reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia łowi wieloryby
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 1 Lis 2006, 21:38    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Dlatego FaragoZoltan, sam się zastanów co jest lepsze i dla kogo


Tak ! Oczywiscie masz całkowitą rację w swoim eseju!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 2 Lis 2006, 9:59    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie, czy zabijanie zwierząt jest złe.


Odzajer - przyjmujesz filozoficzna postawe niezdecydowania "bo nic nie jest czarno biale, jednoznaczne" bla bla bla. Wychodzac z takiego zalozenia kazda z wypowiedzi forumowiczow jest jednoczesnie prawdziwa jak i nieprawdziwa, wiec jednoczesnie mozesz sie z nia zgodzic jak i polemizowac. W takim razie mozesz zabrac glos mowiac ze Twoim zdaniem nic nie jest "czarno-biale" ale nie mozesz wdawac sie z nikim w dyskusje czy ma racje czy nie...

Bardzo uogulniasz piszac ze wieloryby "sa bezpieczne" - wiele z gatunkow jest wciaz na krawedzi wymarcia. Poza tym wychodzac z Twojej logiki co znaczy ze wieloryby "sa bezpieczne"? Takie sformulowanie co innego znaczy gdy wypowie je wielorybnik, co innego gdy dzialacz greenpeacu a zupelnie co innego gdy sardynka!
Pozatym co to za ranking gatunkow?Niedzwiedzie sa jakies lepsze?

Pomijajac watki etyczne, filozoficzne i inne moim zdaniem w tym przypadku akurat sytuacja jest dosc czarno-biala bo prawo jest czarno-biale. Mysle ze tez bylbys niezadowolony gdyby Twoj wspolnik czerpal jakies korzysci za Twoimi plecami z Waszej firmy, albo gorzej - dzialal na jej niekorzysc. Skoro godzisz sie na jakas umowe to jej dotrzymuj a nie kombinuj jak tylko sie da.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Lis 2006, 0:34    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
Odzajer - przyjmujesz filozoficzna postawe niezdecydowania "bo nic nie jest czarno biale, jednoznaczne" bla bla bla.
Tak, taką postawę przyjmuję, choć mogę powiedzieć, co wydaje mi się właściwsze, ale nie mogę gwarantować, że mój wybór jest najwłaściwszy. To wymaga bardzo poważnej dyskusji i posłuchania mędrców co mają do powiedzenia.

Cytat:
Wychodzac z takiego zalozenia kazda z wypowiedzi forumowiczow jest jednoczesnie prawdziwa jak i nieprawdziwa
Nie, tylko jedna wypowiedź będzie najbliższa prawdy, ale ja nie mam pewności która...

Cytat:
wiec jednoczesnie mozesz sie z nia zgodzic jak i polemizowac.
Polemizować mogę z argumentami, ale przecież nic nie jest pewne. Aczkolwiek pewne teorie naukowe i filozoficzne wydają się bardziej odzwierciedlać rzeczywistość niż inne.

Cytat:
W takim razie mozesz zabrac glos mowiac ze Twoim zdaniem nic nie jest "czarno-biale" ale nie mozesz wdawac sie z nikim w dyskusje czy ma racje czy nie...
Wdać się w dyskusję mogę, gdyż często moi rozmówcy wypowiadają się w tonie pewności, iż mają rację, a ja tej pewności nie mam. Wydaje się również, że niektórzy nie znają wszystkich argumentów, które mogłyby być przeciwne ich teoriom...


Cytat:
Bardzo uogulniasz piszac ze wieloryby "sa bezpieczne" - wiele z gatunkow jest wciaz na krawedzi wymarcia. Poza tym wychodzac z Twojej logiki co znaczy ze wieloryby "sa bezpieczne"? Takie sformulowanie co innego znaczy gdy wypowie je wielorybnik, co innego gdy dzialacz greenpeacu a zupelnie co innego gdy sardynka!
Oczywiście wszystko jest względne, ale z tego co wiem to wielorybów jest coraz więcej, więc mają się dobrze...

Cytat:
Pozatym co to za ranking gatunkow?Niedzwiedzie sa jakies lepsze?
A co decyduje o tym, że lubimy jakieś zwierzęta? Estetyka, humanizowanie, humanoidalny wygląd... Może cechy przypisywane danemu gatunkowi... To wszystko sprawia, że wolę niedźwiedzie niż wieloryby, choć oczywiście spotkanie na żywo z misiem skończyłoby się prawdopodobnie śmiercią jednego z nas... (choć w tej kwestii zawsze miałem poczucie, że zamiast strzelać do niedźwiedzi z broni ostrej, można niedźwiedzia powalić jakimś silnym psychotropem - wtedy nawet nie trzeba dobrze celować).


Cytat:
Skoro godzisz sie na jakas umowe to jej dotrzymuj a nie kombinuj jak tylko sie da.
Rozumiem, że mówisz o porozumieniach międzynarodowych w sprawie wielorybów? Nie znam sprawy, ale może Islandia ma jakiś kruczek prawny by tej umowy nie przestrzegać... może nawet jej nie podpisała (?). Oczywiście umów należy dotrzymywać, ale w demokracji to trudne, bo jak inna partia przejmie stery to nie poczuwa się do obowiązku wypełniania (czasem bzdurnych) umów, które zawarł poprzedni rząd. Wiem, nie jest to do końca etyczne, ale co dziś w polityce jest etyczne?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 3 Lis 2006, 20:01    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Rozumiem, że mówisz o porozumieniach międzynarodowych w sprawie wielorybów? Nie znam sprawy, ale może Islandia ma jakiś kruczek prawny by tej umowy nie przestrzegać... może nawet jej nie podpisała (?). Oczywiście umów należy dotrzymywać, ale w demokracji to trudne, bo jak inna partia przejmie stery to nie poczuwa się do obowiązku wypełniania (czasem bzdurnych) umów, które zawarł poprzedni rząd. Wiem, nie jest to do końca etyczne, ale co dziś w polityce jest etyczne?


co Ty za głupoty człowieku wygadujesz? Od kiedy to umowy podpisane przez stare rządy nie obowiązują nowych?
Twoim tokiem rozumowania, to regulamin forum napisany przez np Einara nie obowiązuje pod rządami takiego admina jak odzajer coś tam. ...
Skoro nie wiesz czy Islandia ma jakiś "kruczek prawny" to dlaczego zakładasz, że jednak ma?
jak czegoś nie jestem pewien, to czy oznacza to, że jest tak jak bym chciał?
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Lis 2006, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.sjavarutvegsraduneyti.is/frettir/nr/1298

polecam przeczytac,wyjasnione sa tu zasady dlaczego Islandia lowi wieloryby
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 4 Lis 2006, 13:10    Temat postu: Artkuł z Przekroju (znaleziony na wp.pl) Odpowiedz z cytatem

To ja dodam tak do tematu artykuł z "Przekroju" znaleziony dzisiaj na wp.pl.



Pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Lis 2006, 18:11    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

FaragoZoltan napisa:
co Ty za głupoty człowieku wygadujesz? Od kiedy to umowy podpisane przez stare rządy nie obowiązują nowych?
A Ty co za głupoty wypisujesz? Smile
Ja nie twierdzę, że umowy podpisane przez stary rząd nie obowiązują nowego. Napisałem tylko, że nowe rządy, chcą często wyrwać się spod mocy umów podpisanych przez stary rząd. W tym celu mogą szukac furtek prawnych, lub też wykorzystują różne klauzule zawarte w umowie.

Akurat artykuł, który przesłał Squallo, bardzo ładnie pokazuje, że taką furtką były badania naukowe...

Cytat:
Twoim tokiem rozumowania, to regulamin forum napisany przez np Einara nie obowiązuje pod rządami takiego admina jak odzajer coś tam.
Obowiązuje, bo ja się zgadzam z tym regulaminem; a regulamin obowiązuje wszystkich nawet Farago coś tam Smile


Cytat:
Skoro nie wiesz czy Islandia ma jakiś "kruczek prawny" to dlaczego zakładasz, że jednak ma?
A nie wolno tak zakładać?


Cytat:
jak czegoś nie jestem pewien, to czy oznacza to, że jest tak jak bym chciał?
A czy ja piszę, że jest tak jak sobie tylko podejrzewam? Przecież piszę, że TYLKO podejrzewam lub przypuszczam. Czy aż taki mam u Ciebie autorytet, że moje przypuszczenia traktujesz jak pewnik naukowy? A może stwierdziłeś, że jestem prorokiem i wierzysz we wszystkie moje przypuszczenia??

Wracając jednak do tematu wielorybów, to warto napisać, to co Islandzki rząd powiedział: wielorybów jest na tyle dużo, a ludzie mają ochotę jeść jego mięso, więc polowania komercyjne wpisują się w zwykły tok eksploatacji przyrody. Myślę, że jedyne z czym można się tu kłócić jest kwestia ilości wielorybów. Ale rozumiem, że niektórzy (zwłaszcza wegetarianie) nie widzą potrzeby zabijania zwierząt w celach pokarmowych...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 5 Lis 2006, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo jak inna partia przejmie stery to nie poczuwa się do obowiązku wypełniania (czasem bzdurnych) umów, które zawarł poprzedni rząd.


Cytat:
Ja nie twierdzę, że umowy podpisane przez stary rząd nie obowiązują nowego.


Zdecyduj sie na jakas jedna wersje swoich wywodów
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Lis 2006, 18:27    Temat postu: Czytać! Odpowiedz z cytatem

Szkoda Farago-coś tam, przykro mi że nie rozumiesz co ja piszę (być może to moja wina). Staraj się rozumieć tekst pisany. Nie przypisuj słowom swoich własnych znaczeń. A jeżeli jest kilka możliwości zrozumienia tekstu to poproś o objaśnienie co autor ma na myśli. grozi palcem

Ja piszę, że nowy rząd "nie poczuwa się" - to nie oznacza, że może złamać umowę podpisaną przez poprzedni rząd. To oznacza, że będzie szukał każdej sposobności, by od tej umowy odstąpić. Chodzi o moralne poczuwanie się do wypełniania jakiś zobowiązań.
Ja również nie poczuwam się do obowiązku przestrzegania wielu bzdurnych przepisów prawa, ale jako obywatel represyjnego państwa, muszę je przestrzegać, bo inaczej zostanę poddany represji.
Władze PRLu podpisały zgodę na stacjonowanie wojsk ZSRR na naszym terenie, mimo upadku tamtego reżimu, wszystkie umowy nadal obowiązywały, ale nowe rządy robiły wszystko, by zerwać taką niekorzystną i upokarzającą umowę. Nie mogły jednak zerwać je jednostronnie, mimo, że z pewnością nie poczuwały się moralnie do obowiązku wypełniania postanowień tych umów.

Co do wielorybów, to sprawę wyjaśnił mocno artykuł przedstawiony przez Squallo. Teraz wiemy o co chodzi i możemy dyskutować, czy jedzenie wielorybów jest dobre czy złe...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 5 Lis 2006, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje zdanie na ten temat jest takie CHWpaszcze tym co poluja na wieloryby !!!!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lis 2006, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
CHWpaszcze tym co poluja na wieloryby !!!!!!!!!
Czy mógłbyś rozwinąć skrót, bo nie wiadomo, czy chcesz wesprzeć biednych wielorybników, czy wręcz odwrotnie... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 6 Lis 2006, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro chcesz...Wink
rozwijam skrót...

miałem na mysli "psie końcówki" ,i zdecydowanie wesprzec nimi ale nie biednych wielorybnikow tylko tych co sie na tym procederze bogacą

P.S

...zapomnialem jeszcze dodać ze i kotwica im w pupę kierowca Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 6 Lis 2006, 2:17    Temat postu: Re: Czytać! Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
przykro mi że nie rozumiesz co ja piszę (być może to moja wina)


własnie!
postaraj sie wyjaśnić bardziej
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lis 2006, 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
miałem na mysli "psie końcówki"
Hmmm, "psie końcówki" to byłby skrót PK a nie "CHWpaszcze"...
Gdyby nawet wziąć pod uwagę, że pies kończy się ogonem lub też od dołu jego końcówki to łapy, to nadal nie mamy podobnego skrótu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 6 Lis 2006, 11:19    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Wracając jednak do tematu wielorybów, to warto napisać, to co Islandzki rząd powiedział: wielorybów jest na tyle dużo, a ludzie mają ochotę jeść jego mięso, więc polowania komercyjne wpisują się w zwykły tok eksploatacji przyrody. Myślę, że jedyne z czym można się tu kłócić jest kwestia ilości wielorybów. Ale rozumiem, że niektórzy (zwłaszcza wegetarianie) nie widzą potrzeby zabijania zwierząt w celach pokarmowych...


Polowy wielorybow to nie sprawa polityczna a zaden rzad nie powinien sie wypowiadac w sprawie wszystkich panstw - w koncu to wszystkich zasoby. Wykorzystywanie furtek prawnych to zwykle cwaniactwo. Przyzwoity rzad nie powinien sie do takich wykretow ponizac. To turystyka jest jedna z podstawowych galezi gospodarki Islandii - wiedzac o tym wykonali bardzo dziwne posuniecie - i to w imie zaspokojonych podniebien Japonczykow Shocked
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lis 2006, 19:45    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
Polowy wielorybow to nie sprawa polityczna a zaden rzad nie powinien sie wypowiadac w sprawie wszystkich panstw
Ale właśnie nie jest to sprawa polityczna, tylko gospodarcza.
A jeśli traktowaćwieloryby jak zasoby naturalne (odnawialne) to ich eksploatacja nie powinna budzić sprzeciwów.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 6 Lis 2006, 21:49    Temat postu: Re: Wielorybki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Ale właśnie nie jest to sprawa polityczna, tylko gospodarcza.
A jeśli traktowaćwieloryby jak zasoby naturalne (odnawialne) to ich eksploatacja nie powinna budzić sprzeciwów.


Mysle ze z gospodarczego punktu widzenia zlowienie 30 wielorybow dla Islandii jako panstwa raczej nie ma znaczenia. Natomiast uspokojenie jakiejs lobbujacej grupy ludzi oraz pokazanie sie na arenie miedzynarodowej jako kraj nieugiety w egzekwowaniu "swoich" praw to juz polityka...

...no ja bym nie zaliczyl wielorybow do "odnawialnych"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 6 Lis 2006, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisał:

miałem na mysli "psie końcówki"

odzarej napisal:

Hmmm, "psie końcówki" to byłby skrót PK a nie "CHWpaszcze"...
Gdyby nawet wziąć pod uwagę, że pies kończy się ogonem lub też od dołu jego końcówki to łapy, to nadal nie mamy podobnego skrótu.


odarej kazdy kto uzyje o drobine rozumu (tyci tyci) nie bedzie zadawal takich pytan i filozofil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Lis 2006, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
odarej kazdy kto uzyje o drobine rozumu (tyci tyci) nie bedzie zadawal takich pytan i filozofil
Drogi martuzy, widocznie twoja inteligencja przewyższa wszelkie możliwe skale, bo jakoś nie wpadłem na to o co Ci chodzi. Sądząc z zawoalowanego opisu pewnie jest to jakiś wulgaryzm, ale widocznie ja nie znam takich skrótów... Confused

Patrząc jednak na styl i ortografię twych wypowiedzi, to czort wie, co Ty właściwie chcesz powiedzieć...

Przypominam, że wypowiedzi powinny być w miarę poprawne, rzeczowe i zrozumiałe...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 8 Lis 2006, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzątaczu forum taki z Ciebie admin wielki i wytykacz błędów oraz braku szacunku wobec urzytkowników, a sam robisz to samo przekręcając ich nazwy. Pokazujesz jaki to sam jesteś chamski....
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron