reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Screaming Masterpiece - Iceland 2005

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 24 Wrz 2005, 1:42    Temat postu: Screaming Masterpiece - Iceland 2005 Odpowiedz z cytatem

Pewnie wszyscy już wiedzą, a ja tylko odpowiedniego wątku nie zobaczyłem a w nim odpowiedniego posta...

Ale spiesze doniesc że w tym roku na WFF (www.wff.pl) bedzie mozna zobaczyc Screaming Masterpiece (Mistrzowie Wrzasku). Dokładniej
8.X. 13:30 SILVER SCREEN 4,
9.X. 21:00 SILVER SCREEN 3,
10.X. 13:30 SILVER SCREEN 3

SilverScreen na Puławskiej, bilety najlepiej nabyc wczesniej w Empiku.

Screaming Masterpiece to dokument o Islandii i Islandczykach, o tym dlaczego nie brakuje im wiary w siebie... (za www.wff.pl)

ja sie pewnie wybiore Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 25 Wrz 2005, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Cool Chętnie bym się wybrała, a czy "Screaming Masterpiece" to jedyny film związany z Islandią?
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Wrz 2005, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Dzięki za info Cool Chętnie bym się wybrała, a czy "Screaming Masterpiece" to jedyny film związany z Islandią?


na WFF? niestety tak, ale jest spora reprezentacja frakcji duńsko-norweskiej.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
alexcure
Go
PostWysany: 29 Wrz 2005, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Screaming Masterpiece” ("Mistrzowie Wrzasku") reż. Ari Alexander Ergis Magnusson, to islandzki film, “Screaming Masterpiece”, w dosłownym przekładzie „Krzyczące arcydzieło”, oficjalnie przetłumaczony jako "Mistrzowie wrzasku", 19 sierpnia doczekał się brytyjskiej premiery w Edynburgu, na międzynarodowym festiwalu filmowym.

Film dokumentuje rozwijającą się scenę muzyczną współczesnej Islandii, około 20 minut poświeconych jest koncertom Sigur Rós. Nagrania audio tego filmu zostały zmiksowane przez zespół. Smekkleysa (wytwórnia płytowa Sigur Rós w Islandii) rozpoczęła sprzedaż ścieżki muzycznej do “Screaming Masterpiece”, która zawiera trzy utwory Sigur Rós, wraz z dziesięciominutowym fragmentem niepublikowanej jeszcze kompozycji orkiestralnej Odin’s Raven Magic. Płyta zawiera również piosenki najbardziej interesujących muzyków dzisiejszej Islandii. Film ukaże się w wersji dvd późną jesienią.

"Poruszający dokument o tym, dlaczego Islandczykom nie brakuje wiary w siebie i dlaczego tworzą niezwykle żywą scenę muzyki rockowej, jazzowej, folkowej i klasycznej' "
Powrt do gry
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 9 Pa 2005, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mogłam przyjechać Crying or Very sad Crying or Very sad
Jeżeli ktoś widział Screaming Masterpiece, proszę o relacje! Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Lood
Go
PostWysany: 10 Pa 2005, 1:23    Temat postu: Screaming Masterpiece Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich Islofilii...

Byłem w kinie na projekcji filmu "Screaming Masterpiece". Obraz ten, wyświetlony w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, podobał mi się bardzo, tak jak podoba mi się muzyka z wyspy na chmurnej północy.

Jeśli znacie zawartość katalogu wydawniczego Smekkleys'y to już wiecie kogo można było w filmie zobaczyć. Oczywiście przy tak wielkiej liczbie zespołów i wykonawców działających na Islandii (w pewnym momencie na ekranie pojawiła się statystyka, obrazująca ile jest tam szkół muzycznych, zespołów, chórów, itp.) aby zaprezentować muzyczną scenę tego kraju należałoby chyba nakręcić serial w kilku odcinkach. W ramach półtoragodzinnego dokumentu wymieniono dość pokaźne grono wykonawców. Z tych najbardziej znanych nie zabrakło Björk, Sugarcubes, Sigur Rós, Múm czy Hilmara Örna Hilmarssona.

Na film złożyły się fragmenty występów, wywiady z muzykami, wideoklipy. Wykorzystano ujęcia z kultowego filmu "Rokk í Reykjavík", które opatrzył aktualnym komentarzem sam reżyser Fridríksson, przewodniczący ubiegłorocznego WFF. Nie zabrakło też ujęć islandzkiej przyrody...

Sceny, jakie njbardziej mnie poruszyły, to fragmenty koncertów Sigurów i wspólny występ Slowblow i Múm (to niesamowite jak muzyka obu tych ostatnich zespołów przenikała się wzajenie).

Poza rewelacyjną muzyką, film ten pokazał również to, jak niesamowicie klimatycznym krajem jest Islandia. Prezydent kraju anonsujący po raz pierwszy w historii występ grupy "z użyciem wzmacniaczy" w prezydenckiej rezydencji (Trabant), sesja nagraniowa w pustym kościele w zachdniej części wyspy (Mugison), próba kammienego wibrafonu przed występem "Odin's Raven Magic" (Steindór Andersen), nastoletnia kapela garażowa z wioski, w której na koncert może przyjść niewiele osób i są tylko dwie dziewczyny, nagle pojawia się jako support na koncercie "Foo Fighters" w Reju, to sceny, które na długo zapadają w pamięci.

W Islandii jest wielu wykonawców, którzy śpiewają w swoim narodowym języku, jednakże coraz częściej pojawiją się ci wybierający łatwiznę i piszący angielskie teksty. Myślę, że są to zespoły chcące zaistnieć szerzej, jak choćby raperzy z Quarashi (ogromnie popularni w USA i Japonii) czy Singapore Sling (chyba najbardziej amerykański z islandzkich bandów).

Niektózy muzycy cieszą się z tego, że ich płyty trafiają do 200 osób, przez co mogą grać co chcą, nie będąc pod żadną presją.

Film wskazuje jeszcze na jedną prawidłowość. W przypadku Islandii mała liczebność nacji wydaje się odwrotnie proporcjonalna do różnorodności stylów i muzycznych klimatów. Radość grania naturalnych dźwięków żeńskiej Aminy czy wielośladowe eksperymenty muzyczne Ghostigital albo też klawiszowe ekscesy Apparat Organ Quartet wydają się potwierdzać tą teorię.

Nisamowitym przeżyciem musi być też festiwal Iceland Airwaves, który jest już ogromną imprezą.

Gorąco polecam ten film wszystkim zainteresowanym islandzką muzyką. Ale uwaga, jest bardzo wrzeszczący!

Pozdrawim,

Lood
Powrt do gry
Lood
Go
PostWysany: 10 Pa 2005, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
johanna napisa:
Dzięki za info :cool: Chętnie bym się wybrała, a czy "Screaming Masterpiece" to jedyny film związany z Islandią?


na WFF? niestety tak, ale jest spora reprezentacja frakcji duńsko-norweskiej.


Jest jeszcze film "Dark Horse", który reżyserował islandczyk Dagur Kári (Nói albínói), ale sygnowany jako produkcj duńska...

Pozdrawiam,
Lood
Powrt do gry
alexcure
Go
PostWysany: 10 Pa 2005, 23:22    Temat postu: Re: Screaming Masterpiece Odpowiedz z cytatem

Lood napisa:
Ale uwaga, jest bardzo wrzeszczący!
jak mówi sam tytuł: "screaming" Very Happy , dzięki za relację! Tak muzyka islandzka jest wyjątkowym "arcydziełem" ... szkoda, ze film był do obejrzenia tylko w Warszawie.... Chciałabym go obejrzec...
Powrt do gry
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Pa 2005, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczta, nie film Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 10 Lis 2005, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to zdobyc?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Lis 2005, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Jak to zdobyc?


mozna znalezc na p2p. Smile wiecej nie chce mowic, z powodu regulaminu Confused
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 12 Lis 2005, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, nie spodziewalem sie tego znalezc na p2p Wink
A oprocz tego, zeby nie bylo, to wyczytalem na Bad Taste, ze przed koncem roku bedzie mozna u nich kupic na dvd, wiec prezent na gwiazdke moim zdaniem juz znalazlem Cool
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 2 Lut 2006, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniewczasie, ale nie bylo mnie przez chwile. Do rzeczy juz powiedzianych dodam, ze mnie w filmie ujela skromnosc islandzkich muzykow (Múm: gramy to, co lubimy i jeszcze mozemy z tego zyc i jezdzic po swiecie) i ich poczucie humoru (Nilfisk: u nas w miescinie jest okolo 50 ludzi... w tym okolo 15 dziewczyn... kazdy jej juz mial lub pisze po angielsku, bo glupio byloby mi spiewac takie xxxxxxx po islandzku lol; Múgison: wiecie, skad u nas tyle artystow? Bo tu mozna tylko pic lub robic muzyke, siedzisz wiec w domu, grasz, a poniewaz jedyna osoba, ktora cie slucha, jest mama, to zawsze mowi, ze jestes swietny). Ogladalam film w Edynburgu wlasnie, po projekcji bylo spotkanie z rezyserem (z ojca Islandczyka i matki syberyjskiej Rosjanki), ktory bardzo ciekawie opowiadal o tworzeniu filmu, jego recepcji i wyjatkowosci sceny islandzkiej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 6 Lut 2006, 6:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
w tym okolo 15 dziewczyn... kazdy jej juz mial


na WFF przetłumaczyli to chyba dosadniej Wink
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ndISL

Doczy: 11 Lut 2006
Posty: 92
Skd: Siedlce
PostWysany: 5 Cze 2006, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film jest wspaniały więcej nie będe się rozpisywał bo większość została ujęta w wypowiedziach powyżej. Mam pytanie czy jest ktoś w posiadaniu polskich lub angielskich napisów?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
tostaky

Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 5
Skd: lublin
PostWysany: 18 Sie 2006, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja także poszukuję napisów do "screaming". jakby ktoś jakimś cudem je posiadał to byłabym niewymownie wdzięczna Very Happy film genialny, ale oprócz kilku angielskich wstawek, nic z wypowiedzi nie rozumiem :/ a myślę, że poważnie na tym cierpi przekaz filmowy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 20 Wrz 2007, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23 września do obejrzenia w klubie Plan B w Warszawie.
http://www.planbe.pl/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron