reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

zamrazanie kredytow mieszkaniowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drum33

Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: hafnarfjordur
PostWysłany: 17 Mar 2009, 21:14    Temat postu: zamrazanie kredytow mieszkaniowych Odpowiedz z cytatem

witam czy ktos z was moze zamrazał kredyt mieszkaniowy ,chetnie zaczerpne kilka informacji na ten temat.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 17 Mar 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem kiedyś zamrozić jak wyjeżdzałem na dwa miesiące, z tego co pamiętam musiałbym płacić odsedki + cośtam + cośtam i płacenia wyszło prawie tyle samo co kredytu, więc zrezygnowałem, detali nie pamiętam bo to było dawno.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 18 Mar 2009, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie zamrażałam, ale wiem że w banku przeprowadzają z Tobą rozmowę tak jak przed wzięciem kredytu. Tzn. ile masz zarobków ile wydajesz na życie itp...
Potem już tylko czekasz na decyzję. Kredyt zamrożony jest całkowicie, tzn nic nie płacisz, ale np. w kredycie na auto już musisz płacić, tylko nie pamiętam czy odsetki, czy czystą ratę bez odsetek.

Jak coś pokręciłam to proszę poprawić Smile
_________________
To co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Mar 2009, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o zamrozenie kedytu samochodowego , to wszystko zalezy jaka firma go udzielala. W Avancie placi sie odsetki , w innej ( nie paietam nazwy ) zyczyli sobie wplaty 80 tys , a pozniej placi sie polowe rat . Kazda firma zadzi sie swoii prawami .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 18 Mar 2009, 2:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisał:

Potem już tylko czekasz na decyzję. Kredyt zamrożony jest całkowicie, tzn nic nie płacisz


Jak byłem w banku się dowiadywać to powiedziano mi coś zupełnie innego, z tego co mi wyliczyli to jak już mówiłem wyszło z 60% tego co normalnie płacę

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
drum33

Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: hafnarfjordur
PostWysłany: 18 Mar 2009, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wychodzi na to ,ze lepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie płacenia i niech bank się martwi ,ja w najblizszym czasie wybieram sie do banku po informacje na ten temat ,jesli bede znał konkrety napisze na forum .pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 18 Mar 2009, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamraza sie splate kapitalu.
jesli od niedawna masz kredyt to tak naprawde zamrozenie nic nie da bo na poczatku spalacania kredytu splaca sie najwiecej odsetek a najmniej kapitalu.

Przy samochodach zalezy od firmy. Nalezy dokladnie sie zapytac. Druga rzecz nie koniecznie musza sie na to zgodzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 18 Mar 2009, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy kupowalem dom 9 lat temu za 5ml koron, kwota ta wydawala sie astronomiczna.Doradca kredytowy dokladnie sprawdzal moja zdolnosc splacania(dodam ze w tym czasie ja i zona zarabialismy bardzo dobrze) a rata wyniosla w sumie taka kwote ze moglbym splacac dom bedac na zasilku.Po kilku latach banki w euforii kredytowej zaczely rozdawac kredyty na prawo i lewo a ludzie brali jak leci i kupowali domy i mieszkania bez zastanowienia.Wina lezy po obu stronach i powiem szczerze ze jakbym mial splacac kredyt na ktory mnie w obecnej chwili nie stac to jak najszybciej nie zamrazal bym go ale sie pozbyl tego domu.Niech sobie go bank bierze .Oczywiscie stracilbym na tym sporo pieniedzy ale w perspektywie czasu nie wyobrazam sobie abym przez 40lat robil tylko na dom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Mar 2009, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wszyscy brali kredyty na 40 lat
mozna wziac na 10 albo 20 na przyklad i wtedy ta perspektywa wydaje sie znacznie bardziej realna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gladiator

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysłany: 18 Mar 2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ze mozna ale wiekszosc ludzi kupowala mieszkania niedawno za kwote w granicach 10-15ml minimalnie .Sadze ze aby rate rozlozyc na 10 lat trzeba by bardzo dobrze zarabiac.A 20 lat juz splacania i odbierania przy tym sobie innych przyjemnosci to juz meczarnia w przypadku jak po wzroscie kredytow juz teraz ktos ma z tym trudnosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia80

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 2
PostWysłany: 18 Mar 2009, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
ja jakiś czas temu dowiadywałam się o zamrożenie kredytu mieszkaniowego w landsbanki. sympatyczna pani powiedziala ze jest to w obecnej sytuacji mozliwe, potrzebuje zeznam podatkowych z 2 lat i nalezy wypelnic papiry. decyzja przyjdzie poczta z ibudalandsiodur w ciagu miesiąca.kredyt zamrażają od 1 roku do 3 lat.
wszystko ładnie tylko po tym czasie do kredytu doliczone zostana odsetki, koszta, czas kredytowy ulegnie wydłużeniu a rata wzrośnie niebagatelnie

Czy ktos z was nie spłaca kredytu? jak egzekwują to banki. jakie sa procedury? czy hipoteka załatwia sprawę czy kredyt będzie ciągnoł się za mną przez cale Zycie Sad Dodam ze kredyt mam zaciagniety w dwóch bankach (landsbanki 10% i ibudalandsiodur 80%.) moj wkład to 10%. juz sie z nim pożegnałam ale nie chciałabym utonąc razem z tym domem w długach które bez opamiętania rosna. przez rok czasu kwota kredytu zamiast znalec urosła o 5 milionow Shocked Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Mar 2009, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisze wam o sytuacjo o ktorej mowili w tv.Otoz jakas Islandka nie mogac placici zaprzestala.Dom poszedl na licytacje i zostal kupiony przez ten sam bank ktory udzielil kredytu za ...
1 mln koron.....oczywiscie mieszkanie bylo duzo duzo wiecej warte.....i teraz ta pani jest bankrutem wpisanym do rejsetru dlugow i ciagnie sie za nia wielomilionowy kredyt .Tz jak tylko cokolwiek posiadzie to bank jej to zajmie.najlepszym wyjsciem jest zprzedac nieruchomosc nawet ze strata.Albo mieszkac i czekac na nowy boom.Kredyt Info prowadzi rejsetr dluznikow i jak narazie jest sie wpisanym conajmniej 2 lata na liste .Uniemozliwia to praktycznie uzyskanie jakielkowliek zdolnosci kredytowej,no i wielu biznasmenow sparwdza wspolnikow czy przypadkiem nie figuruja na liscie.Nie wiem wiec czy dobrym pomyslem jest zaprzestanie placenia bo chyba beda scigac do upadelgo tym bardziej ze islandzkie banki sa tez pozadluzane u innych bankow...mysle ze najlepiej sprzedac mozliwie z najmniejsza starta ,lub mieszkac do opru.Kazdy kryzys sie kiedys skonczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Mar 2009, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dziale kupie sa 2 ogloszenia o przejcie nieruchomosci z kredytem ,moze ktos skorzysta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Mar 2009, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mozna gdzies znalezc strony tego rejestru dluznikow na IS?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Mar 2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.creditinfo.is/
ale sie placi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 24 Mar 2009, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest korzystne dla nas zamrazanie kredytu jest to korzystne tylko dla banku . Mowie tu o kredytach zaciagnietych w isl.kr.
Nie zmniejszy nam to kredytu a jedynie opozni w czasie jego splate co sie wiaze z dodatkowymi kosztami jak i rowniez z wydluzeniem kredytu a co za tym idzie z wiekszymi odsetkami.
Najlepiej przed podjeciem takiej decyzji, dobrze sie w banku dowiedziec o wszystkie konsekwencje takiego dzialania.
Moim zdaniem to juz tylko i wylacznie ostatecznosc, na dana chwile, a nie rozwiazanie problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron