reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

"Jestem dziwką"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 20 Lis 2014, 17:52    Temat postu: "Jestem dziwką" Odpowiedz z cytatem

Na półki księgarni trafi przed świętami nowy album fotograficzny dokumentujący coroczny Marsz Dziwek w Reykjavíku. Dwujęzyczna książka, zatytułowana Ég er drusla/ I am a slut (Jestem dziwką), zawiera prace Rúnara Gunnarssona. Autor wyjaśnia w tekście, jak podczas marszu wpadł na pomysł takiego właśnie zmierzenia się z kulturą gwałtu.

Marsz Dziwek jest międzynarodowym ruchem opierającym się na marszach protestacyjnych, wzywających do porzucenia kultury gwałtu. Został zapoczątkowany po tym, jak policjant z Toronto zasugerował, że „kobiety powinny unikać ubierania się jak dziwki”, gdyż jest to przyczyna molestowania seksualnego i gwałtów.

Gunnarsson wybrał sto zdjęć i skontaktował się z jedną z organizatorek Marszu Dziwek, Maríą Rut Kristinsdóttir, aby zredagować książkę, która zawiera fragmenty przemówień i artykułów związanych z tym tematem. Wszystkie zyski ze sprzedaży albumu zostaną przeznaczone na walkę z seksualną przemocą.

„Niesamowitym jest obserwować jak Marsz Dziwek rośnie w Reykjavíku. Sądzę, że ta książka ukazuje, jak wiele można zmienić w islandzkim społeczeństwie jedynie przez powtarzanie wystarczająco często mantry: zawstydźcie tych, którzy na to zasługują, sprawców seksualnej przemocy.”, wyjaśnia Kristinsdóttir.

„Jestem naprawdę wielkim szczęściarzem, że mogłem wziąć udział w zmienianiu podejścia”, powiedział Gunnarsson. „Od razu zdecydowałem, że ten temat jest dla mnie naprawdę ważny i robię to pełen energii”.

Źródło: http://www.mbl.is/english/news/2014/11/19/i_am_a_slut/.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Lis 2014, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja za to zauwazam "kult gnojenia facetów".

coraz wiecej kobiet jest bardziej meskich niz faceci, jak jestes "prawdziwym konserwatywnym facetem" to na pewno jestes potecjalnym gwałcicielem i mizoginistą.

co taki marsz zmienia? przeciez nie kazdy jest gwalcicielem. gdyby gwałciciel przejmował sie tym co czuje ofiara to nie byłby gwałcicielem, wiec na kogo taki marsz ma działac? na normalnych facetów? czyli kazdy facet jest podejrzany? jak dla mnie to niezła paranoja.

A te wszystkie feministki to niech pojada se do Arabow w tych strojach i jezeli wroca zywe i beda w stanie jeszcze mowic to niech wypowiedza sie jeszcze raz na temat naszych facetow.




cos ciekawego do poczytania Smile

http://witchwind.wordpress.com/2013/12/15/piv-is-always-rape-ok/
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron