reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domi
Gość
PostWysłany: 1 Lis 2008, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy może ktoś się orientuje na jakiej zasadzie przyznawane są zasiłki rodzinne i jaka wysokość tych zasiłków.np. ja z mężem dostajemy po 26tyś na dwoje dzieci z tym że ja nie pracuję (dzieci mają 2i6lat)a znajomi pracują oboje mają jedno dziecko w wieku ok11lat i dostają tyle samo.jak ktoś może to proszę o informacje dzięki.
Powrót do góry
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 1 Lis 2008, 12:39    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

domi napisał:
czy może ktoś się orientuje na jakiej zasadzie przyznawane są zasiłki rodzinne i jaka wysokość tych zasiłków.np. ja z mężem dostajemy po 26tyś na dwoje dzieci z tym że ja nie pracuję (dzieci mają 2i6lat)a znajomi pracują oboje mają jedno dziecko w wieku ok11lat i dostają tyle samo.jak ktoś może to proszę o informacje dzięki.


U ciebie jest wszystko ok i nigdy nie wnikaj co mówią znajomi , bo niektórzy majo bójną wyobraznię zastanawia się
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Lis 2008, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domi napisał:
czy może ktoś się orientuje na jakiej zasadzie przyznawane są zasiłki rodzinne i jaka wysokość tych zasiłków.np. ja z mężem dostajemy po 26tyś na dwoje dzieci z tym że ja nie pracuję (dzieci mają 2i6lat)a znajomi pracują oboje mają jedno dziecko w wieku ok11lat i dostają tyle samo.jak ktoś może to proszę o informacje dzięki.


http://www.rsk.is/einstakl/abf/barnab
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 10 Lis 2008, 5:21    Temat postu: Re: zasilek Odpowiedz z cytatem

kkarolka1 napisał:
max napisał:
kobieto czemu piszesz takie herezje ze dzieci muszą być tutaj to dopiero dostanie się zasiłek moje dzieci są w pl a tu złożyłem papiery na zasiłek
idostałem decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego oto chodzi że się zmieniły
przepisy .serdecznie pozdrawiam lol




jakie dokumenty zlozyles? kopie rozliczenia z podatku z polski i zaswiadczenie o otrzymywanych zasilkach w polsce tak? bo ja chcialam zaswiadczenie w polsce w jakiej wysokosci zasilki w polsce otrzymywalam i robia problemy z wydaniem tego zaswiadczenia.wysylaja do wojewodztw i kaza czekam trzy-cztery miesiace,wiec ja juz nie wiem jak to jest.
niech ktos kto dostal wyjasni!!!, mam zajechac do urzedu skarbowego tutaj wypelnic ten wniosek o przyznanie i to wszystko?


Rzeczywiście Karolcia herezje wypisujesz teraz i wcześniej:) Tak mówiąc potocznie to:
1.Jak chcesz zasiłek rodzinny na dziecko, które tu jest, lub dopiero przyjechało to po prostu idziesz na Tryggvagata 19- tam, na 4 pietrze, do miłego strszego pana mówisz, że chcesz zasiłek na dzieciątko! Pan pyta się o kenitale dzieciątka i kiedy przyjechało na Islandię... ładnie odpowiadasz... Pan szuka w komputerku, potem wyciąga formularzyk i szybciutko wpisuje co nieco a ty podpisujesz...możesz już iśc do domu, chyba, że chcesz pogawedzić, a miły pan i watro... wyciagnie małą karteczkę i rozpisze Ci (jak po twojej minie zatroskanie zobaczy) że zasiłek będziesz miała przyznany od dnia przyjazdu dziecka a wypłata zawsze jest co kwartał w danym roku płacone z dołu ( chyba, że jakieś drobne wyrównanie na początek to już indywidualnie ustalane)- decyzja zresztą ile, za co, i kiedy przyjdzie do domu za jakieś 3-4 dni.
2.Jak chcesz zasiłek na dziecko, które jest w PL lub wyrównania zasiłku kiedy dziecko było w PL ( bo wyrównują wszystko od 1.01.2005)to:
drukujesz ze strony RSK Pit E-411 w języku polskim oczywiście, ładnie go uzupełniasz głównie 1-wszą stronę, a na stronie 2 w pnk 5 wpisujesz dane RSK Laugavegii 166....i idziesz tam żeby pieczęć w tym miejscu przystawili. Potem czekasz, aż rodzinka między czasie wybierze Ci zaświadczenie z MOPS-U w twoim mieście ojczystym...że od od 1.01.2005 nie pobierałam/łem zasiłku rodzinnego na dziecko.......etc. Mają zresztą gotowe druki itp. Jak rodzinka ma zaświadczenie... to do tłumacza idzie na angielski potłumaczyć...a potem na pocztęSmile) No to jak już masz UZUPEŁNIONY I PODBITY E-411 + ZAŚWIADCZENIE Z MOPS-U +JEGO TŁUMACZENIE..... to jedziesz na Hafnafjordur bo tam jest główna siedziba odpowiedniego urzędu ( bez względu gdzie mieszkasz!) Ulicy nie pamiętam, ale to zaraz za centrum handlowym Fjordur, przy małym kościółku i.... tam dajesz to Pani ( aktualnie jest chora....powinna być za jakieś 3 tygodnie -inna nie przyjmie)... i czekasz.... tutaj dłużej w tym wypadku, nie ma reguły. Generalnie E-411 powinno być do PL wysyłane i tam potwierdzane ale chyba nie w każdym przypadku to robią, zatem czekanie na decyzję dowolne:))
To by było na tyle w tym temacie... i nie piszcie mi czasami że to głupoty bo wszystko co powyżej napisałam to moje WŁASNE DOŚWIADCZENIA a nie tam jakieś z kosmosu wymysły....!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 10 Lis 2008, 5:35    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
eja napisał:
Z tego co wiem w roku 2007 wyszła nowa ustawa ,że zasiłek na dzieci nie zamieszkujące na Islandii można otrzymać ,tylko trzeba złożyć w tym celu odpowiednie dokumenty.


Tak to jest prawda że można otrzymywać zasiłek ale jeszcze mnie interesuje coś takiego ,gdy mężczyzna jest po rozwodzie i dzieci są z matko w polsce czy mu się coś należy jakiś zasiłek może ktoś wie .
Pozdrawiam

Oczywiście! Tatuś to tatuś, że zdradzał , pił, bił i dzieci zostawił - to nie ważne, sie należy...jak najbardziej.... temu służy druk E-411, jesli matka nie pobiera lub nie pobierała w PL zasiłku na dzieci to chłopina dostanie... procedura dokładnie taka sama jak powyżej opisałam w punkcie 2..... tylko żeby potem nie zapomniał go dzieciom wysłać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 10 Lis 2008, 5:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eja napisał:
a co z wielojęzycznym (międzynarodowym) aktem urodzenia dziecka?

A co niby ma być? wszystko w porządku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adasko_72

Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: TU I TAM
PostWysłany: 10 Lis 2008, 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie,a jesli rodzice z dziecmi wyjada do PL na czas nieokreslony?na okolo rok a moze dluzej,to czy ten barnabaetur bedzie dalej wyplacany tylko ze w PL?jesli tak to jakie dokumenty trzeba zalatwic?
to sa pytania czysto teoretyczne
dziekuje za odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka-rena

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysłany: 10 Lis 2008, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adasko_72 napisał:
mam pytanie,a jesli rodzice z dziecmi wyjada do PL na czas nieokreslony?na okolo rok a moze dluzej,to czy ten barnabaetur bedzie dalej wyplacany tylko ze w PL?jesli tak to jakie dokumenty trzeba zalatwic?
to sa pytania czysto teoretyczne
dziekuje za odpowiedzi Very Happy

tak... pewnie będzie ...tylko już nie "barnabajtur" a "zasiłek rodzinny" bedzię sie nazywał... i kwota w PL to jakieś 48 zł będzie...a i dostaniesz go po jkichś 2 latach od powrotu, jak z rozliczenia za ubiegły rok wyjdzie żeś nie za bogaty.... lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edzia
Gość
PostWysłany: 13 Lis 2008, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JAK JEST Z RODZINNYM NA DZIECKO KTORE SIE TU URODZILO TZN NZ ISLANDI
Powrót do góry
DOROTAKOC

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 48
PostWysłany: 15 Lis 2008, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy juz dostane zasilek na dziecko jestem 8 miesiecy na islandi z dzieckiem czy nie musze czekac do pierwszego rozliczenia podatku dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 17 Lis 2008, 8:48    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

witam
właśnie jak jest z zasiłkiem na dziecko, które się urodziło na Islandii?
trzeba składać jakieś dokumenty i gdzie??
proszę na odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 19 Lis 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich.
mam pytanie-w lutym sciagam zone z dziecmi i chcialbym ubiegac sie o zasilek na dzieci-rodzinne.
Jakie dolumenty musze zlozyc i moze wiecie jakie sa kwoty rodzinnego-corka ma 3 lata a syn 11 lat
Bede wdzieczny za info-mozna pisac na pw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mgj

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 58
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 19 Lis 2008, 13:54    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

Jesli dzieci przyjada w roku 2009, to zasilek dostaniesz w nastepnym roku kalendarzowym, czyli 2010. Wielkosc zasilku wyliczana jest na podstawie rozliczenia podatkowego oraz od sytuacji finansowej rodziny. Ale prosze nie liczyc na wiele Very Happy Papierow zadnych skladac nie musisz, jesli dzieci beda mialy kenitala i beda w zeznaniu podatkowym to wszystko ok, beda wiedziec Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 19 Lis 2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za info.troche do bani ze dopiero po roku przyznaja ten zasilek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 19 Lis 2008, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha jeszze jedna sprawa-moze ktos moze mi wyjasnic jak to naprawde jest-jedni tu pisza ze jak dzieci dostana kenitale to odrazu zaslek mjest przyznawany a inni pisza ze po roku bo trzeba dzieci wpisac w rozliczenie podatkowe.JAK TO NAPRAWDE JEST????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 25 Lis 2008, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie-wie moze ktos czy musze i czy moge wpisac w rozliczenie podatkowe mojego pasierba zeby dostac rodzinne na niego?Moja zona jest po rozwodzie i mamy slub ze soba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
brydzia73

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 2
PostWysłany: 26 Lis 2008, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku jest tak :jestem samotna matka mam dwoje dzieci i dostaje 17 tys koron co 3 miesiace na obie corki.DZieci sa tutaj od sierpnia 2007 roku ale pozwolenie na pobyt dostaly dopiero w marcu 2008 i od tej daty zostal naliczony zasilek rodzinny ,normalny dostane dopiero w przyszlym roku wraz z rozliczeniem podatkowym .Nie interesuje ich od kiedy dzieci przebywaja na islandii tylko dzien w ktorym otrzymaly pozwolenie na pobyt.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edyta2717
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2008, 20:41    Temat postu: rodzinneee Odpowiedz z cytatem

17 tys na obie córki co 3 miesiace to się wysilają
Powrót do góry
Iza79

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 26 Lis 2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jestem tutaj z dziecmi dwa miesiace.Mąż pracuje tu ponad rok
czy mozemy juz starac sie o zasilek na dzieci,czy dopiero w marcu po rozliczeniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 27 Lis 2008, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iza teraz to chyba mozesz dać swojemu mężowi twój statkort i będziesz brała jakieś pieniążki. Przy rozliczeniu twój mąż wpisze ciebie i dzieci i chyba powinien dostać rodzinne w marcu lub maju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 3 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron