reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zakup mieszkania na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 18 Lis 2006, 8:57    Temat postu: Zakup mieszkania na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam
Chce kupic mieszkanie na wyspie,moze ktos wie cos wiecej na ten temat??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 18 Lis 2006, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprecyzuj co chcesz wiedziec bo z pytania twojego wynika ze wystarczy ci odpowiedz 'tak, sa na sprzedaz' ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Lis 2006, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marika chyba juz cos bylo na ten temat.Popierwsze musisz zlozyc prosbe o okreslenie twojej wyplacalnoscii mozliwosci kredytowej tz greidslumat ,potem jak juz ci powiedza za ile mozesz kupic ,skladasz tz tilbod -czyli oferte na dana nieruchomosc.Banki przyznaja kredyt 80 % wartosci nieruchomosci ale nie wiecej niz 18 mln /ibudalanasjodur/.Dodatkowo na nowe mieszkania czasmi daja 10 %.Czyli 10-20% musisz miec w gotowce lub pozyczka na 3 zyrantow-czesto wymagane jest aby rowniez oni posiadali nieruchomosc.
Polecam strone ibudalanasjodur.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 18 Lis 2006, 11:45    Temat postu: opd Odpowiedz z cytatem

dziekuje za informacje,zamierzam miec ponad 50% własnego wkładu,pytanie tylko czy musze miec pozwolenie na pobyt stały by moc zakupic nieruchomosc na wyspie oraz gdzie zaplace podatek od nieruchomosci??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 18 Lis 2006, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z zyrantem to ciezka sprawa,nie wchodzi to nawet w gre,sama niechciałabym nikomu zerowac a co teraz prosic kogokolwiek.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 18 Lis 2006, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze sie zdarzyc, ze kredytodawca moze wymagac 2-3 letniego pobytu na wyspie + zabezpieczenia w innej nieruchomosci. jednak z 50% wkladem to jest kwestia dogadania wydaje mi sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Lis 2006, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze pozwolenie na pobyt staly trzeba miec-dvalarleyfi,wystepujesz w ciagu 3 mies od przyjazdu na is,i nawet majac te 50% wkladu wciaz muisz przejsc przez ten greidslumat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 18 Lis 2006, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Chyba ja wniosę trochę optymizmu Smile, kolega własnie dostał kredyt (rok czasu na islandii) zero % swojego wkładu. Na potrzebne 20% kredyt na 10lat konsumpcyjny (jak na samochód) + 80% na kredyt mieszkaniowy. Koszt zakupu 8500000 ISK. Oba kredyty w KB. Odnośnie żyrantów nie wiem za wiele ale się dowiem i napiszę co i jak.

Tak więc z 50% swoim wkładem nie wierzę byś miała problemu z dostaniem kredytu mieszkaniowego na resztę. Kwesta tylko pozolenia pobytu (o ile jest potrzebna) pozostaje do ustalenia.

Pozdr owka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Lis 2006, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zgadza sie Kb przyznaje kredyty ,ale warunkiem jest ze musisz byc rok ich klientem-tak przynajmniej napisane jest na ich stronie.Zyranci sa wymagani w bankach typu Sparisjodur lub landsbanki.pewnie ze mozna uzyskac kredyt ,ale nie kazdy bank daje na 10 lat ,niektore daja na 6 lub 8 i wtedy kwota miesieczna jest dosc wysoka.Na tyle ile wiem to sa wymagani zyranci.jednak z 50% wkladem nie bedzie problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 18 Lis 2006, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ile kosztuje srednio mieszkanie w okolicach Keflawiku??na stronce z nieruchomosciami wyczytałam ze w granicach 14-19 milionow koron.
8.500000 to chyba kawalerka??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lis 2006, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kef to okolice Reykjaviku, wiec i ceny wyzsze... Choc i tak taniej niz w stolicy. Podejrzewam, ze na prowincji tyle moze kosztowac mieszkanie... Ech, chyba sie przeniose na wies :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 19 Lis 2006, 2:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
Kef to okolice Reykjaviku, wiec i ceny wyzsze... Choc i tak taniej niz w stolicy. Podejrzewam, ze na prowincji tyle moze kosztowac mieszkanie... Ech, chyba sie przeniose na wies :-)


Gratuluję snobizmu......

"Wieś", "prowincja"...., heh......

Proponuję się przenieść do Nowego Yorku, wyłącznie na Manhattan, żeby się bardziej dowartościować......

Mnóstwo Islanczyków ostatnio mi mówi, że przeniesienie się na "prowincję", typu Akranes, HF czy Keflavik jest koniecznością, bowiem i ceny (ogólnie) bardziej umiarkowane i większy spokój, i podobno dopiero zaczyna się rozumieć i mieć prawdziwą Islandię......

Pzdr,

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 19 Lis 2006, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zakup mieszkania zalezy od wielu czynnikow, pracy,posiadanych srodko.W kraju za kwote 800 tysiecy kupiłabym w samym miescie dom ,ale plany moje sa skierowane na Islandie,wiec w tej kwocie bede szukac wiekszego mieszkania,jesli bedzie to na wsi a bedzie ładnie i bedzie odowiadac wszystko to bedzie super, w koncu sa auta,jesli kupie w miescie i mniejsze za ta kwote to tez bede zadowolona.W kraju musze pokonywac wiele km by dotrzec do pracy wiec chyba w dzisiejszej dobie czasu mozna sobie poradzic z tym.Pozatym ludzie na wsi sa mniej znerwicowani i bardziej zyczliwi....
Dziekuje wszystkim za sensowne odpowiedzi i zyczliwosc
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 19 Lis 2006, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marika napisał:
to ile kosztuje srednio mieszkanie w okolicach Keflawiku??na stronce z nieruchomosciami wyczytałam ze w granicach 14-19 milionow koron.
8.500000 to chyba kawalerka??


On akurat kupił mały domek w Olafsviku, tak więc dlatego potrzebował taki kredyt, w stolicy raczej kupisz kawalerkę jakieś 30-35 m2 lub jakieś trochę większe w piwnicy niestety.

Co do kredytu w KB, nie był ich klientem w ogóle, ale po rozmowie w Landsbanki udał się do KB i tam nie robili żadnych problemów. Widocznie w małych miejscowościach kierownicy oddziałów są bardziej elastyczni i można się dogadać. Oczywiście wszystko zależy od osiąganych zarobków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lis 2006, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star, zupelnie, ale to zupelnie sie nie rozumiemy :-) Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lis 2006, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli praca pozwala Ci na mieszkanie poza Reykjavikiem to ja bym sie nie zastanawiala.
W moim przypadku dojazdy chociazby z Keflaviku sie po prostu nie oplacaja. To dodatkowy wydatek rzedu 40tys miesiecznie (2 auta, bo pracujemy w roznych godzinach), dodaj do tego zuzycie auta, bo z pewnoscia zajezdzisz je dosc szybko, i dodaj do tego zmarnowany czas na same dojazdy (2 osoby po 1,5h na dojazdy dziennie=3h, ktore mozna przepracowac dodatkowo, czyli na gospodarstwo domowe to rownowarosc 60h przepracowanych ekstra miesiecznie)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 24 Lis 2006, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
Old Star, zupelnie, ale to zupelnie sie nie rozumiemy :-) Pozdrawiam.


Zgadzam w 274,5% Smile

Snob normalnego człowieka nie zrozumie, i odwrotnie Smile

Ale oczywiście możesz spróbować mi wytłumaczyć, myślę, że z pożytkiem dla całego forum....

Bo już tak jednej dziewczynie (autorce tego postu) tak namieszałaś w głowie, że ona widzi islandzką "wieś" jako przytulne miejsce z 1000 mieszkańców, krówki żują trawę, żaby kumkają, itp.....

Ja to rozumiem, "świat z Reykjaviku wygląda inaczej".......

A propos, z czystej ciekawości, mieszkałaś kiedyś poza stolicą?

Punkt widzenia zaleĹźy od miejsca siedzenia......

O.S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 24 Lis 2006, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie
Pytałam o ceny mieszkan w okolicy Rejkiawiku , Hafnarfjordur czy tez Keflawiku.A to czy prace ma ktos blisko czy daleko to juz inna sprawa.Jedni sa pracowanikami najemnymi i beda w rodzinie potrzebowac dwa auta, z tym sie zgadzam i wtedy nalezy liczyc wszystkie koszty,a inni nigdy nie beda najemymi poniewaz potrafia sobie zorganizowac prace samemu, bezwzgledu gdzie sa na kuli ziemskiej wiec tych kosztow nie bierze sie pod uwage.Ale tak na marginesie to ja lubie wies -ma swoj urok.Teraz mieszkam w duzym miescie i bez auta niemoge zyc Very Happy Very Happy Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 24 Lis 2006, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie Old Star, nienamiesza mi nikt, ja poprostu pojade sprawdzic sobie sama wszystko, wsiadam w grudniu w samolot i jak wroce to napisze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Lis 2006, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, jestem pracownikiem najemnym, taki wolny najmita po prostu, nastepny etap to juz niewolnictwo. Upadlam sie dzien w dzien jezdzac do pracy...

I przy tym wszystkim snobem tez jestem strasznym, mam wszystkich i wszystko w duzym powazaniu, a na forum pisze tylko, zeby sie dowartosciowac...

PS. Czy slowa "wies" i "prowincja" maja teraz w jezyku polskim pejoratywne znaczenie?
A jakie slowa sa obojetne?
Mieszkam "nie na wsi"?
Mieszkam "poza duzym miastem"?
Mieszkam "na obszarach nie zamieszkalych przez duza czesc populacji"?
Taak serio - nie wiem w ktorym miejscu wypowiedzialam sie pogardliwie o wsi. Czy slowo "prowincja" naprawde tak niektorych boli?
Zeby byla jasnosc - ja jestem ze WSI i chociaz chwilowo nie mieszkam na WSI to mam zamiar wrocic NA PROWINCJE. I to nie na islandzka WIES. Na zwykla polska WIES.
Pozdrawiam, Old Star, mimo wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron