reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 4 Lip 2007, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj
można wyliczyć (chyba)zasiłek rodzinny.
Może ktoś kto zna islandzki to sprawdzi

http://www.rsk.is/reiknivelar/reiknivel_barnabota_1.asp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 4 Lip 2007, 13:31    Temat postu: Re: Zasiłek na dziecko? Odpowiedz z cytatem

[quote="karuta"]
wiesio73 napisał:
Nie wiem na jakie pieniaqdze liczycie ale...nie liczcie na duzo.


Rzezczywiście za dużo to w zestawieniu miesięcznym nie wychodzi, ale w zestawieniu rocznym nie wygląda tak źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
acer

Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 5
PostWysłany: 1 Lip 2008, 14:34    Temat postu: dziecko niepelnosprawne Odpowiedz z cytatem

hej czy ktos orietuje sie jak wyglada sprawa gdy dziecko ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i zamierza przyleciec mieszkac do is jakie sa pomoce i udogodnienia albo tez ich brak ze strony rzadu "wada sluchu 11lat dziecko"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eja

Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 13
PostWysłany: 6 Sie 2008, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rsk.is/international/pl/intern_pl_childben.pl.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 7 Sie 2008, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie czy aby otrzymywac zasiłek na dziecko trzeba składać jakies dokumenty? w maju minął rok jak tu jestem z moim dzieckiem ale w tym roku żadnego zasilku nie dostałam? jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś dodatek za urodzenie dziecka?
bardzo proszę o odpowiedź
pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkarolka1

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 15:40    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

wiec tak,aby otrzymac barnabaetur dziecko musi byc rok na islandii.to jest pierwszy warunek.dwa to trzeba w zeznaniu podatkowym wpisac dziecko.i tak: jezeli w tym roku mija rok pobytu dziecka przy rozliczeniu w roku 2008 trzeba wpisac dziecko i ewentualny barnabaetur zostanie wyrownany dopiero w sierpniu,dokladnie 1 sierpnia 2008.jezeli dziecko wpisane bylo w rozliczenie juz w roku 2007 to barnabaetur zostanie wyplacony normalnie 1 lutego roku 2008.wiem ze srednio (oczywiscie zalezy od dochodow) otrzymuje sie 25tys. 4x na rok dla obojga rodzicow.kolezanka ma trojke dzieci oboje pracuja i otrzymuje ok.80tys.x 4 w roku.tyle wiem o zasilkach porodowych niestety nie wiem nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
eja

Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 13
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem w roku 2007 wyszła nowa ustawa ,że zasiłek na dzieci nie zamieszkujące na Islandii można otrzymać ,tylko trzeba złożyć w tym celu odpowiednie dokumenty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 16:43    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

eja napisał:
Z tego co wiem w roku 2007 wyszła nowa ustawa ,że zasiłek na dzieci nie zamieszkujące na Islandii można otrzymać ,tylko trzeba złożyć w tym celu odpowiednie dokumenty.


Tak to jest prawda że można otrzymywać zasiłek ale jeszcze mnie interesuje coś takiego ,gdy mężczyzna jest po rozwodzie i dzieci są z matko w polsce czy mu się coś należy jakiś zasiłek może ktoś wie .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkarolka1

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 20:04    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

eja napisał:
Z tego co wiem w roku 2007 wyszła nowa ustawa ,że zasiłek na dzieci nie zamieszkujące na Islandii można otrzymać ,tylko trzeba złożyć w tym celu odpowiednie dokumenty.






tak,zasilek mozna otrzymac na dzieci nie zamieszkujace na islandii w roku 2007.trzeba wziac z polski dwa dokumenty,kopie pitu37 potwierdzonego pieczatka urzedu skarbowego o wysokosci dochodow obojga rodzicow za rok 2007 i dokument E411 wypelniony przez referat zasilkow rodzinnych w polsce o wysokosci otrzymanych zasilkow w roku 2007 na dziecko.oni to oblicza uwzgledniajac dochody minus zasilki w polsce i reszte wyplacaja.ile to nie wiem bo dopiero ludzie skladaja dokumenty.tyle sie dowiedzialam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
domi
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 20:13    Temat postu: Re: witam Odpowiedz z cytatem

kkarolka1 napisał:
wiec tak,aby otrzymac barnabaetur dziecko musi byc rok na islandii.to jest pierwszy warunek.dwa to trzeba w zeznaniu podatkowym wpisac dziecko.i tak: jezeli w tym roku mija rok pobytu dziecka przy rozliczeniu w roku 2008 trzeba wpisac dziecko i ewentualny barnabaetur zostanie wyrownany dopiero w sierpniu,dokladnie 1 sierpnia 2008.jezeli dziecko wpisane bylo w rozliczenie juz w roku 2007 to barnabaetur zostanie wyplacony normalnie 1 lutego roku 2008.wiem ze srednio (oczywiscie zalezy od dochodow) otrzymuje sie 25tys. 4x na rok dla obojga rodzicow.kolezanka ma trojke dzieci oboje pracuja i otrzymuje ok.80tys.x 4 w roku.tyle wiem o zasilkach porodowych niestety nie wiem nic.
ale oboje otrzymują po 80 czy razem, bo ja nie pracuję tylko mój mąż i on i ja dostaliśmy na dwójkę dzieci po26tyś.
Powrót do góry
kkarolka1

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 20:17    Temat postu: Re: witam Odpowiedz z cytatem

[/quote]ale oboje otrzymują po 80 czy razem, bo ja nie pracuję tylko mój mąż i on i ja dostaliśmy na dwójkę dzieci po26tyś.[/quote]

oboje otrzymali 80tys,po 40tys.zalezy od zarobkow i wieku dziecka tez,na dzieci ponizej 7 roku jest wiecej niz na dzieci powyzej 7lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gatecrash

Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysłany: 1 Wrz 2008, 21:22    Temat postu: spacer rodzinny Odpowiedz z cytatem

proponuje iść w niedzielę na spacer do centrum i tam na jeziorkiem jest takie centrum kultury z małym mostkiem, tak więć tam się wchodzi, podchodzi do półeczki z informatorami (wszystkie są za darmo - tu lekko zniżam głos, by nadać temu specjalny charakter) i można się dowiedzieć wszystko o życiu na Islandii, o dofinansowaniach, o dopłatach, poprostu o wszystkim...i to po polsku też jest napisane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 24 Wrz 2008, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos otrzymał zasiłek na dziecko przebywające w PL Question Jak to wyglada. Prosze odp tu lub na pw. Dz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
max

Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 6
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobieto czemu piszesz takie herezje ze dzieci muszą być tutaj to dopiero dostanie się zasiłek moje dzieci są w pl a tu złożyłem papiery na zasiłek
idostałem decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego oto chodzi że się zmieniły
przepisy .serdecznie pozdrawiam lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita123

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 12:19    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

Gdzie sie trzeba zgłosic i jakie dokumenty z sobą zabrac jesli chodzi o zasiłek rodzinny pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 1 Paź 2008, 10:46    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

http://www.rsk.is/skjal/rsk_0320_2008.pl.pdf
http://www.rsk.is/international/pl/intern_pl_childben.pl.html

Very Happy Wniosek i informacje o zasiłek na dziecko Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eja

Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 13
PostWysłany: 1 Paź 2008, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co z wielojęzycznym (międzynarodowym) aktem urodzenia dziecka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkarolka1

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
PostWysłany: 1 Paź 2008, 16:52    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

max napisał:
kobieto czemu piszesz takie herezje ze dzieci muszą być tutaj to dopiero dostanie się zasiłek moje dzieci są w pl a tu złożyłem papiery na zasiłek
idostałem decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego oto chodzi że się zmieniły
przepisy .serdecznie pozdrawiam lol




jakie dokumenty zlozyles? kopie rozliczenia z podatku z polski i zaswiadczenie o otrzymywanych zasilkach w polsce tak? bo ja chcialam zaswiadczenie w polsce w jakiej wysokosci zasilki w polsce otrzymywalam i robia problemy z wydaniem tego zaswiadczenia.wysylaja do wojewodztw i kaza czekam trzy-cztery miesiace,wiec ja juz nie wiem jak to jest.
niech ktos kto dostal wyjasni!!!, mam zajechac do urzedu skarbowego tutaj wypelnic ten wniosek o przyznanie i to wszystko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 1 Paź 2008, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dzieckpo bedace w Pl sa utradnienia że: nie wystawiaja kwot w euro, nie wpisza na tym wniosku z islandi, potrzebuja europejskiego aktu małżeństwa, i teraz juz sobie chyba daruje.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 3 Paź 2008, 21:41    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

witam
czy ktoś się z was orientuje czy są jakies swiadzczenia z tytułu urodzenia dziecka jesli tak to gdzie sie udać
dziekuję z góry za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Strona 2 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron