reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

produkty z porostu islandzkiego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johanna

PostWysłany: 13 Wrz 2004, 21:56    Temat postu: produkty z porostu islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Chyba większość islandofili leczy się IslaMintami :wink: http://www.iceland.pl/ciek/040209ciek2.html

Dziś w sklepie odkryłam pastę do zębów również z porostu islandzkiego! Nazywa się Blanx. Jeszcze jej nie kupiłam, odstraszyła mnie cena 43 zł Confused

"BLANX ta pierwsza wybielająca pasta do zębów, która nie uszkadza struktury szkliwa (potwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia). Czynnikiem aktywnym preparatu jest wyciąg z porostu islandzkiego, który poza eliminowaniem osadów po kawie i papierosach usuwa także przebarwienia wewnątrz zębiny. Porost posiada silne działanie przeciwpróchnicze oraz chroni dziąsła przed stanami zapalnymi. Formuła pasty, wzbogacana dwoma jonami fluoru, remineralizuje i wzmacnia szkliwo stabilizując florę ekosystemu jamy ustnej. BLANX zawiera wyłącznie naturalne składniki z nieskażonego środowiska tundry arktycznej. Jest rekomendowana do codziennej ochrony i pielęgnacji zębów. "

Islandofile myją zęby wyłącznie pastą BLANX lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

PostWysłany: 13 Wrz 2004, 22:01    Temat postu: Re: produkty z porostu islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Jasne, a placac rachunek za tę pastę poczujemy sie jak na Islandii Smile
Rzeczywiscie tania to ona nie jest.. A gdzie produkowana? U nas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

PostWysłany: 13 Wrz 2004, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłam na nią przez przypadek i bardzo się spieszyłam, spojrzałam na tylko na cenę... ale jak juz kupię to zobaczę gdzie produkowana :wink:
Tylko żeby nie zaczęli produkować jakiejś serii kosmetyków z porostem o takich cenach, bo wtedy nigdy tam nie pojade lol
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 26 Wrz 2004, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało Ci się już kupić tę islandofilską pastę? Trochę się rozglądam w sklepach za nią, ale nie spotkałam jej jeszcze.
Powrót do góry
johanna

PostWysłany: 3 Paź 2004, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie mi szkoda tych czterdziestu kilku złotych Rolling Eyes Mam tylko ulotkę w domu.
Widziałam ją w specjalnym sklepie z materiałami stomatologicznymi, może być też w aptece.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Olcia

PostWysłany: 3 Paź 2004, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam kilka osob pracujacych w jednej z wiekszych gdanskich hurtowni farmaceutycznej, nigdy nie slyszaly o takiej pascie, moze Ci sie przewidzialo? ;P
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 3 Paź 2004, 16:22    Temat postu: A to Polska właśnie Odpowiedz z cytatem

Niestety żyjemy w kraju w którym biznes i handel są bardzo słabo zorganizuowane by nie powiedzieć chaotyczne.
Nawet w dużych sklepach i hurtowniach nie można znaleźć produktów, które sprowadza mała firma w małych ilościach.

Aby zrozumieć tę sytuację wystarczy zadzwonić do autoryzowanego serwisu np. Jeepa i spytać się jakie przełożenie jest w Jeepie Cherokee z 1994 roku w przekładni głównej. NIE WIEDZĄ!! Bo i po co?
Natomiast gdy zadzwoni się do porządnej firmy (np. Autotraper z Łodzi), to sięgają do konkretnej książki i informację otrzymuję od ręki!

Po prostu w Polsce niektórym firmom wydaje się, że nie opłacalne jest handlowanie towarami rzadkimi i specjalistycznymi. Dlatego tak trudno znaleźć takie produkty i usługi.

Stąd nawet w dużej hurtowni farmaceutycznej może nie być islandzkiej pasty. Za to znajdziemy Blendamedy, Colgate'y itp.

Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 5 Paź 2004, 8:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Christinek
Gość
PostWysłany: 4 Paź 2004, 23:58    Temat postu: Pasta Blanx Odpowiedz z cytatem

Chcialabym sprostowac dostepnosc pasty BLANX: do niedawna pracowalam w najwiekszej w Polsce hurtowni farmaceutycznej i doskonale wiem ze pasta jest w ciaglej sprzedaży. Poniewaz jednak hurtownia ta współpracuje tylko z aptekami itp podmiotami gospodarczymi nie jest dostępna w hipermarketach i innych sklepach.
Wystarczy pójsc do apeki i poprosic o zamowienie tej pasty.
Niestety apteki w Polsce nie kupuja tak drogich srodków na które nie ma dużego popytu.
Dla zainteresowanych podam nazwe hurtowni, ktora notabene ma też filie w Gdansku.
Pozdrawiam z Reykjaviku
Christinek
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 17 Gru 2004, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sklep stomatologiczny w Krakowie przy Starowiślnej 40 posiada Blanxa z porostem. Cena 39,90.

Hm, czy mam wypróbować??? Teoretycznie to jest rzut beretem ode mnie, niestety...

Nic co islandzkie nie jest nam obce, nawet ceny! Wrrr...

A wszystko PRZEZ Iceland.pl! Takie wydatki...
johanna

PostWysłany: 17 Gru 2004, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój dentysta dla mnie zamówił hurtowo, 40 sztuk lol Lada dzień powinny przyjśc.
Będzie taniej jak w sklepie ale jeszcze ile dokładniej nie wiem..
8)
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 17 Gru 2004, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jednej na każdegho zęba??? To i tak za dużo lol
johanna

PostWysłany: 17 Gru 2004, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po jednej na każdego zęba plus 1 dodatkowo na każdy miesiąc lol
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 22 Gru 2004, 16:11    Temat postu: Re: produkty z porostu islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
A gdzie produkowana? U nas?

Produkowana chyba w Italii. Jasne, nakrótsza droga porostu z Islandii do Polski wiedzie przez Włochy lol

A kiedy czytam na ulotce, że "mechanizm działania porostów islandzkich (płucnicy lekarskiej) polega na głębokiej ponetracji zębodołu...", to moim zębodołom robi się jakoś dziwnie... i groźnie... :x
einar

PostWysłany: 11 Lut 2006, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:
Chyba większość islandofili leczy się IslaMintami

Ja niedawno kupiłem sobie Islaminty. Są w aptekach Islaminty i Islamosy. Nie wiem czy działają leczniczo - szczerze powiem, że zbytniej poprawy nie zauważyłem Wink Ale w smaku są naprawdę niezłe i można je zawsze jeść jako miętówki Cool

P.S. Przeczytajcie także:
Lekarstwo dla Islandofila
Powrót do góry
johanna

PostWysłany: 11 Lut 2006, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islaminty trochę pomagają (nie szkodzą), stosuję je profilaktycznie Wink Nie kupujcie Islamosów, gorszy smak to nic, ale sklejają zęby!
Pasty blanx używałam, teraz trochę szkoda mi na nią pieniędzy, ale ma bardzo fajne opakowanie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
einar

PostWysłany: 11 Lut 2006, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za ostrzeżenie, bo chciałem sobie kupić do kompletu jeszcze Islamosy. Ale jak twierdzisz, żeby sobie darować, to Cię posłucham grzecznie Wink
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 14 Lut 2006, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, zapomniałam o Islamintach,a właśnie mam problemy gardłowe Sad Dzięki za odświeżenie tematu! Już wiem, czym odświeżyć gardełko Smile
Jola

PostWysłany: 25 Mar 2006, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johanna, jak sprawiła się pasta blanx? Cena nie spada, a korci mnie by jej spróbować. Polecasz? Warto?
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 27 Mar 2006, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc aj owszem spróbowałam to znaczy zużyłam jedno pudełko. Dołączyli do niego nawet taki wzornik, żeby sobie porównać biel (alno kremowość...) zębów przed i po, ale... Ale oczywiście nie sprawdzałam. No i mimo najszczerszych chęci nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy warto. Ale skoro zamierzam za jakiś czas znów się wykosztować, to chyba jednak jestem zadowolona. Zawsze to jakś odmiana dla zębów, po tym, co się stosuje najczęściej Smile
Chociaż... po wyleczeniu zębowych zaszłości okazało się, że nic nowego mi się w ząbkach nie porobiło - może to efekt blanxa?!
ndISL

PostWysłany: 14 Kwi 2006, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo... tej pasty jescze nie widziałem Wink Teraz w jakimś sklepei internetowym kosztuje 26 (bez 1 grosza) + 11 za przesyłkę czyli trochę taniej niż w aptece. Co do Islamintów to są trochę za gumowe... ale tak i tak trzeba będzie iść po świętach kupić nowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: