściową. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego" , no to do dziela moi drodzy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Mustang

Doczy: 07 Pa 2008
Posty: 36
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
a teraz cos mniej skomplikowanego " „Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego synem, i córkę z jej matką, a synową z jej teściową. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego" , no to do dziela moi drodzy Very Happy Very Happy


Biblia Ewangelia Mateusza 10,34-39
_________________
Nikt za wszystkich i wszyscy za nikogo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry jestes Very Happy , to moze teraz to " „Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma nienawiści do ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim"
Powrt do gry
Mustang

Doczy: 07 Pa 2008
Posty: 36
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
dobry jestes Very Happy , to moze teraz to " „Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma nienawiści do ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim"


Łk 14:25-33
_________________
Nikt za wszystkich i wszyscy za nikogo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje gratulacje Mustang Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , wybierz teraz czas i miejsce skonsumowania nagrody Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 8 Cze 2009, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przypadkiem wybralem te dwa cytaty Twisted Evil , jesli ktos nie zwroci uwagi to podpowiem, slowa te wypowiedzial Syn Bozy przybyly na ziemie aby propagowac pokoj i milosc blizniego , dobre co? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Mustang

Doczy: 07 Pa 2008
Posty: 36
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Cze 2009, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo Smile muszę się przyznać że trochę oszukiwałem ponieważ robiłem to metodą kopiuj - wklej w google i tak mi wyskakiwały wyniki, chociaż po przeczytaniu wiedziałem że cycaty pochodzą z Biblii.
A co do nagrody to myślę że lepiej przeznaczyć ją na jakiś szlachetniejszy cel i dla bardziej potrzebujących tym bardziej że nie czuje się zwycięzcą bo każdy może użyć takiej metody.
_________________
Nikt za wszystkich i wszyscy za nikogo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szlachetny odruch, przy pierwszej okazji dam datek dla potrzebujacych Smile
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Cze 2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Wyciągnąłeś interesujące wnioski. Czyżby psychologia zeszła na psy ?
A może nie zeszła? Może ktoś inny zszedł??

Cytat:
Nikogo nie zachęcam do zmiany wierzeń.
Owszem, robisz to Smile

Cytat:
W twoim rozumieniu ateizm to też wiara.
Z definicji ateizm różni się tym od agnostyzmu, że w ateizmie ludzie mają wiarę w wybiórcze fakty i dla wygody WIERZĄ, że boga nie ma.

Agnostyk nie wierzy w boga, ale nie wierzy też w jakiś dogmat że boga brak. Nie ma dowodów na istnienie lub nieistnienie boga. Każdy kto taki dowód przedstawia naraża się na śmieszność.

Cytat:
Może dla niektórych, jak ich nazwałeś neo-dewotów, jest to wiara ( w nic ? ) . Nie traktuj jednak wszystkich swoją miarą , są ludzie, którzy nie potrzebują wierzyć.
No szkoda, że Ty potrzebujesz, bo twoja wiara WYDAJE SIĘ być mało pożyteczna, a może szkodliwa.

Cytat:
Twierdzenia , że brak wiary jest też wiarą są dla mnie dosyć śmieszne.
Nie twierdzę, że brak wiary jest wiarą. Ale Ty akurat wierzysz, że boga nie ma. Bo ja np. tego nie wiem. Nie wiem czy bóg jest i nie wiem czy go nie ma. Nie posługuję się aksjomatami w tym przypadku.


Cytat:
Nic osobistego , po prostu nie rozumiem dlaczego ludzie tak usilnie wmawiają komuś wiarę w cokolwiek.
Sam się przyznałeś, że wierzysz, że boga nie ma. Bo z twej wiary płyną słowa typu "boga nie ma". Naukowiec tak nie mówi. Tak mówi tylko zaślepiony wiarą dogmatyk.


Cytat:
Historia . Tak zdecydowanie nauka o prawdopodobieństwu zdarzeń.
O! Wreszcie jakieś mądrzejsze stwierdzenie Smile

Cytat:
Fizyka też nie jest taka ścisła, jezeli idziemy tym tropem. Wszystkim rzadzi prawdopodobieństwo. Na szczęsie , takie prawdopodonieństwo pozwoliło mi na napisanie tgo posta, przezyć chorobę i polecieć samolotem na Islandię .
Fizyka jest nauką i to ścisłą. Po definicję tych pojęć odsyłam do Wikipedii Smile


Cytat:
Nie doczytałem się w moich wypowiedziach na temat religii zajadliwości. Ot po prostu kilka ciekawostek ( może kogoś interesują ).
Zwykle tak jest z dewotami, że sami nie czują się dewotami.
Może nawet ja mógłbym być nazwany dewotem nauki Smile



Cytat:
Jedyna zajadliwość mogła być skierowana do nachalnej indoktrynacji młodych ludzi, dzieci. Życzyłbym Tobie , abyś wyraził coś wiecej niż jaką chałupniczą analizę treści pisanych przez inne osoby.
Co to znaczy "nachalna"? Słowo "nachalna" jest pejoratywne i od razu wykazuje twój nienaukowy i negatywny stosunek do funkcji religii w rozwoju społeczeństwa.
Z góry przyjąłeś wygodną tezę, że religia to "opium dla mas", ale zabrakło Ci chęci, by spróbować sfalsyfikować tę teorię (byłby to dowód, że teoria jest prawdziwie naukowa).


Cytat:
Nikt tutaj nie walczy z mitem o bogu czy jakiś mesjaszach , no przynajmniej ja. Mam prawo wyrazić swoje zdanie. Coż nie wszystkim może się ono spodobać.
Zdanie możesz podać, ale nie możesz wmawiać ludziom, że "nauka mówi, że boga nie ma". Tak samo będę piętnował słowa "nauka dowodzi, że bóg istnieje".


Cytat:
Dopóki nie próbuje wchodzić z butami w życie innych, tą religią niezainteresowanych.
Nie rozumiesz roli religii i tego jakie motywy nią kierują lub mogą kierować.

Cytat:
Ignoruję, ale czasem tupnę nogą.
Nogą tupią zwykle małe dzieci, które mają kompleksy. Jak jakiś zwolennik UFO daje mi ulotkę nawołującą do obrony przed kosmitami, to się uśmiecham i idę dalej. Nawet nie tupię nogą. Kościół katolicki wydaje się dużo bardziej pożyteczny niż ufolodzy, więc tym bardziej nie tupię nogą (po co?).


Cytat:
Nie twierdze, że religie bliskiego wschodu są odpowiedzialne za wszelkie zło. Jestem przekonany , że bez nich byłoby jednak lepiej.
Jeśli to tylko subiektywna opinia, to można ją przyjąć. Jeśli jednak "teza naukowa" to godna jest politowania, skoro brak jej rzeczowych argumentów.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kościół katolicki wydaje się dużo bardziej pożyteczny niż ufolodzy" Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy zaraz pekne ze smiechu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Cze 2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:
O.E. ja w przeciwienstwie do innych wypowiadajacych sie tu osob nie mam zamiaru nazywac cie drogim, bo droga to moze mi byc moja mama
Są różne zboczenia i ja w to nie wnikam. :-p


Cytat:
widze, ze jak wiekszosc rodakow dotknietych pierwiastkiem wladzy (po nicku widze, ze jakas szycha tu jestes) masz wyrazne tendencje do umoralniania i "naprostowywania" wszystkich dookola
Podobnież ci od poprawności politycznej mówią o tolerancji i wolności słowa. Mam więc z niej nie korzystać bo jestem "szychą"?
Po to jest forum, by pomagać innym wyjść z ciemności a czasami samemu się dać oświecićSmile

Cytat:
nie wszyscy musza przyjmowac twoj punkt widzenia, chociaz jesli jestes jakims doktorem lub magistrem z uniwerku we Wroclawiu, to pewnie ci sie wydaje, ze musza
Widzę, że kolejny osobnik z kompleksami... tyle wstępu o mnie, kim to ja jestem i kim może nie jestem.... Czy to ważne co mi się wydaje?
Ważne jest to w co wierzysz, bo o tym dyskutujemy - to nie jest wątek o mnie. Chyba, że masz jakiś problem z ludźmi, którzy starają się mówić "za mądrze" jak na twoje standardy. Bo jak na razie, to właśnie taki stawiasz mi zarzut Smile



Cytat:
dla mnie boga nie ma i nie uwazam dyskusji o tym za przedmiotowa jak czegos nie ma, to nie ma i juz
Dziękujemy za przedstawienie swej wiary. Przyjąłem do wiadomości twoje credo Smile


Cytat:
rownie dobrze mozemy dyskutowac o perpetum mobile, albo o kwiecie paproci
Zgadzam się Smile

Cytat:
kraza o tym legendy, tak jak o bogu, ludzie tego szukaja, jak niektorzy boga czy cudow, ale przeciez tego nie ma, wiec po co tym sobie gar zaprzatac
Nie ma dowodów na nieistnienie boga, kwiatu paproci, smoków, a nawet perpetuum mobile. Smile


Cytat:
rozwiazaliby ten kosciol i inne zreszta tez, a siano przeznaczyli na likwidacje biedy i nauke czytania i byloby rozsadniej
A dlaczego mają rozwiązywać? Co Tobie do wiary innych ludzi? Rozumiem, że twoja wiara (ateizm) zmusza Cię do pewnej misji, a jako misjonarz ateizmu głosisz swoje legendy... masz prawo Smile


Cytat:
albo chociaz na rozwoj Wroclawia
Wrocław się rozwija swoim tempem i nie ma to nic wspólnego z obalaniem kościołów. Zresztą kościoły to najładniejsze budowle Wrocławia, tak więc może jednak warto wrzucić parę groszy na tacę Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Cze 2009, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
nie przypadkiem wybralem te dwa cytaty Twisted Evil , jesli ktos nie zwroci uwagi to podpowiem, slowa te wypowiedzial Syn Bozy przybyly na ziemie aby propagowac pokoj i milosc blizniego , dobre co? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Dokładnie wiem dlaczego wybierasz takie cytaty.
Znów czuć ten kompleks mniejszości wobec kościoła.
Ja na ten przykład nie marnuję czasu by szukać nieścisłości w naukach ufologów...

Co do tych cytatów, to gdybyś był profesjonalnym badaczem i religioznawcą, to podałbyś nam również wyjaśnienie kościoła dla tych cytatów. Mielibyśmy możliwość porównania twojej manipulacji w wycinaniu pewnych zdań z rzetelną analizą teologiczną. Ewentualnie (skoro nie masz zaufania dla teologów katolickich) możesz podac wyjasnienia teologów świeckich Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
nie przypadkiem wybralem te dwa cytaty Twisted Evil , jesli ktos nie zwroci uwagi to podpowiem, slowa te wypowiedzial Syn Bozy przybyly na ziemie aby propagowac pokoj i milosc blizniego , dobre co? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Młodszym będąc, wspólnie z kolegami, zadawaliśmy podobne pytania księdzu na lekcjach religii. Np. - jeśli Pan Bóg jest wszechmocny, to czy może stworzyć taki kamień, którego nie potrafiłby podnieść?

Ale ja miałem wówczas lat 12-13. Jakoś wyrosłem z tego, czego i koledze Sxxxxn serdecznie życzę.
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police 55, ja tych slow nie wymyslilem, to sa cytaty z Biblii
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OE , zadnych kompleksow nie odczuwam, a juz w zadnym wypadku przed kosciolem Twisted Evil , odpowiedz teologow na pytanie o Boga bedzie tak przewidywalna jak to ze nas dwoch w kwesti Watykanu nie dogada sie nigdy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to kolejny cytacik : "Ewangelie nie zawierają prawdy historycznej. Są one zręcznie spreparowanym dziełem ludzkim, służącym zbudowaniu Kościoła jako instytucji hierarchicznej, państwowej. Wszystko, co w nauczaniu pierwszych chrześcijan nie odpowiadało unii z cesarstwem, zostało zakazane i zniszczone, a wyznawcy skazani na śmierć."
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron