reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 10 Lut 2009, 21:07    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie????
otóż o rodzinne złożyłam w grudniu i dostałam rodzinne w lutym po 10 tys.na jednego rodzica teraz dostaniemy w maju po 10 tyś???? a co z wyrównaniem moje dziecko przebywa na islandi juz rok czasy?????Czy moze ktos wie jak to jest
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 10 Lut 2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozliczenie zrobili ci na podstwie twoich dochodow(prawdopodobnie twoich i ojca dziecka).Tyle samo wyplaca ci w maju a potem w sierpniu rozlicza.Im wiecej zarabiasz tym wiecej odcinaja chhyba ze dzieci maja mniej niz 7 lat to jest jakas kwota gwarantowana ,ktora nie ulega uszczupleniu.na stronie rsk.is sa kalkulatory mozna wyliczyc sobie rodzinne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 6 Kwi 2009, 2:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wałaśnie... jak to jest z tym zwrotem????przez cały 2008 rok nie było pobierane rodzinne na dziecko. W lutym zostały złożone papiero o rodzinne i wyrównanie go... pani w okienku powiedziła, że ok bedzie wyrównane... przy rozliczeniu podatkowym też dziecko zostało uwzględnione... ale na decyzji o przyznaniu rodzinnego widnieje zuma 70000 tysiecy, nic niestety nie piesz o zwrocie za tamten rok. Domyślam się, że to kwota 70 000 co 3 miesiące ??? Czy sądzicie, ze trzeba jeszcze raz złożyć popiery o wyrównanie???
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
victorka1

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: selfoss
PostWysłany: 6 Kwi 2009, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz sie mocniej starac,mialam taka sama sytuacje ,ale nie dawalam im spokoju co pare dni dzwonic trzeba i troche upierdliwym byc.Nam oddali nawet za 2007 rok w caloci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 6 Kwi 2009, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie czy prawda jest ze pracodawca powinien wyplacac jakis dodatek na dzieci?
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 17 Kwi 2009, 22:14    Temat postu: rodzinneee Odpowiedz z cytatem

słuchajcie ja to juz sama nie wiem ja dostaje na dziecko tylko po 10000 tys z mężem czyli w sumie 20000 co 3 miesiace i niewiem z kąd ono to naliczają bo mój mąż zarabia najniższą krajową a ja jestem bezrobotna a za tamten rok zwrócą nam przy rozliczeniu podatkowym całe 160 tys za cały rok 2008
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli dostajesz po 20 tys 4 X to na rok wychodzi 80 tys .Na jedno dziecko dostaje sie 152.331 rocznie.Skoro wyplaca ci 160 za zeszly to o co chodzi?To ze jestes bezrobotna nie ma wplywu bo bezrobocie to nawet wyzsze od najnizszej pensji.jesli przekroczycie razem 3.600.000 to zaczna odcinac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje także dodatek na dziecko do 7 roku życia. Jest on automatycznie dodawany do rodzinnego tyle że wypłacany w sierpniu i listopadzie. Wiec wychodzi więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 16:49    Temat postu: Re: rodzinneee Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisał:
słuchajcie ja to juz sama nie wiem ja dostaje na dziecko tylko po 10000 tys z mężem czyli w sumie 20000 co 3 miesiace i niewiem z kąd ono to naliczają bo mój mąż zarabia najniższą krajową a ja jestem bezrobotna a za tamten rok zwrócą nam przy rozliczeniu podatkowym całe 160 tys za cały rok 2008

Jako bezrobotna osoba możesz w pośredniaku wpisać dziecko że masz i dostaniesz też zasiłek rodzinny który zostanie doliczony do kuroniówki jeśli ją posiadasz Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piochu

Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 11
PostWysłany: 23 Kwi 2009, 18:47    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

witam.mam dwoje dzieci w wieku 6 lat,sa one w Polsce.powiedzcie czy dostane zasiłek rodzinny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hanuszka1305

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 24 Kwi 2009, 13:49    Temat postu: Re: pytanie Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie: razem z partnerem pracujemy tu od ubiegłego roku, nasza córeczka jest tu z nami, w rozliczeniu za zeszły rok wpisaliśmy ją i mam pytanie czy automatycznie zostanie nam przyznany zasiłek na dziecko czy musimy złożyć normalny wniosek? jeżeli tak to jakie mamy przynieść zaświadczenia o dochodach?-mieliśmy wszystko przekazywane drogą elektroniczną więc nie posiadam żadnego "papierku"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 1 Maj 2009, 18:39    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

zostanie wam ałtomatycznie przyznane
Powrót do góry
hanuszka1305

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 2 Maj 2009, 0:33    Temat postu: Re: rodzinne Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisał:
zostanie wam ałtomatycznie przyznane

dziękuje za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 2 Maj 2009, 22:02    Temat postu: pp Odpowiedz z cytatem

urodzilam corke w listopadzie i jak sie rozliczalam za 2008rok to wyszlo mi zwrotu 300tys i dostane 150 w sierpniu i 250 w listopadzie i jestem jako samotna matka to ja nie wiem bo slyszalam ze powinni mi wyplacic za luty i za maj a ja nic nie dostalam i nie wiem jak to zalatwic czy moze ktos mi pomopc i pokierowac co zrobic???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Maj 2009, 22:21    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

To zalezy co pisalo przy rozliczeniu, czy widnialo fyryframgreid barnabaetur, jesli nie to policzyli za caly rok, wtedy wyplaca w sierpniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka
Gość
PostWysłany: 28 Maj 2009, 22:58    Temat postu: ?? Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos przebywa i pracuje na Islandii i ma dziecko w Polsce (13 lat) czy nalezy mu sie zasilek na to dziecko? jesli tak, jakie papiery sa potrzebne zeby to zalatwic i gdzie nalezy sie udac? Slyszalam ze gdzie kolo Kolaportu... Rolling Eyes
Powrót do góry
anka
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2009, 8:23    Temat postu: Re: ?? Odpowiedz z cytatem

anka napisał:
Jesli ktos przebywa i pracuje na Islandii i ma dziecko w Polsce (13 lat) czy nalezy mu sie zasilek na to dziecko? jesli tak, jakie papiery sa potrzebne zeby to zalatwic i gdzie nalezy sie udac? Slyszalam ze gdzie kolo Kolaportu... Rolling Eyes



????
Powrót do góry
migdał

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 3 Cze 2009, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

staraliśmy się z mężem o zasiłek zaległy na dzieci za czas gdy ja byłam z nimi w Polsce a mąż na Islandii-konkretnie za okres od maja 2006 do czerwca 2007.wszystkie potrzebne papiery złożyliśmy(zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Sp .o wysokości zasiłków pobieranych w Polsce,kopie zeznania podatkowego-przetłumaczone na angielski)w odpowiednim miejscu i po ok 2 miesiącach dostaliśmy decyzję odmowną.Nic z tego nie rozumiem,znam ze słyszenia przypadki takie jak nasze,gdzie ludzie bez problemów dostali wyrównanie-tj,zasiłek islandzki minus to co dostało się w Polsce.Bardzo proszę o jakieś konkretne informacje-co możemy jeszcze zrobić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Cze 2009, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam! a ja dostalam odmowna decyzje o przyznaniu zasilku rodzinnego z tego powodu ze moje dzieci sa w Polsce z moja mama a nie ich tata.pani powiedziala ze powinnam starac sie o rodzinne w Polsce, tylko z jakiej racji skoro ja pracuje na Islandii.nie jestem w stanie tego zrozumiec,moi znajomi maja zony z dziecmi w Polsce i zostal im przyznany zasilek na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
migdał

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 3 Cze 2009, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sylwiam"]witam! a ja dostalam odmowna decyzje o przyznaniu zasilku rodzinnego z tego powodu ze moje dzieci sa w Polsce z moja mama a nie ich tata.pani powiedziala ze powinnam starac sie o rodzinne w Polsce, tylko z jakiej racji skoro ja pracuje na Islandii.nie jestem w stanie tego zrozumiec,moi znajomi maja zony z dziecmi w Polsce i zostal im przyznany zasilek na Islandii.[/quote]
nie znam się ale może potrzebne jest jakieś oświadczenie,że dzieci są na twoim utrzymaniu...i coś na temat ojca,że np.nie pobiera w kraju zasiłku na dzieci..pozdrawiam,albo jakiś dowód na to,że ojciec się dziećmi nie zajmuje...pozdrawiam.nie poddawaj się.powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 6 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron