reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ile kosztuje prawo jazdy ???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 24 Lis 2009, 11:44    Temat postu: Prawko Odpowiedz z cytatem

AQA napisał:
seljahverfi napisał:
Tymczasowe nie tymczasowe jest ustawa ktĂłra mĂłwi ze, jak i Islandzkie tak i Polskie prawo jazdy jest honorowane w obu krajach od 1 dnia pobytu w kraju i do 6 miesiecy tzreba je wymienic na tutejsze.


nie wiem czy sie nie myle lol ale a pl nie ma jeszcze prawa jazdy tymczasowego wiec ci nie wymienia no chyba ze juz cos takiego weszlo Smile
Chodzi mi generalnie o to że,jest tak jak napisałem ale odnośnie tymczasowego to nie wiem jak to się ma.
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 24 Lis 2009, 11:57    Temat postu: Re: Prawko Odpowiedz z cytatem

seljahverfi napisał:
AQA napisał:
seljahverfi napisał:
Tymczasowe nie tymczasowe jest ustawa ktĂłra mĂłwi ze, jak i Islandzkie tak i Polskie prawo jazdy jest honorowane w obu krajach od 1 dnia pobytu w kraju i do 6 miesiecy tzreba je wymienic na tutejsze.


nie wiem czy sie nie myle lol ale a pl nie ma jeszcze prawa jazdy tymczasowego wiec ci nie wymienia no chyba ze juz cos takiego weszlo Smile
Chodzi mi generalnie o to że,jest tak jak napisałem ale odnośnie tymczasowego to nie wiem jak to się ma.



tak ja wiem ze stalym to tak jest jak piszesz,ale tymczasowe jest wazne tylko na 3 miesiace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 24 Lis 2009, 15:34    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

fajnie ze ktos porszyl temat waznosci islandzkiego prawka w polsce.
mam kolezanke ktora jest sklonna zalozyc sie o milion euro o to ze prawko islandzkie nie jest wazne polsce. byla ona w pl od maja i chciala wymienic prawko na polskie. o tyle tepa ze ma tymczasowe,nie miala przetlumaczonego. babki w polsce powiedzialy jej ze nie mozna wymieci tego prawka na polskie i ze nie moze nawet poruszac sie na nim ,jesli to robi robi to nielegalnie.i ona jest swiecie przekonana ze prawko islandzkie sie nie liczy.
na ludzi ktorzy pisza ze wymieniaja prawko gada ze sciemniaja i ze im nie wierzy.
ja sie bardzo wkurzylam i nawet jej uwierzyam. no ale od czego jest net. iznallazlam info ze prawko sie liczy,mozliwe ze trzeba bedzie zdawac tylko teorie przy wymianie olie urzad cos wymysli w polsce. napisalam nawet do konsula naszego i potwierdzila ze prawko jest wazne i mona w polsce wymieniac.
no ale logiczne jest ze nikt tymczasowego wymieniac nie bedzie.

teraz ja mam pytanie....czy trzeba wyrabiac jakas wkladke miedzynarodowa bo tez o czyms takim slyszala....plotki??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 24 Lis 2009, 16:39    Temat postu: Prawko Odpowiedz z cytatem

Cytuję odp. z urzędu komunikacji w Polsce - Odpowiadając na Pańskie pytanie dot. honorowania w naszym kraju prawa jazdy z Islandii, uprzejmie informujemy, że Polska ma podpisaną umowe miedzynarodową z Islandią o wzajemności uznawania praw jazdy. Oznacza to, że może Pan wymienić prawo jazdy wydane w Islandii bez zdawania egzaminu. Przypominamy, że zgodnie przepisami prawa o ruchu drogowym prawo jazdy uzyskane z kraju innym niż zamieszkania nalezy wymienić w odpowiednim wydziale komunikacji do 6 miesięcy od daty przyjazdu do kraju. Ale odnoscie jakiejes wkładki ,to niekoniecznie wiadomo o co dokładnie chodzi Shocked
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 24 Lis 2009, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez nie wiem nic na temat wkladki, a twoja kolezanka wprowadzila cie w blad. tymczasowego nie wymienisz ale stale owszem i chyba bez zadnych teorii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 24 Lis 2009, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha i na prawkku tymczasowym mozesz jezdzic 3 miesiace, na kursie wszystko powiedza tylko trzeba sie zapytac a jezeli jest jakis klopot to wyzej masz ustawe,powolujesz sie na nia i chca czy nie musza ci wymienic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 24 Lis 2009, 22:29    Temat postu: Re: Prawko Odpowiedz z cytatem

seljahverfi napisał:
Tymczasowe nie tymczasowe jest ustawa ktĂłra mĂłwi ze, jak i Islandzkie tak i Polskie prawo jazdy jest honorowane w obu krajach od 1 dnia pobytu w kraju i do 6 miesiecy tzreba je wymienic na tutejsze.


Nie wiem czy Islandia ma taką ustawę, ale ja jeżdżę tutaj na polskim prawku 3 lata. Policja sprawdzała z 5 razy i nigdy się nie czepiali. Raz nawet chciałem wymienić w jakimś urzędzie, to mi powiedzieli, że mogę spokojnie używać tego co mam, bo oni respektują te spełniające standard UE (czyli wydane po 1.5.2004).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 24 Lis 2009, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko mozliwe ze ,nikt sie nie czepiał ale napisałem co mowi ustawa odnosnie tego ,sam pytałem w urzedzie miejskim i taka dostałem odpowiedz,a ze stosowana nie jest w 100% to juz nie nasza wina Smile
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bednarczyk

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 52
PostWysłany: 26 Lis 2009, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos ma zabrane prawko w pl i tutaj sobie zrobi nowe to w pl i tak na nim jezdzic nie moze. jezeli jest to nowe prawo jazdy nie ma problemu, a wymienia sie po to zeby jak sie zgubi nie jezdzic specjalnie do innego kraju po xxxx i tyle całej filozofii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 26 Lis 2009, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bednarczyk napisał:
jezeli ktos ma zabrane prawko w pl i tutaj sobie zrobi nowe to w pl i tak na nim jezdzic nie moze. jezeli jest to nowe prawo jazdy nie ma problemu, a wymienia sie po to zeby jak sie zgubi nie jezdzic specjalnie do innego kraju po **** i tyle całej filozofii...
Raczej osobom pytającym chodziło o wymianę bedąc w innym kraju ,a nie o wymiane lub zrobienie nowego bo zabrano mu za jazdę po pijaku,jest czym się chwalić w takiej sytuacji.
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 26 Lis 2009, 13:25    Temat postu: Re: Prawko Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
seljahverfi napisał:
Tymczasowe nie tymczasowe jest ustawa ktĂłra mĂłwi ze, jak i Islandzkie tak i Polskie prawo jazdy jest honorowane w obu krajach od 1 dnia pobytu w kraju i do 6 miesiecy tzreba je wymienic na tutejsze.


Nie wiem czy Islandia ma taką ustawę, ale ja jeżdżę tutaj na polskim prawku 3 lata. Policja sprawdzała z 5 razy i nigdy się nie czepiali. Raz nawet chciałem wymienić w jakimś urzędzie, to mi powiedzieli, że mogę spokojnie używać tego co mam, bo oni respektują te spełniające standard UE (czyli wydane po 1.5.2004).

powiem tylko tyle...bedąc pare miesięcy temu w syslumadurin,urzędniczka powiedziała,ze moge jeździc na PL prawku bez wymiany na IS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 26 Lis 2009, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkałem się jeszcze z faktem żeby policja islandzka miała jakieś problemy odnośnie PL prawa jazdy, ale to iż należy je wymienić służy właśnie nam, kierowcom. rozpacz Jak wspomniał Bednarczyk, gdy zgubimy ten dokument z Polski będzie problem z dalszym poruszaniem się na Is. Jeżeli mamy papier z islandzkiego urzędu, sprawa załatwiona- idziemy do urzędu komunikacji i odbieramy drugi. A gdy chcemy zjechać do kraju po prostu odbieramy oryginał. Faktycznie prawo Is nakazuje wymianę, ale praktycznie nikt tego nie robi bo nie jest na to zwracana szczególna uwaga, ale warto wymienić je dla samego siebie. Ponadto jeżeli ktoś ma prawo jazdy zrobione tutaj tymczasowe, jak słyszałem, wystarczy iść do urzędu i zgłosić opuszczenie wyspy na stałe i oni skierują na egzamin końcowy. Tak mówiła mi koleżanka, która się tym interesowała ;D pozdrawiam wszystkich kierujących głupek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 26 Lis 2009, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisał:
nie spotkałem się jeszcze z faktem żeby policja islandzka miała jakieś problemy odnośnie PL prawa jazdy, ale to iż należy je wymienić służy właśnie nam, kierowcom. rozpacz Jak wspomniał Bednarczyk, gdy zgubimy ten dokument z Polski będzie problem z dalszym poruszaniem się na Is. Jeżeli mamy papier z islandzkiego urzędu, sprawa załatwiona- idziemy do urzędu komunikacji i odbieramy drugi. A gdy chcemy zjechać do kraju po prostu odbieramy oryginał. Faktycznie prawo Is nakazuje wymianę, ale praktycznie nikt tego nie robi bo nie jest na to zwracana szczególna uwaga, ale warto wymienić je dla samego siebie. Ponadto jeżeli ktoś ma prawo jazdy zrobione tutaj tymczasowe, jak słyszałem, wystarczy iść do urzędu i zgłosić opuszczenie wyspy na stałe i oni skierują na egzamin końcowy. Tak mówiła mi koleżanka, która się tym interesowała ;D pozdrawiam wszystkich kierujących głupek


tak mozesz powiedziec ze opuszczasz wyspe i nie czekac roku ale mysle ze nie wszyscy przyjezdzaj tu zeby tylko zrobic prawo jazdy. mysle ze musisz pokazac papier ze sie wymeldowales ale moge sie mylic Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mustafaraj

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQA napisał:
aha i na prawkku tymczasowym mozesz jezdzic 3 miesiace, na kursie wszystko powiedza tylko trzeba sie zapytac a jezeli jest jakis klopot to wyzej masz ustawe,powolujesz sie na nia i chca czy nie musza ci wymienic
ahaa xD tylko ze ja teraz bede zdawal prawko i mi mówia ze moge rok jezdzic na tymczasowym po roku wymieniam i moge jezdzic do 70tego roku zycia potem musze znow wymienic :] jest jakas zasada nie wiesz... nie udzielaj głosu.. pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mustafaraj

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa i co do sprawy tego islandzkiego prawa jazdy w polsce hmm język islandzkie prawo jazdy jest normalnie uznawane w kazdym kraju europejskim tak wiec w polsce tak samo no ale ludzie mowia ze w polsce sie nie liczy :O :O to ja zaczynam wątpic gdzie ta polska lezy ?? moze w azji ?? xD nie liczy sie te prawojazdy w polsce jedynie gdy osoba posiadająca prawo jazdy nie ma 18 lat bo w islandi juz od 16 lat mozna robic i jezdzic ale jesli masz islandzkie prawko i masz 16 lat i pojedzisz do polski to jezdzic w polsce nie mozesz wszystko jasne mysle ze rozjasnilem troche temat pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 7 Gru 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
ahaa xD tylko ze ja teraz bede zdawal prawko i mi mówia ze moge rok jezdzic na tymczasowym po roku wymieniam i moge jezdzic do 70tego roku zycia potem musze znow wymienic :] jest jakas zasada nie wiesz... nie udzielaj głosu.. pozdrawiam

Wymienia na bezterminowe jesli nie zlapiesz punktow lub nie spowodujesz wypadku, wiec sie tak nie podniecaj ze za rok bedziesz mial prawko na stale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 7 Gru 2009, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!
czy może mi ktoś wytłumaczyć jak jest z tym prawem jazdy??mam na 3lata.czy po roku zdaje egzamin żeby mieć te na stałe???czy nie muszę go zdawać po prostu ide i wymieniam.dodam ze nie mam punktów karnych.i czy jak musze zdawac to moge na swoim samochodzie????słyszałam że jak się ma automat to pozwalaja na nim zdawac po roku???pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 8 Gru 2009, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jazdy dostajesz na 3 lata. Po roku jazdy(bez punktow, wypadkow, itp..) masz mozliwosc zglosic sie do swojego instruktora celem sprawdzenia twojej jazdy. Instruktor wydaje opinie na podstawie ktorej wydawane ci jest prawo jazdy do 75 roku zycia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 8 Gru 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JESCZE RAZ WYJASNIAM.... PO ROKU CZASU MOZESZ STARAC SIE O PRAWO JAZDY NA 70 LAT W PL BEDZIE SIE LICZYLO JAKO BEZTERMINOWE, ALE NAJPIERW MUSISZ ZGLOSIC SIE NA POLICJIE I ZAPYTAC SIE CZY MOZESZ. POTEM DZWONISZ DO INSTRUKTORA JAZDY JEZDZISZ TAM NP 10 MIN I WYPISUJE CI KARTECZKE Z KTORA IDZIESZ NA POLICJIJE NA KOPAVOGUR I TAM WYMIENIAJA

JEZELI JESTES W PL I MASZ TYMCZASOWE PRZAWO JAZDY MOZESZ PORUSZAC SIE PO DROGACH ALE 3 MIESIACE!!! JEZELI MASZ PRAWO JAZDY DO 75LAT IDZIESZ I WYMIENIASZ NA STALE A GDYBY BYLY JAKIES PROBLEMY BO WIADOMO JAK JEST W PL TO POWOLUJESZ SIE NA USTAWE, TERAZ NIE PAMIETAM JAK TO BYLO= SPYTAJCIE SIE NAUCZYCIELA, I MUSZA WYMIENIC JE NA POLSKIE I NIE MUSICIE CZEKAC 6 MIESIECY TYLKO OD RAZU WYMIENIACIE Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AQA
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 26
PostWysłany: 8 Gru 2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mustafaraj napisał:
AQA napisał:
aha i na prawkku tymczasowym mozesz jezdzic 3 miesiace, na kursie wszystko powiedza tylko trzeba sie zapytac a jezeli jest jakis klopot to wyzej masz ustawe,powolujesz sie na nia i chca czy nie musza ci wymienic
ahaa xD tylko ze ja teraz bede zdawal prawko i mi mówia ze moge rok jezdzic na tymczasowym po roku wymieniam i moge jezdzic do 70tego roku zycia potem musze znow wymienic :] jest jakas zasada nie wiesz... nie udzielaj głosu.. pozdrawiam Wink


TYLKO DO 70 LAT CI DALI??? HEH SLUCHAJ JEZELI BEDZIESZ SOBIE NA WYSPIE DO 75 LAT TO SE WYMINIAJ JA PISALAM O PL CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron