reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

konkurs
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 9 Cze 2009, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi O.E.

Przytocze żart :

Nie dyskutuj z idiota , bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.


i dodam o sensowności rozmowy ze ścianą .

Turboneta miała rację - dla niektórych niepojęte jest to , że można w nic nie wierzyć .

Powracając do żartu - kończę rozmowę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 9 Cze 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf, juz slysze jak OE kreci na Ciebie Bicz Bozy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 9 Cze 2009, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biczowanie , Garrota , rwanie szczypcami Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Tak wiem masochista ze mnie .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 9 Cze 2009, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze koleczko ateistow zalozymy??

w Stanach to sie z takimi koleczkami kryc musza, ale do Islandii taka paranoja jeszcze nie dotarla
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 10 Cze 2009, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy do czego takie kólko miałoby służyć Smile .

Na jednym kole to jedynie xjr 1300 .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 10 Cze 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Biczowanie , Garrota , rwanie szczypcami Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Tak wiem masochista ze mnie .
ulubiona rozrywka wiadomej instytucji Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 11 Cze 2009, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no noz sie na sk....synow otwiera

ja nie moge, nosi mnie ściana granat

http://muzyka.onet.pl/0,1988149,newsy.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 11 Cze 2009, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostaw sciane, walnij piwko Very Happy Very Happy
Powrt do gry
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Cze 2009, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja popieram pana Krzysztofa Zagozda! Na stos grzesznicy! Very Happy
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 11 Cze 2009, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walnij piwko i w ścianę też walnij...Smile

Madonna i tak zaśpiewa bez względu na to jak głośno będą wrzeszczeć katolicy czyli osoby przepełnione miłością i tolerancją....och...cóż za cudna religia... aż chciałoby się być w tym cudownym tolerancyjnym gronie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 12 Cze 2009, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Walnij piwko i w ścianę też walnij...Smile

Madonna i tak zaśpiewa bez względu na to jak głośno będą wrzeszczeć katolicy czyli osoby przepełnione miłością i tolerancją....och...cóż za cudna religia... aż chciałoby się być w tym cudownym tolerancyjnym gronie...
WTF??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Cze 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za bardzo sie przejmujeta i ekscytujeta, babcia zawsze mi mówiła, ze to niezdrowo pingwinek
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2009, 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:
a moze koleczko ateistow zalozymy??

w Stanach to sie z takimi koleczkami kryc musza, ale do Islandii taka paranoja jeszcze nie dotarla


Pięknie! Doszło już do tego, że ateiści tworzą własne kółka różańcowe!

Ale dziecinada...

Turboneta napisa:
Madonna i tak zaśpiewa bez względu na to jak głośno będą wrzeszczeć katolicy czyli osoby przepełnione miłością i tolerancją....och...cóż za cudna religia... aż chciałoby się być w tym cudownym tolerancyjnym gronie...
Ile razy trzeba niektórym mówić i powtarzać: katolicyzm mówi o miłości, ale nie o tolerancji. Tolerancja płynie z niewiedzy. Wiara daje wiedzę, a wiedza nie jest tolerancyjna.
Idealnym przykładem braku tolerancji płynącym z wiary, jest wasz brak tolerancji wobec KK. Jesteście tak zatwardziałymi wyznawcami ateizmu, że nawet "nóż wam się otwiera". I tak oto inkwizycja jednej religii szczerzy kły na drugą... Raz jeszcze powtarzam: dziecinada.

A dla ścisłości dodam: można w nic nie wierzyć. Ale z takiego braku wiary nie płynie nienawiść i chęć walki. Bo gdy się w nic nie wierzy, to wtedy jest się tolerancyjnym (bo powtarzam: tolerancja wypływa z braku stu procentowej wiedzy). Ja jestem tolerancyjny dla KK i dla ateistów, ale ci drudzy bawią mnie do łez bo kopiują dokładnie KK, wmawiając przy tym wszystkim, że nie mają kompleksów. A z boku to wygląda tak klarownie, że aż żal mi tych biedaków. Jak będzie im wstyd gdy już dojrzeją (gorzej gdy to im się nie uda).

Co do Madonny to powinna sobie robić koncerty kiedy chce, zwłaszcza w prywatnym miejscu. Gdyby miała mieć koncert koło jakiegoś kościoła to można by to uznać za szkodliwą złośliwość. Ale występ w wynajętej sali dla tych co chcą posłuchać - to nie powinno nikogo obchodzić. Mam wrażenie, że ci co krzyczą najwięcej w tej sprawie to chcą:
a) zareklamować siebie
b) zareklamować Madonnę (a ona ładnie śpiewa i warto)
Co ciekawe, KK dystansuje się od tych ataków i protestów.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 17 Lip 2009, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pean pchwalny na czesc wiary i czarnej instytucji Sad , bez komentarza.
Powrt do gry
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 17 Lip 2009, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Wiara daje wiedzę

Nie no bez przesady, jaka wiara daje (i jaką) wiedzę? Przecież z definicji wiara != wiedza.
Może trzeba by na początek zdefiniować "wiedza".
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2009, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
O.E. napisa:
Wiara daje wiedzę

Nie no bez przesady, jaka wiara daje (i jaką) wiedzę? Przecież z definicji wiara != wiedza.
Może trzeba by na początek zdefiniować "wiedza".
Ech foo, gdybyś czytał i przemyślał, to zrozumiałbyś o co mi chodzi, zwłaszcza, że już powtarzam tę kwestię po raz 20-ty.

Wiara nie daje oczywiście wiedzy bezwzględnej. Po prostu jeśli ktoś wierzy, że Ziemia jest płaska to posiada wiedzę "Ziemia jest płaska". Może to być fałszywa wiedza, ale jemu (ponieważ jest wierzący) wiara wydaje się w 100% pewna. Dlatego taki ktoś nie może być tolerancyjny, ale może kochać (o ile wiara go do tego nakłania).
I to jest właśnie różnica między obiema religiami. Chrześcijaństwo propaguje miłość, choć daje wiedzę (wiarę), bez pokrycia.
Ateizm w propagowanej tu formie, również daje wiarę bez pokrycia, ale nie propaguje miłości. Wręcz ciągle tu słychać nawołania do agresji i inwektywy typu "czarna mafia".
Jestem w 95% pewny, że w średniowieczu Ci z Was, którzy taką nienawiścią zieją do KK, byliby zatwardziałymi palaczami czarownic.

To widać choćby po tym, jak niektórzy (zwłaszcza używający zresztą nicka nowożytnego palacza czarownic) dopatrują się w moich wypowiedziach dowodów na "konszachty z szatanem" w postaci jakiejś specjalnej lubości do KK. Jestem pewien, że tenże osobnik w średniowieczu podobnie udowadniałby mi, że spółkuję z diablicą.

Ci natomiast, którzy mają jeszcze resztki rozsądku i oprócz wiary ateistycznej, posługują się jeszcze rozumem, ci z łatwością zrozumieją w czym rzecz.
Problem w tym, że zaślepieni wiarą furiaci, po obu stronach barykady, są tak samo groźni. Zarówno ci z okrzykiem "bóg rozpozna swoich" jak i ci, którym piana na usta bije ze ślepej nienawiści gdy tylko pomyślą o KK.
W obu przypadkach jest to choroba. KK przeprosił (choć nie musiał, bo było to potrzebne tylko dla ludzi niedojrzałych). Ateistom zrozumienie tego zajmie najbliższe 1000 lat Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 17 Lip 2009, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E.

Czy zastanwiłeś sie kiedyś nad tym co piszesz ? Dużo słów , mało treści.
Piszesz o barykadach i w Twoim mniemaniu stoisz z boku i przyglądasz sie walce fanatyków. Jeżeli sympatyzujesz z jedną z nich - jesteś dla nich ideologiem. Pełno takich było w historii.
Obawiam się, że nie ma osób bezstronnych - a jeżeli tacy się znajdą, to wyjątek potwierdzający regułę.

Zastanawiam się, dlaczego tak trudno jest zrozumieć, że nie wszyscy walczą z KK. Mnie osobiście śmieszą katolicy, ale to ich wybór. Mają to co chcą i jak się dobrze z tym czyją to rewelacja.
Kategorycznie nie zgadzam się jednak na narzucenie moralności katolickej wszystkim dookoła. Tylko tyle.
Dla wszystkich fanatyków, ideologów mam pewne ładne zdanie :

Zamiast zwalczać zło, zacznij czynić dobro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 17 Lip 2009, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. , nowozytny palacz czarownic? z taka inwektywa jeszcze sie nie spotkalem Very Happy , ale i tak Cie lubie Very Happy za Twoje naiwne podejscie do wiary Very Happy , KK naucza milosci Very Happy Very Happy Very Happy - przeciez to dowcip stulecia Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 19 Lip 2009, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:


Turboneta napisa:
Madonna i tak zaśpiewa bez względu na to jak głośno będą wrzeszczeć katolicy czyli osoby przepełnione miłością i tolerancją....och...cóż za cudna religia... aż chciałoby się być w tym cudownym tolerancyjnym gronie...
Ile razy trzeba niektórym mówić i powtarzać: katolicyzm mówi o miłości, ale nie o tolerancji. Tolerancja płynie z niewiedzy. Wiara daje wiedzę, a wiedza nie jest tolerancyjna.
Idealnym przykładem braku tolerancji płynącym z wiary, jest wasz brak tolerancji wobec KK. Jesteście tak zatwardziałymi wyznawcami ateizmu, że nawet "nóż wam się otwiera". I tak oto inkwizycja jednej religii szczerzy kły na drugą... Raz jeszcze powtarzam: dziecinada.




Nie żebym się czepiała i wyszła na osobę nietolerancyjną ale pozwolę sobie przytoczyć słowa odnoszące się do tolerancji:
"Szacunek względem osoby ludzkiej przejawia się na różne sposoby. Brak tego szacunku - również. My, jako katolicy, mamy przykazania miłości. Drugie z nich jasno mówi, że mamy kochać bliźniego, tak samo jak siebie. Nie ma tam dodatku, "małym druczkiem", że abyśmy bliźniego kochali, musi być ochrzczonym działaczem konkretnej partii, białym, wierzącym i praktykującym katolikiem, heteroseksualnym, który zgadza się z nami. Tam tego dopisku zwyczajnie nie ma. Jezus mówi "KOCHAJ". I nic więcej.

Jan Paweł II określił nas - młodych -jako nadzieję i przyszłość, tak Kościoła, jak i świata. Tak naprawdę to wyłącznie od nas zależy, jak będzie wyglądał świat za trzydzieści, czterdzieści lat. To my, każdego dnia decydujemy, czy interesuje nas świat nienawiści, w którym dochodzi do wojen, także na tle religijnym. Świat, w którym pełno jest zamachów, demonstracji, obrzucania się wyzwiskami i błotem. To my, codziennie, decydujemy, czy zwycięża miłość, czy jej brak. Nie ulega wątpliwości, że tolerancja i akceptacja są, dla nas, katolików, niezwykle ważne. Musimy, ciągle trzeźwo myśląc szanować naszych bliźnich - o odmiennych poglądach, wyglądzie, wyznaniu, czy upodobaniach. Jedyną granicą tolerancji może być właśnie miłość - nie pozwalająca na tolerancję wobec zła."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Lip 2009, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Dużo słów , mało treści.
Naprawdę będę Ci bardzo wdzięczny jeśli na PW pokażesz mi przykład, gdzie jest dużo słów a mało treści. Nie zapominaj, że ja piszę nie do jednej osoby, ale do wielu. Sam niedokładnie czytasz moje słowa i to już mnie zmusza do pisania po dwakroć tego samego.

Cytat:
Obawiam się, że nie ma osób bezstronnych - a jeżeli tacy się znajdą, to wyjątek potwierdzający regułę.
Czytaj dokładnie: nie pisałem, że jestem bezstronny, tylko że STARAM się taki być.

Cytat:
Zastanawiam się, dlaczego tak trudno jest zrozumieć, że nie wszyscy walczą z KK.
To oczywiste, że nie wszyscy. Ja na przykład nie walczę, choć różni mnie wiele Smile

Cytat:
Mnie osobiście śmieszą katolicy, ale to ich wybór. Mają to co chcą i jak się dobrze z tym czyją to rewelacja.
A nie śmieszą Cię ufolodzy? Poszukiwacze kosmitów? A może bardziej śmieszą Cię ci, którzy wierzą w krasnale?
Ale jakoś dziwnie większość lubi obnosić się ze swoją niechęcią do KK. Tak jakby to była jakaś nowa wiara albo kwestia kompleksów. Małe dzieci muszą wciąż się buntować, bo to jest ich sposób, by pokazać jakie to już są dorosłe.
Ale oczywiście może śmieszyć Cię KK - to twoje prawo. KK Ci tego nawet nie zabrania.


Cytat:
Kategorycznie nie zgadzam się jednak na narzucenie moralności katolickej wszystkim dookoła. Tylko tyle.
Oczywiście zawsze istnieją tacy, którzy chcieliby narzucić moralność satanistyczno-sadystyczną (wykorzystaj i zabij słabszego).
Katolicy niczego Ci nie narzucają. Zrozum to wreszcie niezbyt dojrzały człowieku (to nie jest inwektywa). Po prostu ich (czyt. katolików) jest więcej i w kraju demokratycznym ta większość rządzi. Czy zwolennicy PO narzucają Polsce rządy bandy Tuska? Oczywiście! Ale jakoś nie krzyczysz, że Cię to śmieszy, że sobie nie życzysz itd.
A w kwestiach wiary i moralności nagle jesteś przeciw demokracji.
Bo przecież dzisiaj KK nie stosuje przymusu, by zmienić świat na swoją modłę. Robią to tylko wierzący, a oni jako pełnoprawni obywatele mają PRAWO brac udział w głosowaniu. Nie podoba Ci się demokracja, to ją obal. A nie użalaj się tutaj nad jakąś niegroźną religią.

Cytat:
Dla wszystkich fanatyków, ideologów mam pewne ładne zdanie :
Zamiast zwalczać zło, zacznij czynić dobro.
No to oni właśnie podobnież robią to... a przynajmniej starają się.


Cytat:
O.E. , nowozytny palacz czarownic? z taka inwektywa jeszcze sie nie spotkalem , ale i tak Cie lubie za Twoje naiwne podejscie do wiary , KK naucza milosci - przeciez to dowcip stulecia

Żeby coś nazwać naiwnością to trzeba mieć wiedzę o tym jak wygląda prawda, której nie dostrzega osoba naiwna, która zwykle ma uproszczoną wizję świata. Ale stu procentową wiedzę mają tylko wierzący. Dlatego twoja postawa Sxxxxn udowadnia, że wierzysz w zło w KK.
Dlatego nie przemawia do Ciebie żaden fakt. Bo tak jak zwolennicy teorii spiskowej, zawsze każdy fakt obrócisz na swoją korzyść...


Turboneto: masz rację, że KK wzywa głównie do miłości. Ale ta miłość nie może objawiać się pomaganiem w grzeszeniu. Jeśli twój kolega zwichnie rękę i trzeba będzie mu ją naprostować bez znieczulenia, to zadasz mu ból, choć w dobrej sprawie.
KK głośno wytyka grzechy, ale niekoniecznie robi to z nienawiścią w oczach (oczywiście są chorzy pseudokatolicy, którzy opacznie rozumieją przesłanie KK i zioną nienawiścią do innych ludzi, którzy grzeszą - lecz taka nienawiść jest równie wielkim grzechem).
Nie wolno nienawidzić innych ludzi, trzeba ich kochać. Jeśli musimy zadać im nieco bólu (np. ukarać dziecko, które sięga ręką do czajnika z wrzątkiem) to tylko z miłością i ze łzami w oczach, nigdy w dzikiej furii.
Homoseksualizm jest grzechem, lecz KK nie zabrania ludziom kochania kogoś tej samej płci. KK zabrania tylko kontaktów cielesnych, bo są one wynikiem tylko zwierzęcego pożądania i nie mają na celu stworzenia rodziny. KK wzywa, by kochać homoseksualistów, a nie by ich bić. Natomiast dzikie bandy skinheadów, które lubują się w działaniach pod szyldem katolicyzmu, bliższe są satanizmowi niż prawdziwej filozofii Jezusa. Ich choroba jest podobna do choroby ludzi, którzy uzależnieni są od przyjemności cielesnych (np. homoseksualistów).
Nie można wrzucać głupich pseudo-katolików do wspólnego worka z KK.
Bo równie dobrze można by każdego złego człowieka wrzucić do wspólnego worka pod nazwą "ludzkość" i dałoby to prawo komuś by taką wredną ludzkość zlikwidować.

Kompleksy niektórych ludzi w związku z KK są powodem tych samych frustracji, zdenerwowania, agresji, jakie mieli ci, którzy palili na stosie.
I wszyscy, zarówno wy jak i oni, byli/są ludźmi. Nie można nikogo szufladkować do KK lub do ateistów, tylko dlatego, że robi coś głupiego - pod warunkiem że cała organizacja nie popiera takich czynów. KK nie nawołuje do wojen i nienawiści, więc nie interesują mnie przykłady księży czy nawet biskupów, którzy mają jakieś problemy.
Być może istnieje organizacja mądrych sceptyków-agnostyków, którzy potępiają działania niektórych niedojrzałych tzw. "ateistów". W takim przypadku nigdy nie powiem, że tacy głupcy mają coś wspólnego z dziecinadą niedojrzałych fanatyków ateizmu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron